• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 3018

Prezydent Andrzej Duda oddał hołd bohaterom w Radwankach

Prezydent Andrzej Duda niespodziewanie przybył do Radwanek, gdzie oddał hołd bohaterom krwawych bitew.

Fot. Jakub Szymczuk KPRPFot. Jakub Szymczuk KPRP

W 100 rocznicę pamiętnych, krwawych bitew jakie miały miejsce w lutym 1919 roku pod Radwankami, hołd i cześć bohaterom oddał dość niespodziewanie Prezydent RP Andrzej Duda.

Mimo że wizyta w Radwankach, w miejscu pamięci, gdzie przed kilkoma miesiącami upamiętniono uczestników bitew, nie była oficjalnym punktem programu wizyty Prezydenta w Margoninie, to jednak determinacja i zabiegi burmistrza Margonina Janusza Piechockiego sprawiły, że kolumna prezydencka z Andrzejem Dudą wracając już na lotnisko w Poznaniu zatrzymała się u stóp obelisku.

Tam na Prezydenta czekała grupa kilkuset mieszkańców, którzy wiedząc o planowanej trasie przejazdu i staraniach burmistrza, przygotowali wieniec z biało-czerwoną szarfą. Mieszkańcy, licząc się z możliwością postoju kolumny prezydenckiej, powiadamiali się między sobą i zachęcali do przybycia pod pomnik.

Andrzej Duda w poruszającym geście w asyście strażaków z Radwanek przyklęknął i oddał hołd bohaterom. Następnie pozdrowił zebranych mieszkańców i odjechał w dalszą drogę. Prezydentowi w wizycie w Radwankach towarzyszył burmistrz Janusz Piechocki, wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz minister Andrzej Dera.

Ten niespodziewany i nieplanowany punkt wizyty Prezydenta Polski pod pomnikiem w Radwankach i gest oddania hołdu walczącym Powstańcom zamyka obchody 100-lecia bitew o Radwanki.

Komentarze   

Janowy
-2 #12 RE: Prezydent Andrzej Duda oddał hołd bohaterom w RadwankachJanowy 2019-07-11 16:31
Oświecony - kazdy z prezydentów podpisywał co mu jego partie podsuwały - począwszy od Bolka poprze pijaczka i niedowłada Komorkowskiego. CO ty, taki oswiecony widzisz w tym dziwnego? Z drzewa bananowego spadłeś? I te wasze jeki nad konstyutucja która PO miała głęboko w dupie - hipokrycie - napisz lepiej coś o pedale Biedroniu który w tej politycznej UE głosował przeciw polskiemu przedstawicielo wi. Mozesz sobie z nim pogadać albo z tym "lesnym ruchadłem" z forum - taki sam, denny, główniarski poziom reprezentujecie ...
Zbig
+3 #11 Prezydent Andrzej Duda oddał hołd bohaterom w RadwankachZbig 2019-07-11 15:57
Beniu ty mieszkasz nieopodal i pracujesz na miejscu w GUSE.
Leśne Ruchadło
+4 #10 RE: Prezydent Andrzej Duda oddał hołd bohaterom w RadwankachLeśne Ruchadło 2019-07-09 18:51
Muj kohany, najlepszy presytent! Ufielbiam te jego potenrzne ramiona, mondre spojszenie i dofcip! :lol:Jest taki cudofny!!!! Menrzczyzna 100%!!! Zafsze jak widze jego zdjecia robie sie wilgotna... :-*Mam jego sdjecia nawet w toalecie nad kibelkiem!! Andszeju muj kochany, dzienkuje, ze jezteś! :roll:
gruby
-11 #9 RE: Prezydent Andrzej Duda oddał hołd bohaterom w Radwankachgruby 2019-07-09 18:37
Jak masz obawy to szybko udaj się do lekarza bo jakoś ja nie mam żadnych obaw i nigdy nie miałem ŻYJE UCZCIWIE nie czerpie żadnych korzyści z dzisiejszych ani poprzednhich świadczeń
Oświecony
+1 #8 RE: Prezydent Andrzej Duda oddał hołd bohaterom w RadwankachOświecony 2019-07-09 18:01
Mało domyślny jesteś gruby - typowe. Obawiam się jednowładztwa, które już przerabialiśmy w przeszłości, obawiam się, że będąc uczciwym człowiekiem, ale nie zgadzającym się z władzą zostanę poddany obstrukcjom. To nam grozi bo Polska zmieża ku tyranii i w objęcia Putina po Polexicie.
Oświecony
+1 #7 RE: Prezydent Andrzej Duda oddał hołd bohaterom w RadwankachOświecony 2019-07-09 17:56
Ta ja ci po PISowsku Beniu powiem "spieprzaj dziadu"
gruby
-5 #6 RE: Prezydent Andrzej Duda oddał hołd bohaterom w Radwankachgruby 2019-07-09 17:53
Oświecony z treści którą napisałeś to czegoś się obawiasz ? Domyślam się że kradłeś i kombinowałeś tak jak miro zbycho i rycho i teraz się boisz że dobiorą ci się do dupy To mam do ciebie złą wiadomość kolejne 4 lata nie będziesz mógł dalej kraśc i musisz je spędzić w piwnicy bo po wyborach nastą pi dalszy ciąg likwidacji złodziejstwa
Beniu
-3 #5 RE: Prezydent Andrzej Duda oddał hołd bohaterom w RadwankachBeniu 2019-07-09 17:49
Morda, łapę utnie, groźby, strachy...jak fajnie zaznać odrobiny polityki miłości...czuje się oświecony. A ja z kolei zaserwuje trochę mowy nienawiści: życzę miłego dnia i nie lękajcie się!
Oświecony
+5 #4 RE: Prezydent Andrzej Duda oddał hołd bohaterom w RadwankachOświecony 2019-07-09 17:33
Taki prawdziwy prezydent z niego, że podpisuje wszystko co mu Nowogrodzka podeśle. Łamie konstytucję, a ty Beniu jak nie z PiSu to się przekonasz pewnego dnia jak ciebie Milicja za mordę z domu wyciągnie i nie będzie się do kogo odwołać. Nie będziesz miał co do garnka włożyć, nie będzie Ci się to podobać, ale nie będziesz mógł protestować bo władza utnie łapę na nią podniesioną.
Kasia x
-7 #3 RE: Prezydent Andrzej Duda oddał hołd bohaterom w RadwankachKasia x 2019-07-09 16:38
A to ten prezydent od bulu? Bo z tego co wiem to on po krzesłach skakal
Janowy
-8 #2 RE: Prezydent Andrzej Duda oddał hołd bohaterom w RadwankachJanowy 2019-07-09 09:59
Beniu, masz teraz przerypane. Te Zygi i sprawiedliwe tutaj wola jak jest pępowina z lewactwem i gdy im prezydent, o mało co mgr, do bagażnika wchodzi z bólu filipińskiego.. .
Beniu
-6 #1 RE: Prezydent Andrzej Duda oddał hołd bohaterom w RadwankachBeniu 2019-07-09 09:00
Wreszcie się doczekaliśmy prawdziwego Prezydenta. Nawet jeśli pepowina z Nowogradzka nie jest zerwana do konca to lepsza taka niż pepowina z Berlinem. Oby prezydent na kolejną kadencję.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 501 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.