• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3451

W Rogoźnie budują Środowiskowy Dom Samopomocy

W Rogoźnie powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy. Koszt inwestycji to ponad MILION złotych.

Jak zapowiada burmistrz Rogoźna, jeszcze w tym roku na terenie gminy Rogoźno zacznie działać Środowiskowy Dom Samopomocy. 13 sierpnia br. burmistrz Rogoźna podpisał z reprezentantem wykonawcy Krystyną Gromanowską umowę na przebudowę budynku przy ulicy Małej Poznańskiej 33.

- Wykonawcą wyłonionym w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego zostało Centrum Integracji Społecznej w Rogoźnie. Umowna wartość prac wynosi 1 008 045,25 zł brutto i koszt ten w całości zostanie pokryty z pozyskanej z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu dotacji celowej na rozwój sieci ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi w roku 2018. Udzielona przez Wojewodę dotacja opiewa na kwotę 1 151 111,00 zł, z czego kwota 1 013 101,00 zł stanowić mają wydatki inwestycyjne, a pozostała kwota dotacji w wysokości 138 101,00 zł to wydatki związane z zakupem wyposażenia dla nowo powstającej instytucji — poinformował Roman Szuberski, burmistrz Rogoźna.

Projekt zakłada wydatki inwestycyjne na remont konstrukcji budynku, w tym między innymi wymianę w całości stropów między kondygnacyjnych drewnianych, wymianę pokrycia dachu wraz z konstrukcją drewnianą, remont posadzek, docieplenie budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz wydzielenie nowych pomieszczeń zgodnie z planowanym przeznaczeniem.

Termin wykonania całości przedmiotu umowy przewidziany jest na dzień 5 listopada 2018 r., a zakończenie realizacji zadania nastąpić ma najpóźniej do dnia 31 grudnia 2018 r.

Środowiskowe Domy Samopomocy to instytucje ważne i potrzebne, przeznaczone są dla osób z zaburzeniami psychicznymi, które nie wymagają leczenia szpitalnego bądź stałej opieki stacjonarnej. W województwie wielkopolskim funkcjonuje już 70 tego typu placówek. Działalność ŚDS finansowana jest z dotacji celowych przyznawanych przez wojewodę na bieżące prowadzenie domów, jak również na rozwój ich infrastruktury.

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.