• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1434

ZUS wypłaca już 13. emerytury

Majowe świadczenia, które otrzymają emeryci i renciści, będą wyższe. Emeryci i renciści otrzymają tzw. TRZYNASTKI.

Wraz z majowym świadczeniem emeryci i renciści otrzymają jednorazowe świadczenie pieniężne. Tak zwana 13. emerytura to 1100 zł brutto.

13. emerytury przyznane zostaną z urzędu, nie trzeba więc składać wniosku w tej sprawie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci je razem ze świadczeniem przysługującym za maj.

Jednorazowe świadczenie pieniężne otrzymają osoby uprawnione do:

 • emerytury – w tym emerytury pomostowej, okresowej emerytury kapitałowej i emerytury częściowej,
 • renty z tytułu niezdolności do pracy – w tym renty dla inwalidów wojennych i wojskowych oraz rent wypadkowych,
 • renty szkoleniowej,
 • renty socjalnej,
 • renty rodzinnej,
 • rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego,
 • świadczenia pieniężnego przysługującego cywilnym niewidomym ofiarom działań wojennych,
 • nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego,
 • świadczenia i zasiłku przedemerytalnego.

13. emeryturę otrzymają osoby, które mają ustalone prawo do wymienionych świadczeń na dzień 30 kwietnia 2019 r. i nie było ono zawieszone np. z uwagi na osiąganie przychodów przekraczających obowiązujące progi zarobkowe.

Uprawnionych do Emerytury Plus jest ponad 9 MLN osób. Realizacja wypłaty 13 emerytury to koszt dla budżetu państwa 10,8 MLD zł.

Komentarze   

Janowy
-3 #4 RE: ZUS wypłaca już 13. emeryturyJanowy 2019-05-07 22:39
Cytuję Przemo Patriota:
Należy przypomnieć emerytom i innym zainteresowanym, że jest to świadczenie jednorazowe, które z bardzo dużym prawdopodobieństwem nie zostanie wypłacone już nigdy więcej bo po pierwsze nie będzie pieniędzy w budżecie, po drugie, nie będzie wyborów w krótkiej perspektywie więc nie będzie potrzeby nikogo przkupywać, po trzecie, populiści zostaną odsunięci od władzy, osądzeni i skazani więc nie będzie więcej prymitywnej kiełbasy wyborczej, ogłupiania narodu. Cieszę się waszym szczęściem emeryci i renciści, ale pamiętajcie, że to co dostaniecie to albo zostało już zabrane albo zabiorą wam w niedalekiej przyszłości pod postacią wyższych cen lub nowych podatków. Praw ekonomi nie da się oszukać, a PIS i Kaczyński sam się za chwilę zakiwa.

W podobny sposb mówił Schetyna, Balcerowicz i rzesze całe oPOzycyjnych "mendrcow". Wywod Przemka przypomina mi wieszczenia Petru w 2015:
"...Nie dacie rady pomóc polskim rodzinom, rozdając pieniądze, na które nie macie pokrycia. Nie dacie rady zbudować silnej Polski, osłabiając jej fundamenty, a takim fundamentem jest Trybunał Konstytucyjny
— podkreślił Petru.
Nie dacie rady zbudować Polski bezpiecznej, jeśli będziecie nieprzemyślanie rzucać deklaracje międzynarodowe, aby się później z nich wycofywać. Nie dacie rady przekonać Polaków, że nie dzielicie nas na lepszych i gorszych, na tych, którzy są od ręki ułaskawiani i na tych, którzy naprawdę czekają na ułaskawienie (to o Kaminskim którego "sendzia" tuleja chcial skazać za przeszkadxzanie w robiniu lodów przez POstacie rózne wspomagające PO)...." A pomimo to dali radę. Przy wysmienitych wynikach gospodarczych, pomimo ryku swiń KOD-owych i złodzieji, wrzasku amfi sędziowskiej i jej skarżeniu sie do rządu Niemiec, pomimo podkładania świń przez Bonich, Thun, Pitery i wielu innych POpierdoleńców w PE. Dali radę wysmienicie, ale Przemkowi sie koryto skończyło pewnie i teraz pluje gdzie i kiedy może ...
Janowy
0 #3 RE: ZUS wypłaca już 13. emeryturyJanowy 2019-05-07 22:35
Cytuję generał:
Poprzednik ma racje to było pierwszy i ostatni raz bo jak PO wygra wybory to tą kase dostanie miro, rycho i zbycho bo przez te rządy pisu zubożeli

tak na was pisiory nie zaglosuje!!!gow inowi 27000 zł nie starcza na życie a mnie chcecie jalmuzną przekupić???
generał
0 #2 RE: ZUS wypłaca już 13. emeryturygenerał 2019-05-07 22:17
Poprzednik ma racje to było pierwszy i ostatni raz bo jak PO wygra wybory to tą kase dostanie miro, rycho i zbycho bo przez te rządy pisu zubożeli
Przemo Patriota
0 #1 RE: ZUS wypłaca już 13. emeryturyPrzemo Patriota 2019-05-07 21:46
Należy przypomnieć emerytom i innym zainteresowanym , że jest to świadczenie jednorazowe, które z bardzo dużym prawdopodobieńs twem nie zostanie wypłacone już nigdy więcej bo po pierwsze nie będzie pieniędzy w budżecie, po drugie, nie będzie wyborów w krótkiej perspektywie więc nie będzie potrzeby nikogo przkupywać, po trzecie, populiści zostaną odsunięci od władzy, osądzeni i skazani więc nie będzie więcej prymitywnej kiełbasy wyborczej, ogłupiania narodu. Cieszę się waszym szczęściem emeryci i renciści, ale pamiętajcie, że to co dostaniecie to albo zostało już zabrane albo zabiorą wam w niedalekiej przyszłości pod postacią wyższych cen lub nowych podatków. Praw ekonomi nie da się oszukać, a PIS i Kaczyński sam się za chwilę zakiwa.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
 • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.