• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 4645

Warsztaty zdrowotne pt. Co w główce, to w śniadaniówce

Stowarzyszenie Rodzin Rzemieślniczych i Innych „Pomocna Dłoń” z Wągrowca zorganizowało warsztaty zdrowotne pt. „Co w główce, to w śniadaniówce”.

Warsztaty odbyły się w czwartek 3 października w Szkole nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wągrowcu dla klas nauczania początkowego, warsztaty poprowadziła Magdalena Walkowiak specjalista ds. żywności i żywienia człowieka.

Dzięki zaangażowaniu się wychowawców klas I na warsztaty przybyli również rodzice, którzy wspólnie z dziećmi wysłuchali wykładu i przygotowali kanapki na konkurs o „na najzdrowszą kanapkę”. Stowarzyszenie zadbało o jak najwyższą jakość produktów do konkursu. Wszystkie kanapki były przepiękne i zdrowe, dzieci świetnie się przy tym bawiły oraz dobrze zapamiętały, jakie produkty trzeba użyć.

Decyzja była trudna, bo kanapki były przepięknie zrobione i przede wszystkim zdrowe, a o to głównie chodziło organizatorom warsztatów.

Jury w składzie: Magdalena Walkowiak — żywieniowiec, Iwona Trząsalska — prezes Stowarzyszenia, Katarzyna Smykowska — członek zarządu Stowarzyszenia, wybrało pięć najzdrowszych kanapek, za które dzieci otrzymały nagrody w formie książek.

Wszystkim uczestnikom warsztatów zostały wręczone śniadaniówki z logo miasta Wągrowca, a także dyplom ukończenia warsztatów.

Na zakończenie odbyła się wielka degustacja przyszykowanych przez dzieci i rodziców kanapek.

Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby warsztaty mogły się obyć. W szczególności dziękujemy dyrekcji Szkoły i Wychowawcom klas, które brały udział w warsztatach oraz rodzicom.

Stowarzyszenie Rodzin Rzemieślniczych i Innych „Pomocna Dłoń” z Wągrowca na warsztaty pozyskało dofinansowanie w kwocie 600 zł z budżetu miasta Wągrowca.

 

 

Komentarze   

Bacha
0 #2 RE: Warsztaty zdrowotne pt. Co w główce, to w śniadaniówceBacha 2019-10-09 07:23
Moim zdaniem tytuł powinien brzmieć tak
" Co w śniadaniówce to w główce"
hyturio
+6 #1 RE: Warsztaty zdrowotne pt. Co w główce, to w śniadaniówcehyturio 2019-10-08 19:39
Brawo za przedsięwzięcie ! Dzisiejsi młodzi rodzice zupełnie nie zdają sobie sprawy z wpływu urozmaiconej diety dziecka na rozwój jego mózgu, a tym samym na jego naukę. Pizza , kanapki z czekoladą, i sucha buła w sklepie to podstawowe menu juz od pierwszych ząbków. Uświadamiajcie, uświadamiajcie, chociaż to oni powinni juz wiedzieć zanim zostaną rodzicami.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.