• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 6019

Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w Kościele

Po filmie "KLER" nadszedł czas na dokument. Bracia Sekielscy nakręcił szokujący film "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w Kościele.

Dokument "Tylko nie mów nikomu" autorstwa Tomasza Sekielskiego i Marka Sekielskiego od wczoraj jest dostępny w serwisie YouTube. Tylko w ciągu doby zobaczyło go ponad 2,5 MILIONA widzów.

Przygotowany dokument szokuje, przedstawia wstrząsające historie osób molestowanych seksualnie przez duchownych oraz przebija przez niego przygnębiający obraz polskiego Kościoła.

Autor pokazuje nie tylko przypadki molestowania dzieci, ale również metody tuszowania tych spraw przez Kościół. W filmie nie chcieli się wypowiadać hierarchowie — Sekielskiemu odmówili m.in. prymas ks. Wojciech Polak i abp Sławoj Leszek Głódź.

Po wczorajszej premierze najwyżsi kościelni hierarchowie jednak przemówili.

Abp Wojciech Polak powiedział, że jest nim "głęboko poruszony" i zapewnił, że Kościół nie będzie uchylał się od odpowiedzialności.

Z kolei abp Stanisław Gądecki podziękował Sekielskiemu oraz "w imieniu całego Episkopatu" przeprosił ofiary, dodając, że rozumie, że "nic nie jest w stanie wynagrodzić im krzywd, jakich doznali".

Obraz braci Sekielskich powstał w nietypowy sposób — produkcja została sfinansowana z pieniędzy zebranych poprzez portal Patronite.pl. W zbiórce brało udział blisko 2,5 tys. osób, które przekazały łącznie ponad 450 tys. zł. - To przełom w niezależnym polskim dziennikarstwie — ocenił Tomasz Sekielski.

Dokument "Tylko nie mów nikomu" to historie dziewięciu księży-pedofilów. Poznajemy je najczęściej z relacji samych ofiar, ale i sami oprawcy w paru miejscach zabierają głos. A gdy już mówią, to tak, że nie sposób przyjąć tego ze spokojem.

W filmie jeden z księży przyznał się do pedofili.

Chodzi o księdza Jana, który przyznał się do wykorzystywania ośmioletnich dziewczynek. Ofiara księdza, wtedy siedmioletnia dziewczynka, dziś 39-letnia kobieta, najpierw powiedziała swojemu oprawcy prosto w oczy, co o nim myśli. Następnie wybiegła z Domu Księży Emerytów, zanosząc się przejmującym płaczem.


Zobacz szokujący dokument
"Tylko nie mów nikomu"

Komentarze   

January .
+1 #105 Tylko nie mów!!!.January . 2019-05-21 00:06
Ludzie sami wychodować tą organizację pod nazwą kler i nadal ją utrzymują finansowo więc zakon kawalerów do wzięciaa się bardzo dobrze i tak już zostanie bo wiara wieży w cuda .Wierzyć znaczy płacić a co ?.
Janowy
-11 #104 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleJanowy 2019-05-18 19:28
Cytuję PanKracy:
Najgłośniejszą aferą pedofilską ostatnich dni nie jest wcale ta z udziałem księży, tylko z udziałem drugiej osoby w państwie. Marszałek Sejmu, główny polityk PiS miał uprawiać seks z 14-latką z Ukrainy. Prokuratura powinna wszcząć śledztwo z urzędu, ale sprawa jest przez PiS ukręcana, a wszyscy piszący o tym ryzykują bardzo dużo. I ta partia ma ścigać pedofili??? Wypełnią więzienia murarzami i bezrobotnymi, a grube koty pozostaną nietknięte... :-|

Za ta "afrerę: NIE Urbana beknie na pewno (juz Kuchcinski postepowanie wytoczył). Ponadto nie ma zadnych dowodów (były funkcjonariusz CBA, którego wykopano ze słuzby za nedzną robotę żadnej tasmy nie miał , jak się okazało) a tylko puste słowa... Jak zawsze.
Janowy
-6 #103 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleJanowy 2019-05-18 19:22
Cytuję January .:
Największe żniwo zbierają młodzi księża na wioskach i małych miasteczkach ,gdzie wiara w Boga jest wielka a naiwność i ciemnota jeszcze większa może nie wszyscy

Ta ciemnota w tych wioskach jest "górą madrości" z ciemnota jaką teraz mozna dostrzec w takiej warszfce czy Gdańsku ...
ewqrtysj
+12 #102 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w Kościeleewqrtysj 2019-05-18 19:21
DZIADY
olo
-9 #101 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w Kościeleolo 2019-05-18 19:18
Pankracy skoro to prawda i masz jaja to idż zgłoś sprawe do prokuratury a nie tylko piszesz na forum
January .
+11 #100 Tylko nie mów !.January . 2019-05-18 17:56
Największe żniwo zbierają młodzi księża na wioskach i małych miasteczkach ,gdzie wiara w Boga jest wielka a naiwność i ciemnota jeszcze większa może nie wszyscy
PanKracy
+15 #99 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościelePanKracy 2019-05-18 16:37
Najgłośniejszą aferą pedofilską ostatnich dni nie jest wcale ta z udziałem księży, tylko z udziałem drugiej osoby w państwie. Marszałek Sejmu, główny polityk PiS miał uprawiać seks z 14-latką z Ukrainy. Prokuratura powinna wszcząć śledztwo z urzędu, ale sprawa jest przez PiS ukręcana, a wszyscy piszący o tym ryzykują bardzo dużo. I ta partia ma ścigać pedofili??? Wypełnią więzienia murarzami i bezrobotnymi, a grube koty pozostaną nietknięte... :-|
Janowy
-14 #98 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleJanowy 2019-05-18 13:32
Cytuję Siara:
Cytuję gruby:
Pis rzadzi 4 -rok a pedofile w kościele są o wiele dłużej Wychodzi na to że przedtem za innej władzy ksiadz pedofil był ok Gdzie byliście wcześniej zwolennicy PO itd ?

Nie dość, że gruby to jeszcze głupi. Musisz być chłopie żałosny dupkiem.

W tym jestesci ebardzo dobrzy. W obrazaniu nie przebije was nikt, inteligenci klasy Niesiolowski czy Nitras . Gruby zadał ci zasadne pytanie - a ja ci podpowiem, ze PIS gdy rządziła zgraja PO/PSL podała kilka projektów walki z pedofilami na które tuskoszmacirze odlali sie kompletnie. Ty nawet o tym nie wiesz, fanie Kopaczowatej ...
Janowy
-12 #97 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleJanowy 2019-05-18 13:28
Cytuję Jehowy:
Tyle pytań i mało odpowiedzi. Na przykład: ile jeszcze brudnych interesów w swoim życiu zrobił Kaczyński? Ilu pedofili będzie bronić jego partia dla uzyskania głosów?

Ile tych interesów zrobił? mozesz nam podac jakies konkrety? I kase wydal na co - na dziewczyny, rodzinę, willę ...? Jakies szczególiki a nie tylko pierdy jak KOD-owiec POsrany? PIS nie broni żadnego pedofila, biedaczku jeden. Pedofilów tpo bronił taki Biedroń czy Palikot swego czasu. Ten ostatni chciał nawet aby wiek karania za pedofilię obnizyć ...
Próby utworzenia prawa zezwalającego na publikowanie danych osób skazanych prawomocnie za pedofilię PiS podejmowało jeszcze w 2010 roku, gdy rządziła koalicja PO-PSL. Większość parlamentarna nie poparła jednak uchwalenia tych przepisów i projekt przepadł. Niejaka kwoka Pitera mówiła tak:"...Sześć lat temu Julia Pitera, europosłanka PO, na antenie TVN24 tak argumentowała tę decyzję: "Skutki rejestru pedofilów odczują sąsiedzi. Spadnie cena wszystkich nieruchomości dookoła. Nikt nie będzie chciał mieszkać w sąsiedztwie osoby, która obciążona jest takim wyrokiem. Do szkoły w pobliżu nikt nie będzie chciał oddawać swoich dzieci". SLD mówiło, ze to nagonka na ludzi, Twoj Ruch określił to jako "polowanie na czarownice" ... Mało ci? PO wykazuje się hipokryzją, mówiąc o walce z pedofilią, bo w 2015 roku - za sprawą nowelizacji Kodeksu karnego - skrócono dodatkowy okres przedawnienia spraw do pięciu lat (!!! - z dzisieciu wczesniej), niezależnie od wagi czynu. W 2016 roku PIS uchwalił ustawę wprowadzającą rejestr pedofilów. Wtedy niemal wszyscy politycy PO wstrzymali się od głosu. Kilka dni temu było głosowanie za zaostrzeniem kar dla pedofili - PO i Nowoczesna wstrzymały sie od głosowania. Mozesz sobie wnioski, panie Jechowy , sam wyciagnąć (jesli potrafisz jeszcze, przesiąkniety nienawiścia do Kaczyńskiego i PIS)...
mnki
+13 #96 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w Kościelemnki 2019-05-18 12:06
Ktoś może wie o jakiego proboszcza chodzi w artykule ostatniego Tygodnika Wągr?
Jehowy
+19 #95 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleJehowy 2019-05-18 08:25
Tyle pytań i mało odpowiedzi. Na przykład: ile jeszcze brudnych interesów w swoim życiu zrobił Kaczyński? Ilu pedofili będzie bronić jego partia dla uzyskania głosów?
REALISTA
-3 #94 REALISTAREALISTA 2019-05-17 22:19
PAN SAKIELSKI SIĘ NIE POCHWALIŁ ŻE TE FILMY NAKRĘCIŁY SŁUŻBY SPECIALNE I ŻE CELOWO TAKIM LUDZOM KAZANO IŚĆ DO SEMINARIŁÓM PO TO ŻEBY ŻNYSZCZYĆ KOŚCIÓŁ A POWIEDZIAŁ TO PO EMISJI FILMU NIE OFICJALNIE ,JEST POKAZANA CZĘŚĆ PRAWDY A NIE CAŁA,ILU PEDOFILI JEST RZĄDZIE ,SZKOŁACG I WSZYSTKICH INNYCH ZAWODAŁ , O POLAŃSKIM JUŻ ZAPOMNIELIŚCIE JAK UCIEKAŁ Z USA
oli
-23 #93 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w Kościeleoli 2019-05-17 19:42
Ciekawe jaka była pełna treść rozmowy z tym księdzem ile z rozmowy nie pasowało do filmu ?
Janowy
-15 #92 Problemy z prostatąJanowy 2019-05-16 21:34
Ciekawe też, że nigdzie też nie piszą o tym, jak wielką ulgą przy problemach z prostatą jest seks analny. Penis musi być słusznych rozmiarów, żeby sięgnął prostaty. Może też być dildo, ale trzeba ostrożnie, żeby nie zassało.
Janowy
-23 #91 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleJanowy 2019-05-16 20:57
Cytuję bubu:
Cytuję Janowy:
Cytuję Maksiu:
Wysil Janowy na chwilę te swoje trzy zwoje mózgowe - tłumaczę, że nawet najbardziej surowy sąd nie wyda wyroku bez oskarżenia z prokuratury. Jeśli materiał jest słaby, to też niewiele może, bo musi wydać wyrok na podstawie dowodów. Nie wiem, co ma Palikot do pedofili w kościele, ale Piotrowicz ma już bardzo dużo. Najpierw bezwględnie służył komunistom, a teraz PiSlamistom i pedofilskiej mafii w koloratkach.

Nie dowiedziałeś sie czego Palikot chciał. Oczywiscie. Twoje bozyszcze wszakże ...A wyroki sądów POwskich (nie tych teraz) to jest własnie efekt tego o czym piszesz. Dla przykładu - wyrok za zaijania karpia bez ogłuszania (gilotyną) - "...To pierwszy taki wyrok w Polsce. Sąd Rejonowy w Krotoszynie (woj. wielkopolskie) skazał 59-letniego sprzedawcę karpi na trzy miesiące bezwzględnego więzienia za zabijanie ryb bez ich wcześniejszego ogłuszania....", i wyrok za machinacja "reprytwatyzacyjne" na szkode panstwa przez "byznesmyna" z warszafki:
"...Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił we wtorek skargi na decyzję komisji reprywatyzacyjnej w sprawie Łochowskiej 38.
Sebastian Kaleta (radny Prawa i Sprawiedliwości, członek komisji) ocenił, że wtorkowe orzeczenie WSA jest bezprecedensowe. - Jest to ważna decyzja, ponieważ sąd po raz pierwszy badał decyzję komisji i uznał, że komisja zgodnie z prawem potwierdziła nieprawidłowość reprywatyzacji, w tym przypadku reprywatyzacji na stukilkudziesięcioletnią osobę - mówił Kaleta...." - Dalej - "...Zapadł pierwszy wyrok sądowy w sprawie nieprawidłowości podczas reprywatyzacji w Warszawie. Marek M., znany kolekcjoner kamienic, został skazany na 60 tys. zł grzywny. Do tego sąd orzekł, że musi zapłacić 31 tys. zł kosztów sądowych i adwokackich. ..." -JAJA ! Po prostu jaj z ludzi sobie "sendzia robi"! A wyroki uniewinniające sędziow z kradzieży? Nie widzisz ze sa moze wydac obojetnie jaki wyrok bez wzgledu na dowody? Nie pamietasz sedziego który czekał ze słuchawka na słowa tuska odnosnie wyroku? Człowieku - gdzie ty zyjesz, co ty pieprzysz?

Sekielski zapomniał dodać, że ci księża to TW SB. Typowa ustawka tvn-owska. Z tym zabijaniem karpi to jakoś nikomu nie przeszkadza ubój rytualny bez ogłuszania. Z resztą ludzi przed zabiciem też nie ogłuszają.

Ten pan szczególnie zasłynał z "ujawnienie" teczki TW SB Chrisa Cieszewskiego, polskiego naukowca mieszkającego na stałe w USA, który podważał raport MAK i Komisji Millera. Jak się okazało teczka została sfałszowana i Cieszewski nigdy TW nie był, ale to właśnie do takiej „teczki” pierwszy dotarł Sekielski, wówczas pracownik TVP, skąd też wyleciał. Oczywiście nie przeprosił, nie starał sie wyczyścić błota którym rzucil - taka praca. I to nie moje "zeznanie" czy zeznanie - to fakt do sprawdzenia.
bubu
+6 #90 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w Kościelebubu 2019-05-16 20:40
Cytuję Janowy:
Cytuję Maksiu:
Wysil Janowy na chwilę te swoje trzy zwoje mózgowe - tłumaczę, że nawet najbardziej surowy sąd nie wyda wyroku bez oskarżenia z prokuratury. Jeśli materiał jest słaby, to też niewiele może, bo musi wydać wyrok na podstawie dowodów. Nie wiem, co ma Palikot do pedofili w kościele, ale Piotrowicz ma już bardzo dużo. Najpierw bezwględnie służył komunistom, a teraz PiSlamistom i pedofilskiej mafii w koloratkach.

Nie dowiedziałeś sie czego Palikot chciał. Oczywiscie. Twoje bozyszcze wszakże ...A wyroki sądów POwskich (nie tych teraz) to jest własnie efekt tego o czym piszesz. Dla przykładu - wyrok za zaijania karpia bez ogłuszania (gilotyną) - "...To pierwszy taki wyrok w Polsce. Sąd Rejonowy w Krotoszynie (woj. wielkopolskie) skazał 59-letniego sprzedawcę karpi na trzy miesiące bezwzględnego więzienia za zabijanie ryb bez ich wcześniejszego ogłuszania....", i wyrok za machinacja "reprytwatyzacyjne" na szkode panstwa przez "byznesmyna" z warszafki:
"...Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił we wtorek skargi na decyzję komisji reprywatyzacyjnej w sprawie Łochowskiej 38.
Sebastian Kaleta (radny Prawa i Sprawiedliwości, członek komisji) ocenił, że wtorkowe orzeczenie WSA jest bezprecedensowe. - Jest to ważna decyzja, ponieważ sąd po raz pierwszy badał decyzję komisji i uznał, że komisja zgodnie z prawem potwierdziła nieprawidłowość reprywatyzacji, w tym przypadku reprywatyzacji na stukilkudziesięcioletnią osobę - mówił Kaleta...." - Dalej - "...Zapadł pierwszy wyrok sądowy w sprawie nieprawidłowości podczas reprywatyzacji w Warszawie. Marek M., znany kolekcjoner kamienic, został skazany na 60 tys. zł grzywny. Do tego sąd orzekł, że musi zapłacić 31 tys. zł kosztów sądowych i adwokackich. ..." -JAJA ! Po prostu jaj z ludzi sobie "sendzia robi"! A wyroki uniewinniające sędziow z kradzieży? Nie widzisz ze sa moze wydac obojetnie jaki wyrok bez wzgledu na dowody? Nie pamietasz sedziego który czekał ze słuchawka na słowa tuska odnosnie wyroku? Człowieku - gdzie ty zyjesz, co ty pieprzysz?

Sekielski zapomniał dodać, że ci księża to TW SB. Typowa ustawka tvn-owska. Z tym zabijaniem karpi to jakoś nikomu nie przeszkadza ubój rytualny bez ogłuszania. Z resztą ludzi przed zabiciem też nie ogłuszają.
olas
-16 #89 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w Kościeleolas 2019-05-16 20:22
Teraz wyszło na jaw że Lisicki z fundacji nie lękajcie się chciał 200 tyś od Diecezaji Płockiej wzamian chciał nawet rozwiązać fundacje
Janowy
-19 #88 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleJanowy 2019-05-16 20:15
Cytuję Janowy:
Cytuję Maksiu:
Wysil Janowy na chwilę te swoje trzy zwoje mózgowe - tłumaczę, że nawet najbardziej surowy sąd nie wyda wyroku bez oskarżenia z prokuratury. Jeśli materiał jest słaby, to też niewiele może, bo musi wydać wyrok na podstawie dowodów. Nie wiem, co ma Palikot do pedofili w kościele, ale Piotrowicz ma już bardzo dużo. Najpierw bezwględnie służył komunistom, a teraz PiSlamistom i pedofilskiej mafii w koloratkach.

Nie dowiedziałeś sie czego Palikot chciał. Oczywiscie. Twoje bozyszcze wszakże ...A wyroki sądów POwskich (nie tych teraz) to jest własnie efekt tego o czym piszesz. Dla przykładu - wyrok za zaijania karpia bez ogłuszania (gilotyną) - "...To pierwszy taki wyrok w Polsce. Sąd Rejonowy w Krotoszynie (woj. wielkopolskie) skazał 59-letniego sprzedawcę karpi na trzy miesiące bezwzględnego więzienia za zabijanie ryb bez ich wcześniejszego ogłuszania....", i wyrok za machinacja "reprytwatyzacyjne" na szkode panstwa przez "byznesmyna" z warszafki:
"...Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił we wtorek skargi na decyzję komisji reprywatyzacyjnej w sprawie Łochowskiej 38.
Sebastian Kaleta (radny Prawa i Sprawiedliwości, członek komisji) ocenił, że wtorkowe orzeczenie WSA jest bezprecedensowe. - Jest to ważna decyzja, ponieważ sąd po raz pierwszy badał decyzję komisji i uznał, że komisja zgodnie z prawem potwierdziła nieprawidłowość reprywatyzacji, w tym przypadku reprywatyzacji na stukilkudziesięcioletnią osobę - mówił Kaleta...." - Dalej - "...Zapadł pierwszy wyrok sądowy w sprawie nieprawidłowości podczas reprywatyzacji w Warszawie. Marek M., znany kolekcjoner kamienic, został skazany na 60 tys. zł grzywny. Do tego sąd orzekł, że musi zapłacić 31 tys. zł kosztów sądowych i adwokackich. ..." -JAJA ! Po prostu jaj z ludzi sobie "sendzia robi"! A wyroki uniewinniające sędziow z kradzieży? Nie widzisz ze sa moze wydac obojetnie jaki wyrok bez wzgledu na dowody? Nie pamietasz sedziego który czekał ze słuchawka na słowa tuska odnosnie wyroku? Człowieku - gdzie ty zyjesz, co ty pieprzysz?

Zeby był jeszcze komplet - w sprawie tego Marka od kiciela kamiennic - Prokurator Izabela Szumowska z Prokuratury Okręgowej w Warszawie domagała się dla Marka M. kary roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności oraz grzywny w wysokości 50 tys. zł. ...O skazanie M. wnosił także adwokat Bartosz Przeciechowski, pełnomocnik stołecznego ratusza, który w sprawie Targowej 66 występował w charakterze oskarżyciela posiłkowego... I tyle o dowodach prokuratorach i wyroków sądow "warszafki" ...
Janowy
-21 #87 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleJanowy 2019-05-16 19:50
Cytuję Maksiu:
Widze Janowy, ze jak ci argumentów brak to zmieniasz nicki... Sciganie pedofilow w sutannach bylo trudne, bo ich kryła potezna instytucja - o tym jest ten film. Ta produkcja to jednak nic - dopiero jak powstanie dokument o uwikłaniu naszego "santo subito" w ochrone pedofilów to ludziom szczeki opadną...

Nigdy nie zmienima nika. To mojego nika czasami uzywa jakis przygłup z twojej strony - wiele razy o tym pisałem ... Co do grubego - poczytaj pod spodem.
Acha - jaka to jest ta potezna instytucja? Napisz mi co mi ta "potezna instytucja" moze zrobić? Wysilisz te swoje miliony zwojów i wskazesz mi? Bo z tego co ja widzę - NIC!! Dokładnie NIC!! Moge na nią naszczać, poobrazac, nakręcieic film, jeden , drugi, trzecie, wyzywac od najgorszych i ...NIC mi ta "potezna instytucja" nie moze zrobić. Mylę się? Ja bronie kopanego!! A napisz tylko (nawet tutaj na forum) cos ostrzej o LGBT - trzeba sie dwa razy zastanowić, co sie pisze - takie mamy czasy dziś - drukarz odmawia wydruku bo nie pasuje mu do jego przekonan - do sądu, piekarz nie chce tortu wypiec na wesele dwóch narzedzi do opoychanie korby roweru - do sadu. Widzisz różnice?
Janowy
-21 #86 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleJanowy 2019-05-16 19:43
Cytuję Marek_S:
Cytuję gruby:
Drodzy rodacy jestem za tym aby ściągnąc jak najwiekszą liczbe muzułmanów i oni zrobią porzadek z kościołem a że sami lubią dzieci to wezmą je pod swoją opieke razem z partią Wiosna

Ksiądz, imam, rabin... wszyscy są po jednych pieniądzach. Zależy im tylko na władzy, kasie i seksie. W zamian opowiedzą każdą bajkę.

Artysta, nauczyciel , celebryta, polityk, pedał , dziennikarz, itd - ci na pewno nie. To juz jest inna bajka- tam wszystkim zalezy na szczęściu świata a zdrozne mysli? Ale gdzie tam...? Poczytaj sobie o elitach w UK - krystaliczni ... :"...Sierocińce w Anglii były supermarketami, w których politycy wybierali sobie dzieci do pedofilskich orgii. Proceder był ukrywany przez 30 lat. Z archiwum MSW w Londynie zniknęły kompromitujące dokumenty.
Zaczęło się od informacji, że brytyjski Home Office, czyli resort spraw wewnętrznych, zniszczył 114 teczek akt związanych z wielką aferą pedofilską. Zniknął również bez śladu raport posła z lat 80. demaskujący jako pedofilów grupę brytyjskich parlamentarzyst ów. Skandal rzuca ponury cień na elitę epoki Margaret Thatcher – zamieszani są brytyjscy posłowie, lordowie, sędziowie, nauczyciele prywatnych szkół i celebryci...." Był jakis film o tym?
Janowy
-23 #85 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleJanowy 2019-05-16 19:37
Cytuję Rhhi:
Wlasnie trzeba zapytać ich rodzicow i opiekunow dlaczego nie reagowali Mysle ze teraz chodzi. ttlko o kase bo to jest temat na topie Nie neguje że takie przypadkow nie bylo Ta kobueta tez sie ismiesxa skoro bydzi sie po tylu latach jak jsuadz jedt jedna noga w grobie i

Absolutnie racja!! Teraz? Teraz to byle przygłup może wstać i oskarżac - a co mu zrobicie ? A błoto rzucone pozostanie na człowieku niewinnym. Tak jestw 95 % przypakdów tych "zeznań" - bez dowodów, bez pokrycia, tylko słowa ...Polowanie na czarownice rozpoczęte !
Janowy
-22 #84 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleJanowy 2019-05-16 19:34
Cytuję Maksiu:
Wysil Janowy na chwilę te swoje trzy zwoje mózgowe - tłumaczę, że nawet najbardziej surowy sąd nie wyda wyroku bez oskarżenia z prokuratury. Jeśli materiał jest słaby, to też niewiele może, bo musi wydać wyrok na podstawie dowodów. Nie wiem, co ma Palikot do pedofili w kościele, ale Piotrowicz ma już bardzo dużo. Najpierw bezwględnie służył komunistom, a teraz PiSlamistom i pedofilskiej mafii w koloratkach.

Nie dowiedziałeś sie czego Palikot chciał. Oczywiscie. Twoje bozyszcze wszakże ...A wyroki sądów POwskich (nie tych teraz) to jest własnie efekt tego o czym piszesz. Dla przykładu - wyrok za zaijania karpia bez ogłuszania (gilotyną) - "...To pierwszy taki wyrok w Polsce. Sąd Rejonowy w Krotoszynie (woj. wielkopolskie) skazał 59-letniego sprzedawcę karpi na trzy miesiące bezwzględnego więzienia za zabijanie ryb bez ich wcześniejszego ogłuszania...." , i wyrok za machinacja "reprytwatyzacy jne" na szkode panstwa przez "byznesmyna" z warszafki:
"...Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił we wtorek skargi na decyzję komisji reprywatyzacyjn ej w sprawie Łochowskiej 38.
Sebastian Kaleta (radny Prawa i Sprawiedliwości , członek komisji) ocenił, że wtorkowe orzeczenie WSA jest bezprecedensowe . - Jest to ważna decyzja, ponieważ sąd po raz pierwszy badał decyzję komisji i uznał, że komisja zgodnie z prawem potwierdziła nieprawidłowość reprywatyzacji, w tym przypadku reprywatyzacji na stukilkudziesię cioletnią osobę - mówił Kaleta...." - Dalej - "...Zapadł pierwszy wyrok sądowy w sprawie nieprawidłowośc i podczas reprywatyzacji w Warszawie. Marek M., znany kolekcjoner kamienic, został skazany na 60 tys. zł grzywny. Do tego sąd orzekł, że musi zapłacić 31 tys. zł kosztów sądowych i adwokackich. ..." -JAJA ! Po prostu jaj z ludzi sobie "sendzia robi"! A wyroki uniewinniające sędziow z kradzieży? Nie widzisz ze sa moze wydac obojetnie jaki wyrok bez wzgledu na dowody? Nie pamietasz sedziego który czekał ze słuchawka na słowa tuska odnosnie wyroku? Człowieku - gdzie ty zyjesz, co ty pieprzysz?
z
-17 #83 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w Kościelez 2019-05-16 16:32
Gdyby zrobiono sondaż i porównano liczbę ofiar pedofilii z liczbą ofiar śmiertelnych błędow lekarskich to ta druga lista byłaby dłuższa ,ale lekarze odpowiedzialnoś ci nie ponoszą
Nie-wierny
+21 #82 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleNie-wierny 2019-05-16 13:44
Cytuję olo:
Informacja - pedofilia w kościele nie dotyczy kościoła tylko hierarchów kościelnych czyli księży bo kościół to są wierni

I to jest właśnie największa bajka jaką karmi nas duchowieństwo - że kościół to wierni. Dowód? Proszę bardzo. Wierni (także w Polsce) od dawna mają dość liberalny stosunek do środków antykoncepcyjny ch, stosują je na potęgę i od dawna chcieliby złągodzenia stosunku kościoła w tej sprawie. Podobnie w kwesti aborcji - zdecydowana większość Polaków jest zadowolonych z obecnych rozwiązań. Ale tu kościół nagle przestaje być wspólnotą i kilku starszych panów decyduje odgórnie jakie jest stanowisko kościoła. Kościół to naprawdę wierni? Aż dziw, że dorosła osoba w to wierzy...
olo
-21 #81 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w Kościeleolo 2019-05-16 09:45
Informacja - pedofilia w kościele nie dotyczy kościoła tylko hierarchów kościelnych czyli księży bo kościół to są wierni
m
+17 #80 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w Kościelem 2019-05-16 08:06
Sama sobie winna ,bo na plebanię chodzić nie powinna
Ksiądz Paweł
+22 #79 CiumkanieKsiądz Paweł 2019-05-15 22:24
Janowy, mój chłopcze, o co chodzi z tym ciumkaniem przez księży? Czy to coś złego? Przecież ty uwielbiałeś się ciumkać! Pamiętasz jak cię zabraliśmy na obóz księży do Rabki? Wszyscy księża cię ciumkali, że ho ho! I tylko ksiądz Wacek nie był zadowolony, mu to było mało! Złapał cię wieczorem i nieźle w łóżku WYGILGAŁ! :PByłeś potem trochę poobijany, ale rano znów ciumkałeś jak mały glonojad! :-*
gruby -
-27 #78 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w Kościelegruby - 2019-05-15 21:15
Siara czekam na merytoryczną odpowiedż
Maksiu
+27 #77 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleMaksiu 2019-05-15 20:55
Widze Janowy, ze jak ci argumentów brak to zmieniasz nicki... Sciganie pedofilow w sutannach bylo trudne, bo ich kryła potezna instytucja - o tym jest ten film. Ta produkcja to jednak nic - dopiero jak powstanie dokument o uwikłaniu naszego "santo subito" w ochrone pedofilów to ludziom szczeki opadną...
Siara
+16 #76 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleSiara 2019-05-15 20:49
Cytuję gruby:
Pis rzadzi 4 -rok a pedofile w kościele są o wiele dłużej Wychodzi na to że przedtem za innej władzy ksiadz pedofil był ok Gdzie byliście wcześniej zwolennicy PO itd ?

Nie dość, że gruby to jeszcze głupi. Musisz być chłopie żałosny dupkiem.
gruby
-22 #75 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w Kościelegruby 2019-05-15 20:24
Pis rzadzi 4 -rok a pedofile w kościele są o wiele dłużej Wychodzi na to że przedtem za innej władzy ksiadz pedofil był ok Gdzie byliście wcześniej zwolennicy PO itd ?
gruby
-25 #74 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w Kościelegruby 2019-05-15 20:18
Maksiu co tak uparłeś się na księzy ?Przecież mniejszości z ni9ch to pedofile W nioskuje z twoich komentarzy że jakby nauczyciel pedofil zabrał się za Twoje dziecko to byś na to sdzybciej przymknoł oko
Maksiu
+25 #73 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleMaksiu 2019-05-15 20:03
Wysil Janowy na chwilę te swoje trzy zwoje mózgowe - tłumaczę, że nawet najbardziej surowy sąd nie wyda wyroku bez oskarżenia z prokuratury. Jeśli materiał jest słaby, to też niewiele może, bo musi wydać wyrok na podstawie dowodów. Nie wiem, co ma Palikot do pedofili w kościele, ale Piotrowicz ma już bardzo dużo. Najpierw bezwględnie służył komunistom, a teraz PiSlamistom i pedofilskiej mafii w koloratkach.
Janowy
-21 #72 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleJanowy 2019-05-15 19:34
Cytuję Maksiu:
Może Janowy nie wiesz, ale żeby sąd wydał wyrok, to prokuratura musi wnieść oskarżenie i zadbać o materiał dowodowy. A jak wiemy dzisiaj prokuratura jest upartyjnionia. Teraz słyszę, że za zaostrzania prawa ma się wziąć prokurator Piotrowicz, który już raz bronił zboczeńca. Z takim prokuratorem jak ten cymbał, to ksiądz nawet adwokata brać nie musi. To tak jakby za łapanie złodzie miał się brać paser. Zgaduję że po zaostrzeniu prawa przez Piotrowicza będziemy mieli w więzieniach jeszcze więcej murarzy i tynkarzy, a księżom za "ciumkanie" i "gilganie" włos z głowy nie spadnie.

Wiem, ze jesli sedzia wydał wyrok to oznacza, ze prokuratura wniosła oskarzenie i zadbała o materiał dowodowy. O wyroku decyduje sąd. Koniec wywodu. Druga sprawa - nie wiem czego sie uparłes tego Piotrowicza a nie palikota, ale do twej wiadomości - informacja z wczoraj:
"...Rząd przyjął we wtorek projekt obszernej nowelizacji Kodeksu karnego, która zakłada między innymi podwyższenie górnej granicy kar za pedofilię do 30 lat, podwyższenie wieku ochrony prawnokarnej dzieci do 16 lat i brak przedawnienia w ściganiu i sądzeniu tego typu zbrodni - Każde zwyrodniałe, obrzydliwe, okrutne, bestialskie przestępstwo, na czele z pedofilią będzie jeszcze bardziej surowo napiętnowane, niż to obecnie jest - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. (http://www.tvn24.pl)..."
Co teraz zgadujesz?
Maksiu
+23 #71 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleMaksiu 2019-05-15 19:07
Może Janowy nie wiesz, ale żeby sąd wydał wyrok, to prokuratura musi wnieść oskarżenie i zadbać o materiał dowodowy. A jak wiemy dzisiaj prokuratura jest upartyjnionia. Teraz słyszę, że za zaostrzania prawa ma się wziąć prokurator Piotrowicz, który już raz bronił zboczeńca. Z takim prokuratorem jak ten cymbał, to ksiądz nawet adwokata brać nie musi. To tak jakby za łapanie złodzie miał się brać paser. Zgaduję że po zaostrzeniu prawa przez Piotrowicza będziemy mieli w więzieniach jeszcze więcej murarzy i tynkarzy, a księżom za "ciumkanie" i "gilganie" włos z głowy nie spadnie.
Janowy
-27 #70 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleJanowy 2019-05-15 17:46
Cytuję Maksiu:
Ech Janowy, Janowy... Suski to przy tobie Pitagoras! Sam piszesz o statystykach dotyczących zakładów karnych! A przecież tylko część pedofiolów (niestety) siedzi - wielu ma zawiasy, obrączki itp. Do tego dochodzi aparat państwa, który staje na rzęsach, żeby taki ksiądz nie został skazany (patrz Piotrowicz czy bliżej nas - prokuratura Chodzieska), a jak już zostanie skazany to dostaje jakiś śmieszny wyrok i najczęściej więzienia nie ogląda. Żeby poznać skalę problemu, wciąż musimy bazować na badaniach zachodnich, gdzie już dawno się okazało, że pedofilia to w zasadzie "choroba" zawodowa księży.

Maksiu - dokładnie - tylko takie statystyki sa wiarygodne a nie zeznanie podstarzałych kwok kórym "przypomniało się" nagle, ze kiedys tam jakis ksiądz właozył jej rekę w majtki. W ten sposób i ceibie moge oskarzyć o pedofilię nawet? Zgadza się? A o jakich badaniach zachodnich piszesz, kolego Biedronia ? O tych opartych na zeznaniach sprzed lat ...? Takie to wiarygodne dla cibie? Juz sie okazuje, ze jeden z ksiedzy oskarzonych przez Siekielekiego w filmie bedzie grubasa po sadach ciagał, bo z palca sobie Siekielski wyssał informacje o nim ... Nie przypomina ci to polpowania na czarownice?
Częśc pedolfili siedzi? A wiec czytak uwaznie, kolego Tuska - to sedziowe wyznaczeni przez PO takie wyroki wydają. Twoja kasta nadludzi. Zastanów sie może chwileczkę, dlaczego tak sie dzieje? Nie wydaje sie, ze taki sam problem może istenieć wsód nich i stąd takie wyroki. Poczytaj sobie informacje - rzad PIS zaostrzy kary za to bardzo mocno (nie tak jak w Holandii, gdzie mało brakowało a byłaby legalna). Ale za udowodnione przypadki a nie pomówienia!! Ziobro niedawno wywalczył apelacje jakiegos wyroku. A moze wspomnisz Paliglupa (kumpla Tuska) zamiast Suskiego? Oto jego słowa:"...Kilka dni temu zasugerował on w „Kropce nad i”, że trzeba zmienić prawo i obniżyć wiek inicjacji seksualnej do 13. roku życia. Argumentował to tym, że obecne prawo, które nie pozwala na stosunek z osobą młodszą niż 15 lat to "typowa katolicka obłuda". Jednocześnie Palikot bez ustanku pluje na Kościół katolicki, i oskarża go o akceptowanie pedofilii. ..." Tutaj szukaj pedofili - cos w tym musi być, no nie?
ScScS
-7 #69 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleScScS 2019-05-15 16:18
Cytuję dddddddd:
Cytuję Janowy:
Cytuję a1:
Martwi mnie to, że nawet po takim filmie do niektórych jeszcze nie dociera, jak wygląda kościół od środka. Piszecie, że zapewne pedofile są też wśród nauczycieli czy lekarzy. Zapewne są, ale gdy ich przełożeni się o tym dowiedzą to nie przenoszą ich za karę do innej szkoły czy szpitala, a księża co najwyżej byli przenoszeni do innej parafii a sprawa zamiatana pod dywan. Ponadto nauczyciele czy lekarze nie głoszą "słowa pańskiego" i nie uczą innych jak żyć bez grzechu, mając tak wiele na sumieniu. Oni rozgrzeszają innych, podają komunię ręką, którą być może robili krzywdę małym dzieciom. Czy ludzie są tak głupi, że nawet takie zachowanie próbują usprawiedliwiać? Piszecie również, że to pojedyncze przypadki i nie wszyscy księża tacy są. Oczywiście, że to pojedyncze przypadki, bo tylko tylu udało się złapać. Póki politycy będą bronić pedofilów w sutannach to nic się nie zmieni. W USA czy Kanadzie też zaczęło się od kilku przypadków a skończyło na setkach tysięcy. Tylko, że u nas nadal panuje ciemnogród i wielu nie potrafi przyjąć do wiadomości, że ksiądz może być złym człowiekiem.

A teraz to samo o pedofili wśród pedałów proszę. O tych najlepszych , najwspanialszych, najtolerancyjnieszych. Statystyki mowią, ze wśód nich pedofili jest o okló 20 razy więcej niz wśród hetero ... o problemie AIDS juz nie wspominając. Ale to temat tabi dla Siekielksiego i spółki. Mało tego - pół roku temu napadnieto w Polsc na auto z taką informacją i zdewastowano je.
A tutaj inne dane:
"Statystyki pokazują, że na ponad 1400 pedofilów jest 1 ksiądz. Pozostali są m.in. nauczycielami, trenerami, wychowawcami..."


Prawda jest jedna wśród osób które dopuszczaja się najgorszych czynow, nie ważne czy wobec dziec dzieci czy dorosłych są tylko osobnicy płci MĘSKIEJ !!! W polityce kto robi zamęt? Kto wszczyna wojny? Kto zneca się nad rodziną? Kto popełnia najczęściej samobójstwa? Kto ..... Ożna by tak długo wymieniać....Panowie zastanówcie się nad sobą! Cos z wami jednak nie ten teges....

To prawda.Dziady są wszędzie gdzie mowa o złu.Tu też sieją zamieszanie.
,,,,,
-8 #68 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w Kościele,,,,, 2019-05-15 08:45
Cytuję Rej:
Cytuję śmiertelnik:
Cytuję Rej:
Cytuję zakłamanie:
Cytuję Ja:
15:29 minuta filmu w której pe.....l ( ksiądz )odpowiada na jej pytanie dlaczego to robił :a on mówi że ujawniła się w nim miłość ojcowska nosz k...a mać ojcowska tak się zachowuje ojciec wobec córki ? paranoja

Cytuję Rej:
Cytuję Wanda:
Widziałam ten film i powiem krótko - koniec chodzenia do Kościoła i przyjmowania "czarnych" w moim domu, nie mam zamiaru wspierać tego chorego układu. Brawo bracia Sekielscy.

Nie jestem katolem ani mocherem żeby sprawa była jasna ale nie możemy stwierdzać ze Kościół katolicki hierarchiczny to zbiór dewiantow i pedofili. Błąd straszny to zamiatanie tego pod dywan przypadki udowodnione powinny być bardzo surowo karane obojętnie czy to ksiądz czy kardynał wydalenie z Kościoła i wyrok więzienia bez bawienia się ze zasrańcem. Natomiast jeśli ktoś jest wierzący to wie że nie chodzenie w ogóle do Kościoła nie zmieni niczego tylko pogorszy własną sytuację. Jeśli wierzysz w słowa Chrystusa to wiesz ze Komunii św. nie przyjmiesz w domu ani w lesie do tego potrzebny jest Kościół i ksiądz choćby on nie wiem jakim gnojkiem był sakrament jest ważny nawet z rąk łajdaka. Nie przyjmowanie Komunii w ogóle to jest potępienie wieczne zgodnie ze słowami Jezusa więc wobec powyższego oddzielenie się od czarnych nie jest karą dla nich oni zapłacą za to z nawiązką na wlasnym sądzie po śmierci. A po co być potepionym za nie swoje grzechy bo chciało się pokazać odsetkowi ze się go ma w d... To niczego nie zmieni właśnie trzeba być w Kościele jeśli się jest prawdziwie wierzącym i wpływać na to dziadostwo które do niego wpelzlo żeby je wytepić. Jakby wziąć pod uwagę statystykę to Judasz też był zasrańcem strasznym czyli 12% procent powołanych to też mogą być gnojkiem niestety a myślę że więcej to ich obecnie nie ma. I na koniec jedna prośba jak bedziecie się odnosili do mojego posta to pamiętajcie że słowa Chrystusa są ponadczasowe w kwestii postaw i zasad postępowania a ze rynsztok przedostaje się do Kościoła to nie dowód ze Kościół i zasady przez niego głoszone jeśli są oparte na słowach Chrystusa są nic nie warte bo to są dwie różne zupełnie sprawy. Nie nakrecajmy się za bardzo zgodnie z celami osób których poczynania dewiantow w sutannach sa tylko przykrywkom i dobrym narzedziem do szerszej rozgrywki z Kościołem jako wspólnota.

Tak wspólnota, ktora po wyjściu z koscila zastanawia się jak upodlic człowieka, jak zatruc mu życie. Postepujcie swietoszki zgodnie z przykazaniami bozymi a swiat będzie piękny!!!!!Wcale nie trzeba modlić się w murach kościoła by być dobrym człowiekiem!!!!!Wystarczy modlić się do Boga w swoim wlasnym domu i przestrzegać przykazań poza mirami kościoła a nie tylko w nim!

Na to jest jedna odpowiedź samego Chrystusa "...kto spożywa ciało moje i krew moja pije ten będzie miał życie wieczne a ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym..." Spróbuj przyjmować Komunie św w domu albo na łące więc albo jesteś wierzącym albo jesteś ateista i pozostaje Tobie jedynie bycie dobrym człowiekiem. Wiem ze chodzenie do Kościoła nie jest jeszcze wyznacznikiem bycia dobrym człowiekiem ale bycie porządnym człowiekiem i praktykowanie słów Chrystusa poprzez obrzędy które on wskazał a szczególnie mszę św. to pełnia człowieczeństwa i duża szansa bycia zbawionym. Nie ma czegoś takiego jak wierzący nie praktykujący to tak samo jak pragnący nie pijący głodny nie jedzacy itd. Albo się wierzy i żyje się i postępuje według słów Chrystusa albo się jest nie wierzącym jakkolwiek to nazwać. Białe jest białe a czarne jest czarne według słów Chrystusa w kwestii wiary nie ma szarości.

Mszę można odprawiać wszędzie, bo Bóg jest wszędzie. Czy Chrystus prawił swoje kazania w kościele? Chrystus prawił swoje kazania na łące, wszędzie śnił swoje opowieści, by ludzi sprowadzić na właściwą drogę. Nie chodziło tu o nic innego jak pokazanie złym ludziom jak należy postępować, by nie szkodzić innym i sobie. To nic innego jak rodzaj dzisiejszej resocjalizacji, socjoterapii a nie coś nadprzyrodzonego. Takie nauki były dobre kiedyś, zanim rozwinęły się inne nauki, ale jako, ze obecnie społeczeństwo jest światłe i mniej światłe, nauki kościoła podparte strachem kary boskiej sa dobre i dziś.Coś, ktoś( tzn.ksiadz) musi postraszyć owieczki ( lud-parafian) by postepowały zgodnie z zasadami Chrystusa, by po śmierci zasłużyć na niebo.A jest niebo? Jest piekło? Nikt nie widział, nikt nie wie jak tam jest, prawda? A jeśli nic nie wiadomo, to łatwo tym manipulować by osiągnąć posłuszenstwo, prawda? Instytucja kościoła, została stworzona przez człowieka, nie przez Boga.Bog jest, a przynajmniej powinien być w każdym człowieku, który swoim postępowaniem wobec innych daje świadectwo jego istnienia.O to chodzi w chrzescijanstwie, a nie o czczenie budynku, ksiedza, plebani, biskupów...a słowa by spożywać ciało Chrystusa, pic jego krew nie przyjmuje się dosłownie, tylko właśnie swoim postępowaniem człowiek ma dawać świadectwo ze jest taki sam jak Chrystus, czyli DOBRY. Daję to pod rozwagę wszystkim tym którzy biją pokłony w murach kościoła, a poza nim są zwykłymi podłymi ludźmi, robiąc innym ludziom piekło na ziemi.

Swoją wypowiedzią kwestionujesz ze Chrystus był Bogiem co najwyzej starożytnym etykiem socjoterapeuta psychoanalitykiem itp. Zapominasz drogi Kolego lub Koleżanko ze Chrystus czynił cuda jeśli wierzysz w zapisy ewangeliczne wiec to nie był tylko człowiek a skoro był Bogiem a co do tego nie ma wątpliwości to ze głosił prawdę o piekle i niebie tez nie pozostawia żadnej wątpliwości. A swoją drogą są też jeszcze tysiące objawień cudów które z punktu widzenia medycyny pozostają nie wytłumaczone i nie pisz tylko ze medycyna jest zbyt prymitywna i dlatego nazywa to cudami. Bo nie może ktoś w agonii z przezutami do wszystkich prawie organów umierający po modlitwie rodziny i przyjaciół wyjść na rano samodzielnie ze szpitala i po dokonaniu wszelakich badań lekarze stwierdzają ze jest w idealnym zdrowiu i po raku nie pozostał nawet ślad. Takich przypadków jest multum i nie pisz mi też ze jego wiara go uzdrowila bo on nie był już przytomny był w agonii. Troszeczkę wiary Przyjacielu/ólko i kończymy ten wątek bo trzeba się otworzyć na wiarę inaczej pewne rzeczy pozostają niezrozumiałe.

To prawda PAN JEZUS ma moc uzdrowienia
Maksiu
+10 #67 Pedofilia to "choroba" zawodowa księżyMaksiu 2019-05-14 23:27
Ech Janowy, Janowy... Suski to przy tobie Pitagoras! Sam piszesz o statystykach dotyczących zakładów karnych! A przecież tylko część pedofiolów (niestety) siedzi - wielu ma zawiasy, obrączki itp. Do tego dochodzi aparat państwa, który staje na rzęsach, żeby taki ksiądz nie został skazany (patrz Piotrowicz czy bliżej nas - prokuratura Chodzieska), a jak już zostanie skazany to dostaje jakiś śmieszny wyrok i najczęściej więzienia nie ogląda. Żeby poznać skalę problemu, wciąż musimy bazować na badaniach zachodnich, gdzie już dawno się okazało, że pedofilia to w zasadzie "choroba" zawodowa księży.
Janowy
-16 #66 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleJanowy 2019-05-14 22:42
Cytuję Maksiu:
Janowy, proste zadanie - miałeś podać linki, a nie podałeś! Wiem dlaczego - musiałbyś wskazać strony oszołomów, pełne bredni produkowanych na potrzeby katolickiej propagandy. Za to ja ci podam ciekawego linka odnośnie bardzo dogłębnego dochodzenia w Australi, po którym o pedofilię zostało oskarżonych 7 proc. księży, czyli co 15 tamtejszy ksiądz - https://www.huffingtonpost.com.au/2017/02/05/catholic-church-under-royal-commission-spotlight_a_21707512.
1 na 15 to "trochę" więcej niż ten twoje fejkowe 1 na 1400. Zresztą w Wągrowcu nie trzeba akurat nikogo przekonywać, że wśród księży roi się od zboczeńców - zbyt dobrze pamiętamy jak "wypromowali" nasze miasto księża w ostatnich latach. Jeden z nich za pedofilię już wyleciał ze stanu kapłańskiego, a medialne milczenie jego ofiar, jak wieść lokalna niesie, kuria musiała zapewnić okrągłymi sumkami.

Maksiu - wpisz sobie kilka wyrazow z moich wycinków i masz od razu żródła - nie potrafisz tego?
Dalej 1 ksiadz na 1400 to nie zaden "fejk" tylko dane ze statystyk ministerstwa sprawiedliwości , z 2013 roku. Przebywało wtedy w zakładach karnych 1454 skazanych za czyny pedofilskie, w tym jeden ksiądz. Około 900 skazanych pedofilów nie ma zawodu. 70 do murarze, 30 rolnicy, 30 – ślusarze, 25 – mechanicy samochodowi. .."
A teraz twoja strona - The Huffington Post - toz to pełna bredni, lewacka i przepełniona taką sama tolerancją jak Gazeta Wyborcza. BObama, Clinton i Kwasniweski pierwsi goscie tam są ... A widze tez, ze nie czytałes do konca artykułu który przytoczyłeś - tam nie ma wyroków , nie ma faktów tylko jakies tam zeznania starych bab, którym teraz sie przypomniało, ze im ksiądz kiedys rekę za majtki włożył.
Na koniec - rozumiem, sa wśród księzy przypadki pedofiliów - jakw kazdym ludzkim srodowisku. Ale o wile wiekszy problem jest w innych środowiskach. Hollywood i jego gwiazdy to taki pierwszy z brzegu przykład, "elity brytyjskie" które sobie wynajmowały dzieci z sierocińców to kolejny, środowiska homo kolejne, rabinowie .. - mamy jakieś filmy na ta okoliczność? Zadnych! A na polskich ksiezy (nie wiem dlaczego mi pokazujesz jakies cyferki wysane z Australii) dwa filmy w ciagu roku, reklamowane jak nic przedtem ... Ten brak równowagi mi nie pasuje.
gruby
-7 #65 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w Kościelegruby 2019-05-14 21:14
Janowy masz racje - gruby nie jest janowym Tylko idioci myślą że jest tylko jedna osoba która ma ine poglądy
Janowy
-13 #64 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleJanowy 2019-05-14 20:24
Cytuję .wikary:
Cytuję Janowy:
Cytuję Maksiu:
Jest nasz Janowy z kolejną porcją fakenewsów! A o jakich to statystykach wspominasz? Kto je zrobił? Episkopat? :lol:Podaj linki!

Episkopat nie robi takich badan. Dla twojej informacji. A kto ci te liczby o pedofilach księzach podał? Nie nasz Lis czy Rabiej? Nawet z nich wynika, ze pedał to w 50% pedofil ...
"..."Homoseksualiści stanowiący od 1 do 3% populacji odpowiadają za 20 do 30% aktów pedofilskich, 30% aktów seksualnych osób dorosłych z nieletnimi, od 35 do 40% przypadków molestowania nieletnich. W badaniach anonimowych od 25% do 50% homoseksualistów przyznaje się do dokonywania aktów pedofilskich."
Żródło:
Tłumaczenie raportu przedstawionego przez grupę lekarzy Parlamentowi Kanady w styczniu 2005 roku: 'Gay-Marriage' and Homosexuality, some medical comments..."
Dalej:
"...„Kilka lat temu, gdy jeszcze nie był to temat tabu, policja udostępniła statystki dotyczące molestowania dzieci. W zależności od regionu od 23 do 43 procent tych przestępstw było sprawką gejów.”
powiedziała zajmująca się sprawą brytyjska dziennikarka Lynette Burrows. Te liczby pokrywają się z wieloletnimi badaniami prowadzonymi w USA przez dr Paula Camerona, z których wynika, że:
„2% dorosłych regularnie stosuje praktyki homoseksualne. Jednak stanowi to między 20% a 40% wszystkich przypadków molestowania nieletnich.”
Te informacje są szokujące. Na próżno ich jednak szukać chociażby w mediach głównego nurtu, które czynnie wspierają pedofilskich aktywistów.
„Homoseksualne lobby nie dopuszcza, by takie dane wychodziły na jaw. Gdy wypowiadam się w BBC, zabraniają mi mówić o tym niewygodnym fakcie.”
mówiła Lynette Burrows. ..."
A homoseksulane lobby to nie byle co - wystarczy wspomniec sera Eltona Johna, Lady Gaga, Mercurego, Geroga Michaela, Biedronia w Polsce itd ...

Jamowy tez lubisz małe lolitki? A może małych słodkich chłopców, którzy "prowokują? Takie gusty?

Małe lolitki to lubił Polanski czy Nichloson ... Pamiętasz jak twoi lewaccy koledzy go bronili
Janowy
-17 #63 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleJanowy 2019-05-14 20:23
Cytuję Ksiądz Paweł:
Cytuję gruby:
I co zero merytorycznej odpowiedzi wasz autorytet Lisicki zrobił z Was debili bo mu zależało tylko na kasie do niego a nie o innych pokrzywdzonych

Ach Janowy, ależ z ciebie mężczyzna wyrósł! Prawdziwy Polak - katolik! Aż mnie ciarki przechodzą, gdy tak stanowczo bronisz drogiego nam kościoła!!! Mógłbyś wpaść do starego księdza z wizytą, pokazałbym ci nasze filmy sprzed lat! Zwłaszcza ten jeden, kiedy atakowałeś księdza Wacka przebranego za bolszewika swoim małym mieczykiem! Aleśmy się naśmiali! Twój mieczyk okazał się niewystarczający, ksiądz Wacek nic nie poczuł i zasnął w trakcie twojej szarży. Trochę się złościłeś z naszych docinków, ale potem wszyscy na zgodę się przytuliliśmy!

Gruby nie jest Janowym, pajacyku. Boli cie, ze jest wiecej ludzi na forum myslących podobnie do mnie, co..? Ty co miales do powiedzenia, co cie fascynuje to ujawniłeś w dwóch postach. Nic wiecej dodawać nie musisz.
Rej
-12 #62 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleRej 2019-05-14 18:06
Cytuję krychu:
Cytuję Rej:
Cytuję śmiertelnik:
Cytuję Rej:
Cytuję zakłamanie:
Cytuję Ja:
15:29 minuta filmu w której pe.....l ( ksiądz )odpowiada na jej pytanie dlaczego to robił :a on mówi że ujawniła się w nim miłość ojcowska nosz k...a mać ojcowska tak się zachowuje ojciec wobec córki ? paranoja

Cytuję Rej:
Cytuję Wanda:
Widziałam ten film i powiem krótko - koniec chodzenia do Kościoła i przyjmowania "czarnych" w moim domu, nie mam zamiaru wspierać tego chorego układu. Brawo bracia Sekielscy.

Nie jestem katolem ani mocherem żeby sprawa była jasna ale nie możemy stwierdzać ze Kościół katolicki hierarchiczny to zbiór dewiantow i pedofili. Błąd straszny to zamiatanie tego pod dywan przypadki udowodnione powinny być bardzo surowo karane obojętnie czy to ksiądz czy kardynał wydalenie z Kościoła i wyrok więzienia bez bawienia się ze zasrańcem. Natomiast jeśli ktoś jest wierzący to wie że nie chodzenie w ogóle do Kościoła nie zmieni niczego tylko pogorszy własną sytuację. Jeśli wierzysz w słowa Chrystusa to wiesz ze Komunii św. nie przyjmiesz w domu ani w lesie do tego potrzebny jest Kościół i ksiądz choćby on nie wiem jakim gnojkiem był sakrament jest ważny nawet z rąk łajdaka. Nie przyjmowanie Komunii w ogóle to jest potępienie wieczne zgodnie ze słowami Jezusa więc wobec powyższego oddzielenie się od czarnych nie jest karą dla nich oni zapłacą za to z nawiązką na wlasnym sądzie po śmierci. A po co być potepionym za nie swoje grzechy bo chciało się pokazać odsetkowi ze się go ma w d... To niczego nie zmieni właśnie trzeba być w Kościele jeśli się jest prawdziwie wierzącym i wpływać na to dziadostwo które do niego wpelzlo żeby je wytepić. Jakby wziąć pod uwagę statystykę to Judasz też był zasrańcem strasznym czyli 12% procent powołanych to też mogą być gnojkiem niestety a myślę że więcej to ich obecnie nie ma. I na koniec jedna prośba jak bedziecie się odnosili do mojego posta to pamiętajcie że słowa Chrystusa są ponadczasowe w kwestii postaw i zasad postępowania a ze rynsztok przedostaje się do Kościoła to nie dowód ze Kościół i zasady przez niego głoszone jeśli są oparte na słowach Chrystusa są nic nie warte bo to są dwie różne zupełnie sprawy. Nie nakrecajmy się za bardzo zgodnie z celami osób których poczynania dewiantow w sutannach sa tylko przykrywkom i dobrym narzedziem do szerszej rozgrywki z Kościołem jako wspólnota.

Tak wspólnota, ktora po wyjściu z koscila zastanawia się jak upodlic człowieka, jak zatruc mu życie. Postepujcie swietoszki zgodnie z przykazaniami bozymi a swiat będzie piękny!!!!!Wcale nie trzeba modlić się w murach kościoła by być dobrym człowiekiem!!!!!Wystarczy modlić się do Boga w swoim wlasnym domu i przestrzegać przykazań poza mirami kościoła a nie tylko w nim!

Na to jest jedna odpowiedź samego Chrystusa "...kto spożywa ciało moje i krew moja pije ten będzie miał życie wieczne a ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym..." Spróbuj przyjmować Komunie św w domu albo na łące więc albo jesteś wierzącym albo jesteś ateista i pozostaje Tobie jedynie bycie dobrym człowiekiem. Wiem ze chodzenie do Kościoła nie jest jeszcze wyznacznikiem bycia dobrym człowiekiem ale bycie porządnym człowiekiem i praktykowanie słów Chrystusa poprzez obrzędy które on wskazał a szczególnie mszę św. to pełnia człowieczeństwa i duża szansa bycia zbawionym. Nie ma czegoś takiego jak wierzący nie praktykujący to tak samo jak pragnący nie pijący głodny nie jedzacy itd. Albo się wierzy i żyje się i postępuje według słów Chrystusa albo się jest nie wierzącym jakkolwiek to nazwać. Białe jest białe a czarne jest czarne według słów Chrystusa w kwestii wiary nie ma szarości.

Mszę można odprawiać wszędzie, bo Bóg jest wszędzie. Czy Chrystus prawił swoje kazania w kościele? Chrystus prawił swoje kazania na łące, wszędzie śnił swoje opowieści, by ludzi sprowadzić na właściwą drogę. Nie chodziło tu o nic innego jak pokazanie złym ludziom jak należy postępować, by nie szkodzić innym i sobie. To nic innego jak rodzaj dzisiejszej resocjalizacji, socjoterapii a nie coś nadprzyrodzonego. Takie nauki były dobre kiedyś, zanim rozwinęły się inne nauki, ale jako, ze obecnie społeczeństwo jest światłe i mniej światłe, nauki kościoła podparte strachem kary boskiej sa dobre i dziś.Coś, ktoś( tzn.ksiadz) musi postraszyć owieczki ( lud-parafian) by postepowały zgodnie z zasadami Chrystusa, by po śmierci zasłużyć na niebo.A jest niebo? Jest piekło? Nikt nie widział, nikt nie wie jak tam jest, prawda? A jeśli nic nie wiadomo, to łatwo tym manipulować by osiągnąć posłuszenstwo, prawda? Instytucja kościoła, została stworzona przez człowieka, nie przez Boga.Bog jest, a przynajmniej powinien być w każdym człowieku, który swoim postępowaniem wobec innych daje świadectwo jego istnienia.O to chodzi w chrzescijanstwie, a nie o czczenie budynku, ksiedza, plebani, biskupów...a słowa by spożywać ciało Chrystusa, pic jego krew nie przyjmuje się dosłownie, tylko właśnie swoim postępowaniem człowiek ma dawać świadectwo ze jest taki sam jak Chrystus, czyli DOBRY. Daję to pod rozwagę wszystkim tym którzy biją pokłony w murach kościoła, a poza nim są zwykłymi podłymi ludźmi, robiąc innym ludziom piekło na ziemi.

Swoją wypowiedzią kwestionujesz ze Chrystus był Bogiem co najwyzej starożytnym etykiem socjoterapeuta psychoanalitykiem itp. Zapominasz drogi Kolego lub Koleżanko ze Chrystus czynił cuda jeśli wierzysz w zapisy ewangeliczne wiec to nie był tylko człowiek a skoro był Bogiem a co do tego nie ma wątpliwości to ze głosił prawdę o piekle i niebie tez nie pozostawia żadnej wątpliwości. A swoją drogą są też jeszcze tysiące objawień cudów które z punktu widzenia medycyny pozostają nie wytłumaczone i nie pisz tylko ze medycyna jest zbyt prymitywna i dlatego nazywa to cudami. Bo nie może ktoś w agonii z przezutami do wszystkich prawie organów umierający po modlitwie rodziny i przyjaciół wyjść na rano samodzielnie ze szpitala i po dokonaniu wszelakich badań lekarze stwierdzają ze jest w idealnym zdrowiu i po raku nie pozostał nawet ślad. Takich przypadków jest multum i nie pisz mi też ze jego wiara go uzdrowila bo on nie był już przytomny był w agonii. Troszeczkę wiary Przyjacielu/ólko i kończymy ten wątek bo trzeba się otworzyć na wiarę inaczej pewne rzeczy pozostają niezrozumiałe.

Ty wstałeś z tego łoża śmierci? Królewnę Śnieżkę tez obudził pocałunek księcia, to działo się na prawdę, w bajce wiesz? A gdzie był podczas ll wojny światowej?

No widzisz i zablyszczales humorem i sarkazmem ze hoho wojnę mieliśmy dzięki braku wiary i całkowitej ignorancji słów Chrystusa. Przyjemnej lektury baśni Andersena bo widzę ze to ten etap mam nadzieje ze kolejne wyższe jeszcze przed Tobą.
krychu
-4 #61 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w Kościelekrychu 2019-05-14 14:01
Cytuję Rej:
Cytuję śmiertelnik:
Cytuję Rej:
Cytuję zakłamanie:
Cytuję Ja:
15:29 minuta filmu w której pe.....l ( ksiądz )odpowiada na jej pytanie dlaczego to robił :a on mówi że ujawniła się w nim miłość ojcowska nosz k...a mać ojcowska tak się zachowuje ojciec wobec córki ? paranoja

Cytuję Rej:
Cytuję Wanda:
Widziałam ten film i powiem krótko - koniec chodzenia do Kościoła i przyjmowania "czarnych" w moim domu, nie mam zamiaru wspierać tego chorego układu. Brawo bracia Sekielscy.

Nie jestem katolem ani mocherem żeby sprawa była jasna ale nie możemy stwierdzać ze Kościół katolicki hierarchiczny to zbiór dewiantow i pedofili. Błąd straszny to zamiatanie tego pod dywan przypadki udowodnione powinny być bardzo surowo karane obojętnie czy to ksiądz czy kardynał wydalenie z Kościoła i wyrok więzienia bez bawienia się ze zasrańcem. Natomiast jeśli ktoś jest wierzący to wie że nie chodzenie w ogóle do Kościoła nie zmieni niczego tylko pogorszy własną sytuację. Jeśli wierzysz w słowa Chrystusa to wiesz ze Komunii św. nie przyjmiesz w domu ani w lesie do tego potrzebny jest Kościół i ksiądz choćby on nie wiem jakim gnojkiem był sakrament jest ważny nawet z rąk łajdaka. Nie przyjmowanie Komunii w ogóle to jest potępienie wieczne zgodnie ze słowami Jezusa więc wobec powyższego oddzielenie się od czarnych nie jest karą dla nich oni zapłacą za to z nawiązką na wlasnym sądzie po śmierci. A po co być potepionym za nie swoje grzechy bo chciało się pokazać odsetkowi ze się go ma w d... To niczego nie zmieni właśnie trzeba być w Kościele jeśli się jest prawdziwie wierzącym i wpływać na to dziadostwo które do niego wpelzlo żeby je wytepić. Jakby wziąć pod uwagę statystykę to Judasz też był zasrańcem strasznym czyli 12% procent powołanych to też mogą być gnojkiem niestety a myślę że więcej to ich obecnie nie ma. I na koniec jedna prośba jak bedziecie się odnosili do mojego posta to pamiętajcie że słowa Chrystusa są ponadczasowe w kwestii postaw i zasad postępowania a ze rynsztok przedostaje się do Kościoła to nie dowód ze Kościół i zasady przez niego głoszone jeśli są oparte na słowach Chrystusa są nic nie warte bo to są dwie różne zupełnie sprawy. Nie nakrecajmy się za bardzo zgodnie z celami osób których poczynania dewiantow w sutannach sa tylko przykrywkom i dobrym narzedziem do szerszej rozgrywki z Kościołem jako wspólnota.

Tak wspólnota, ktora po wyjściu z koscila zastanawia się jak upodlic człowieka, jak zatruc mu życie. Postepujcie swietoszki zgodnie z przykazaniami bozymi a swiat będzie piękny!!!!!Wcale nie trzeba modlić się w murach kościoła by być dobrym człowiekiem!!!!!Wystarczy modlić się do Boga w swoim wlasnym domu i przestrzegać przykazań poza mirami kościoła a nie tylko w nim!

Na to jest jedna odpowiedź samego Chrystusa "...kto spożywa ciało moje i krew moja pije ten będzie miał życie wieczne a ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym..." Spróbuj przyjmować Komunie św w domu albo na łące więc albo jesteś wierzącym albo jesteś ateista i pozostaje Tobie jedynie bycie dobrym człowiekiem. Wiem ze chodzenie do Kościoła nie jest jeszcze wyznacznikiem bycia dobrym człowiekiem ale bycie porządnym człowiekiem i praktykowanie słów Chrystusa poprzez obrzędy które on wskazał a szczególnie mszę św. to pełnia człowieczeństwa i duża szansa bycia zbawionym. Nie ma czegoś takiego jak wierzący nie praktykujący to tak samo jak pragnący nie pijący głodny nie jedzacy itd. Albo się wierzy i żyje się i postępuje według słów Chrystusa albo się jest nie wierzącym jakkolwiek to nazwać. Białe jest białe a czarne jest czarne według słów Chrystusa w kwestii wiary nie ma szarości.

Mszę można odprawiać wszędzie, bo Bóg jest wszędzie. Czy Chrystus prawił swoje kazania w kościele? Chrystus prawił swoje kazania na łące, wszędzie śnił swoje opowieści, by ludzi sprowadzić na właściwą drogę. Nie chodziło tu o nic innego jak pokazanie złym ludziom jak należy postępować, by nie szkodzić innym i sobie. To nic innego jak rodzaj dzisiejszej resocjalizacji, socjoterapii a nie coś nadprzyrodzonego. Takie nauki były dobre kiedyś, zanim rozwinęły się inne nauki, ale jako, ze obecnie społeczeństwo jest światłe i mniej światłe, nauki kościoła podparte strachem kary boskiej sa dobre i dziś.Coś, ktoś( tzn.ksiadz) musi postraszyć owieczki ( lud-parafian) by postepowały zgodnie z zasadami Chrystusa, by po śmierci zasłużyć na niebo.A jest niebo? Jest piekło? Nikt nie widział, nikt nie wie jak tam jest, prawda? A jeśli nic nie wiadomo, to łatwo tym manipulować by osiągnąć posłuszenstwo, prawda? Instytucja kościoła, została stworzona przez człowieka, nie przez Boga.Bog jest, a przynajmniej powinien być w każdym człowieku, który swoim postępowaniem wobec innych daje świadectwo jego istnienia.O to chodzi w chrzescijanstwie, a nie o czczenie budynku, ksiedza, plebani, biskupów...a słowa by spożywać ciało Chrystusa, pic jego krew nie przyjmuje się dosłownie, tylko właśnie swoim postępowaniem człowiek ma dawać świadectwo ze jest taki sam jak Chrystus, czyli DOBRY. Daję to pod rozwagę wszystkim tym którzy biją pokłony w murach kościoła, a poza nim są zwykłymi podłymi ludźmi, robiąc innym ludziom piekło na ziemi.

Swoją wypowiedzią kwestionujesz ze Chrystus był Bogiem co najwyzej starożytnym etykiem socjoterapeuta psychoanalitykiem itp. Zapominasz drogi Kolego lub Koleżanko ze Chrystus czynił cuda jeśli wierzysz w zapisy ewangeliczne wiec to nie był tylko człowiek a skoro był Bogiem a co do tego nie ma wątpliwości to ze głosił prawdę o piekle i niebie tez nie pozostawia żadnej wątpliwości. A swoją drogą są też jeszcze tysiące objawień cudów które z punktu widzenia medycyny pozostają nie wytłumaczone i nie pisz tylko ze medycyna jest zbyt prymitywna i dlatego nazywa to cudami. Bo nie może ktoś w agonii z przezutami do wszystkich prawie organów umierający po modlitwie rodziny i przyjaciół wyjść na rano samodzielnie ze szpitala i po dokonaniu wszelakich badań lekarze stwierdzają ze jest w idealnym zdrowiu i po raku nie pozostał nawet ślad. Takich przypadków jest multum i nie pisz mi też ze jego wiara go uzdrowila bo on nie był już przytomny był w agonii. Troszeczkę wiary Przyjacielu/ólko i kończymy ten wątek bo trzeba się otworzyć na wiarę inaczej pewne rzeczy pozostają niezrozumiałe.

Ty wstałeś z tego łoża śmierci? Królewnę Śnieżkę tez obudził pocałunek księcia, to działo się na prawdę, w bajce wiesz? A gdzie był podczas ll wojny światowej?
Rej
-5 #60 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleRej 2019-05-14 11:03
Cytuję śmiertelnik:
Cytuję Rej:
Cytuję zakłamanie:
Cytuję Ja:
15:29 minuta filmu w której pe.....l ( ksiądz )odpowiada na jej pytanie dlaczego to robił :a on mówi że ujawniła się w nim miłość ojcowska nosz k...a mać ojcowska tak się zachowuje ojciec wobec córki ? paranoja

Cytuję Rej:
Cytuję Wanda:
Widziałam ten film i powiem krótko - koniec chodzenia do Kościoła i przyjmowania "czarnych" w moim domu, nie mam zamiaru wspierać tego chorego układu. Brawo bracia Sekielscy.

Nie jestem katolem ani mocherem żeby sprawa była jasna ale nie możemy stwierdzać ze Kościół katolicki hierarchiczny to zbiór dewiantow i pedofili. Błąd straszny to zamiatanie tego pod dywan przypadki udowodnione powinny być bardzo surowo karane obojętnie czy to ksiądz czy kardynał wydalenie z Kościoła i wyrok więzienia bez bawienia się ze zasrańcem. Natomiast jeśli ktoś jest wierzący to wie że nie chodzenie w ogóle do Kościoła nie zmieni niczego tylko pogorszy własną sytuację. Jeśli wierzysz w słowa Chrystusa to wiesz ze Komunii św. nie przyjmiesz w domu ani w lesie do tego potrzebny jest Kościół i ksiądz choćby on nie wiem jakim gnojkiem był sakrament jest ważny nawet z rąk łajdaka. Nie przyjmowanie Komunii w ogóle to jest potępienie wieczne zgodnie ze słowami Jezusa więc wobec powyższego oddzielenie się od czarnych nie jest karą dla nich oni zapłacą za to z nawiązką na wlasnym sądzie po śmierci. A po co być potepionym za nie swoje grzechy bo chciało się pokazać odsetkowi ze się go ma w d... To niczego nie zmieni właśnie trzeba być w Kościele jeśli się jest prawdziwie wierzącym i wpływać na to dziadostwo które do niego wpelzlo żeby je wytepić. Jakby wziąć pod uwagę statystykę to Judasz też był zasrańcem strasznym czyli 12% procent powołanych to też mogą być gnojkiem niestety a myślę że więcej to ich obecnie nie ma. I na koniec jedna prośba jak bedziecie się odnosili do mojego posta to pamiętajcie że słowa Chrystusa są ponadczasowe w kwestii postaw i zasad postępowania a ze rynsztok przedostaje się do Kościoła to nie dowód ze Kościół i zasady przez niego głoszone jeśli są oparte na słowach Chrystusa są nic nie warte bo to są dwie różne zupełnie sprawy. Nie nakrecajmy się za bardzo zgodnie z celami osób których poczynania dewiantow w sutannach sa tylko przykrywkom i dobrym narzedziem do szerszej rozgrywki z Kościołem jako wspólnota.

Tak wspólnota, ktora po wyjściu z koscila zastanawia się jak upodlic człowieka, jak zatruc mu życie. Postepujcie swietoszki zgodnie z przykazaniami bozymi a swiat będzie piękny!!!!!Wcale nie trzeba modlić się w murach kościoła by być dobrym człowiekiem!!!!!Wystarczy modlić się do Boga w swoim wlasnym domu i przestrzegać przykazań poza mirami kościoła a nie tylko w nim!

Na to jest jedna odpowiedź samego Chrystusa "...kto spożywa ciało moje i krew moja pije ten będzie miał życie wieczne a ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym..." Spróbuj przyjmować Komunie św w domu albo na łące więc albo jesteś wierzącym albo jesteś ateista i pozostaje Tobie jedynie bycie dobrym człowiekiem. Wiem ze chodzenie do Kościoła nie jest jeszcze wyznacznikiem bycia dobrym człowiekiem ale bycie porządnym człowiekiem i praktykowanie słów Chrystusa poprzez obrzędy które on wskazał a szczególnie mszę św. to pełnia człowieczeństwa i duża szansa bycia zbawionym. Nie ma czegoś takiego jak wierzący nie praktykujący to tak samo jak pragnący nie pijący głodny nie jedzacy itd. Albo się wierzy i żyje się i postępuje według słów Chrystusa albo się jest nie wierzącym jakkolwiek to nazwać. Białe jest białe a czarne jest czarne według słów Chrystusa w kwestii wiary nie ma szarości.

Mszę można odprawiać wszędzie, bo Bóg jest wszędzie. Czy Chrystus prawił swoje kazania w kościele? Chrystus prawił swoje kazania na łące, wszędzie śnił swoje opowieści, by ludzi sprowadzić na właściwą drogę. Nie chodziło tu o nic innego jak pokazanie złym ludziom jak należy postępować, by nie szkodzić innym i sobie. To nic innego jak rodzaj dzisiejszej resocjalizacji, socjoterapii a nie coś nadprzyrodzonego. Takie nauki były dobre kiedyś, zanim rozwinęły się inne nauki, ale jako, ze obecnie społeczeństwo jest światłe i mniej światłe, nauki kościoła podparte strachem kary boskiej sa dobre i dziś.Coś, ktoś( tzn.ksiadz) musi postraszyć owieczki ( lud-parafian) by postepowały zgodnie z zasadami Chrystusa, by po śmierci zasłużyć na niebo.A jest niebo? Jest piekło? Nikt nie widział, nikt nie wie jak tam jest, prawda? A jeśli nic nie wiadomo, to łatwo tym manipulować by osiągnąć posłuszenstwo, prawda? Instytucja kościoła, została stworzona przez człowieka, nie przez Boga.Bog jest, a przynajmniej powinien być w każdym człowieku, który swoim postępowaniem wobec innych daje świadectwo jego istnienia.O to chodzi w chrzescijanstwie, a nie o czczenie budynku, ksiedza, plebani, biskupów...a słowa by spożywać ciało Chrystusa, pic jego krew nie przyjmuje się dosłownie, tylko właśnie swoim postępowaniem człowiek ma dawać świadectwo ze jest taki sam jak Chrystus, czyli DOBRY. Daję to pod rozwagę wszystkim tym którzy biją pokłony w murach kościoła, a poza nim są zwykłymi podłymi ludźmi, robiąc innym ludziom piekło na ziemi.

Swoją wypowiedzią kwestionujesz ze Chrystus był Bogiem co najwyzej starożytnym etykiem socjoterapeuta psychoanalityki em itp. Zapominasz drogi Kolego lub Koleżanko ze Chrystus czynił cuda jeśli wierzysz w zapisy ewangeliczne wiec to nie był tylko człowiek a skoro był Bogiem a co do tego nie ma wątpliwości to ze głosił prawdę o piekle i niebie tez nie pozostawia żadnej wątpliwości. A swoją drogą są też jeszcze tysiące objawień cudów które z punktu widzenia medycyny pozostają nie wytłumaczone i nie pisz tylko ze medycyna jest zbyt prymitywna i dlatego nazywa to cudami. Bo nie może ktoś w agonii z przezutami do wszystkich prawie organów umierający po modlitwie rodziny i przyjaciół wyjść na rano samodzielnie ze szpitala i po dokonaniu wszelakich badań lekarze stwierdzają ze jest w idealnym zdrowiu i po raku nie pozostał nawet ślad. Takich przypadków jest multum i nie pisz mi też ze jego wiara go uzdrowila bo on nie był już przytomny był w agonii. Troszeczkę wiary Przyjacielu/ólk o i kończymy ten wątek bo trzeba się otworzyć na wiarę inaczej pewne rzeczy pozostają niezrozumiałe.
sxa
+1 #59 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w Kościelesxa 2019-05-14 09:34
Może coś o Polańskim albo opedofilu ze Słupska który był tam w domu kultury za czasów Biedronia który zamiatał temat pod dywan
Ksiądz Paweł
+6 #58 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w KościeleKsiądz Paweł 2019-05-14 00:19
Cytuję gruby:
I co zero merytorycznej odpowiedzi wasz autorytet Lisicki zrobił z Was debili bo mu zależało tylko na kasie do niego a nie o innych pokrzywdzonych

Ach Janowy, ależ z ciebie mężczyzna wyrósł! Prawdziwy Polak - katolik! Aż mnie ciarki przechodzą, gdy tak stanowczo bronisz drogiego nam kościoła!!! Mógłbyś wpaść do starego księdza z wizytą, pokazałbym ci nasze filmy sprzed lat! Zwłaszcza ten jeden, kiedy atakowałeś księdza Wacka przebranego za bolszewika swoim małym mieczykiem! Aleśmy się naśmiali! Twój mieczyk okazał się niewystarczając y, ksiądz Wacek nic nie poczuł i zasnął w trakcie twojej szarży. Trochę się złościłeś z naszych docinków, ale potem wszyscy na zgodę się przytuliliśmy!
January
+3 #57 Tylko nie mów nikomu !.January 2019-05-14 00:01
Minie szum medialny i gwara ludu , wrócą owieczki i baranki do świętej zagrody płacić za swoim naiwność i zaśpiewają ! nic się nie stało !!!.
gruby
-5 #56 RE: Tylko nie mów nikomu. Szokujący dokument o pedofilii w Kościelegruby 2019-05-13 23:27
I co zero merytorycznej odpowiedzi wasz autorytet Lisicki zrobił z Was debili bo mu zależało tylko na kasie do niego a nie o innych pokrzywdzonych

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.