• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 6346

Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny Wągrowiec

Roszady w Radzie Miejskiej w Wągrowcu. Andrzej Reis założył własny klub "Wspólny Wągrowiec".

Andrzej Reis kojarzony jest z klubem radnych "Bliżej Ludzi", był jednym z założycieli. Niestety po niespełna czterech latach w klubie doszło do rozłamu. Nie jest tajemnicą, że wyborców oraz samych radnych zaskoczył lider tego klubu, radny Jakub Zadroga, a obecnie Przewodniczący Rady Miejskiej w Wągrowcu.

Po wygranej w Wyborach Samorządowych i uzyskaniu 9 mandatów Jakub Zadroga postanowił uprawiać "nowoczesną politykę", jednak ta nowoczesność nie wszystkim się podoba. Propozycja złożona przez Jakuba Zadrogę byłemu już burmistrzowi, dotycząca objęcia funkcji wiceprzewodniczącego doprowadziła do zgrzytu i rozłamu w klubie.

Andrzej Reis po propozycji złożonej Krzysztofowi Poszwie, jako pierwszy, zrezygnował z członkostwa w klubie "Bliżej Ludzi". Nie wstąpił do żadnego innego, założył swój.

- Po rozstaniu z BL nie rozważałem wstąpienia do innych klubów w Radzie Miejskiej. Postanowiłem, że spróbuje zbudować coś od podstaw, coś nowego. W radzie pozostało jeszcze 2 radnych bez przynależności klubowej. Marek Piekutowski i Szymon Filut. Zadzwoniłem do Szymona z propozycją utworzenia nowego projektu. Zorganizowaliśmy z Szymonem i Markiem spotkanie, porozmawialiśmy i zgodnie stwierdziliśmy, że chcemy działać. Dziś zgłosiłem Przewodniczącemu Rady Miasta, że powstał nowy klub "Wspólny Wągrowiec" — poinformował Andrzej Reis, lider klubu "Wspólny Wągrowiec".

Od wyborów mija zaledwie miesiąc, a już zmienia się układ sił w Radzie Miejskiej. Andrzej Reis nie ukrywa, że cały czas prowadzi rozmowy, które mają jeden cel — wzmocnić nowy klub.

Komentarze   

łowca debili
-5 #74 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny Wągrowiecłowca debili 2018-11-30 22:42
Cytuję Grekos:
Proponowanie Poszwie stanowiska jest niedojrzałe i nie wynika z żadnej kurtuazji i kultury politycznej.
Po pierwsze Poszwa 4 lata temu tak nie postąpił. Przez 4 lata źle traktował opozycję.
Po drugie nie ma takiej tradycji, aby wygrane partie dzieliły się stanowiskami.
Oddawanie funkcji vice przewodniczącego rady Poszwie jest dowodem na niedojrzałość i brak umiejętności wzięcia na siebie (i tylko na siebie) odpowiedzialności za rządzenie. Skoro wygrało ugrupowanie Bliżej Ludzi to powinni wziąć stanowiska i rządzić miastem. Radi Poszwy zdobyli dopiero trzecie miejsce i nie mają mandatu do pełnienia wyższych niż obecne funkcji.
Nie po to głosowałem na BL, żeby oddawali tak ważne funkcje Poszwie.


Kogo obchodzi Twoje zdanie. Po co to całe pieprzenie. Zajmij się czymś pożytecznym.
Astana
+1 #73 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny WągrowiecAstana 2018-11-30 21:34
Wszystkiego Najlepszego w dniu imienin Andrzeju.
January
+5 #72 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny WągrowiecJanuary 2018-11-30 21:24
Układ kunktatorstwo to cecha mało miasteczkowy młodych a już kacyków Jakub kopiesz sobie dołek na początek dobrze zapowiadającej się drogi .xx
Grekos
+6 #71 decyzja Zadrogi jest skandalicznaGrekos 2018-11-30 14:06
Proponowanie Poszwie stanowiska jest niedojrzałe i nie wynika z żadnej kurtuazji i kultury politycznej.
Po pierwsze Poszwa 4 lata temu tak nie postąpił. Przez 4 lata źle traktował opozycję.
Po drugie nie ma takiej tradycji, aby wygrane partie dzieliły się stanowiskami.
Oddawanie funkcji vice przewodnicząceg o rady Poszwie jest dowodem na niedojrzałość i brak umiejętności wzięcia na siebie (i tylko na siebie) odpowiedzialnoś ci za rządzenie. Skoro wygrało ugrupowanie Bliżej Ludzi to powinni wziąć stanowiska i rządzić miastem. Radi Poszwy zdobyli dopiero trzecie miejsce i nie mają mandatu do pełnienia wyższych niż obecne funkcji.
Nie po to głosowałem na BL, żeby oddawali tak ważne funkcje Poszwie.
vxv28
+10 #70 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny Wągrowiecvxv28 2018-11-29 16:26
To BL pokazało obecnie własną twarz. Kiedy powstawali w 2015 roku twierdzili, że zamierzają być blisko ludzi, działać da nich i rozwiązywać ich problemy a przede wszystkim, że nie mają najmniejszego zamiaru prowadzić polityki (można o tym przeczytać na tym portalu). Ile z tego było prawdą widać właśnie dzisiaj. Układy z Kamińskim i Poszwą, obsadzenie stanowisk w RM, wybór dwóch wiceburmistrzów ... a to dopiero początek. I o czym to wszystko świadczy jak nie o prowadzeniu polityki? Polityki mającej na celu tylko jedno. Jak najdłuższe utrzymanie się przy korycie i wyciągnięcie w tym czasie jak największych apanaży. Parcie na władzę jakie mają Zadroga z Pałczyńskim jest aż nadto widoczne. Nie liczą się przy tym z nikim. W BL powstał jakiś wewnętrzny krąg w którym są 3 może 4 osoby decydujące o wszystkim co istotne. Andrzej widząc to odszedł od nich bo nie chciał być z tym wszystkim kojarzony.A jeszcze wcześniej poznał się na tych ancymonkach pan Igielski, który jako pierwszy odszedł z BL jeszcze w poprzedniej kadencji. Ciekawe tylko kiedy burmistrza władują na jakąś minę, bo to, że to zrobią dla własnych korzyści jest pewne. Przy takich działaniach jakie obecnie prowadzą nie przewiduję im świetlanej przyszłości bo nawet obecni radni, śladem Andrzeja, kiedy już przejrzą na oczy zaczną odchodzić z klubu. I to prędzej niż co poniektórzy myślą.
Magda2
0 #69 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny WągrowiecMagda2 2018-11-29 14:03
Cytuję Reformator:
Andrzej Reis odchodząc z klubu BL pokazał prawdziwą twarz. Nie jest to twarz człowieka honoru, bezinteresownego, kogoś na kim można polegać, kogoś mkomu można zaufać. Pokazał twarz człowieka, który na własnych interesów jest gotów niszczyć. Jeśli ktoś odchodzi z klubu, dzięki któremu jest tam gdzie jest zaraz na początku kadencji, to świadczy o tym, iż najważniejszy jest stołek a nie program i idee.

Prawda,kto śledzi BL i wogole radnych to wie ,że to prawda !!!!!
bosman
+6 #68 tytuł ogłoszenia...bosman 2018-11-28 22:59
Cytuję Fredekk:
Dobrze, że na początku kadencji pokazał swoją prawdziwą twarz. Wiadomo przynajmniej, że nie można na niego liczyć. Pierwsza decyzja nie po myśli i co robi Andrzejek? Zabiera zabawki i idzie w drugi kąt piaskownicy.

Dziecinne to, oj dziecinne Andrzeju! Gdzie ty pójdziesz za 5 lat? Bo wszyscy już wiedzą, że nie można tobie zaufać. Walniesz focha i tyle będzie ciebie widać! Gdy trzeba brać odpowiedzialność za miasto, bo BL dał tobie szansę na stołek radnego to ty wolisz pisać smuty o jakimś koszu czy znaku na FB. Chyba wg ciebie jednak najlepiej być w wiecznie obrażonej na świat opozycji, bo rządzenie może przerosnąć. Szkoda, bo jesteś spoko koleś ale pewne ambicje psują twój wizerunek...szkoda czasu na dziecinadę i chłopięce zachowania. Zobaczymy co pokaże BL i SW2000 bo 3 radnych to może sobie posarkać jedynie w kącie. Nielba liczyła na ciebie a w podwórkowym konflikcie z radnymi burmistrza nic nie zdziałasz...szkoda


"Rejsik" głowa do góry trza mieć odwagę powiedzieć nie jak wszyscy mówią tak , zasady to zasady .
Sowa
+4 #67 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny WągrowiecSowa 2018-11-28 21:42
Cytuję Witold:
Powiem tak:Ci co sobie coś tu piszą ...że Andrzej taki ze Andrzej sraki,mogą go pocałować głębokie dupę.Jak macie odwagę jeden z drugi to zapraszam na fbi śmiało można się wypowiedzieć. A to ze tutaj rżniesz cwaniaka za jakimś tam „nickiem” to świadczy o Tobie jakim jesteś prostakiem jeden z drugim. Jak to mówią „nie powiedziałeś tego w ryj ,to nie powiedziałeś nic” A teraz do budy...

Tylko podziwiać takich ludzi że im się jeszcze chce przy takim hejcie i za tak śmieciowe pieniądze cokolwiek dla tego miasta i ludzi robić
Witold
+1 #66 VonWitold 2018-11-28 19:59
Powiem tak:Ci co sobie coś tu piszą ...że Andrzej taki ze Andrzej sraki,mogą go pocałować głębokie dupę.Jak macie odwagę jeden z drugi to zapraszam na fbi śmiało można się wypowiedzieć. A to ze tutaj rżniesz cwaniaka za jakimś tam „nickiem” to świadczy o Tobie jakim jesteś prostakiem jeden z drugim. Jak to mówią „nie powiedziałeś tego w ryj ,to nie powiedziałeś nic” A teraz do budy...
Werni
+11 #65 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny WągrowiecWerni 2018-11-28 16:04
Długo nie wróżę partii bliżej ludzi i Jakubowi Zadrodze
Pan Ambroży
+8 #64 Andrzej(Ki)Pan Ambroży 2018-11-28 09:54
Cytuję AMDturbo:
Nie obseruję zbyt długo samorządu w Wągrowcu i nie wiem czy był tu kiedykolwiek jakiś klub radnych prawicowych? Jeżeli nie był to jest to pierwszy i może zapisać się w historii miasta. Panowie-życzę powodzenia :-)

Tia, Andrzej i prawica ;D... W poprzedniej kadencji współdziałał bez odrazy w klubie radnych z byłym sekretarzem PZPR i jego politycznymi "dziećmi", które teraz rozdają karty, w tym z zadeklarowanym socjaldemokratą Jakubem. A dlaczego teraz ich opuścił? Polecam artykuły w dzisiejszym Głosie Wągrowieckim - dają do myślenia m.in. o postawie Andrzeja. Przy takiej "prawicy" dawni ludzie Poszwy (Drobik, Kruk, Plewa itd.) to wręcz "prawactwo" w pełnej krasie...
Cement
+1 #63 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny WągrowiecCement 2018-11-27 23:53
Cytuję beton:
Cytuję Mikoś:
Cytuję beton:
A Andrzej stanął Panu Kowalczewskiemu, Zadrodze, Pałczyńskiemu, Kamińskiemu ością w gardle i mają problem teraz z nowym klubem.
Co ty piszesz, Andrzej wstawia link do artykułu na portalu, widać, jest zadowolony z artykułu. Musicie wiedzieć jedno, samorządowcy lansują się w mediach i każdy o media będzie zabiegał. Z tego co wiem to Andrzej i Roman to koledzy, więc wszystko co czytacie w mediach to jedna wielka mistyfikacja, tylko sami zainteresowani wiedzą jaka jest prawda.

Masz rację, wiesz lepiej. Wstawianie linka do artykułu na portalu to oznacza, że Andrzej i Roman są kolegami. Hm.. ciekawe.

Ssiesz?
madmax78
0 #62 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny Wągrowiecmadmax78 2018-11-27 22:26
„Ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje, są dużo głupsi ... Tak, to o nas była mowa. O nas mieszkańcach, wyborcach, ludziach płacących podatki. To zdaje się motto kazdego polityka, również na szczeblu lokalnym. Jeszce raz powtarzam:parti a Nyta Chrum Chrum i an pewno się nie zawiedziecie. Chodzi nam tylko o kasę: na pewno nie będzie dużo gorzej, ani nie lepiej, a z pewnością podobnie :-)
mnm
+10 #61 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny Wągrowiecmnm 2018-11-27 22:14
Cytuję Sowa:
Cytuję sawa:
jaki przekaz dala nam rada miasta na "dzień dobry"?: 1.jesteśmy do niczego, oddajemy wam 5% naszych diet, bo nic nie zrobimy, nic nie umiemy i tylko sobie posiedzimy cichutko; 2. bez głosu sprzeciwu koalicjanci wybrali na przewodniczącego kogoś, kto ludziom z doświadczeniem, charyzmą, wiedzą i mądrością wynikającą chociażby z wieku, mógłby co najwyżej asystować a tu mamy wręcz odwrotnie; i po co nam taka rada miasta??

A kto przyjdzie do rady za takie pieniądze?? Dlaczego wszędzie ta hipokryzja? Chcesz dobrej płacy , to dobrze płać. Co z tego , że społecznie? W jakich czasach żyjecie? Nie zapłacicie to nie liczcie na efekty. Żal mi tych szeregowych radnych . A to 5% to strzał w stopę.

Nie po pieniądze idzie się do rady,do rady powinni iść ludzie którzy chcą i potrafią coś zrobić dla mieszkańców-a do tego potrzeba wiedzy i doświadczenia.
Sowa
0 #60 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny WągrowiecSowa 2018-11-27 21:57
Cytuję sawa:
jaki przekaz dala nam rada miasta na "dzień dobry"?: 1.jesteśmy do niczego, oddajemy wam 5% naszych diet, bo nic nie zrobimy, nic nie umiemy i tylko sobie posiedzimy cichutko; 2. bez głosu sprzeciwu koalicjanci wybrali na przewodniczącego kogoś, kto ludziom z doświadczeniem, charyzmą, wiedzą i mądrością wynikającą chociażby z wieku, mógłby co najwyżej asystować a tu mamy wręcz odwrotnie; i po co nam taka rada miasta??

A kto przyjdzie do rady za takie pieniądze?? Dlaczego wszędzie ta hipokryzja? Chcesz dobrej płacy , to dobrze płać. Co z tego , że społecznie? W jakich czasach żyjecie? Nie zapłacicie to nie liczcie na efekty. Żal mi tych szeregowych radnych . A to 5% to strzał w stopę.
AMDturbo
+7 #59 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny WągrowiecAMDturbo 2018-11-27 21:25
Nie obseruję zbyt długo samorządu w Wągrowcu i nie wiem czy był tu kiedykolwiek jakiś klub radnych prawicowych? Jeżeli nie był to jest to pierwszy i może zapisać się w historii miasta. Panowie-życzę powodzenia :-)
ira
+11 #58 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny Wągrowiecira 2018-11-27 20:09
Jeszcze troche a Berent zrobi swoim zastępcą kolege z PO TAkże Ci co myśleli że Beret pożegnał się z po zostali zrobieni w balona
Brak
0 #57 SłówBrak 2018-11-27 19:09
Szkoda, że takie rzeczy dzieją się od razu po wyborach
antek
+2 #56 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny Wągrowiecantek 2018-11-27 16:16
beton masz całkowitą rację z tym hejtem na tym portalu. Pisze tutaj kilku sfrustrowanych członków BL i to oni minusują wszystkie pozytywne komentarze pewnie przy pomocy samego prezesa portalu. Te osoby to jedno wielkie szambo.Nie mają nawet odwagi podpisać się własnym nazwiskiem. I właśnie dlatego jest tu taki hejt. Bo jest anonimowość. Na Facebooku jest odwrotnie, są same pozytywy bo tam nie jest się anonimowym i nikt nie ma odwagi pluć na Andrzeja za to że w przeciwieństwie do pozostałych radnych z BL jest wierny swoim ideałom i nie zgadza się na lewactwo w Wągrowcu. Na współpracę z lewicą z SW2000 i Poszwą. Przypominam, że BL startował z hasłem usunięcia Poszwy a teraz co zrobił Zadrogą z Pałczyńskim?
Powłoka
+5 #55 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny WągrowiecPowłoka 2018-11-27 15:52
Cytuję Jan...:
Aby głupcy nie wiedziały gdzie intencje się podziały-my z oddali ostrzegaliśmy.Mieliście dobrego Burmistrza,który miał własne zdanie,własną wizje miasta-przecież nie mógł dodrukować pieniędzy,miał ich tyle ile miał.Kierownicy prawie wszystkich działów to niedołęgi-ograniczeni umysłowo i w dodatku mafia-nie szło ich usunąć bo zaraz obraza.Gdzie jest 400 000 zł z biednej oświaty?Pospłacał długi-a Wy go olaliście,jaka głupota.

O kierownikach dobrze piszesz, to beton z tamtej epoki i z tamtej ekipy po fakultetach jeszcze może po WUML-ach marksistowsko leninowskich.. pan KT. Berent jak nie zrobi wietrzenia tego syfu i nieudacznictwa, układów w spółkach miejskich to go pozamiatają tak jak Poszwę...
beton
-5 #54 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny Wągrowiecbeton 2018-11-27 14:54
Cytuję Mikoś:
Cytuję beton:
A Andrzej stanął Panu Kowalczewskiemu, Zadrodze, Pałczyńskiemu, Kamińskiemu ością w gardle i mają problem teraz z nowym klubem.
Co ty piszesz, Andrzej wstawia link do artykułu na portalu, widać, jest zadowolony z artykułu. Musicie wiedzieć jedno, samorządowcy lansują się w mediach i każdy o media będzie zabiegał. Z tego co wiem to Andrzej i Roman to koledzy, więc wszystko co czytacie w mediach to jedna wielka mistyfikacja, tylko sami zainteresowani wiedzą jaka jest prawda.

Masz rację, wiesz lepiej. Wstawianie linka do artykułu na portalu to oznacza, że Andrzej i Roman są kolegami. Hm.. ciekawe.
Wars
+6 #53 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny WągrowiecWars 2018-11-27 14:20
Cytuję sawa:
jaki przekaz dala nam rada miasta na "dzień dobry"?: 1.jesteśmy do niczego, oddajemy wam 5% naszych diet, bo nic nie zrobimy, nic nie umiemy i tylko sobie posiedzimy cichutko; 2. bez głosu sprzeciwu koalicjanci wybrali na przewodniczącego kogoś, kto ludziom z doświadczeniem, charyzmą, wiedzą i mądrością wynikającą chociażby z wieku, mógłby co najwyżej asystować a tu mamy wręcz odwrotnie; i po co nam taka rada miasta??

Faktycznie. Jak dojrzali ludzie z dorobkiem mogli wybrać przewodnicząceg o, który rzecze jeno lustereczko powiedz przecie.....
Mikoś
0 #52 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny WągrowiecMikoś 2018-11-27 13:44
Cytuję beton:
A Andrzej stanął Panu Kowalczewskiemu, Zadrodze, Pałczyńskiemu, Kamińskiemu ością w gardle i mają problem teraz z nowym klubem.
Co ty piszesz, Andrzej wstawia link do artykułu na portalu, widać, jest zadowolony z artykułu. Musicie wiedzieć jedno, samorządowcy lansują się w mediach i każdy o media będzie zabiegał. Z tego co wiem to Andrzej i Roman to koledzy, więc wszystko co czytacie w mediach to jedna wielka mistyfikacja, tylko sami zainteresowani wiedzą jaka jest prawda.
Obserwatorka
+4 #51 hmm.....Obserwatorka 2018-11-27 12:54
Cytuję beton:
Cytuję Kowal46:
No to teraz PiS był i go nie ma. Hahaha jaki policzek dla wyborców PiSu. Dziwię się władza Powiatowym PiS, że zgodzili się na takie rozgrabienie dwójki swoich przedstawicieli, bo czy oni są w PiS czy nie to fakt jest taki, że weszli z list PiS. Więc mieli dwóch maja zero. Bo powstał twór zwany wspólny Wągrowiec, chyba ich wagrowiec, bo wspólny jakby był to by Andrzej nie robił kariery w pojedynkę. Dziwne te jego parcie, dziwne bo narazie nie poznałem jego merytorycznej pracy. To fajny gość do pójścia na imprezę, ale żeby rozwijać Wągrowiec?

Władze Powiatowe PiS mają g.... do tego do jakiego klubu należą radni startujący z poparciem PiS, a nie będący członkami PiS. Tyle w temacie.
A Andrzej stanął Panu Kowalczewskiemu, Zadrodze, Pałczyńskiemu, Kamińskiemu ością w gardle i mają problem teraz z nowym klubem. Dlatego wylewka hejtu na Andrzeja i nowy klub. A na FB odwrotna sytuacja, same plusy. Nędzny portalik.

Na FB to znajomi podpisani z imienia i nazwiska a na portalu anonimowi ....stąd róznica ....
sawa
+4 #50 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny Wągrowiecsawa 2018-11-27 12:54
jaki przekaz dala nam rada miasta na "dzień dobry"?: 1.jesteśmy do niczego, oddajemy wam 5% naszych diet, bo nic nie zrobimy, nic nie umiemy i tylko sobie posiedzimy cichutko; 2. bez głosu sprzeciwu koalicjanci wybrali na przewodnicząceg o kogoś, kto ludziom z doświadczeniem, charyzmą, wiedzą i mądrością wynikającą chociażby z wieku, mógłby co najwyżej asystować a tu mamy wręcz odwrotnie; i po co nam taka rada miasta??
beton
+5 #49 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny Wągrowiecbeton 2018-11-27 11:47
Cytuję Fasola:
Cytuję beton:
Cytuję Fasola:
Oni musieli się połączyć i stworzyć klub, bo to nie jest partia tylko klub radnych, bo inaczej nie mieliby co robić w radzie. Nie pozwolono by im nawet się odezwać. Ludzie nie piszcie bzdur, jak nie znacie podstaw.

Nic nie musieli tylko chcieli. Odezwać się może każdy radny, po to jest radnym. Ale działa się najlepiej w klubie, ponieważ klub ma swoje prawa. I ten klub zrobił pod górkę rządzącym.

Odezwać się można, czemu nie, dopóki przewodniczący nie zabierze głosu lub pozwoli w ogóle się odezwać, ale nic nie można zrobić. Musi być najmniej trzech, musi być klub i tylko wówczas można być w komisji i coś zrobić, inaczej beton

Przewodniczący udziela każdemu radnemu głosu i nie może zabrać mu dopóki wypowiedź jest w temacie chociażby to trwało godzinę.
Fasola
+2 #48 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny WągrowiecFasola 2018-11-27 11:11
Cytuję beton:
Cytuję Fasola:
Oni musieli się połączyć i stworzyć klub, bo to nie jest partia tylko klub radnych, bo inaczej nie mieliby co robić w radzie. Nie pozwolono by im nawet się odezwać. Ludzie nie piszcie bzdur, jak nie znacie podstaw.

Nic nie musieli tylko chcieli. Odezwać się może każdy radny, po to jest radnym. Ale działa się najlepiej w klubie, ponieważ klub ma swoje prawa. I ten klub zrobił pod górkę rządzącym.

Odezwać się można, czemu nie, dopóki przewodniczący nie zabierze głosu lub pozwoli w ogóle się odezwać, ale nic nie można zrobić. Musi być najmniej trzech, musi być klub i tylko wówczas można być w komisji i coś zrobić, inaczej beton
beton
-4 #47 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny Wągrowiecbeton 2018-11-27 11:02
Cytuję Kowal46:
No to teraz PiS był i go nie ma. Hahaha jaki policzek dla wyborców PiSu. Dziwię się władza Powiatowym PiS, że zgodzili się na takie rozgrabienie dwójki swoich przedstawicieli, bo czy oni są w PiS czy nie to fakt jest taki, że weszli z list PiS. Więc mieli dwóch maja zero. Bo powstał twór zwany wspólny Wągrowiec, chyba ich wagrowiec, bo wspólny jakby był to by Andrzej nie robił kariery w pojedynkę. Dziwne te jego parcie, dziwne bo narazie nie poznałem jego merytorycznej pracy. To fajny gość do pójścia na imprezę, ale żeby rozwijać Wągrowiec?

Władze Powiatowe PiS mają g.... do tego do jakiego klubu należą radni startujący z poparciem PiS, a nie będący członkami PiS. Tyle w temacie.
A Andrzej stanął Panu Kowalczewskiemu , Zadrodze, Pałczyńskiemu, Kamińskiemu ością w gardle i mają problem teraz z nowym klubem. Dlatego wylewka hejtu na Andrzeja i nowy klub. A na FB odwrotna sytuacja, same plusy. Nędzny portalik.
beton
+2 #46 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny Wągrowiecbeton 2018-11-27 10:54
Cytuję Fasola:
Oni musieli się połączyć i stworzyć klub, bo to nie jest partia tylko klub radnych, bo inaczej nie mieliby co robić w radzie. Nie pozwolono by im nawet się odezwać. Ludzie nie piszcie bzdur, jak nie znacie podstaw.

Nic nie musieli tylko chcieli. Odezwać się może każdy radny, po to jest radnym. Ale działa się najlepiej w klubie, ponieważ klub ma swoje prawa. I ten klub zrobił pod górkę rządzącym.
Misiek
+4 #45 LolMisiek 2018-11-27 10:04
Cytuję michel moran:
Cytuję Śmieszne:
Panie Reis, bardzo zła decyzja. Kompletnie tego nie popieram. Najpierw na plecach Bliżej Ludzi idzie Pan w wyborach a teraz z PiSem idzie w układ? Ja nie glosowałem na Pana i na PiS tylko na Bliżej Ludzi i Zadroge więc oddaj Pan mandat. Co 4 lata Pan odchodzi gdzieś wcześniej od Poszwy teraz znowu. Chyba Pan tylko w opozycji umie być.

A ty oddaj fartucha :Dbo kogo to obchodzi co ty tam popierasz lub nie

Idąc tokiem myślenia to ponad 5000 mieszkańców oddało głos na BL i Pana Jarosława Berendta tylko poto żeby usunąć szkodnik Poszwe i co Taki układ zrobił BL że Poszwa został na wysokim stanowisku jakim jest zastępca przewodnicząceg o rady miasta i mogę powiedzieć jaki wyborca i oddanego głosu na BL, ŻE MY MIESZKAŃCY JAK BYŚMY WIEDZIELI ŻE POSZWA ZOSTANIE W ŻYCIU NASZE GŁOSY NIE ODDANE ZOSTAŁY BY DLA BL JUŻ WOLAŁ BYM "SW" LUB INNYCH BO JESTEM PEWIEN ŻE NIE SPRZEDALI BY SIĘ POSZWIE MASAKRA BRAWO PANIE REIS lepiej być z tyłu niż zostać Szczurem. Gdybym mógł już bym się do Pana klubu zapisał i działał na korzyść mieszkańców i miasta ale cóż nie jestem radnym więc trzyma kciuki 🤞
Fasola
0 #44 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny WągrowiecFasola 2018-11-27 09:43
Oni musieli się połączyć i stworzyć klub, bo to nie jest partia tylko klub radnych, bo inaczej nie mieliby co robić w radzie. Nie pozwolono by im nawet się odezwać. Ludzie nie piszcie bzdur, jak nie znacie podstaw.
Kowal46
0 #43 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny WągrowiecKowal46 2018-11-27 08:48
No to teraz PiS był i go nie ma. Hahaha jaki policzek dla wyborców PiSu. Dziwię się władza Powiatowym PiS, że zgodzili się na takie rozgrabienie dwójki swoich przedstawicieli , bo czy oni są w PiS czy nie to fakt jest taki, że weszli z list PiS. Więc mieli dwóch maja zero. Bo powstał twór zwany wspólny Wągrowiec, chyba ich wagrowiec, bo wspólny jakby był to by Andrzej nie robił kariery w pojedynkę. Dziwne te jego parcie, dziwne bo narazie nie poznałem jego merytorycznej pracy. To fajny gość do pójścia na imprezę, ale żeby rozwijać Wągrowiec?
Jan...
+1 #42 Aby...Jan... 2018-11-27 08:44
Aby głupcy nie wiedziały gdzie intencje się podziały-my z oddali ostrzegaliśmy.M ieliście dobrego Burmistrza,któr y miał własne zdanie,własną wizje miasta-przecież nie mógł dodrukować pieniędzy,miał ich tyle ile miał.Kierownicy prawie wszystkich działów to niedołęgi-ogran iczeni umysłowo i w dodatku mafia-nie szło ich usunąć bo zaraz obraza.Gdzie jest 400 000 zł z biednej oświaty?Pospłac ał długi-a Wy go olaliście,jaka głupota.
Reformator
-3 #41 Jedyny sprawiedliwy?Reformator 2018-11-27 08:37
Andrzej Reis odchodząc z klubu BL pokazał prawdziwą twarz. Nie jest to twarz człowieka honoru, bezinteresowneg o, kogoś na kim można polegać, kogoś mkomu można zaufać. Pokazał twarz człowieka, który na własnych interesów jest gotów niszczyć. Jeśli ktoś odchodzi z klubu, dzięki któremu jest tam gdzie jest zaraz na początku kadencji, to świadczy o tym, iż najważniejszy jest stołek a nie program i idee.
antek
-5 #40 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny Wągrowiecantek 2018-11-27 08:13
Powodzenia dla klubu Wspólny Wągrowiec. Z pewnością będziecie rosnąć w siłę i nie przejmujcie się utyskiwaniami tych kilku lewaków. A ty Mazi co jeszcze robisz w gronie tego lewactwa z BL i SW2000? Wstyd żeby popierać takie dziadostwo. Przecież jesteś prawicowcem.
Fredekk
+1 #39 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny WągrowiecFredekk 2018-11-27 02:30
Dobrze, że na początku kadencji pokazał swoją prawdziwą twarz. Wiadomo przynajmniej, że nie można na niego liczyć. Pierwsza decyzja nie po myśli i co robi Andrzejek? Zabiera zabawki i idzie w drugi kąt piaskownicy.

Dziecinne to, oj dziecinne Andrzeju! Gdzie ty pójdziesz za 5 lat? Bo wszyscy już wiedzą, że nie można tobie zaufać. Walniesz focha i tyle będzie ciebie widać! Gdy trzeba brać odpowiedzialnoś ć za miasto, bo BL dał tobie szansę na stołek radnego to ty wolisz pisać smuty o jakimś koszu czy znaku na FB. Chyba wg ciebie jednak najlepiej być w wiecznie obrażonej na świat opozycji, bo rządzenie może przerosnąć. Szkoda, bo jesteś spoko koleś ale pewne ambicje psują twój wizerunek...szk oda czasu na dziecinadę i chłopięce zachowania. Zobaczymy co pokaże BL i SW2000 bo 3 radnych to może sobie posarkać jedynie w kącie. Nielba liczyła na ciebie a w podwórkowym konflikcie z radnymi burmistrza nic nie zdziałasz...szk oda
Marciniak
+1 #38 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny WągrowiecMarciniak 2018-11-27 01:29
Cytuję Rozbawil mnie:
Co 4 lata zmienia klub bo nikt nie chce mu dać żadnego stanowiska w Wągrowcu. Bawiły mnie jakieś komentarze że on ma startować na Burmistrza.. Ludzie... Teraz wciąż do solarisa musi dojeżdżać i pracować na magazynie? Wszystkich potrafi oczerniac, obgadywac. Jak to się mówi Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie...

Gówno cię to obchodzi gdzie on dojezdza i co robi pajacu jeden. Pocaluj się w zad idioto i nie nasmiewaj sie z pracy innych małomiasteczkow y ciulu
dalej ludzi
+12 #37 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny Wągrowiecdalej ludzi 2018-11-27 01:24
Cytuję Wiedźminwiedźmin:
Jesteśmy z Tobą i dwoma radnymi, którzy pokazali ikrę, nie dali się kupić i widać, że faktycznie zależy im na zrobieniu czegoś dobrego. Wszystkiego najlepszego Waszej trójce.

I tych ludzi jak już powinien pozyskać Berent a nie bratać sie z Kamińskim i Poszwą bo to wstyd tylko
michel moran
+11 #36 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny Wągrowiecmichel moran 2018-11-27 01:22
Cytuję Śmieszne:
Panie Reis, bardzo zła decyzja. Kompletnie tego nie popieram. Najpierw na plecach Bliżej Ludzi idzie Pan w wyborach a teraz z PiSem idzie w układ? Ja nie glosowałem na Pana i na PiS tylko na Bliżej Ludzi i Zadroge więc oddaj Pan mandat. Co 4 lata Pan odchodzi gdzieś wcześniej od Poszwy teraz znowu. Chyba Pan tylko w opozycji umie być.

A ty oddaj fartucha :Dbo kogo to obchodzi co ty tam popierasz lub nie
syderyczos
+14 #35 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny Wągrowiecsyderyczos 2018-11-27 01:18
Bliżej Ludzi oszukało wyborców kojarząc się z postkomuną Kamińskiego i nim samym i Poszwą. To potwarz dla wyborców i Zadroga te gierki rozpoczął, wiec dobrze, że Andrzej Reis buduje coś nowego i gdy się wzmocni myslę, że pokaże że ich miejsce jest na smietniku historii. Pęd na władzę, szkło i publiczną kasę dla nieudaczników jak np Kamiński to ich wyróżnia. Poszli z taka władzą w buraki. Nie o to chodziło jak się Poszwę zwaliło. Na niego czeka bana do Poznania a nie ciepłe posadki w Wągrowcu. Tak ludzi traktował przez lata wysyłając ich jako tanią siłe roboczą, więc co tam jeszcze w ratuszu szuka nie pojete...
Komuna
+12 #34 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny WągrowiecKomuna 2018-11-26 23:43
To może po kolei.
Pałczyński - SLD . 4 lata temu teraz bl
Zadroga SLD
Pałczynska... Hm PO czy SLD??
Łosinska - pierwsza w kościele to chyba PiS a może SLD a może PSL a może bl
Mazurek - ponoć prawica a jednak lewak
Kotecki - startował z lis PiS teraz bl czyli lewak
Naumczyk - kiedyś chyba startował do sejmiku chyba z PO ale pewny nie jestem a teraz BL
Kadow... Nie wiem ale bliżej jej do tego bl i SLD
Byczynski SLD - bl
Reis. - lewak, prawak??
I kto tu jest kto??
madmax78
-1 #33 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny Wągrowiecmadmax78 2018-11-26 23:06
Cytuję Klub:
Ludzie przecież nie założył żadnej partii, tylko klub radnych, nie rozumiecie takiej prostej sprawy.


Rozumiemy... Gwoli sprostowania: nie mam nic do Pana Reisa, nawet go nie znam. Ja poprostu chciałbym dostać przez kilka lat ~ 60 tys za picie kawy raz w tygodniu, no czasem jakś fotkę mogę sobie zrobić do prasy na festynie. Takie zwykłe ludzkie pragnienie... Ja ktoś też by chciał to zapraszam do Nyta Chrum Chrum
Klub
+13 #32 Bez wiedzyKlub 2018-11-26 22:25
Ludzie przecież nie założył żadnej partii, tylko klub radnych, nie rozumiecie takiej prostej sprawy.
Xoo
+4 #31 oooXoo 2018-11-26 22:24
Wolałbym z Zadrogoą coś zgubić , niż z Reisem coś zyskać. O Reisie świadczy w ilu komitetach już był. Co wybory to inne ugrupowanie.
madmax78
-1 #30 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny Wągrowiecmadmax78 2018-11-26 22:02
Zakładam nową partię: Nyta Chrum Chrum
Nasze główne cele to kasa i władza. Jak nas wybierzecie w następnych wyborach to kupimy sobie nowe auta na raty z diet, a na Was się wypniemy. Za szczrość liczę na poparcie, gwarantuję zrealizowanie w całości programu wyborczego. Kto się przyłączy do naszej nowej partii? Zgłoszenia prosze przesyłać na [email protected]
Wojtek
0 #29 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny WągrowiecWojtek 2018-11-26 22:01
Cytuję TF:
To trzeba mieć czelność. Wejść na plecach jednej partii, po to żeby zaraz pod byle pretekstem przejść do PiS. Na Śląsku mają radnego Kałuże, a w Wągrowcu mamy radnego Reisa. Miałby honor to zrezygnowałby z mandatu radnego.

oddaj mandat bo to mój głos-oszukujesz ,pisowski kłamca-masz w mieście łatke
Czerwo
+4 #28 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny WągrowiecCzerwo 2018-11-26 21:59
Cytuję Doinformowany:
Pan Reis 4 lata temu namawiał zawodników Nielby aby wraz z rodzinami głosowali na niego i Poszwe bo załatwi środki finansowe dla Nielby. Poszwa dotacje obcial a Reis uciekł z klubu bo mu długi po piętach deptały. To człowiek, za którym nie idą czyny tylko słowa bez pokrycia.

A to ten się znowu odezwał co z Rejsem spotkać się chciał i się nie spotkał bo się zesral... Mądry taki na forum
Doinformowany
+6 #27 UciekinierDoinformowany 2018-11-26 21:46
Pan Reis 4 lata temu namawiał zawodników Nielby aby wraz z rodzinami głosowali na niego i Poszwe bo załatwi środki finansowe dla Nielby. Poszwa dotacje obcial a Reis uciekł z klubu bo mu długi po piętach deptały. To człowiek, za którym nie idą czyny tylko słowa bez pokrycia.
Lupus
+5 #26 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny WągrowiecLupus 2018-11-26 21:40
Cytuję Kamil76:
Cytuję Lupus:
Cytuję Kamil76:
Nie po to głosowałem na Pana FIluta jako wyborca PIS żeby teraz zakładał jakiś śmieszny twór z panem Reisem. Głosowałem na PIS a teraz mam jakiś pseudoklub o nieznanej nazwie.

To raczej wzmocni PiS Wągrowiecki,

Wzmoccniloby gdyby powstał klub radnych PIS. A tak jest osłabienie. Widać że się wstydzą szyldu. Traci na tym PIS....

Tylko, że musiało być ich trzech a jest dwóch
nik
+2 #25 RE: Andrzej Reis liderem klubu: Wspólny Wągrowiecnik 2018-11-26 21:37
Cytuję Kamil76:
Cytuję Lupus:
Cytuję Kamil76:
Nie po to głosowałem na Pana FIluta jako wyborca PIS żeby teraz zakładał jakiś śmieszny twór z panem Reisem. Głosowałem na PIS a teraz mam jakiś pseudoklub o nieznanej nazwie.

To raczej wzmocni PiS Wągrowiecki,

Wzmoccniloby gdyby powstał klub radnych PIS. A tak jest osłabienie. Widać że się wstydzą szyldu. Traci na tym PIS....

Może ktoś mi odpowie który z tych radnych jest w PISie?

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.