• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1530

Burmistrz Berendt zaskarżył uchwałę do WSA

Burmistrz Jarosław Berendt złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu na uchwałę Rady Miejskiej w Wągrowcu w sprawie nieudzielenia mu wotum zaufania.

Skarżący zarzucił, że podjęcie 21 lipca br. uchwały w sprawie nieudzielenia mu wotum zaufania nastąpiło z rażącym naruszeniem przepisu art. 28aa ust. 9 ustawy o samorządzie gminnym.

Burmistrz zarzuca:

▫️ brak uzasadnienia wotum zaufania,
▫️ brak wskazań w uchwale oraz innych dokumentach negatywnej oceny raportu o stanie gminy, oraz negatywnej oceny działań burmistrza,
▫️ brak debaty dotyczącej "ściśle" Raportu o stanie gminy,
▫️ kierowanie się polityczną oceną burmistrza, nie zaś raportem o stanie gminy,
▫️ głosowanie dotyczyło osoby sprawującej urząd, nie zaś organu.

Burmistrz Jarosław Berendt we wniesionej skardze do WSA w Poznaniu wnosi o stwierdzenie nieważności zaskarżonej Uchwały. Rada Miejska w Wągrowcu nie zgadza się w całości z argumentami burmistrza i szeroko wyjaśnia swoje stanowisko w uzasadnieniu.

Dzisiaj odbędzie się kolejna Sesja Nadzwyczajna. Radni przekażą skargę burmistrza do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu.


📥 Zobacz w całości skargę burmistrza i stanowisko Rady Miejskiej w Wągrowcu - TUTAJ


Komentarze   

PIS Janowy
-1 #6 RE: Burmistrz Berendt zaskarżył uchwałę do WSAPIS Janowy 2021-09-14 18:40
Chwileczka, chwileczka - czy to ten sam pan ktory wysyala z trzszkowskim listy do pedlskiego Parlamentu Europejskiego, wbijajac noz w plecy demokratycznie wybranego rzadu Polskiego? Ten sam dzieki ktoremu pedlaksa UE przyjela jakas rezolucje wiazaca wyplacanei kasy z tzw. "praworzadnoscia" (nikt nie wie do konca co to jest - prawdopodonie wzorcem tej praworzadnosci napierdalanie demomstarntow przez zandarmeria w Paryzu od 2 lat). Ten sam w wyniku ktoregpo dzialan Polska nie dostanie kasy z UE? Ten sam ktory ma korzenie w PO, ktorej czlonkowie skacza na granicy Polsko Bialoruskiej uprawjac berka ze straza graniczna bo cha przyjac do swoich domow (tak mysle) biednych uchodzcow z Iraku?
Andrzejek
+1 #5 Re. :Andrzejek 2021-09-14 14:17
"Rynce opadajom..."
Ciekawe kto z nich pierwszy zje swój ogon!
PIS Janowy
-17 #4 RE: Burmistrz Berendt zaskarżył uchwałę do WSAPIS Janowy 2021-09-14 12:34
Brawo Panie Burmistrzu! Kolejny raz pokazuje Pan, że ma rację i nie wyleciał sroce spod ogona. Trzeba walczyć o honor jak Pan to robi i POkazywać hołocie gdzie jej miejsce. Wiem, że tak jak ja, większość wągrowczan jest za Panem, a decyzją o nadaniu bulwarowi nad jeziorem imienia Prezydenta Tysiąclecia - Lecha Kaczyńskiego zaskarbił Pan sobie przychylność tych nieprzekonanych oraz obecnej władzy. Wiem ze swoich źródeł, że jest Pan chętnie widziany w obozie rządzącym, takich fachowców trzeba nam w kraju. Zawsze wiedziałem, że jest Pan odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku.
Juras
+1 #3 RE: Burmistrz Berendt zaskarżył uchwałę do WSAJuras 2021-09-14 10:31
Jak Zadroga miał to wczoraj zrobić, jak Berendt go zablokował. To jest konflikt na całego, mało wiecie jak to wszystko wygląda.
fan piłki ręcznej
+14 #2 RE: Burmistrz Berendt zaskarżył uchwałę do WSAfan piłki ręcznej 2021-09-14 10:09
wojna trwa nadal :lol::lol:to już się robi żałosne, burmistrz robi to co mu się podoba, tak jakby on sam rządził, a są jeszcze mieszkańcy o których nadzwyczajnie zapomina
puchacz
0 #1 RE: Burmistrz Berendt zaskarżył uchwałę do WSApuchacz 2021-09-14 10:06
A wczoraj nie mogli tego załatwić? To już jest szczyt pazerności Zadroga. Taki roztropny walczy o każda złotówkę a kase na diety 10 tys rozpier...la. Szok! Tak naciągają miasto na dodatkowa kase. Wstyd tacy radni

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.