• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 933

Ranking OC w III kwartale 2020 roku

Trzeci kwartał tego roku już za nami, a więc czas na podsumowanie. Gdzie kierowcy płacili najwięcej, a gdzie OC było najtańsze?

Gdzie kupić ubezpieczenie OC?

Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną, najlepszym miejscem na zakup polisy jest Internet. Warto też skorzystać z jednej z ogólnodostępnych porównywarek ubezpieczeń, by poznać oferty najlepszych firm. Jeśli interesuje Cię OC na raty, dowiedz się o nim więcej na tej stronie: https://najtaniejuagenta.pl/najtansze-ubezpieczenie-oc-raty-je-znalezc/

Gdzie w III kwartale OC było najtańsze?

III kwartał 2020 roku był łaskawy dla kierowców z województwa podkarpackiego (płacili średnio 554 zł), opolskiego (563 zł) i świętokrzyskiego (583 zł). Nie jest to jednostkowy trend i można zauważyć pewną prawidłowość. Mieszkańcy tych województw często trafiają do rankingu jako ci płacący najmniej.

Kto zapłacił najwięcej za OC?

Mniej powodów do radości mieli mieszkańcy województwa pomorskiego (771 zł), dolnośląskiego (744 zł) i mazowieckiego (735 zł). W tym wypadku też nie ma zaskoczenia, ponieważ te rejony Polski często lądują na niechlubnym „najdroższym” miejscu.

Co z miastami? Kto płacił najwięcej, a kto najmniej?

Bezapelacyjnie najtaniej było w Opolu (średnio 615 zł), Rzeszowie (625 zł) i Kielcach (651 zł). Jeśli chodzi o najdroższe polisy, to czekały one na mieszkańców Wrocławia (923 zł), Gdańska (880 zł) i Warszawy (829 zł). Z kolei w Białymstoku można było zanotować największą podwyżkę cen, które wzrosły aż o 5,1%.

Jakie samochody były najdroższe do ubezpieczenia?

W tej kategorii sytuacja nie zmienia się zbyt dynamicznie i na szczycie niechlubnego rankingu oczywiście jest BMW (853 zł) i Mercedes (745 zł). Najtańsza po raz kolejny była Toyota (612 zł) i Skoda (613 zł).

Pojemność silnika również nie była obojętna, jeśli chodzi o ceny ubezpieczenia OC. Najwięcej zapłacili właściciele aut z pojemnością silnika powyżej 3l. Składka była dla nich wyższa średnio o 59% niż dla kierowców samochodów z silnikami 1l.

A co z wiekiem kierowców?

Najdroższe oferty były kierowane do bardzo młodych kierowców (od 18 do 25 lat). Musieli zapłacić od 1108 do 2215 zł. Najmniej płaciły osoby w średnim wieku. Najmniejsze składki płacili kierowcy w wieku 62 lat (555 zł).

Czy stan cywilny miał znaczenie w III kwartale 2020 roku?

Tradycyjne na najkorzystniejsze oferty mogły liczyć osoby w związkach małżeńskich. Średnia wysokość składki wynosiła dla nich 595 zł. Najwięcej z kolei za swoje OC musieli zapłacić kawalerowie i panny (972 zł). Warto jednak zwrócić uwagę, że ten stan cywilny często wiąże się też z młodym wiekiem, który nie wpływa dobrze na ceny polis.

Czego oczekiwać w IV kwartale?

Nie powinny czekać na nas jakieś spektakularne wzrosty lub obniżki. Rynek ubezpieczeń do końca roku będzie stabilny i utrzyma się na poziomie z III kwartału. Młodzi kierowcy w BMW z Wrocławia dalej będą płacić najwięcej, a starsi właściciele samochodów marki Toyota z Opola najmniej. Koronawirus paradoksalnie niewiele zmienił w rynku ubezpieczeń komunikacyjnych i wydaje się, że tak pozostanie. Sprawdź, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w powiecie wągrowieckim.

Niezależnie od tego, jak będą kształtować się ceny ubezpieczeń w kolejnych miesiącach i tak jesteśmy wszyscy zmuszeni je kupić. Warto jednak skrupulatnie wybierać polisy i korzystać z dostępnych narzędzi takich jak darmowe porównywarki i kalkulatory OC/AC. Pamiętaj też, że ubezpieczyciele oferują często ciekawe promocje dla klientów, którzy zdecydują się na zakup pakietu OC/AC przez Internet.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.