• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2033

Dariusz Hamulczyk nowym Skarbnikiem Miejskim w Wągrowcu

Dariusz Hamulczyk nowym Skarbnikiem Miejskim w Wągrowcu. Radni jednogłośnie przegłosowali kandydaturę zgłoszoną przez burmistrza Jarosława Berendta.

Dr Daniel Budzeń zrezygnował z funkcji, którą pełnił od 1 stycznia 2019 roku. W minionym roku uzyskał stopień naukowy doktora w dziedzinie ekonomia i finanse, specjalność: finanse publiczne. Zainteresowania naukowe skutecznie łączył z pracą na rzecz samorządu miejskiego, jednak teraz postanowił zrezygnować z pełnionej funkcji i poświęcić się w całości karierze naukowej.

W związku z rezygnacją dr Daniela Budzenia burmistrz Jarosław Berendt przedstawił radnym kandydaturę Dariusza Hamulczyka na stanowisko Skarbnika Miejskiego w Wągrowcu. 11 radnych obecnych na dzisiejszej sesji jednogłośnie poparło zgłoszoną kandydaturę.

Nowym skarbnikiem został Dariusz Hamulczyk.

Dariusz Hamulczyk ma 55 lat i jest mieszkańcem Wągrowca. W latach 1985-1990 studiował na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a w latach 1991-1999 był nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 6 w Wągrowcu. W tym czasie (w latach 1998-1999) z oceną bardzo dobrą ukończył studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu – specjalność: Rachunkowość i Finanse.

W latach 1999-2001 Dariusz Hamulczyk był Inspektorem Kontroli Gospodarki Finansowej w Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Poznaniu, po czym – do roku 2003 pracował jako Główny Księgowy Urzędu Miasta w Luboniu.

Karierę specjalisty finansów samorządowych kontynuował w latach 2003-2020, w których był Głównym Księgowym Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

Nowy skarbnik pracę rozpocznie z dniem 1 kwietnia 2020 roku.

Komentarze   

Freydis
+3 #15 Władza dla włodarzy!Freydis 2020-03-27 14:05
Sejm debatuje od wczoraj, jest wniosek o przedłużenie posiedzenia na jutro i niedzielę. Dlaczego Rada Miejska w Wągrowcu ma podejmować decyzje w inny sposób?
Jeżeli rządzący zdecydują, że głosowanie on-line jest legalne, to niech radni siedzą w domu.
Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem, byłoby na czas pandemii przekazać uprawnienia rad burmistrzowi, prezydentowi miasta, wójtowi czy staroście. Po co w czasie pandemii zwoływać tyle osób, aby zagłosowali, przecież wiadomo, że radni są bezradni i nic nie mogą, decyzję i tak w każdym przypadku podejmuje określony włodarz.
dawdv
-2 #14 RE: Dariusz Hamulczyk nowym Skarbnikiem Miejskim w Wągrowcudawdv 2020-03-27 10:57
Już myślałem że gdy Berent zakupi maseczki to da po sztuce prowadzącym biznes a tu nic inne miasta zwalniają z podatków , czynszów itp a Berent nic . Berent czego się boisz - prokuratora? Może Piotruś ruszy deklem jak wuja do niego przedzwoni .
Mały biznes
+2 #13 Wielkie rozczarowanieMały biznes 2020-03-27 08:29
Jako drobny przedsiębiorca liczyłem, że zwołana tak pilnie sesja pomoże nam - mikrofirmom - w przetrwaniu tego trudnego czasu. Że przewodniczący rady, radni, burmistrz czy zastępca zaproponują jakieś działania ratunkowe, bo za miesiąc może nas już nie być (a na rząd nie liczę, bo te pomysły są śmiechu warte). No i znów rozczarowanie! Wszystko jest ważne, ale nie to, co dotyczy setek wągrowczan w moim położeniu. Wstyd dla władz miasta, że nie zadały sobie trudu, a liczyła się jedynie podmiana urzędników. Tak to jest, jak się tylko cycka z państwowego, nie mając pojęcia o życiu na swoim.
Ciotka Pelagia
+6 #12 Kogo "ograli" radni?Ciotka Pelagia 2020-03-25 13:02
Nie da się zdalnie podejmować decyzji, ale można je przesunąć w czasie. Żaden z punktów wczorajszej sesji nie wymagał pilnego działania, bo żadnemu z przybocznych burmistrza nie starczyło inwencji i pomyślunku, aby zająć się sprawami poważnymi "na teraz", takimi jak choćby ratunek dla tonącego małego biznesu, który w Wągrowcu dominuje (poza Polinovą i marketami). Ważniejsza była zmiana personalna i igranie z epidemią (oraz lans z szybami pleksi za ciężkie pieniądze - może portalik dowie się, ile kosztowała taka jednorazowa ochrona?). Ciekawe, że radne nauczycielki czy bibliotekarka stawiły się na rozkaz, ale w pracy jakoś nie ryzykują osobistego stawiennictwa. Obłuda tej ekipy aż bije w oczy!
Jolka
-5 #11 RE: Dariusz Hamulczyk nowym Skarbnikiem Miejskim w WągrowcuJolka 2020-03-25 12:49
Dzisiaj okazuje się, że Przewodniczący RM Jakub Zadroga miał rację zwołując sesję.
Pani Witek już w piątek przeprowadzi obrady dla 460 posłów + obsługa sejmu, łącznie jakieś 1 100 osób. Jak widać nie da się zdalnie podejmować decyzji, bo nie dopuszcza tego polskie prawo, jak w piątek posłowie to zmienią, to kolejnych sesji nie będzie, bo radni zagłosują zdalnie.
Brawo Panie Przewodniczący, radna Trytt kolejny raz ograna.
kola
0 #10 sesjakola 2020-03-25 11:35
Pytanie do radnych:W ilu wągrowieckich szkołach podległych miastu odbyły się rady pedagogiczne i czy złamano prawo o zgromadzeniach. Jeżeli obradowali tak jak radni to gratuluję!
dfv
+4 #9 RE: Dariusz Hamulczyk nowym Skarbnikiem Miejskim w Wągrowcudfv 2020-03-25 09:45
Na sesje pośli Ci co nie maja swojego zdania .
dalida
+10 #8 sesjadalida 2020-03-25 09:33
Ci , którzy liżą "dupę burkowi" to przyszli na sesję> to chyba jest jasne! Poza tym jeszcze liczy się dla nich kasa ...a nie zagrożenie wirusem.
libo
+13 #7 nowy skarbniklibo 2020-03-25 08:38
Miasto zostało z rozwojem informatycznym w XIX wieku, wstyd że nikt nie potrafi dzisiaj zorganizować posiedzenia online żeby nie narażać ludzi.
ja pan
-9 #6 RE: Dariusz Hamulczyk nowym Skarbnikiem Miejskim w Wągrowcuja pan 2020-03-25 08:23
Porażka jest dla tych, których nie było na sesji. Widac, ze jak bedzie trzeba działac w tych trudnych czasach to na nich jako mieszkancy nie mozemy liczyc. Wszyscy wiemy ze czasy sa trudne, ale zycie musi toczyc sie dalej, oczywiscie ze musimy byc wszyscy odpowiedzialnii ostrozni , ale radni sa odpowiedzialni nie tylko za siebie, alei tez za miasto.
Gt
+10 #5 RE: Dariusz Hamulczyk nowym Skarbnikiem Miejskim w WągrowcuGt 2020-03-25 08:01
Do mnie też niech nie pukają głosowaliśmy na jednego z nich szczerze żałuję
blebleble
+11 #4 RE: Dariusz Hamulczyk nowym Skarbnikiem Miejskim w Wągrowcublebleble 2020-03-25 07:16
PORAŻKA. Klub Bliżej Ludzi od dzisiaj dla mnie jest klubem BLIŻEJ KORYTA. Panie Radny Naumczyk, Kotecki - nie pukajcie do moich drzwi bo możecie tylko się czegoś nabawić i wasze beznadziejne wpisy na FB wsadźcie sobie w d..... Jesteście żałośni, niezła reklama dla Pana Koteckiego i nowej firmy. Firma zamknięta i lekarze nie przyjmują, a Pan podąża ja takie ciele na sesję stwarzając SOBIE, SWOJEJ RODZINIE i ZNAJOMYM możliwość zarażenia. Co to za menedżer, który o tym nie wie? Ale może wie i kasa jest ważniejsza.
Dalej idąc Pani Kadow i Purczyńska do szkoły nie, ale na sesję tak? Jaki przykład dla młodych mieszkańców Wągrowca - ŻAŁOSNE.
No i na koniec Pan PiSdzielec FILUT. Daj se spokój z PiSem i przepisz się do PZPR. Ups zapomniałem do Wiosny, SLD lub Partii Razem. PORAŻKA, BEZNADZIEJA.
Ciotka Pelagia
+12 #3 Zapamiętamy toCiotka Pelagia 2020-03-24 23:24
To po to była ta sesja, ryzykowano zdrowiem i życiem radnych, gości, urzędników i w końcu samych mieszkańców? A podjęto jakieś decyzje poprawiające dramatyczną sytuację wągrowczan prowadzących małe firmy (zwolnienia z czynszu, podatków i opłat lokalnych itd.), które teraz ledwo dyszą? Jeśli nie, to wydano tylko kasę na roszady na stołkach, igrając z groźną chorobą. No i parę złotych wpadło do kieszeni zwolennikom burmistrza - pierwszego włodarza Wągrowca, którego przeszłość bada prokuratura, o czym piszą nawet ogólnopolskie media (niezła promocja miasta, hehe). Radni, wstydźcie sie, ale bądźcie pewni, że wasze nazwiska zapamiętamy przy okazji kolejnych wyborów!
Piter
+7 #2 Nowy Przyjaciel Skarbnika MiejskiegoPiter 2020-03-24 20:50
Następny przewał .
88Michal
+6 #1 RE: Dariusz Hamulczyk nowym Skarbnikiem Miejskim w Wągrowcu88Michal 2020-03-24 19:38
Z pustego i Salomon nie naleje

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.