• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1609

Burmistrz Wągrowca wręczył stypendia i nagrody edukacyjne

Najzdolniejsi uczniowie miejskich szkół podstawowych po raz czwarty odebrali od Burmistrza Miasta Wągrowca stypendia i nagrody.

Wsparcie finansowe za wyniki i osiągnięcia w roku szkolnym 2019/2020 odebrało z rąk burmistrza Jarosława Berendta aż 47 uzdolnionych i wyjątkowo pracowitych uczennic i uczniów.

Ze względu na wymogi bezpieczeństwa, związane z epidemią koronawirusa, w uroczystości, która 29 września odbyła się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Bronisława Zielińskiego w Wągrowcu wzięli udział jedynie nagrodzeni i wyróżnieni w towarzystwie jednego rodzica lub opiekuna. Pozostali bliscy naszych prymusów mogli uczestniczyć w tej uroczystości jako widzowie – dzięki transmisji online prowadzonej na stronie Urzędu Miejskiego w Wągrowcu.

Sumienna nauka popłaca – w tym roku szkolnym aż 40 uczennic i uczniów będzie otrzymywało, przez kolejne 10 miesięcy, stypendium w wysokości 200 złotych, a 7 osób otrzyma jednorazową nagrodę w kwocie 1000 zł. W budżecie Miasta Wągrowca na wypłatę stypendiów oraz nagród, za osiągnięcia w roku szkolnym 2019/2020, zostanie przeznaczona kwota 87 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującą w roku szkolnym 2019/2020 uchwałą w sprawie określenia szczegółowych warunków udzielania pomocy w ramach "Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży", beneficjentami stypendium są uczniowie szkół podstawowych od IV klasy, których średnia na świadectwie wynosiła przynajmniej 5,90. W przypadku nagród są to absolwenci, którzy ukończyli szkołę podstawową ze średnią ocen powyżej 5,90 oraz laureaci wysokiej rangi konkursów przedmiotowych.

- Jest mi wyjątkowo miło, że miasto Wągrowiec może wspierać Wasze talenty i tworzyć warunki do ich rozwoju. Samorząd to nie tylko budynki, drogi, szkoły, to przede wszystkim ludzie i ich potrzeby. Mam nadzieję, że udział w naszym programie pozwoli Wam dalej rozwijać się, realizować swoje pasje, a przede wszystkim dobrze przygotować się do dalszych etapów edukacji – gratulował stypendystom i nagrodzonym burmistrz Jarosław Berendt, wręczając im pamiątkowe dyplomy, a rodzicom listy gratulacyjne.

Wydarzenie uświetnił występ muzyczny przygotowany przez Karola Grynkowskiego, nauczyciela Szkoły Muzycznej w Wągrowcu.


Materiał wideo


Komentarze   

Koleżanka koleżanki
+2 #4 RE: Burmistrz Wągrowca wręczył stypendia i nagrody edukacyjneKoleżanka koleżanki 2020-10-01 08:19
Nad wagrowiecką oświatą tak naprawdę brakuje kontroli. Robią co chcą, zwłaszcza w kwestii zatrudnienia. Całe rodziny zatrudniane, nepotyzm aż kwitnie. Tu matka, tam córka, ciotka, koleżanka, przyjaciołka, mąż i tak kasa leci. Nie ważne żadne zasady. Robią co chcą i nikt ich nie kontroluje.
adz
+5 #3 RE: Burmistrz Wągrowca wręczył stypendia i nagrody edukacyjneadz 2020-09-30 17:40
Pani magister nic o Tulipanie ?
Matka
+3 #2 RE: Burmistrz Wągrowca wręczył stypendia i nagrody edukacyjneMatka 2020-09-30 14:35
To do kogo mają zgłosić się rodzice byłych uczniów, którzy mając średnią 6,00 przez cały okres nauki nigdy nic nie otrzymali? Zaznaczam, że nie było 500+. Z jakiej puli pochodzą te pieniądze?
WWW
+11 #1 RE: Burmistrz Wągrowca wręczył stypendia i nagrody edukacyjneWWW 2020-09-30 10:51
Roman w podlizywaniu się obecnej władzy przekroczyłeś już wszystkie granice. Ciekawe kiedy obecny Burmistrz odznaczy Cię orderem za wybitne osiągnięcia dla ,,Wągrowca''

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.