• McDonalds
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2851

10-lecie partnerstwa z Węgrami

W dniach od 28 do 30 września br. w Gyula na Węgrzech, partnerskim mieście Wągrowca, gościła 27-osobowa delegacja wągrowczan pod przewodnictwem zastępcy burmistrza miasta Grzegorza Kamińskiego.

Burmistrzowie Grzegorz Kamiński oraz Görgényi Ernő Ur odnowili współpracę. Fot. UM Wągrowiec

Wągrowczanie wzięli udział w węgierskiej części obchodów 10-lecia partnerstwa naszych miast oraz w odbywającej się w tym samym czasie międzynarodowej konferencji miast partnerskich poświęconej problemom starzenia się oraz osobom w starszym wieku.

Właśnie ten ostatni temat tegorocznego, jesiennego spotkania w Gyula sprawił, że w wągrowieckiej delegacji znalazła się 4-osobowa grupa pań z wągrowieckiego Uniwersytetu III Wieku. Wykład o działalności wągrowieckiego Uniwersytetu III Wieku wygłoszony przez panią Zofię Zawol wzbudził spore zainteresowanie uczestników sympozjum naukowego zorganizowanego przy tej okazji, a praktyki i metody działania Uniwersytetu III Wieku w Wągrowcu spotkały się z ich uznaniem.

Celem wizyty w Gyula była również promocja naszego miasta realizowana w ramach projektu pn „Wągrowiec perłą w koronie jezior – promocja walorów turystycznych miasta”, którą przeprowadzono przy okazji odbywającego się sympozjum wśród jego uczestników, a także wśród mieszkańców Gyula podczas spotkań z nimi. Promocja walorów turystycznych Wągrowca odbywała się w ramach realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Członkowie wągrowieckiej delegacji poznali również codzienne warunki życia osób w starszym wieku na Węgrzech – dlatego zapoznano ich z warunkami bytowania i systemem opieki nad osobami starszymi na przykładzie wizyty w Domu Opieki Osób Starszych w Gyula i w tamtejszym Dziennym Domu Seniora. Wszyscy wągrowczanie uczestniczyli też w spotkaniu zorganizowanym dla miejscowych seniorów i seniorek z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Spotkanie to uświetnił występ wągrowieckich akordeonistów „Bayan Brothers”, który został entuzjastyczne przyjęty przez kilkusetosobową publiczność.

W tym samym czasie na terenie zielonym przy zamku w Gyula swoje umiejętności taneczne prezentowały dziewczęta z zespołu tanecznego „Fart” z Wągrowca. Występy młodych wągrowieckich artystów – „Bayan Brothers” oraz „Fart” – uświetniły także oficjalną część obchodów jubileuszu 10-lecia współpracy partnerskiej Wągrowca i Gyula. W trakcie uroczystego spotkania, które z tej okazji odbyło się w zabytkowej sali Ratusza w Gyula burmistrzowie Grzegorz Kamiński oraz Görgényi Ernő Ur złożyli podpisy pod dokumentem symbolicznego odnowienia współpracy partnerskiej pomiędzy naszymi miastami. Burmistrz Kamiński przekazał również mieszkańcom Gyula serdeczne pozdrowienia i życzenia od mieszkańców Wągrowca. Omówiono i zakreślono również ramy przyszłej współpracy zwracając uwagę na konieczność jej rozwijania zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

źródło: UM Wągrowiec

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.