• McDonalds
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 5360

Okręgowe Dni Działkowca Okręgu Pilskiego w Rogoźnie

Okręgowe Dni Działkowca Okręgu Pilskiego odbyły się w dniu 20 sierpnia 2016 roku w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Przemysława w Rogoźnie.

Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem pocztu sztandarowego, odegraniem przez orkiestrę hymnu państwowego i odsłuchaniem hymnu PZD. Tegoroczne Okręgowe Dni Działkowca zostały przygotowane i przeprowadzone przy współudziale Romana Szuberskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Rogoźno, Zarządów Rogozińskich Ogrodów Działkowych oraz Rogozińskiego Centrum Kultury.

Oficjalnego otwarcia obchodów Okręgowych Dni Działkowca dokonał Marian Praczyk, prezes Okręgowego Zarządu PZD w Pile, który przywitał działkowców wraz z rodzinami oraz zaproszonych gości. W uroczystościach uczestniczył starosta wągrowiecki Tomasz Kranc.

Marian Praczyk Prezes Okręgowego Zarządu PZD w swoim wystąpieniu nawiązał do historii i tradycji ogrodnictwa działkowego oraz aktualnej sytuacji w Polskim Związku Działkowców.

- Trzy lata temu podjęliśmy decyzje o organizacji Okręgowych Dni Działkowca kolejno we wszystkich większych miejscowościach i skupiskach ogrodów działkowych naszego okręgu. Dzisiejsza uroczystość jest trzecią z kolei. Poprzednie dwie odbyły się w Trzciance i Czarnkowie. W bieżącym roku obchodzimy 35 rocznicę powstania Polskiego Związku Działkowców. Od 1981 roku jesteśmy niezależną organizacją, posiadającą ustawowe rozwiązania, własny statut i regulamin wewnątrzorganizacyjny. Udowodniliśmy, że potrafimy być prężną organizacją i jak potrzeba to walczyć o realizację naszych celów i zadań. Mimo że przez cały ten okres spokoju nie zaznaliśmy, szczególnie w ostatnich latach to zawsze otrzymywaliśmy pomoc od naszych parlamentarzystów, od władz samorządowych, od jednostek i działaczy gospodarczych, od ludzi nam przyjaznych, za co jesteśmy bardzo wdzięczni — powiedział Marian Praczyk, prezes Okręgowego Zarządu PZD w Pile.

Prezes OZ PZD w Pile podziękował za życzenia i deklaracje dalszego wsparcia w rozwój ogrodnictwa działkowego. Zapoznał z treścią listów od zaproszonych gości, którzy nie mogli przybyć osobiście: posła Marcina Porzucka i Zofii Szalczyk, Przewodniczącej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Podczas uroczystości odznaczeniem Za Zasługi Dla Polskiego Związku Działkowców udekorowany został Józef Zarębski z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Czerwony Mak” w Rogoźnie.

Ogłoszono listę laureatów okręgowych konkursów. W konkursie „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2016” laureatami zostały następujące Rodzinne Ogrody Działkowe: „Za Parkiem”, „Gwda”, „Kolejarz” w Pile i „Kolejarz” w Czarnkowie. ROD „Za Parkiem” w Pile za zajęcie I miejsca weźmie udział w 2017 roku w krajowym konkursie „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2017”.

W konkursie „Wzorowa Działka Roku 2015” wyłoniono 9 działek, które uzyskały maksymalną ilość punktów. Spośród laureatów wylosowano działkę z ROD „Za Parkiem” w Pile użytkowaną przez Annę i Michała Poteckich, która weźmie udział w krajowym konkursie „Wzorowa Działka Roku 2017”. Laureaci okręgowych konkursów zostali uhonorowani pucharami, dyplomami, nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi.

Na zakończenie części oficjalnej wręczono kosze dożynkowe zaproszonym gościom oraz prezesom Rogozińskich Ogrodów Działkowych.

Podczas uroczystości przygrywała Orkiestra Dęta oraz wystąpiły Mażoretki PA-MAR-SZE z Rogozińskiego Centrum Kultury, które zaprezentowały układy choreograficzne taneczno-marszowe.


Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.