• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1455

Urząd Miejski w Wągrowcu nie wie, ile kosztował monitoring?

Wracamy do monitoringu, który od 1 października działa w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu. System działa, jednak koszt instalacji jest tylko szacunkowy.

W Urzędzie Miejskim w Wągrowcu decyzją burmistrza, zamontowano monitoring wizyjny. System działa od wtorku, jednak urzędnicy nie potrafią określić, ile wyniósł ostateczny koszt instalacji.

- Końcowy koszt instalacji takiego systemu w budynkach Urzędu Miejskiego oraz Urzędu Stanu Cywilnego nie jest jeszcze znany. Szacuje się, że może on wynieść ok. 18 tys. zł brutto — poinformował Piotr Korpowski, Urząd Miejski w Wągrowcu.

W trakcie instalacji systemu ratusz nie korzystał z firmy zewnętrznej.

- Firma zewnętrzna wyceniła realizację tego przedsięwzięcia na 24 tys. zł, dlatego Urząd Miejski zdecydował, że prace te zrealizują pracownicy ratusza: informatycy oraz pracownik monitoringu wizyjnego — dodaje rzecznik urzędu.

Na chwilę obecną urzędnicy nie potrafią też oszacować kosztów, jakie będą potrzebne na utrzymanie systemu, te mają być znane za kilka miesięcy. Zapytaliśmy też, kto ma dostęp do nagrań.

- Dostęp do nagrań mają wyłącznie trzy osoby: pracownik monitoringu, informatyk oraz burmistrz miasta — tłumaczy Piotr Korpowski.

Instalacja systemu wizyjnego w urzędzie jest sprawą dyskusyjną. Sama kamera czy nagranie z niej, nie uchroni nikogo, pozwoli jedynie wiernie odtworzyć przebieg ewentualnego zdarzenia. Sterroryzowani urzędnicy i tak muszą zachować zimną krew, aby wezwać pomoc.

Jeżeli burmistrz faktycznie chciał zadbać o bezpieczeństwo swoje i urzędników, to mógł zainstalować przyciski napadowe, które w prosty i szybki sposób wzywają służby. Nie trzeba wtedy gorączkowo szukać telefonu i wzywać pomocy, bo wszystko dzieje się automatycznie.

Komentarze   

Janowy
+1 #4 RE: Urząd Miejski w Wągrowcu nie wie, ile kosztował monitoring?Janowy 2019-10-06 20:12
Komantarz n1 1 to reka PO_Janowego. Klasycznie jak elektorat oPOzycji - pierd i za drzwi...
Znaffca
+1 #3 RE: Urząd Miejski w Wągrowcu nie wie, ile kosztował monitoring?Znaffca 2019-10-06 14:25
Osiemnaście koła za kilka kamer, rejestrator, dysk, i jakieś standardowe pierdy do całości systemu? I to przy "czynie społecznym" pracowników tego kołchozu? Bez jaj.
Albo są faktury za sprzęt (bo na pewno są), to wtedy wystarczy kartka papieru i ołówek do podliczenia, albo faktur nie ma i korzystamy ze sprzętu używanego - zamortyzowanego - wtedy towar jest za free. I gdzie tu koszty?
Robocizna? Jeśli pracownicy mają wpisane w umowach o pracę punkty o wykonywaniu prac na potrzeby rozwoju kołchozu to wykonują to w ramach stosunku pracy, ergo - wynagrodzenie za tą pracę odbierają w formie comiesięcznej wypłaty. Jeśli to umowa dodatkowa - muszą być papiery zarówno na pracę jak i na płacę.
Więc nie piszcie, że "burmistrz nie wie", bo świadczy to o jego "kompetencjach" .
Ja
+14 #2 Tak jestJa 2019-10-06 13:45
Nie są ważne pieniądze. Najważniejsze jest, że pan burmistrz będzie mógł patrzeć na te nowe urzędniczki, które sobie zatrudnił
Janowy
+9 #1 RE: Urząd Miejski w Wągrowcu nie wie, ile kosztował monitoring?Janowy 2019-10-06 11:04
Ten urząd pod wodzą Berendta to jaka kpina.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.