• Wyświetlono: 7477

Juniorzy MKS Nielba w półfinale Mistrzostw Polski

Juniorzy MKS Nielba w półfinale Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Wągrowiecka Nielba wśród 8 najlepszych drużyn w kraju.

W dniu wczorajszym drużyna juniorów MKS Nielba wywalczyła awans do półfinału Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej. Mecz rozegrany został w płockiej Orlen Arenie a rywalem żółto-czarnym była drużyna Kusy Kraków. Nielbiści pokonali Kusego 33:29.

Drużyna MKS Nielba Wągrowiec od początku meczu starała się narzucić swój styl gry i bardzo szybko jej się to udało. Po 10. minutach było 7:2, a po kwadransie 10:5. Zawodnicy z Krakowa nie bardzo wiedzieli jak sforsować defensywę Nielby, a gdy już im się udało dobrze w bramce spisywał się Tobiasz Matyjak. Pięciobramkowa przewaga szczypiornistów z Wągrowca utrzymała się już do gwizdka kończącego pierwszą połowę (17:12).

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił, choć zdeterminowani zawodnicy Kusego za wszelką cenę starali się odrabiać straty. Najbardziej pomagali w tym Arkadiusz Morytko i Konrad Samolej, strzelcy odpowiednia 9 i 8 bramek. W 49. minucie krakowianie byli blisko rywali, ale wciąż przegrywali jedną bramką (24:25). Końcówka to jednak konsekwentna gra zawodników z Wągrowca. Mecz zakończył się czterobramkową wygraną Nielby 33:29.

Gratulujemy zawodnikom i trenerowi Piotrowi Łuszowi.