• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1540

W Wągrowcu trwa nasadzanie kwiatów

Przy wągrowieckich ulicach trwa nasadzanie kwiatów. W tym roku postawiono na bratki, róże, hortensje, powstanie też łąka kwietna.

W drugiej połowie marca, oprócz standardowych prac porządkowych na miejskich terenach zielonych, placach i ulicach, rozpoczęto również nasadzenia kwiatów. Bratki sadzone są przy ulicy Kościuszki i Libelta (w pobliżu Żabki), a także na rondzie Kcyńskim.

Na ulicach Wągrowca rozkwitną też róże Marathon, które charakteryzują się ciemnymi, różowoczerwonymi, pojedynczymi kwiatami, zebranymi w dużych kwiatostanach. Wyróżniają się one także obfitością w kwitnieniu, błyszczącymi ciemnozielonymi liśćmi. Nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych i są kwiatami wieloletnimi. Róże te, w liczbie 1500 sztuk, wraz z ok. 1200 liliowcami sadzone są wzdłuż ulic Pałuckiej, przy rondzie Pałuckim i rondzie Kcyńskim.

Przy ulicy Gnieźnieńskiej sadzone są natomiast hortensje bukietowe. Te bardzo zdrowe, mało wrażliwe na choroby kwiaty będą one miały około 1,2 metra wysokości. Ich duże kwiatostany będziemy mogli podziwiać od lipca do połowy października.

Odmieni się też teren Parku 600-lecia, tam wydzielono obszar pod łąkę kwietną.

Całości rozpoczętych i zakończonych prac dopełnia montaż kolejnych dwóch ławek z koszami przy obwodnicy. Jedna została usadowiona w pobliżu wiaduktu przy Jeziorze Łęgowskim, druga – przy wiadukcie nad rzeką Wełną.

Komentarze   

PIS-Janowy
-5 #8 RE: W Wągrowcu trwa nasadzanie kwiatówPIS-Janowy 2020-04-04 08:18
Nie wymagaja zabiegów pielegnacyjnych kwiaty? Na pewno? A tak znów z ciekawości spytam - ILE TO KOSZTUJUE MIASTO w ciagu roku? Bo z obserwacji wiem, ze czas potrzebny na pielegnację kwiatków jest ogromny. Volentariusz owsika tam pracują za free czy jak?
denis
+10 #7 rodzina banasiów ?denis 2020-04-03 15:02
Trzeba tylko zadbać o to co było ale oczywiście zeby żona wójta miała prace to miasto musi wydać teraz kase na kwiatki w dobie kryzysu .Już na etacie pani Majchrzak byśmy zaoszczędzili ale tak to jest jak kolega pomoże koledze za panstwową kase. Ciekawe gdzie kupują kwiatki - czy nie u byłego radnego powiatu ? Pani Majchrzak proszę wrócić na ojcowizne do Rgielska tam pracy jest sporo .
B
+9 #6 RE: W Wągrowcu trwa nasadzanie kwiatówB 2020-04-03 14:06
Szkoda pieniędzy. Są ważniejsze sprawy
,
+5 #5 RE: W Wągrowcu trwa nasadzanie kwiatów, 2020-04-02 18:05
Więcej drzew posadzić na Lipowej a nie kwiatów! Co to za park z trzema drzewami na krzyż? Przy samej ulicy też powinno być więcej drzew, a nie betonowa ścieżka rowerowa - która latem będzie utrzymywała taką temperaturę jak na rozgrzanej patelni!
Ogrodnik
+20 #4 Ale jajaOgrodnik 2020-04-02 16:33
Niech się burmistrz ogarnie, apeluje do ludzi o to, aby nie wychodzili na działki pracować w ziemi, a w mieście władza chwali się nasadzeniami kwiatów!
Ja
0 #3 KwiatkiJa 2020-04-02 16:21
A co z ulica Kasprowicza? Tam też będą sadzic kwiatki??? Tylko w czym? W tym piachu z kamieniami? Nhaha a później dostawca do kebabu rozejdzie to wszystko! Kto to wymysl na przeciwko pawilonów pas zieleni - śmiech na sali!
emeryt
+15 #2 RE: W Wągrowcu trwa nasadzanie kwiatówemeryt 2020-04-02 14:21
Przebywanie na ulicy to nie zagrożenie wirusem ?
olej
+14 #1 RE: W Wągrowcu trwa nasadzanie kwiatówolej 2020-04-02 14:14
Wójtowa zabrała się za robote ?

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.