• Media
  • Wyświetlono: 3973

Nielba wygrała na wyjeździe z ŚKPR Świdnica

Mimo ambitnej postawy drużyny ze Świdnicy, podopieczni Krzysztofa Mistaka i Krzysztofa Terebuna przegrali z drużyną MKS Nielba 24:30 (10:14).

Największe emocje były na początku spotkania. Świetnie wszedł w zawody bramkarz ŚKPR-u Tomasz Wasilewicz, który dosłownie zamurował bramkę. W pierwszych dziesięciu minutach tylko dwa razy musiał wybierać piłkę z siatki. ŚKPR miał na koncie trzy trafienia i kilka zmarnowanych szans na zbudowanie solidnej przewagi. Wiadomo jednak nie od dzisiaj, że gra ofensywna jest piętą achillesową Szarych Wilków. Inna sprawa, że w sobotę w szeregach ŚKPR Świdnica zabrakło kontuzjowanych Roberta Szuszkiewicza i Marka Mrugasa.

Z biegiem czasu inicjatywę przejęli goście. W 19. minucie po raz pierwszy odskoczyli na trzy bramki (6:9). Świdnickiej drużynie nie pomogła przerwa w grze na żądanie Krzysztofa Mistaka, bo po powrocie na parkiet Nielba dorzuciła kolejne dwa gole. Potem gra gol za gol i na przerwę świdniczanie schodzili do szatni przy stanie 10:14.

Druga połowa, raczej bez większych emocji. Nielba budowała przewagę 6-7 bramek, ŚKPR częściowo odrabiał straty, ale nie potrafił złamać bariery czterech goli. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną MKS Nielba 24:30.

Świdniczanie, we wczorajszym meczu, zaprezentowali się dużo lepiej niż w pierwszym starciu w Wągrowcu, gdzie polegli różnicą piętnastu bramek.

Nielba: Konczewski – Świerad (11), Kryszeń (4), Smoliński (3), Białaszek (3), Tórz (2), Widziński (2), Witkowski (1), Skrzypczak (1), Pawlaczyk (1), Tarcijonas, Biniewski, Mielczarek, Pietrzkiewicz