• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2724

Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowania

Opublikowano listę rankingową. Miast Wągrowiec otrzymało 7 milionów dofinasowania na budowę infrastruktury rowerowej.

Przed momentem opublikowana została lista rankingowa. Po ocenie merytorycznej w ramach konkursu Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Osi Priorytetowej "Energia", Działanie: Wspieranie Strategii Niskoemisyjnych w tym mobilność miejska", Poddziałanie: "Inwestycje w obszarze transportu miejskiego".

Miast Wągrowiec otrzymało 7 milionów dofinasowania na budowę infrastruktury rowerowej.

- Wniosek złożony przez Miasto Wągrowiec pn. "Budowa infrastruktury rowerowej w Wągrowcu jako alternatywny sposób komunikacji wraz z działaniami informacyjnymi i promocyjnymi dotyczącymi transportu publicznego, rowerowego i pieszego" znalazł się na 5. miejscu listy rankingowej i wynika z tego, że wartość dofinansowania, o które wnioskowaliśmy, znalazła się w kwocie alokacji konkursu, która wyniosła 30 milionów złotych. Pozostaje tylko formalne zatwierdzenie listy rankingowej przez Zarząd Województwa i strumień pieniędzy w tym oraz przyszłym roku powędruje do Wągrowca — poinformował Piotr Pałczyński, zastępca burmistrza Wągrowca.

Głównym planowanym działaniem w ramach tego projektu będzie budowa drogi pieszo-rowerowej od ulicy Nad Nielbą do ulicy Gnieźnieńskiej w Wągrowcu. Przebieg ścieżki rowerowej będzie połączony z ulicami: Nad Nielbą, Janowiecką, Kulińskiego, Przybyszewskiego, Piaskową i Gnieźnieńską. W ramach tego przedsięwzięcia powstaną obiekty budowlane jak tunel pod ulicą Janowiecką oraz kładki pieszo-rowerowe nad Wełną i Nielbą.

Dodatkowo w ramach złożonego wniosku otrzymamy dofinansowanie na doposażenie systemu WRM o kolejne 60 rowerów, które zostaną wyposażone w nowe, innowacyjne rozwiązania polegające na:

🔸 umieszczeniu z boku koszyka rowerowego panelu solarnego połączonego kablem z lockiem. Dzięki temu rozwiązaniu rowery będą samoładowalne, nawet w przypadku braku przejazdów, co w znaczącym stopniu ograniczy konieczność manualnego ich ładowania.

🔸 wprowadzeniu modułu umożliwiającego płatności oraz odblokowywanie rowerów za pomocą dowolnej karty płatniczej lub dedykowanej karty. Osoby nieposiadające karty płatniczej będą mogły uzyskać dedykowaną kartę u Operatora w celu korzystania z systemu.

Poza tym, powstanie 5 samoobsługowych stacji rowerowych przeznaczonych przede wszystkim dla osób korzystających z własnych rowerów. Każda stacja w postaci wiaty będzie wyposażona w ławkę dla podróżnych, słupek naprawczy ze stojakiem rowerowym, wyposażony w pompkę rowerową i podstawowe narzędzia.

- Jest to sukces i efekt działań wielu osób, przede wszystkim pracowników Urzędu Miejskiego zaangażowanych w ten projekt. Dziękuję Wam wszystkim za zaangażowanie i pomoc. To jest Wasz sukces! Tylko Wy wiecie, ile razem przeszliśmy przeszkód, aby móc cieszyć się dzisiaj razem z Mieszkańcami Wągrowca z tak wspaniałej informacji — dodaje Piotr Pałczyński.

Komentarze   

Pis-Janowy
-4 #26 RE: Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowaniaPis-Janowy 2021-03-12 13:38
Budowlaniec - ale ten konkretny cel wybiera wlasnie ... kto? I dlaczego zawsze wybiera durne, cholernie drogi pomysly nie przynoszace znacznych korzysci ludziom gminy (drogim sieci swiatlowodowe)? A moze te juz sa w idealnym stanie - jak w Niemczech - drogi przez pola nawet wyasfaltowane ...
Pis-Janowy
-3 #25 RE: Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowaniaPis-Janowy 2021-03-12 13:36
Krystyna - pani Krysiu - nie wiem jak pani potrafi czytac ze zrozumieniem, ale ja ustalilem to w porzednim poscie. Malo tego - ja kiedys usiadlem sobie na dwie godzinki, zebralem ceny rynokwe uslug , kruszywa asfaltu (wszystko dostepne w sieci) i tez mi wyszlo, ze przeprowadzenie takiej prostej slicznej drozki, 5 m szerokosci z rowami i przepustami to to niecaly milion za km). A pan urzednik wie na pewno lepiej i nie chce sie podzielic swoja wiedza. To tak jak Juras rozlicza zbiorki WOSP a gdy ma pokazac najwazniejsze - ile zabiera naprawde z puchy i jak to robi to wtedy nawet nakazy sadowe kilkakrotne do tego go nie zmusza. Bo przeciez on zna sedziego Tuleje z rykowsiak w Kostrzynie ....
dsx
0 #24 RE: Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowaniadsx 2021-03-12 12:09
Do #22 - nie koniecznie trzeba patrzeć na inwestycje . Wystarczy wdrożyć się w temat za ile sprzedawali grunty Wujowi które Wuja szybko sprzedał z wielką przebitką . To jest dopiero mieć szczeście . Tylkoi szczęściu trzeba było pomóc
dsx
+1 #23 RE: Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowaniadsx 2021-03-12 12:05
Ciekawe kto przed budową ścieżki nabył grunty gdzie będzie ścieżka biegła . Najszybszym w tym temacie zawsze był zapasiony wuja.
QQ-7
+2 #22 RE: Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowaniaQQ-7 2021-03-12 10:53
Jak wyglądają inwestycje prowadzone przez stary układ PO-PSL,można było zobaczyć we wczorajszym dokumencie z Bydgoszczy.Tam prowadzone były prace przy budowie mostu,przez rzekę Brdę.Koszty-zawyżone,wykonanie?Most po pięciu latach zamknięty-grozi zawaleniem.Jak to wygląda u nas?Ano podobnie.Inwestycja przy ulicy leśnej-inwestor PKP -koszt 60 milionów.Jak wyglądają pracę na prawdziwej budowie?Wystarczy podjechać.Aż miło patrzeć.Rozbudowa szpitala powiatowego-żal patrzeć.Inwestycja na 600 metrach kwadratowych-26 MILIONÓW.I tak naprawdę nie wiadomo kiedy ta parodia budowy zostanie ukończona.Czy tak musi być,że tam gdzie publiczne pieniądze nikt za nic nie odpowiada?
Budowlaniec
+2 #21 RE: Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowaniaBudowlaniec 2021-03-12 08:15
Jedno małe wyjaśnienie dla wszystkich piszących o drogach. Dofinansowanie jest na konkretne zadanie, w tym przypadku na ścieżkę, nie można z tych środków robić drogi! Budowa ścieżki jest droga, bo Jarek (nie kojarzyć z prezesem) postanowił dokonać przekopu - nie Mierzei, tylko Janowieckiej. Roboty ziemne z drążeniem w ziemi i tunelami kosztują.
Ciekawe jaki kolega wygra przetarg, bo to jest teraz kluczowe pytanie?
Krystyna
0 #20 RE: Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowaniaKrystyna 2021-03-12 08:11
PiS Janowy sam sobie ustal a nie prosisz o gotowca.
PIS-Janowy
-2 #19 RE: Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowaniaPIS-Janowy 2021-03-11 21:22
Urzednik - ja naprawde porsze abys przedstawil nam ile kosztuje kilometr drogi zbudowanej w oparciu o drogi "przejezdne" lacace wioski, male osady itd w powiecie. Bardzo mnie to interesuje i zapewne inni tec chcieliby sie dowiedziec. Jeszcze dwa lata temu taki kilometr (droga o serokosci 5 m podbudowa i z rowami - nic wiecejj doo szczescia ludziom nie trzeba) kosztowala niecaly 1 mln zlotych. Natomiast droga w wagrowcu kosztuje 7 mln, sciezka rowerow 1,1 km - 9 mln (na wstepie). Moze nam to wytlumaczysz ...
Pis-Janowy
-6 #18 RE: Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowaniaPis-Janowy 2021-03-11 16:58
Urzednik - no tro ile kosztuje wydbudowanie drogi asfaltowej na podlozu isytniejacej drogi polnej jake bardzo czesto laczy wisoki w powiecie. Z dobra podbudowa, bez wodotryskow barierek dla slepych - cos klasycznego, ulatwiajacego starsznei zycie ludzi. No czekam na wywod eksperta - urzednika miasta Wagrowiec. Bo ot, ze ceny za drogi wagrowcu macie z ksiezyca zdjete (prawdziwie jeuropejskie) to wiem juz od dawna ...
Urzędnik
+9 #17 RE: Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowaniaUrzędnik 2021-03-11 14:11
Janowy za 7 milionów 7 km drogi? Ty chyba chłopie nie wie jakie są ceny.
PIS-Janowy
-15 #16 RE: Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowaniaPIS-Janowy 2021-03-08 14:57
Przypomne tylko - za 7 mln mozna zbudowac 7 km fajnej asfaltowef drogi albo postawic dzisiatki kilometrow sieci na swiatlowodzie.... No ale coz - tak to jest gdy do rzadzenia zabieraja sie czerwono-teczowe geniusze ....
Fredzio
-3 #15 RE: Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowaniaFredzio 2021-03-08 14:17
Tę ścieżkę wymyślił ktoś bez prawa jazdy, żeby do mamusi rowerkiem dojechac albo odwrotnie
rtx
-2 #14 RE: Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowaniartx 2021-03-08 09:31
7 mln pójdzie na ścieżke gdzie dziennie pojedzie 100 osob a drogi ulice gdzie jedżdzi tysiące dziurawe . Piuotruś kup sobie Leysy i jedz a nie wchodz w świat dorosłych .
Wągro
-5 #13 Ścieżki roweroweWągro 2021-03-07 16:59
Ścieżki rowerowe fajnie ,,,ale może najpierw pomyśleć o drogach na osiedlach gdzie trzeba taplać się w błocie a czasem dojechać nie idzie do domu,Czyż to nie jest ważniejsze??
olas
+5 #12 postkomunaolas 2021-03-07 16:19
Wilczyński pochodzi ze wschodu a tam do dziś jest syf i kiła już nie mówiąc nic o jego rysach twarzy .
Pamiętliwy
-4 #11 Przy małej obwodnicy miały być niezłe jajaPamiętliwy 2021-03-07 13:21
Wilczyński chciał nawet ludziom domy burzyć, pomimo że ludzie wybudowali je na podstawie legalnych i prawomocnych pozwoleń wydawanych przez urzędników! Ta inwestycja to byłoby chamstwo w biały dzień!
olgierd
0 #10 RE: Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowaniaolgierd 2021-03-07 12:35
ja- teraz lody kręci tandem Narcyz i wuja Także nic się nie zmieniło tylko figuranci Chociaż wuja miał zawsze szczęście z każdą władzą
ja
-10 #9 RE: Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowaniaja 2021-03-07 12:12
No i wyszło szydło z wora ,jak powiązana była nasza poprzednia władza miejska z przedsiębiorcami. Mowa tu o tandemie Wilczyński-Kamiński. Przy ul. gnieźnieńskiej inwestor buduje galerie. Wilczyński chciał małej obwodnicy,aby skomunikować ją z centrum miasta,kosztem mieszkańców. Dobrze ,że Wojewódzki Konserwator Zabytków i Burmistrz Poszwa nie wyrazili na to zgody. Chyba to były ostatnie podrygi " CZERWONEJ MAFII " wągrowieckiej. Teraz wiemy również dlaczego zlikwidowano bocznicę kolejową do młyna.
Gość
-11 #8 RE: Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowaniaGość 2021-03-07 09:55
Jeśli ktoś chce dojechać rowerem z ulicy Nad Nielbą do ulicy Gnieźnieńskiej to dojedzie bo ścieżka istnieje przy obwodnicy. Może lepiej solidnie dziury załatać po zimie w jezdni i zainwestować w chodniki.
turew
-2 #7 podatnikturew 2021-03-06 23:36
to nie manna z nieba , za wszystkie pomysły płacimy MY-PODATNICY.
Wyłapywacz byków
-1 #6 RE: Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowaniaWyłapywacz byków 2021-03-06 20:49
"Miast Wągrowiec (...)" - BUUUUUUUBUBUUUHAHAHAAAHAHUHUHUBABABAHUHUUAUAUAUAAHAHAHA. Uwierzcie mi, że polska języka, to jest zdecydowanie, naprawdę baaaaaarrrrrdzo trudna języka. Powinno być napisane - Miasto Wągrowiec.
fionka
+26 #5 RE: Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowaniafionka 2021-03-06 20:03
nie ma co dziękować burmistrzowi, on przy tym palcem nie kiwnął. on się zajmuje tylko intrygami i knuciem i to mu najlepiej w urzędzie wychodzi.
Orzeł biały
+7 #4 RE: Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowaniaOrzeł biały 2021-03-06 06:14
To i tak mniej, co miasto musiało wydać na Kamińskiego kolektory słoneczne na hali osiru które to podobno nigdy nie działy, i za Poszyw temat ciągnięty, udając że nikt o niczym nie wie, zamiast egologicznie oszczędzać środowisko i pieniądze na ciepliku to kilkanaście lat miasto płaci. A przy okazji co tam słychać w tej sprawie, pan Berendt miał to skontrolować, i wyciągnąć wnioski i jak to wygląda na Wągrowieckim aquaparku, bo podobno to jeszcze grubszy temat, czekamy.
olas
-6 #3 RE: Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowaniaolas 2021-03-05 22:26
7 mln pojdzie na kawałek scieżki do tego Narcyz dokupiu 60 rowerów które trzeba bedzie utrzymywać bo Narcyz myśli że kasa miasta to sejf pełen kasy u wuja . Narcyz wiecej ludzi jezdzi samochodami może byś tak pomyslał o budowie parkingów.
PIS-Janowy
-49 #2 RE: Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowaniaPIS-Janowy 2021-03-05 19:48
Brawo Panie Burmistrzu Berendt, to dzięki Panu te pieniądze dla miasta. Zmiażdżył Pan niedowiarków i malkontentów narzekających na wszystko i pokazał, że można jak się ma pomysł i chęci oraz dobrą wolę. Jest Pan odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku.
beti
-2 #1 RE: Wągrowiec otrzymał 7 milionów dofinansowaniabeti 2021-03-05 19:35
Zmarnotrawione pieniądze na ścieżki gdy drogi i chodniki rozjechane .

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.