• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2592

Koła Gospodyń w Gminie Margonin z nowymi szansami

Dzięki współpracy i pomocy Gminy Margonin 5 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy pomyślnie przeszło proces rejestracji i uzyskało podmiotowość prawną.

Po zmianie przepisów, jakie wprowadziła nowa ustawa o Kołach Gospodyń Wiejskich, organizacje te uzyskały liczne prawa i mogą działać na podobnych zasadach jak stowarzyszenia. Jednocześnie dzięki nowym przepisom koła gospodyń będą miały zapewnioną stabilność finansową, która do tej pory była dużym problemem w działalności tych organizacji.

Każde z 5 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy otrzyma z budżetu państwa od 3 do 5 tys. zł z przeznaczeniem na bieżącą działalność. Jednocześnie koła te będą mogły otrzymywać środki finansowe od gminy, a także gmina będzie mogła zlecać tym kołom różne usługi np. przygotowanie regionalnych potraw na uroczystości gminne. Wcześniej nie było to możliwe dlatego też koła gospodyń miały utrudnione możliwości funkcjonowania.

Gmina Margonin zapewnia, że pomoże także kolejnym organizacjom, które zechcą w kolejnym roku zarejestrować się jako oficjalne koła gospodyń, którym przysługuje finansowanie budżetowe. Warto wskazać, że zarejestrowane z terenu gminy koła gospodyń będą mogły zostać włączone do dużego projektu wartego kilkaset tysięcy złotych, jaki przygotowuje gmina Margonin. Szanse tę uzyskają Koła Gospodyń z Margońskiej Wsi, Lipin, Kowalewa, Próchnowa oraz Radwanek.

Komentarze   

TW Balbina
+8 #3 RE: Koła Gospodyń w Gminie Margonin z nowymi szansamiTW Balbina 2019-01-05 13:49
Cytuję miro , zbycho i rych:
Jednak za PO było lepiej można było się szybko dorobić.

Masz rację za PO szło się dorobić, teraz musisz być z mafii PIS by ciebie organy państwa zostawił w spokoju. Jak cię złapią za rękę, zawsze jest prokuratura Zerro a na końcu duda może uniewinnić.
miro , zbycho i rych
-7 #2 RE: Koła Gospodyń w Gminie Margonin z nowymi szansamimiro , zbycho i rych 2019-01-05 12:27
Jednak za PO było lepiej można było się szybko dorobić.
Bolo
+14 #1 RE: Koła Gospodyń w Gminie Margonin z nowymi szansamiBolo 2019-01-05 10:37
Kupowanie wyborców przed wyborami czas zacząć! A, ty przeciętny pracujący człowieku możesz się walić. Zapłacimy za to wszyscy w ciągu kilku najbliższych lat, po dojnej zmianie sprzątanie potrwa z pokolenie.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.