• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2591

Tomasz Maliszewski z wysokim odznaczeniem państwowym

Dyrygent chórów Czerwona Róża i Cantata Tomasz Maliszewski odebrał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Podczas uroczystości związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości jakie odbyły się  w wieczorowej scenerii 11 listopada  pod pomnikiem Poległym za Wolność w Margoninie, jeden z mieszkańców gminy, dyrygent chórów Czerwona Róża i Cantata Tomasz Maliszewski odebrał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

To jedno z najwyższych odznaczeń państwowych w dziedzinie kultury przyznaje Minister Kultury osobom zasłużonym w upowszechnianiu i tworzeniu kultury i jego dziedzictwa. Miejsce i okoliczności wręczenie nie były przypadkowe, ceremoniał wymaga, aby uroczystość miała charakter szczególnie doniosły.

Burmistrz Margonina Janusz Piechocki, który zainicjował przyznanie odznaczenia i wystąpił w tej sprawie do Wojewody Wielkopolskiego wskazał, że najbardziej godnym miejscem wręczenia odznaczenia będzie uroczystość z okazji 11 listopada. Jej podniosły charakter oraz ogromna liczba uczestników pozwoliły przeżyć ją w sposób właściwy dla obchodów 100 lecia Niepodległości. Dlatego po odśpiewaniu hymnu, powitaniu gości oraz przemówieniu burmistrza nastąpiła część związana z ceremonią odznaczenia odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.  

Wręczenia dokonali wspólnie w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego poseł na Sejm RP Grzegorz Piechowiak oraz burmistrz Janusz Piechocki. Tomasz Maliszewski jako pierwszy z mieszkańców gminy otrzymał tak wysokie odznaczenie państwowe w dziedzinie kultury. Mieszkańcy nagrodzili odznaczonego gromkimi brawami.

Na zakończenie uroczystości jak każdego roku kilkadziesiąt delegacji złożyło wieńce i wiązanki, oddając w ten sposób hołd przodkom walczącym o wolną Ojczyznę. Salwy honorowe z armaty w wykonaniu Bractwa Kurkowego oraz pokaz fajerwerków zakończyły wieczorne uroczystości Święta Niepodległości.

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.