• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1150

Ładowarka za ponad 200 tysięcy nadal nie działa

Wracamy do tematu stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Wągrowcu. Ładowarka za ponad 200 tysięcy nadal nie działa.

Po naszym artykule "Stacja w Wągrowcu. Zablokowane szybkie ładowanie" właściciel urządzenia — Urząd Miejski w Wągrowcu poinformował nas, że stacja ładowania zostanie wreszcie naprawiona.

Punt ładowania powstał w ramach inwestycji pn. „Budowa ulicy na odcinku od ul. Średniej do ul. Przemysłowej w Wągrowcu wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną”, którą realizowała spółka STRABAG.

Jest to stacja EFACEC QC45, która została uruchomiona 19 grudnia 2017 roku. Koszt stacji to ponad 200 tysięcy.

- Od początku bieżącego roku docierają do nas zgłoszenia o tym, że przy niektórych ładowaniach prądem stałym dochodzi do wybicia bezpieczników głównych w rozdzielnicy zewnętrznej. Wtedy każdorazowo wzywaliśmy konserwatora sieci, który uruchamiał ponownie stację — poinformował Zbigniew Reiss, rzecznik prasowy burmistrza Wągrowca.

Wzywanie konserwatora, aby uruchamiał stację ręcznie to słabe rozwiązanie.

- Przeprowadzono przegląd techniczny stacji, który wykonała firma EV Charge Partner Polska. W trakcie przeglądu zaktualizowano oprogramowanie, przeprowadzono test pracy i pomiar elektryczny stacji ładowania. Wynikiem badań odbiorczych był wynik dodatni, a firma EV Charge Partner stwierdziła, że urządzenie można eksploatować — dodaje Zbigniew Reiss.

Przeprowadzone zabiegi nie przyniosły praktycznie żadnego rozwiązania. Kierowcy nadal nie mogli ładować swoich aut prądem stałym.

- Przedmiotowy punkt ładowania jest objęty gwarancją wykonawcy budowy – spółki STRABAG Sp. z o.o., ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków. Spółka ta została wezwana do usunięcia awarii punktu ładowania i ona jako gwarant zobowiązała się do usunięcia tej wady — podsumowuje rzecznik burmistrza.

Stacja ładowania, na którą miasto wydało ponad 200 tys., przez blisko 4 lata nie działa prawidłowo, a to może wskazywać, że urządzenie zostało oddane do użytku z wadą.

Całe szczęście, że stacja nadal znajduje się na gwarancji, a wykonawca zobowiązał się do naprawy. Czy stacja ładowania zostanie wreszcie wymieniona i zacznie działać prawidłowo?


Komentarze   

Ja
+1 #6 RE: Ładowarka za ponad 200 tysięcy nadal nie działaJa 2021-07-23 20:53
Ma Ta teraz juz proste.
Dziekuje za rozjasnienie w temacie .Skoro tak
dobrze ze nie dziala bo kazdy z mieszkancow doplacał by do ładowanego auta .
MaTa
0 #5 RE: Ładowarka za ponad 200 tysięcy nadal nie działaMaTa 2021-07-23 16:43
Do Ja. Właścicielem ładowarki jest Urząd Miejski a nie żadna firma, to po pierwsze.
Po drugie, za prąd płaci miasto, bo nie może pobierać opłat ze względy na dofinansowanie jakie otrzymali na przebudowę. Proste?
Ja
-2 #4 RE: Ładowarka za ponad 200 tysięcy nadal nie działaJa 2021-07-23 16:41
Za darmo zadna firma nie udostepni swoich urzadzen do eksploatacji.Okres darmowego ladowania i zapewne ulg skonczyl sie wiec oplacanie słupka by 2 czy 5 korzystalo z tego jest bez zasadne .
A takowe stacje winny stanac ale na stacjach benzynowych.
PIS-Janowy
0 #3 RE: Ładowarka za ponad 200 tysięcy nadal nie działaPIS-Janowy 2021-07-23 14:32
A ja myslalem, ze to 30 tys?! O naiwny czlowiek jest cale zycie jak widac!! 0,2 mln na gowno niedzialajace .... Ha, ha, ha, ha!!! Kwiatek na gnojsowniku - ot zarzadzanie wagrowcme. A taki pytanie glupie - kto podjal taka decyzje i jak zostala skonstrowana umowa, ze takie badzieiw przyjeto. Czy byl tam CHOCIAZ JEDNE TECHNIK z podstawowa wiedza o elektryce i podal to jakimkolwioek testom obciazeniowym ? Kto przyjal te robote? Bo gdy o tym slysze to wydaje mi sie, ze to jakas paniusia wyczapirowana z urzedu , spejalistka od ochorny kornikow i kwiatkow odebrala. Kto za to odpowiada? Nie zadnych zapisow ? Znow nikt jak w komusej Polsce?
dyzma
+1 #2 RE: Ładowarka za ponad 200 tysięcy nadal nie działadyzma 2021-07-23 11:15
Gwarancja się skończy, stacja nie będzie działać, a odpowiedzialnych nie będzie: pojadą robić sobie focie przy otwarciu kolejnych 200 metrów asfaltu. SZANOWNA REDAKCJO: PROSZĘ ZAPYTAĆ WŁODARZY KIEDY URUCHOMIĄ LAMPY NA BAŻANTOWEJ I BOCZNYCH ULICACH: stoją od ponad miesiąca i straszą po zmierzchu.
leon
+1 #1 ladowanieleon 2021-07-23 11:13
ta ładowarka nie może działac ! Bo niech własciciele elektryków sami sobie w domu ładują. Zobaczą ile to kosztuje. Ja nie będę im dopłacał do łaowania samochodu !

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.