• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1322

Promocja Wągrowca na Targach Turystyki GLOBalnie

Miasto Wągrowiec walczy o turystów, mimo że nie posiada żadnej konkretnej oferty turystycznej. "Atrakcje Wągrowca" prezentowane będą na Targach Turystyki GLOBalnie w Katowicach.

- Targi Turystyki GLOBalnie, na których nasze miasto będzie miało swoje stoisko, odbędą się 27-29 marca 2020 r. w Katowicach. Biorąc pod uwagę fakt, że Wągrowiec leży w połowie drogi ze Śląska nad Bałtyk, postanowiliśmy zaprezentować Jakubowy Gród jako doskonałe miejsce do zatrzymania się na odpoczynek — na małą kawę, spacer i chwilę relaksu z atrakcjami w tle — poinformował Piotr Korpowski, Urząd Miejski w Wągrowcu.

W targach corocznie uczestniczy ponad 200 wystawców z Polski i zagranicy, a odwiedza je ponad 8000 osób. Miasto chce promować oferty lokalnych przedsiębiorców z branży hotelarsko-gastronomicznej oraz pokazać Wągrowiec jako miasto, które wyzwala energię.

- Podczas targów przedstawiciele naszego miasta przedstawią bogatą ofertę Ośrodka Sportu i Rekreacji – zarówno tę sportową, jak i rekreacyjną, ale przede wszystkim skupią się na promocji pola campingowo-caravaningowego nr 177. Odwiedzający wągrowieckie stoisko dowiedzą się m.in., że bogata infrastruktura sportowo-wypoczynkowa, położona w malowniczym otoczeniu jezior i lasów, sprzyja amatorom aktywnego wypoczynku. Natomiast zwolennicy wodnych sportów i rekreacji odnajdą się na plaży miejskiej i w marinie, w których czeka na nich moc atrakcji, np. rejs statkiem po Jeziorze Durowskim lub wypożyczalnia sprzętu wodnego, dzięki której można udać się na spływ kajakowy lub oddać pasji wędkowania — dodaje Piotr Korpowski.

Analizując tekst urzędników, można odnieść wrażenie, że żyjemy w dwóch różnych miastach.

Jak można mówić o bogatej infrastrukturze sportowo-wypoczynkowa, skoro podstawowym problemem tego miasta jest baza hotelowo-noclegowa, a właściwie jej brak. Ostatnia pokazał to Zlot Cabrio Poland 2019. Miasto kompletnie nieprzygotowane na turystów. Uczestnicy zlotu szukali noclegu w promieniu 30 kilometrów od Wągrowca.

Chwalenie się ma targach plażą miejską, z której nie chcą korzystać nawet mieszkańcy, to kolejny absurd. Wągrowczanie latem wybierają plażę w Kobylcu, Kamienicy, a nawet w Margoninie, gdzie w upale dni są prawdziwe tłumy.

Atrakcje w postaci rejsu statkiem po Jeziorze Durowskim lub wypożyczalnia sprzętu wodnego mogły przyciągać, ale 30 lat temu.

Przez wiele lat nikt nie inwestował w rozwój turystyczny miasta, każdy z włodarzy chwalił się Wągrowcem i zapraszał turystów, ale tak naprawdę nie był w stanie nic konkretnego im zaproponować.

Obecnie Wągrowiec jest miastem, które warto odwiedzić, przeznaczając na to maksymalnie dzień lub dwa, taki przystanek w podróży, no bo ile można zwiedzać kompleks cysterski czy skrzyżowanie rzek.

Jeżeli faktycznie Wągrowiec ma być miastem turystycznym, to musi przejść konkretny lifting.

Turyści będą, jeżeli przeprowadzimy rewitalizację plaży wraz z promenadą, zadbamy o atrakcje dla najmłodszych oraz tych, którzy uprawiają sporty wodne. Konieczny jest też remont i zadaszenie Amfiteatru, aby w letnie wieczory turyści mogli słuchać koncertów bez względu na pogodę.

Jednak jedną z najważniejszych rzeczy jest rozwój bazy hotelowo-noclegowej oraz oferty gastronomicznej, bo trudno mówić o wakacjach w Wągrowcu z noclegiem w Rogoźnie czy Margoninie.

Może warto pomyśleć o lotach widokowych nad Wągrowcem, bo miasta z lotu ptaka wygląda naprawdę dobrze.

Komentarze   

M.R
-3 #13 TargiM.R 2020-02-21 15:27
Mamy łodziankę, trochę do remontu, dawny hotel w rynku kiedyś okupowany przez turystów a teraz straszy, .... ale wszystko da się ogarnąć,.... można uruchomić pola namiotowe, mamy lasy więc harcerze mogą korzystać, można zorganizować obozy surwiwalowe dla młodzieży .... Z naszymi jeziorami w okolicy jest tyle możliwości.... przecież to mogą być drugie Mazury.... niech włodarze miasta w końcu ruszą głową i zaczną robić coś dla mieszkańców a nie tylko dla siebie
Turysta
+3 #12 Wrc zdrójTurysta 2020-02-12 20:50
W miesci o charakterze turystycznym na głownej ulicy nie powinno walić kanalizą, a u nas na Kosciuszki to sie mozna tak nawdychać, ze przyjezdnym na caly rok starcza. Taki o to mamy kurort.
123321
+2 #11 Zaniedbana zieleń123321 2020-02-12 16:46
Najwięcej do zrobienia to chyba jest w kwestii istniejącej zieleni.
Hermenegilda
-2 #10 RE: Promocja Wągrowca na Targach Turystyki GLOBalnieHermenegilda 2020-02-12 16:03
Hela z Marianem#4 jestem waszą fanką. Nic dodać nic ująć.
kolo
+8 #9 RE: Promocja Wągrowca na Targach Turystyki GLOBalniekolo 2020-02-12 15:26
Zrobić szlak samobójców -na tyle władzebędzie stać .
?
+11 #8 RE: Promocja Wągrowca na Targach Turystyki GLOBalnie? 2020-02-12 14:09
Uważam, że powinniście organizować wycieczki dla studentów architektury - pod nazwą "jak nie tworzyć miasta". Niech przyszli architekci, planiści i urbaniści obejrzą, jak się buduje markety w centrum miasta (co generuje korki w takiej małej miejscowości) i betonowe bloki z wybrukowanymi przestrzeniami (wystarczy spojrzeć na bloki obok biblioteki, zero zieleni i drzew, praktycznie wszędzie kostka brukowa).
ŚREDNIA
-1 #7 RE: Promocja Wągrowca na Targach Turystyki GLOBalnieŚREDNIA 2020-02-11 23:54
Od wczoraj na Średniej nie palą się latarnie. Na Jeżyka włączona co druga. Może najpierw ratusz zajmie się tym problemem? Ile dni będziemy czekać na włączenie lamp?
jkhg
+18 #6 RE: Promocja Wągrowca na Targach Turystyki GLOBalniejkhg 2020-02-11 22:45
Miasto turystyczne - przejeżdając przez centrum to tylko można wejść do kibla na rynku załatwić swoja potrzebe i jechać dalej w trase .
OLO
+18 #5 RE: Promocja Wągrowca na Targach Turystyki GLOBalnieOLO 2020-02-11 22:33
MOże wykorzystać to że w Polsce Wągrowiec jest nazwany miastem samobójców ? Mamy na miejscu dwóch powrożników( producentów linek) oraz wielką fabryke trumien i można zacząć promować miasto nie hasłem- Wągrowiec wyzwala energi- tylko- Wągrowiec gasi energie- i zysk murowany. Nawet nie potrzeba wielkich inwestycji bo taki marazm i odbieranie chęci do życia jest w tutejszym działaniu władzy że nic tyko się powiesić.
Hela z Marianem
+2 #4 RE: Promocja Wągrowca na Targach Turystyki GLOBalnieHela z Marianem 2020-02-11 22:11
"Marketowiec-Ro ndowiec: przyjedz tu na zakupy. W domowych kapciach mozesz zrobic tournee po najlepszych sklepach. Zacznij od zakupow w iedronce przy Rynku, a potem potuptaj do Netto, przejdz na druga strone do Kauflandu, a potem zwawym krokiem do Intermarche, potem do Mili i Twojego Marketu, a wracajac na dworzec odwiedz kolejno Aldi, Lidla, Mrowke, Bricomarche i Jysk. Udanych zakupow!"
.
+7 #3 RE: Promocja Wągrowca na Targach Turystyki GLOBalnie. 2020-02-11 22:04
Tylko czy te tłumy turystów zmieszczą się do krótkich szynobusów, w których standard podróży jest żenujący (tłok, mało miejsc do siedzenia, ciągłe awarie i opóźnienia)? Nawet jak ci turyści dojadą na wągrowiecki mega-dworzec, oby tylko nie zacięli się w windach (bo serwis przyjedzie z Poznania albo drugiego krańca województwa, znając życie...) albo nie zachciało im się wody czy kawy do picia (niestety, najbliższy automat z kawą i herbatą na stacji w Poznaniu).

:-)
Mieszkaniec bloku
+9 #2 RE: Promocja Wągrowca na Targach Turystyki GLOBalnieMieszkaniec bloku 2020-02-11 21:37
Zapraszamy na kąpiele błotne, po drogach osiedlowych
Jarekk87
+8 #1 RE: Promocja Wągrowca na Targach Turystyki GLOBalnieJarekk87 2020-02-11 21:11
Dobry artykuł

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.