• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2360

Wągrowiec monitorowany, strzeże nas ponad 100 kamer

Żółte tablice na drogach wjazdowych do Wągrowca informują wszystkich wjeżdżających, że miasto jest monitorowane. Bezpieczeństwa wągrowczan strzeże już ponad 100 kamer, a miejski system jest ciągle rozbudowywany.

Dzięki nowym punktom monitoringu wizyjnego, które zostały zamontowane na rondach Kcyńskim, Pałuckim, ul. Paderewskiego oraz Plaży Miejskiej, ich liczba na terenie Wągrowca wzrosła do 29 (74 kamery), nie licząc dworca kolejowego i jego otoczenia, które monitorują kolejne 34 kamery.

- Monitoring to sprawdzony w wielu miastach sposób na podniesienie poziomu i poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Dlatego stale go rozbudowujemy. W tym roku planujemy jeszcze uruchomienie nowych punktów obserwacyjnych na Rondzie rotm. Pileckiego, a także na rondzie, które powstanie przy skrzyżowaniu ulic Kasprowicza i Lipowej. W planach mamy także kolejny punkt przy skrzyżowaniu ulic Klasztornej, Powstańców Wlkp. oraz al. Jana Pawła II – mówi zastępca burmistrza miasta Piotr Pałczyński.

Wszystkie kamery są zarządzane przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego. Prowadzony monitoring ma charakter pasywny, jeśli nie liczyć faktu że dostęp do niego – podgląd z kamer na żywo – ma również Komenda Powiatowa Policji. Materiał z kamer jest nagrywany i udostępniany wyłącznie uprawnionym służbom: policji, sądowi, prokuraturze lub straży granicznej. Nagrania są zapisane na rejestratorach przez 30 dni, po czym są kasowane (nadpisywane i nie ma możliwości ich odtworzenia).

Każdy, kto chciałby sprawdzić jakieś wykroczenie, może się zwrócić z pytaniem do WBiZK (jego siedziba znajduje się w budynku dworca kolejowego), w którym pracownik sprawdzi, czy zgłoszone wykroczenie zostało zarejestrowane. Jeśli je potwierdzi, wnioskodawca może się zwrócić do policji o wszczęcie sprawy.

Jakie są efekty monitoringu? Od początku roku do końca lipca pracownicy WBiZK przekazali policji 15 zgłoszeń o popełnieniu wykroczenia na obszarze monitorowanym, policja zaś aż 65 razy zwróciła się do wydziału z wnioskami o zabezpieczeniu materiału z interesujących ich zdarzeń, które są bardzo pomocne w prowadzonych postępowaniach.

Komentarze   

Tyle kamer
+16 #5 MonitoringTyle kamer 2019-08-10 07:03
A w niedzielę rano kosze na śmieci leżą na chodnikach 🤔
beka
+14 #4 RE: Wągrowiec monitorowany, strzeże nas ponad 100 kamerbeka 2019-08-08 15:35
Kamery to niech założą w tym wydziale bezpieczeństwa tam dopiereo siedzi grupa kolesi poklepujących się po ramieniu Szkoda kasy na to gówno dołożyć etaty do policji i niech oni tym się zajmują a nie grupa kolesiów wszystkich burków po kolei
madmax78
+16 #3 RE: Wągrowiec monitorowany, strzeże nas ponad 100 kamermadmax78 2019-08-08 15:05
Przy poczcie są 3 kamery: klika metrów od nich za słupem ogłoszeniowym przy klombie siedzą panowie i piją, sikają itd Jestem tam codziennie i codziennie ten sam widok. CO ROBI POLICJA?
Drugie pytanie co z tym wrakiem CLIO na Poznańskiej, i tak nie gdzie zaparkować a porzuconym autem nikt się nie interesuje.
Portek
+11 #2 Wągrowiec monitorowany strzeże nas 100 kamerPortek 2019-08-08 14:14
Jeżeli gdziekolwiek zdarzy się coś aby pobrać materiał z kamery to jeżeli jest coś niewygodnego dla dowodu sprawy wtedy słychać np. kamera nie zarejestrowała ,kamera patrzyła w drugą stronę czy kamera była uszkodzona. W takich sytuacjach więcej wniosły by kamerki zamontowane w każdym samochodzie.
beka
+19 #1 RE: Wągrowiec monitorowany, strzeże nas ponad 100 kamerbeka 2019-08-08 11:10
Pałczyński nawet 1000 kamer nie zastąpi policji na ulicach Zamiast trzymać tych kumpli emerytów przy monitorach nie łażą po mieście a monitoring sam się nagra

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.