Nowo otwarte Przedszkole Taneczno-Muzyczne DoReMi

Tu jesteś: Home Wągrowiec Aktualności z miasta Nowo otwarte Przedszkole Taneczno-Muzyczne DoReMi

Nowo otwarte Przedszkole Taneczno-Muzyczne DoReMi

Od września 2010 roku w Wągrowcu rusza Niepubliczne Przedszkole Taneczno-Muzyczne DoReMi. Przedszkole DoReMi znajduje się w centrum Wągrowca przy ulicy Poznańskiej 4, od tygodnia zbierane są zapisy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Założycielką przedszkola jest Ewelina Rybarczyk, osoba z dużym doświadczeniem  pedagogicznym, posiadająca certyfikat międzynarodowy do prowadzenia zajęć z dziećmi. Uczestniczka licznych seminariów pedagogicznych, szkoleń i warsztatów tanecznych. Doświadczenie zdobyła jako nauczycielka w szkołach muzycznych Yamaha w Gnieźnie, Pobiedziskach i Wągrowcu,  przedszkolanka i nauczycielka rytmiki i tańca w Przedszkolu Montessori w Pobiedziskach, prowadząca warsztaty muzyczno-wokalne dla przedszkoli i szkół podstawowych oraz choreograf tańca w Gnieźnie.

- Będzie to nietypowe przedszkole z bardzo ciekawą ofertą programową i rodzinną atmosferą. Zajęcia w przedszkolu "DoReMi" odbywać się będą w systemie zabaw muzyczno ruchowych, nawet język obcy nie będzie odbywał się systemem nauki słówek tylko w postaci muzycznych zabaw - zapewnia Pani Ewelina Rybarczyk.

Dlaczego taneczno-muzyczne?

- Specjaliści podkreślając szczególną rolę muzyki w rozwoju dziecka zwracają uwagę na to, że dziecko jako istota nienaruszona, pozbawiona nawyków przyjmuje muzykę instynktownie, bez zahamowań i dzięki temu wzbogaca swój świat o nowe odczucia. Muzyka pozwala dziecku zauważyć i rozpoznać piękno i harmonię oraz radość.

- Dzieci, które będą chodzić do naszego przedszkola będą miały zapewnione: sale wyposażone w zabawki edukacyjne i instrumenty muzyczne, cztery zdrowe posiłki, bezpieczny plac zabaw, zajęcia takie jak: gimnastyka, taniec połączony z rozciąganiem ciała, rytmika (inspirowana przez C. Orffa), śpiew, ćwiczenia dykcji i przepony, sekcja mini cheerleaders (choreografie z pomponami), słuchanie klasyki metodą Batii Strauss, plastyka, język angielski metodą Hanna Górny, logopeda, religia.

Przedszkole będzie działać przy szkole muzycznej Yamaha, dlatego przedszkolaki będą miały organizowane liczne koncerty i imprezy, zapraszani będą  ciekawi goście (klauni, aktorzy…).
Nowoczesne przedszkole będzie spełniało wymogi sanepidu oraz straży pożarnej, będzie działało według kuratorium oświaty - mówi Pani Ewelina.

Przedszkole będzie czynne od godziny 7.00 do 17.00.


 

HEADER 

+9 #35 RE: Nowo otwarte Przedszkole Taneczno-Muzycz ne DoReMiHi 2017-02-27 17:18
grunt to wysooooka samoocena!
Quote
+11 #34 RE: Nowo otwarte Przedszkole Taneczno-Muzycz ne DoReMi... 2017-02-27 14:57
Apotem absolwenci przedszkoli trafiają do szkoły i dzieci z prywatnych przedszkoli nie wyróżniają sie niczym na tle tych z przedszkoli państwowych....
Quote
+12 #33 RE: Nowo otwarte Przedszkole Taneczno-Muzycz ne DoReMi\kierowca 2017-02-27 13:00
Cytuję Ewelina Rybarczyk:
[quote name="Justynav2d2"]Gdzie i kiedy zdobyła Pani Ewelina duże doświadczenie pedagogiczne, zakładając przedszkole w wieku 20 lat ??????[

Wątpiących w moje doświadczenie zapraszam do biura, z przyjemnością przedstawię dokumenty o tym świadczące. Mam 21 lat i 5 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz w prowadzeniu firmy, niewiele osób może się pochwalić tym w moim wieku.

DOSWIADCZENIE TO TY BEDZIESZ MIALA MAJĄC 50 LAT WIEC BZDUR NIE PISZ !!!
Quote
+16 #32 RE: Nowo otwarte Przedszkole Taneczno-Muzycz ne DoReMiEryk 2017-02-27 12:42
Co??? 15 latka z doświadczeniem zawodowym???
Czego to ludzie nie wymyślą o sobie.
Quote
-8 #31 RE: Nowo otwarte Przedszkole Taneczno-Muzycz ne DoReMiHi 2017-02-26 22:44
Mam 21 lat i 5 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz w prowadzeniu firmy, niewiele osób może się pochwalić tym w moim wieku.

15 latka po w gimnazjum zdobywała doświadczenie zawodowe/pedago giczne. Fenomen po prostu.
Nauczyciel zazwyczaj najpierw konczy studia...
Quote
+2 #30 ilość dzieci w grupieRodzic 2016-09-07 12:16
"Ewelina Rybarczyk"]Grup y będą małe, dokładnie ustalimy we wrześniu, na razie planowana wielkość do 10-12 osób.

Niestety realia tego przedszkola są zupełnie inne, a grupy to nawet 25 dzieci...
Quote
-5 #29 cennikAnita 2016-08-25 11:57
Ile obecnie kosztuje czesne w tym przeszkolu a jak w akademii talentów?
Quote
+1 #28 RE: Nowo otwarte Przedszkole Taneczno-Muzycz ne DoReMikto to 2016-03-16 19:58
Cytuję Paweł:
Super wreszcie normalne miejsce dla dzieci. Interesuje mnie tylko w jak licznych grupach (chodzi mi o ilość) będą dzieci przebywać.

NORMALNE MIEJSCE DLA DZIECI...HAHAHA
Quote
-7 #27 RE: Nowo otwarte Przedszkole Taneczno-Muzycz ne DoReMiEwelina Rybarczyk 2011-03-02 14:54
[quote name="Justynav2 d2"]Gdzie i kiedy zdobyła Pani Ewelina duże doświadczenie pedagogiczne, zakładając przedszkole w wieku 20 lat ??????[

Wątpiących w moje doświadczenie zapraszam do biura, z przyjemnością przedstawię dokumenty o tym świadczące. Mam 21 lat i 5 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz w prowadzeniu firmy, niewiele osób może się pochwalić tym w moim wieku.
Quote
+8 #26 RE: Nowo otwarte Przedszkole Taneczno-Muzycz ne DoReMiJustynav2d2 2011-01-27 19:57
Gdzie i kiedy zdobyła Pani Ewelina duże doświadczenie pedagogiczne, zakładając przedszkole w wieku 20 lat ??????
Quote
+1 #25 RE: Nowo otwarte Przedszkole Taneczno-Muzycz ne DoReMiMirol 2010-06-19 23:10
GOŚĆ a kto cię blokuje, to jedyne miejsce w necie gdzie możesz pisać co chcesz i na kogo chcesz, napisz coś o przedszkolach i opłatach na forum UM - nic nie przejdzie, moderator zatwierdza wpisy a tutaj piszesz i publikujesz, a jeżeli jest inaczej to napisz o tym bo ja pisze co chce i jest opublikowane więc administracja nie blokuje nic
Quote
+5 #24 dla rodzicówgośćź 2010-06-19 22:35
mało kto z was wie,że w przedszkolach państwowych stosuje się te same metody pracy z dzieckiem jakie oferują przedszkola prywatne za dużo większe pieniądze!!!Met ody te zostały opracowane z uwzględnieniem wieku rozwojowego,moż liwości dzieci w wieku przedszkolnym i jako dające dziecku najwięcej korzyści,Pedago dzy i psychologowie są zgodni,że najlepsze efety przynosi stosowanie elementów różnych metod ,indywidualizac ja w zależności od potrzeb danego dziecka.Jeśli np.udowodniono, że metoda Marii Montesori przyniosła efekty w pracy z dziećmi upośledzonymi,t o wskazane jest jej stosowanie właśnie w tej grup[ie sdzieci,a niektóre elementy można wykorzystać w pracy z dzieckiem zdrowym,podobni e można powiedziec o pozostałych metodach ,Tak więc szanowni rodzice zaróno jedne jak i drugie przedszkola pracują tymi samymi metodami,poniew aż program pracy musi być zgodny z akualnie obowiązującymi trendami w pedagogice i zatwirdzony przez Ministra Oświaty!!!
Quote
0 #23 gość 2010-06-19 22:04
nie blokować osób które mogą uświadomić rodzicom na czym polega fenomen przedszkoli prywatnych
Quote
-2 #22 DotacjaEwelina Rybarczyk 2010-06-14 16:23
Co do dotacji to nie jest takie proste jak się wydaje, bo trzeba zgłosić przedszkole rok przed jego otwarciem (czyli rok wcześniej ktoś musi być pewien, że otworzy placówkę na 100 %), a do tego jest bardzo dużo przepisów, które trzeba przejść i jeszcze nie wszystkim się udaje pozyskać dofinansowanie. ..
Quote
-6 #21 RE: Nowo otwarte Przedszkole Taneczno-Muzycz ne DoReMiAdam 2010-06-14 14:42
Beata pewnie masz rację, pisze ktos z UM lub jakaś Pani z przedszkola która w obawie przed prywatnymi placówkami boi się utraty miejsca pracy.
Quote
-4 #20 RE: Nowo otwarte Przedszkole Taneczno-Muzycz ne DoReMiBeata 2010-06-14 14:09
coś mi się mocno zdaje, że te komentarze pisze ktoś z Urzędu Miasta
Quote
-3 #19 Robotnik 2010-06-14 13:42
Popieram wypowiedź Pani Katarzyny, im większa konkurencja na rynku wśród przedsiębiorców tym lepsze warunki dla nas konsumentów. Przy duże ilości każdy zabiega o klienta i oferuje wyższe usługi za niższe ceny. Jeżeli chodzi o mnie to powinny powstać jeszcze z 4 takie przedszkola
Quote
-8 #18 RE: Nowo otwarte Przedszkole Taneczno-Muzycz ne DoReMiEwelina Rybarczyk 2010-06-14 01:06
Przedszkole rusza od września ale już zbieramy zapisy. Placówka nie do końca będzie działała według Montessori, mam tę metodę w małym palcu, znam jej plusy i minusy, mam dużo ciekawych pomysłów związanych z zajęciami muzycznymi, a metoda ta kłóci się troszkę z tym co chcę zrobić. W Montessori wszystko musi się odbywać ze spokojem, najlepiej żeby w ogóle nic nie narzucać dzieciom, a ja jestem osobą pełną energii i chcę żeby moje przedszkolaki również były wesołe uśmiechnięte i zawsze gotowe na moje pomysły.
Quote
0 #17 RE: Nowo otwarte Przedszkole Taneczno-Muzycz ne DoReMiKatarzyna 2010-06-14 00:00
Bardzo dobrze, że powstają przedszkola niepubliczne w Wągrowcu. Będą alternatywą dla publicznych. Każdy będzie mógł wybrać to co jemu będzie odpowiadało. A istniejące publiczne przedszkola może poszerzą swoją ofertę. :-)

Prowadzący przedszkola niepubliczne mogą starać się o dofinansowanie z gminy. W tej chwili jest to 75% kosztów utrzymania dziecka w przedszkolu publicznym. O ile się nie mylę termin składania wniosków mija z końcem września.
Powodzenia!
Quote
-2 #16 Krystian 2010-06-13 23:54
Administracja czuwa i bardzo dobrze, bo te wypowiedzi faktycznie są prymitywne.
O przedszkolu robi się w mieście głośno, super reklama, w myśl zasady: nie ważne jak mówią, ważne że mówią :P
Quote
-5 #15 Portalu WRCADMINISTRATOR 2010-06-13 23:41
W A Ż N A informacja dla internautów.

Wszystkie komentarze poniżej tj.:
* A wiecie, że Maria Montessori ...
* Polecam lekturę:...
* moja droga pani pedagog,...
* czy realia w ktorych zyla Montessori...
* CIEKAWE, ŻE DLACZEGO NAGLE W...

zostały napisane przez jedną osobę z Wągrowca, która próbuje wprowadzić zamieszanie.
Portal WRC jest bez cenzury, dlatego wypowiedzi te nie zostaną usunięte, natomiast kolejne wypowiedzi tej osoby usuniemy. Dla nas wypowiedzi w tym tonie są prymitywne i prostackie.
Quote
-2 #14 Natalia 2010-06-13 23:27
Dla tych wszystkich mądralińskich nie ma dzieci upośledzonych tylko są niepełnosprawne intelektualnie!!!!!
A co do metody nauczania jaką jest metoda Marii Montesorii ma ona zarówno swoich przeciwników jak i zwolenników.
Osobiście uważam, że jest to jedna z lepszych metod nauczania przedszkolnego - choć niektórym może wydawać się przestarzała.

Sam pomysł przedszkola niepublicznego w naszym mieście jest strzałem w dziesiątkę. Cena 620 zł miesięcznie w porównaniu z innym przedszkolami, nie jest ceną wygórowaną, zakładając, że w innych przedszkolach za każde dodatkowe zajęcia trzeba dopłacić. Popatrzcie na ceny w Poznaniu.
Quote
-2 #13 Karol 2010-06-13 23:11
Czytam to co piszecie i widzę, że konkurencja nie śpi - to jest ochydne i mało eleganckie.
Ja w artykule nie widzę nic o Montessorii poza tym, że założycielka przedszkola Pani Rybarczyk była nauczycielka rytmiki i tańca w Przedszkolu (IMIENIA) Montessori w Pobiedziskach, to wszystko.
Metody stosowane w DoReMi to:
- rytmika - inspirowana przez C. Orffa
- język angielski metoda Hanny Górny

P s. Anonimowy, a czy dziecko upośledzone jest gorsze od zdrowego? Ja swoje zapiszę do DoReMi napewno !!!
Popieram Ewę - analfabetyzm wtórny, przejawiający się brakiem zrozumienia czytanego tekstu!!!
Quote
+5 #12 Ala 2010-06-13 23:09
CIEKAWE, ŻE DLACZEGO NAGLE W WĄGROWCU NASTĘPUJE WYSYP PRYWATNYCH PRZEDSZKOLI? CZY POPRZEDNIA, BARDZO GŁOŚNA AFERA MIAŁA NA CELU DOPROWADZENIE DO TEGO? BARDZO INTERESUJĄCE...
Quote
+6 #11 Guest 2010-06-13 23:05
czy realia w ktorych zyla Montessori (1870-1952) odbiegaja znacznie od realiow zycia wspolczesnego i o tym trzeba pamietac :-)
Quote
+6 #10 Guest 2010-06-13 23:03
moja droga pani pedagog, elementy tej metody wprowadza sie do pracy z dziecmi zdrowymi umyslowo - prosze wspomniec, ze metoda ta zostala opracowana z mysla o dzieciach uposledzonych umyslowo (pierwotnie idiotow) i to wlasnie to pracy z tymi dziecmi przynosi najlepsze efekty :-)
Quote
+3 #9 Ewa 2010-06-13 22:55
Anonimowy co za bzdury Maria Montessorii (1870-1952).
Jedna z największych reformatorek wychowania przedszkolnego i szkolnego. Twórczyni "metody Montessori", która kładzie nacisk na umożliwienie dziecku swobodnej aktywności oraz kształcenie jego zmysłów. Za osiągnięcia pedagogiczne i humanistyczne przesłanie zawarte w ideach swojej metody wychowawczej, M. Montessori została wyróżniona najwyższymi odznaczeniami, przyznawanymi przez rządy i uniwersytety wielu krajów (m. in. tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Sorbonie, krzyż Legii Honorowej, nominacja do pokojowej Nagrody Nobla).
M. Montessori sformułowała swą koncepcję pedagogiczną rozpatrując rozwój jako rezultat wpływów wychowania i własnej aktywności dziecka. Pedagogika Marii Montessori daje dziecku szansę wszechstronnego rozwoju: fizycznego, duchowego, kulturowego i społecznego; wspiera jego spontaniczną i twórczą aktywność.
W roku 1929 powstało Associatio Montessori Internationale (AMI) - Międzynarodowe Stowarzyszenie Montessori, które staje się centralną organizacją koordynującą działalność placówek i towarzystw montessoriański ch na świecie oraz zajmującą się kształceniem nauczycieli.
Metody M. Montessori stosowane są w większości (dobrych a nawet elitarnych) przedszkoli w kraju i za granicą.

Anonimowy jak coś piszesz, czytaj wcześniej tekst ze zrozumieniem, bo to co napisałeś to analfabetyzm wtórny - ale pewnie nie wiesz co to takiego.
Quote
+4 #8 Guest 2010-06-13 22:49
Polecam lekturę:

http://www.bycrodzicami.pl/podejscie-montessori-teoria/dewiacje/

http://www.sciaga.pl/tekst/36227-37-maria_montessori_i_jej_system_wychowania_przedszkolnego

http://www.sciaga.pl/tekst/21436-22-pedagogika_marii_montessori
Quote
+3 #7 Guest 2010-06-13 22:42
A wiecie, że Maria Montessori stworzyła metody pracy z dziećmi upośledzonymi umysłowo? I na tym mają bazować współczesne programy nauczania i wychowania dzieci?
Quote
0 #6 Marta 2010-06-13 22:26
Ciekawy pomysł, jak rozumiem to przedszkole dopiero ruszy od września? czy już działa?
Quote
-1 #5 RE: Nowo otwarte Przedszkole Taneczno-Muzycz ne DoReMiMagda 2010-06-12 20:05
Popieram ten projekt i życzę Pani Ewelinie wielu wychowanków, kolejna kobieta w mieście z dobry pomysłem, tak trzymać.
Quote
-3 #4 ProgramEwelina Rybarczyk 2010-06-12 15:48
Mogę zapewnić że program będzie realizowany w 100 %
Quote
-2 #3 re: ilość dzieci w grupachEwelina Rybarczyk 2010-06-12 15:44
Grupy będą małe, dokładnie ustalimy we wrześniu, na razie planowana wielkość do 10-12 osób.

W razie pytań proszę pisać na maila albo telefonować.
Quote
-2 #2 RE: Nowo otwarte Przedszkole Taneczno-Muzycz ne DoReMiPaweł 2010-06-12 14:53
Super wreszcie normalne miejsce dla dzieci. Interesuje mnie tylko w jak licznych grupach (chodzi mi o ilość) będą dzieci przebywać.
Quote
-3 #1 DoReMiMarcin 2010-06-12 10:24
Dla mnie osobiście to coś niesamowitego, jeżeli przedszkole faktycznie będzie realizować założenia i program nauczania o jakim mówi w wywiadzie Pani Ewelina to będzie to jedno z lepszych przedszkoli w powiecie. W Wągrowcu brakowało takiego miejsca.
Dziękuję administracji Portalu WRC za informację o tym miejscu, bo właśnie mam dziecko, które w przyszłym roku wchodzi w okres przedszkolny. Przez rok poobserwuje, jeżeli będzie OK, zapisze tam syna. Życzę powodzenia.
Quote

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

ZALOGUJ SIĘ / REJESTRACJADołącz do nas na FB