• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2628

Alkomat został zdemontowany

Alkomat w holu dworca PKP w Wągrowcu został zdemontowany przez MOPiRPA i trafił do serwisu, stwierdzono nieprawidłowe działanie.

W czwartek pisaliśmy o tajemniczym zniknięciu alkomatu z holu głównego dworca PKP w Wągrowcu. Jak się okazało został on zdemontowany przez pracownika MOPiRPA, to właśnie ta jednostka odpowiada za urządzenie.

- Alkomat został zdemontowany w wyniku okresowego sprawdzenia działania urządzenia przez pracowników Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W wyniku sprawdzenia stwierdzono nieprawidłowe działanie, alkomat został zdemontowany i przekazany do serwisu w Poznaniu — poinformował Piotr Korpowski, Urząd Miejski w Wągrowcu.

W poprzednim artykule poruszyliśmy też temat brakujący słomek, które uniemożliwiają dokonanie pomiaru przez kierowców. Ustaliliśmy, że jedno opakowanie to 500 sztuk, za które należy zapłacić około 40 złotych.

- Za urządzenie odpowiada MOPiRPA, który od początku funkcjonowania alkomatu zakupiła 8600 sztuk słomek i który wielokrotnie dokonywał restartu urządzenia, zawieszającego się wskutek nieprawidłowego użytkowania. Dzieje się tak np. poprzez wielokrotne naciskanie przycisku start — dodaje Piotr Korpowski.

Alkomat nie lubi alkoholu, zbyt duża ilość może go uszkodzić. Jeżeli piłeś, badanie możesz wykonać dopiero po 30 minutach!

- Dmuchnięcie bardzo dużą ilości alkoholu zgodnie z instrukcją może uszkodzić nieodwracalnie sensor pomiaru. Od ostatniego spożycia alkoholu musi upłynąć przynajmniej 30 minut. Ostatnie serwisowanie alkomatu (27.01-03.02.2020 r.) wymagało także jego naprawy — należało wymienić wyświetlacz alkomatu oraz czujnik przepływu. Uszkodzenie alkomatu może powstać w przypadku korzystania z niego przez osobę, która niedawno paliła papierosa lub żuła gumę — wówczas należy odczekać około 20 minut, żeby nie dmuchać w sensor mocnymi zapachami i dymem. Uszkodzenie czujnika może spowodować także ślina, która może dostać się wraz z wydmuchiwanym powietrzem — tłumaczy Korpowski.

Urządzenie, aby wskazywać poprawny wyniki wymaga okresowej kalibracji. Ostatnia wykonana była na przełomie stycznia i lutego br. Koszta takiej usługi to około 150 złotych.

Jak informuje Urząd Miejski w Wągrowcu, urzędzie po usunięciu usterki wróci w pierwotne miejsce i nadal ma służyć mieszkańcom.

Komentarze   

De August
+2 #11 AlcomatoDe August 2020-02-13 19:43
Pojechać na polizei to zmierzą
Co za pojebany naród
+6 #10 😂😂😂Co za pojebany naród 2020-02-09 22:02
Tego się czytać nie da!! Powinna powstać stacja na osadzie wschodzie czy berdychowie!!!! Co za debile to się w pale nie mieści!!
Mirek
+4 #9 RE: Alkomat został zdemontowanyMirek 2020-02-09 19:26
Ale bzdety. Popieram Alicję tabloidyzacja.
_
+5 #8 RE: Alkomat został zdemontowany_ 2020-02-09 17:12
Oczy przecieram ze zdumienia, że największym problemem na dworcu jest w tej chwili alkomat. A może ktoś w tym mieście będzie potrafił doprowadzić do powstania stacji kolejowej na Berdychowie czy w pobliżu Straszewskiej - to rozumiem nie jest istotne? Mieszkańcy nie dość, że za chlebem muszą jechać gdzie indziej, to we własnym mieście muszą dylać na dworzec ze Wschodu czy Osady, jak nie na piechotę to autem. Dodatkowe koszty. Nawet wsie typu Łopuchowo mają dwie stacje (Łopuchowo, Łopuchowo Osiedle) czy dwukrotnie mniejsza Murowana, która dorobiła się TRZECH STACJI KOLEJOWYCH (Przebędowo, Murowana Goślina, Zielone Wzgórza).
Hela z Marianem
+2 #7 RE: Alkomat został zdemontowanyHela z Marianem 2020-02-09 14:45
Że też na wągrowieckim mega-dworcu nie ma żadnego marketu? Te tłumy mieszkańców podróżujących "za pracą"... przepraszam, tłumy "turystów-pasaż erów" oczekujące na pociągi nie mają gdzie kawy kupić ani kanapki, bo nawet automatu z napojami "ni ma".

Powinno się to wykorzystać i tłumy turystów przyjeżdżającyc h do Rondowca-market owca powinny być witane szyldem jakiegoś supermarketu.

:-)
Jadwiga
-10 #6 RE: Alkomat został zdemontowanyJadwiga 2020-02-09 14:26
Analfabetyzm wtórny to pewna ułomność Pani Alicjo, ja widziałam artykuł i stawiali tezę - zdemontowany lub ukradł? a to spora różnica
Haha
+6 #5 RE: Alkomat został zdemontowanyHaha 2020-02-09 13:29
Alkoholicy w rozpaczy!🙈🤣🤣🤣
Alicja
+20 #4 RE: Alkomat został zdemontowanyAlicja 2020-02-09 12:01
Portalik rozdmu[wpis niecenzuralny]e aferę o zaginięciu alkomatu bez potwierdzenia informacji?
Szukanie pseudosensacji?
Tabloidyzacja ? :-x
gdfs
+7 #3 dnogdfs 2020-02-09 11:55
Nie wiem czy Korpowski jest taki cwany czy ten co mu zadawał pytania taki cienki ? Zero informacji kiedy zabrano alkomat kiedy przypuszczalnie wróci itp Zero dociekliwości dziennikarskiej . Korpowski zawsze mówi co mu wygodnie ,może już pół roku nie ma tego sprzetu ?
gdfs
+16 #2 RE: Alkomat został zdemontowanygdfs 2020-02-09 11:27
Korpowski i tak nie ma nic do roboty w UM to może stać obok alkomatu i pilnować aby był odpowiednio użytkowany.
januszz
+1 #1 RE: Alkomat został zdemontowanyjanuszz 2020-02-09 10:44
Teraz wiadomo dlaczego ciągle awaria. Pewnie pety gaszą przed dworcem i dmuchają.
Swoją drogą, uważam, że urządzenie montowane w publicznym miejscu nie powinno mieć takich problemów, może warto wydać więcej pieniędzy i kupić coś porządnego. Ciągła naprawa i wydawanie pieniędzy mija się z celem.
Miało być tanio a wyszło jak zawsze.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.