• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 5086

Zdobądź dotację na założenie firmy - biznes jest dla ludzi!

W Powiecie Wągrowieckim wystartował projekt pn. „Zdecyduj o sobie – zdobądź dotację na założenie firmy!”.

Tylko od nas zależy jaki rodzaj kariery zawodowej wybierzemy. Jedną z możliwości jest założenie własnej firmy. Obecnie wiele osób ceni sobie niezależność i swobodę. Najlepszą formą do realizacji tych założeń jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) cel ten nigdy jeszcze nie był tak prosty do osiągnięcia. Wystarczy dobry pomysł na biznes, a otrzymując środki unijne zyskamy: przygotowanie merytoryczne (szkolenia z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej), środki finansowe na zakup niezbędnego sprzętu, a nawet comiesięczne wsparcie finansowe na najtrudniejsze pierwsze miesiące prowadzenia własnej firmy. Stań się przedsiębiorcą i załóż własny biznes!

W efekcie realizacji projektu z szansy takiej mogą skorzystać mieszkańcy naszego Powiatu. Powiat Wągrowiecki jest partnerem projektu realizowanego wspólnie z Euro Innowacje sp. z o.o., który jest realizowany właśnie ze środków EFS.

Ponad 22 tysiące złotych bezzwrotnej dotacji oraz dodatkowe wsparcie finansowe w kwocie 1850 zł  co miesiąc (nawet do roku czasu) otrzymają na start swojej firmy Uczestnicy projektu.

Ponadto, w ramach projektu oferowane są :

 • Szkolenia przygotowujące do założenia własnej firmy
 • Doradztwo biznesowe, księgowe i prawne dla przedsiębiorców
 • Dwa seminaria w formule „word cafe” w celu nawiązania kontaktów biznesowych przedsiębiorców

Celem projektu jest podwyższenie poziomu przedsiębiorczości na obszarze Powiatu Wągrowieckiego poprzez wsparcie szkoleniowo-doradcze 50 osób bezrobotnych i biernych zawodowo powyżej 30 roku życia należących do dwóch grup: kobiet i osób o niskich kwalifikacjach zawodowych, w tym z obszarów wiejskich. Osiągnięcie powyższego celu doprowadzi do utworzenia nowych 40 firm na terenie powiatu wągrowieckiego ze środków finansowych przekazanych Uczestnikom projektu na podjęcie działalności gospodarczej.

W projekcie udział mogą wziąć mieszkańcy Miasta Wągrowca, Gminy Wągrowiec, Gminy Damasławek, Miasta i Gminy Gołańcz, Miasta i Gminy Skoki, Gminy Mieścisko i Gminy Wapno. Całkowita wartość projektu to blisko 2 miliony złotych.

Dokumenty rekrutacyjne oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie : www.euroinnowacje.com w zakładce PROJEKTY Z UE.

Wypełniony formularz rekrutacyjny należy złożyć lub przesłać do biura projektu wraz z dopiskiem „rekrutacja” w terminie od 1 września 2016r. do 15 września 2016 roku. Biuro projektu znajduje się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wągrowcu, ul. Kościuszki 15, 62-100 Wągrowiec. Pokój nr 205. W przypadku pytań i wątpliwości prosimy kontaktować się pod numerem: 67 26 80 509.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Komentarze   

Bulus
+3 #1 RE: Zdobądź dotację na założenie firmy - biznes jest dla ludzi!Bulus 2016-08-27 01:36
Burmistrza trzeba wysłać na ten projekt. Niech się przygotowuje, że zostanie nie za długo bez pracy :-)Będzie to podziękowanie mieszkańców za jego "wspaniałą" pracę. Tego jego tzw. asystenta też trzeba wypieprzyć! Jeśli oni na swojej skórze nie odczują dyskomfortu, to myślą, że wszystkie rozumy pozjadali, a tak naprawdę papier toaletowy z kibla :D

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
 • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.