• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1040

Rusza modernizacja placu zabaw przy Wiśniowej w Wągrowcu

Dzisiaj burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt podpisał umowę z wrocławską firmą WERAN Sp. z o. o. na modernizację placu zabaw przy ulicy Wiśniowej.

Przypomnijmy, ze jest to realizacja projektu, który mieszkańcy Wągrowca wybrali w głosowaniu w ramach Wągrowieckiego Budżetu Obywatelskiego 2020.  

Plac przy ulicy Wiśniowej już wkrótce ma przejść prawdziwą metamorfozę. Stare urządzenia zostaną zdemontowane, a na ich miejscu staną między innymi linaria, huśtawki, karuzela, zjeżdżalnie, bujaki oraz piaskownica. Wszystkie urządzenia będą posiadały wymagane certyfikaty, co jest gwarancją bezpiecznej zabawy dla najmłodszych mieszkańców Wągrowca. Miejsce to zostanie wzbogacone o elementy małej architektury, między innymi ławki i stojaki rowerowe. Zapisy umowy przewidują również wykonanie nowych nasadzeń roślin ozdobnych.  

Modernizacja placu zabaw na ulicy Wiśniowej, zgodnie z zapisami umowy, ma zakończyć się do 30 listopada, a jej koszt to ponad 440 tysięcy złotych.


Komentarze   

dsa
+1 #16 RE: Rusza modernizacja placu zabaw przy Wiśniowej w Wągrowcudsa 2020-10-04 12:39
Zobaczcie na fotki jak im się mordki śmieją jak czują kase .
rada
+4 #15 arada 2020-10-03 18:04
Cały ten budżet obywatelski to lipa i ściema. Dopuszcza się do głosowania nieletnich, nawet malutkie dzieci, to jak one głosują? Wystarczy wbić ich pesel. Potem niektórzy latają po szkołach i przedszkolach i namawiają do głosowania na swoje projekty. Wydaje się pieniądze na byle co, a na bezpieczne przejście dla pieszych przy szkole nr 1 już któryś rok z rzędu nie ma. No i mamy dzieciokrację w Wągrowcu. Rządzi burmistrz ze Skoków i ekipa w krótkich spodenkach.
Brajan
0 #14 RE: Rusza modernizacja placu zabaw przy Wiśniowej w WągrowcuBrajan 2020-10-03 08:14
Zajebista wiadomość.
Bedziemy mieli gdzie pić z ekipą z rynku!
Na rynku się robi nieciekawie bo stale psy nas spisują;/
Pozdro 600
Też mama
+1 #13 RE: Rusza modernizacja placu zabaw przy Wiśniowej w WągrowcuTeż mama 2020-10-03 07:16
Do Moniki z Języka. Na takie place właśnie chodzi patologia. Nikt świadomy zagrożeń jakie niesie przebywanie w miejscu tuż przy bardzo ruchliwej jezdni, smrodzie spalin, wrzasku dzieci i ich rodziców, towarzystwie układających psów s...i s..... gdzie popadnie, chciałby spędzać czas z całą rodziną narażając ich na zatrucie spalinami z aut że szrotu? Każdy normalny, logicznie myślący nie pojedzie z jednego końca miasta na drugi, by siedzieć w czymś takim, tylko jeśli już odpali auto to pojedzie za miast , do ładu, nad jezioro, czy rzekę, by tam wypocząć od syfu miejskiego i pokaże dzieciom kawałek przyrody, nauczy przy okazji wielu rzeczy, tam to dopiero dzieciaki dopiero mogą poczuć wolność i poruszać się bez ograniczeń placykowych sztucznych sprzętów.
Monika z Jeżyka
-6 #12 Plac zabaw bez obawMonika z Jeżyka 2020-10-03 03:16
StaryO, ja chodzę na plac przy Lipowej i zawsze są tam tłumy dzieciaków, niekiedy całe rodziny z maluchami. Za to widzę wciąż babcie, które stadami obsiadają ławki, palą papierosy (choć nie wolno) i obrabiają d... wszystkim naokoło. Niektóre przyprowadzają kundle, które brudzą gdzie popadnie i nikt po nich nie sprząta. A plac zabaw na Osadzie wywalczyli sobie mieszkańcy w głosowaniu i niech im służy na zdrowie.
ja
+7 #11 RE: Rusza modernizacja placu zabaw przy Wiśniowej w Wągrowcuja 2020-10-02 20:27
O ludzie, wreszcie jakas inwestycja dla innej czesci miasta niz LIPOWA w ktora ciagle sa ladowane pieniadze!!! Zadnych skateparkow i wybiegow dla psow na Lipowej, zrobcie to w innej czesci miasta bo AZ NIEDOBRZE SIE ROBI jak sie czyta o kolejnych pomyslach typu "co by tu jeszcze kupic i wydac w LIPOWA". Dosc inwestycji na LIPOWEJ ta ulica to nie pepek swiata!!!
Sqymon
-4 #10 RE: Rusza modernizacja placu zabaw przy Wiśniowej w WągrowcuSqymon 2020-10-02 16:01
@Jmknm
Czytając twoja odpowiedź można tylko dojść do wniosku że masz jakieś kompleksy z tym gdzie mieszkasz / skąd pochodzisz... Pewnie studiujesz /pracujesz w Poznaniu i uważasz się za "wielkomiastowe go" i gardzisz Wągrowcem...

Nie wiem czy byłeś kiedyś na placu baw, ale takim prawdziwym, normalnym - nie pod trzepakiem z piwkiem w ręku...
Tam dzieciaki naprawdę fajnie się bawią, przychodzą tam całe rodziny - to jest potrzebne, to nie patologia tylko normalne zdrowe społeczeństwo
Jnkmn
+1 #9 RE: Rusza modernizacja placu zabaw przy Wiśniowej w WągrowcuJnkmn 2020-10-02 14:58
"Siłę osady", no tak takie mamy społeczeństwo, chlanko, ja muszę być lepszy, muszę mieć więcej, zazdrość i agresja.... Straszne to miasto, zdominowane przez patologie
Sqymon
0 #8 RE: Rusza modernizacja placu zabaw przy Wiśniowej w WągrowcuSqymon 2020-10-02 08:41
piszecie a nie macie pojęcia o czym!!

to jest realizacja zadania które wygrało w zeszłorocznym budżecie obywatelskim - więc wybrali to sami mieszkańcy miasta!

O Osadzie nikt (władze i radni) nigdy nie pamięta, inne dzielnice jakoś sie rozwijają a u nas nic sie nie dzieje, więc każda aktywność jest na PLUS. A że mieszkańcy sami musieli to wywalczyć w Budżecie Obywatelskim to pokazuje nasz (Osady) siłę!
Jacav
+13 #7 RE: Rusza modernizacja placu zabaw przy Wiśniowej w WągrowcuJacav 2020-10-01 17:55
Kto tam się wybudował, że brakuje mu placu ? Ci którzy podpisują cieszą się, że kolejny naiwny się znalazł. Czy oni mają jakieś zyski z tych placyków, że tak chętnie je stawiają?
Stary0
+8 #6 RE: Rusza modernizacja placu zabaw przy Wiśniowej w WągrowcuStary0 2020-10-01 17:49
O matko bosko !!!! Ważniejszej inwestycji w Wągrowcu nie było!!!!! Miasto rośnie w siłę od tych placów zabaw, a ludzie żyją bezpieczniej!!! ! To już drugi burmistrz, który swoje rządy opiera na rozbudowie placów zabaw! Miasto upada! Od czasów kiedy zabrakło w urzędzie pana Wilczyńskiego miasto tonie! Nic, dosłownie nic konkretnego dla mieszkańców nie powstaje, nic, co przyniosło by pożytek ogółowi społeczeństwa bez względu na wiek! Ludzie, komu wy robicie te place zabaw????? Pytam komu, bo nasze miasto jest zgnusniałe, leniwe, młodzi czas spedzają przed komputerami i marketach, dzieciaki mają darmowe przedszkole, które wygodnie rodzice wykorzystują do granic, tam dzieci spędzają większość czasu, nikt nie chodzi na plecyki zabaw, które stoją i gniją większość czasu . Może teraz były trochę wykorzystane przez pandemię, a tak to tylko chwilami w weekend lub w wakacje. Przeważnie zajmją te place grupy rozwydrzonych dzieciaków lub nastolatków, poza tym nikt z tego nie korzysta! Po co wyrzucanie kasy w błoto!!!!!!! Czy zadaniem miasta jest tylko budowa placów???? Wobec takiego stanu rzeczy nie trzeba być alfą i omegą, by być burmistrzem i teraz rozumiem dlaczego zastępca burmistrza i większość podwładnych jest w wieku, kiedy myśli się jeszcze o głupotach, o tym że czas stoi w miejscu i spełnia się zachcianki z dzieciństwa. Wstyd dla tego miasta! Wielki wstyd, że mamy władzę, która nic kompletnie nic nie potrafi i nic sobą nie reprezentuje. Co zrobiliście dla ludzi starszych? Proszę mi wskazać choć jedną rzecz, by zwykły dziadek czy babcia mogli z tego skorzystać!!!!! !!! Nawet ławki na ulicy czy w słynnym parku 600 lecia dla nich nie ma! Bo te kilka przy jezdni okupują mamuśki i nastolatkowie rozwydrzeni. A teraz jeszcze chcecie im zabrać te odrobinkę zielonej trawy w parku, żeby pozbyć się starych tak? Posadzić drzewa, postawić ławki z dala od jezdni i hasłowych rozwydrzonych ludzi i dzieciakow, żeby starsi mogli sobie ze sobą porozmawiać, powspominać, pooddychać świeżym powietrzem! Skończę z tymi placykami! Niż demograficzny mamy! Społeczeństwo się starzeje!!!???
bambo
+17 #5 pesymistabambo 2020-10-01 17:30
Obecnie mam takie zaufanie do burmistrza że jak wydaje Nasze pieniądze to nie wiadomo czy sprawa nie skończy wizytą w sądzie. Taką sobie chłop renome wyrobił i tak zostanie .
bambo
+12 #4 RE: Rusza modernizacja placu zabaw przy Wiśniowej w Wągrowcubambo 2020-10-01 17:27
Ta pani to kto ?
beny
+15 #3 RE: Rusza modernizacja placu zabaw przy Wiśniowej w Wągrowcubeny 2020-10-01 17:26
Ten pan na drugim zdjęciu tak się wystroił jakby miał podpisać umowe o wywóz nieczystości . Nawet do podpisania umowy nie potrafił się ogolić ? Jarek skad ty ten gang kudłatych poszukałeś ?
Mikołaj
+13 #2 WstydMikołaj 2020-10-01 17:04
A kiedy rewitalizacja rzeki Wełny i "księżego kacerka" między ul. Opacką a ul. Jana Pawła?!, że o tzw. "krzyżówie" (bifurkacja) p.Berendt nie wspomnę!
Luis dr fjunes
+12 #1 Płac!!!!Luis dr fjunes 2020-10-01 16:09
Dwa FANTOMASY !!!!

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.