• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2266

Prezydent Andrzej Duda w Margoninie

W piątek 5 lipca do Margonina przybył Prezydent RP Andrzej Duda. Ponad tygodniowe intensywne przygotowania zwieńczyło otwarte spotkanie z mieszkańcami powiatu chodzieskiego, jakie miało miejsce na Rynku w Margoninie.

Dwa tysiące osób zgromadzonych na rynku oklaskami powitało Głowę Państwa Polskiego. Kolumna prezydencka punktualnie o 16:45 pojawiła się na margonińskim rynku. Prezydenta powitał burmistrz Janusz Piechocki wraz z dziewczynkami w strojach pałuckich, które wręczyły dostojnemu gościowi bukiet kwiatów.

Następnie Prezydent udał się pod Pomnik Poległym za wolność, aby tam pokłonić się bohaterom walk o wolność ojczyzny. Wieniec od Narodu Polskiego Prezydent złożył w towarzystwie wojskowej asysty honorowej garnizonu Piła oraz przy dźwiękach pieśni śpij kolego.

W słowach powitania burmistrz wskazał na szczególny moment w historii małej gminy Margonin, do której przybywa najdostojniejszy z gości. Na kilka godzin, to Margonin nie Warszawa, nie Kraków czy Poznań staje się stolicą Polski, bo w osobie Prezydenta RP jest obecny cały majestat Rzeczpospolitej.

Burmistrz dziękował mieszkańcom za liczne przybycie i prawdziwie patriotyczną postawę, mimo różny poglądów, przekonań czy sympatii wszyscy włączyli się w ogromne święto jakim jest wizyta Prezydenta.

W przemówieniu Prezydent dziękował, za życzliwe i ciepłe przyjęcie. Mówił, że ambicją władzy jest, aby owoce rozwoju dzielić sprawiedliwie w społeczeństwie stąd program 500 plus i inne programy społeczne. Prezydent wskazał na konieczność dalszego gonienia krajów zachodnich w rozwoju tak, aby Polacy mogli godnie zarabiać.

Po zakończonym przemówieniu Prezydent przeszedł do sektorów, gdzie zgromadzili się mieszkańcy, aby tam wspólnie z nim rozmawiać. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie albo uścisną dłoń. Wielu mieszkańców było wyraźnie wzruszonych, że Prezydent przybył do nich i mogli się z nimi spotkać.

Ostatnim punktem pobytu w Margoninie była wizyta w Urzędzie Miasta i Gminy Margonin, gdzie Prezydent spotkał się z zaproszonymi gośćmi, wśród których byli samorządowcy z Powiatu Chodzieskiego, osoby zasłużone dla Gminy Margonin, posłowie, szefowie instytucji państwowych. Prezydenta powitał burmistrz Janusz Piechocki, który podkreślił wagę tego wydarzenia dla całej społeczności Gminy.

Prezydent nawiązał do swojego prywatnego pobytu w Margoninie sprzed ponad 20 laty, gdzie nad jeziorem spędzał krótkie wakacje. Przed spotkaniem na sali sesyjnej Urzędu, Prezydent Duda udał się do gabinetu burmistrza, gdzie przeprowadził kurtuazyjną rozmowę z burmistrzem Januszem Piechockim i zastępcą burmistrza Łukaszem Malczewskim.

Opuszczając Margonin Prezydent niespodziewanie zatrzymał się w Radwankach, gdzie złożył wieniec i oddał hołd bohaterom walk z lutego 1919 roku.

Komentarze   

Jabłecznik
-5 #2 Prezydent Polski w MargoninieJabłecznik 2019-07-11 15:45
A gdzie Zbigniew podstawiony od komurowskiego co latał jak ze sraczką.
Janowy
+5 #1 RE: Prezydent Andrzej Duda w MargoninieJanowy 2019-07-10 22:27
Niech będzie błogosławione łono i wszystkie skutki, które ssał. Jutrzenka zawitała do Margonina!

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.