• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1178

Poszewki trafiły do hospicjum i szpitala

W piątej już edycji ogólnopolskiej akcji "Uszyj jasia", której organizatorką w Wągrowcu była pani Monika Konefelt, a współorganizatorem Miejska Biblioteka Publiczna, po raz kolejny zostały uszyte kolorowe poszewki.

W tym roku udało się uszyć 268 poszewek. Od momentu rozpoczęcia (pięć lat temu) akcji „Uszyj jasia” uszyto aż 1034 poszewki! Każdego roku akcja się rozkręca. Biorą w niej udział licznie mieszkańcy Wągrowca, a w tym roku do grona szyjących dołączyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Morakowie. Akcję wspierała też dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wągrowcu, który udostępnił pracownię krawiecką.

Uroczyste podsumowanie akcji i podziękowania miały nastąpić 12 marca w wągrowieckiej książnicy, lecz w związku z narastającym zagrożeniem epidemiologicznym oraz z wprowadzonym z dnia na dzień zakazem zgromadzeń publicznych trzeba było to spotkanie odwołać.

Aby dopełnić przerwanego dzieła Miejska Biblioteka Publiczna postanowiła przekazać uszyte poszewki i zebrane dary do Szpitala Powiatowego oraz do Hospicjum Miłosiernego Samarytanina. Nastąpiło to 1 kwietnia - dyrektor MBP pani Alina Woźniak wraz z Joanną Kramer-Neuman przekazały uszyte i zebrane dary, kierując się przekonaniem, że z pewnością będą one potrzebne w tym trudnym okresie panującej epidemii. Przy okazji gorąco tą drogą dziękują wszystkim osobom za zaangażowanie w tę akcję.

Komentarze   

Masakra
-2 #7 RE: Poszewki trafiły do hospicjum i szpitalaMasakra 2020-04-05 20:46
Widzę ze znaleźli się wielcy obrońcy kościoła!!! Poczekajcie jeszcze pare tygodni to się zdziwi całe państwo kościelne!!
ateista
0 #6 RE: Poszewki trafiły do hospicjum i szpitalaateista 2020-04-05 13:35
Masakra- piszesz że ksiądz nie wybudował ze swoich hospicjum tylko ze składek . Teraz napisz nam co Ty zrobiłeś o podobnych kosztach dla społeczeństwa ze swoich pieniędzy lub ze składek . Dalej cwaniaku chwal się bo jak nic nie odpiszesz to jesteś zwykłą ciotą .
lolo
-3 #5 RE: Poszewki trafiły do hospicjum i szpitalalolo 2020-04-05 13:07
Masakra obyś kiedyś nie musiał iść do tego hospicjum .
Masakra
0 #4 RE: Poszewki trafiły do hospicjum i szpitalaMasakra 2020-04-05 12:12
Za darmo tego nie robi!!hospicjum wybudował ze swoich pieniędzy ?? Oczywiście ze nie!!zrzutka wiernych 😂😂😂 poczekajcie jeszcze 20 lat i połowa kościołów będzie sprzedana przez komorników!!
Kacha
+9 #3 KachaKacha 2020-04-04 09:01
A co ty dobrego zrobiłeś dla hospicjum? Ks. RGIELSKI niech będzie jak najdłużej przy tym,, korycie '' bo robi dużo dobrego.
stanisław
+15 #2 poduszkistanisław 2020-04-03 21:28
Dziękujmy, że jest taka osoba w Wągrowcu jak ks kan Rgielski bo to dzięki jego staraniom chorzy w hospicjum są do samego końca wartościowymi ludźmi.
Masakra
-18 #1 RE: Poszewki trafiły do hospicjum i szpitalaMasakra 2020-04-03 13:13
Rygielski dalej przy korycie!!

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.