• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 4633

Zginął mężczyzna przygnieciony stropem

Śmiertelny wypadek w Nieświastowicach. Zawalił się strop budynku gospodarczego, zginął mężczyzna.

Dzisiaj o godzinie 10.38 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu wpłynęło zgłoszenie o zawalonym stropie w budynku gospodarczym w miejscowości Nieświastowice gm. Mieścisko.

- Z informacji jakie otrzymał dyżurny, wynikało, że wewnątrz budynku znajduje się przygnieciony mężczyzna, z którym nie ma kontaktu. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano zastępy straży pożarnej, policję oraz zespół ratownictwa medycznego. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu straży pożarnej potwierdziły się informacje ze zgłoszenia, a strażacy bezzwłocznie przystąpili do zabezpieczenia miejsca prowadzonych działań oraz rozpoczęli prace związane z wykonaniem dostępu do poszkodowanego mężczyzny – poinformował . ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu.

Aby uniknąć kolejnego osunięcia stropu strażacy przy pomocy narzędzi pneumatycznych oraz specjalistycznych podpór zabezpieczyli betonową płytę, a następnie ewakuowali nieprzytomnego mężczyznę na zewnątrz.

- Poszkodowany został przekazany załodze ratownictwa medycznego, mimo wysiłku ratowników nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny – dodaje . ogn. Piotr Kaczmarek.

W budynku znajdował się drugi mężczyzna, jednak ten zdołał sam opuścić pomieszczenie jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej, przebywał w karetce. W trakcie prowadzonych działań jedna z kobiet pod wpływem zdarzenia źle się poczuła i konieczna była pomoc ratowników medycznych.

Na teren akcji zadysponowano również Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z Komendy Miejskiej PSP z Poznania, która przy pomocy drewnianych stempli zabezpieczyła cały budynek.

Na miejscu był obecny wójt Gminy Mieścisko Przemysław Renn oraz przedstawiciel Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który wykluczył budynek z dalszej eksploatacji.

Komentarze   

JRG
-1 #4 RE: Zginął mężczyzna przygnieciony stropemJRG 2019-11-26 11:47
Banan idioto dziwne by było żeby jakieś osp miało lepszy sprzęt jak JRG Po drugie jełopie w każdej akcji a szczególnie takiej ważni są ludzie ich liczba , wyszkolenie itd Także zamknij morde
Banan
+1 #3 OSP KLODZINBanan 2019-11-26 10:03
Czy to była Osp kakulin czy osp Mieścisko??? Pewnie wstyd jak cheta jak Przyjechala PSP Poznań ze swoim sprzętem osp_owcy 😁😁😁
jery
-4 #2 RE: Zginął mężczyzna przygnieciony stropemjery 2019-11-25 21:27
Do poprzednika - i co z tego pajacu ?
Świadek wypadku
-10 #1 WypadekŚwiadek wypadku 2019-11-25 18:50
Osp było pierwsze na miejscu wypadku karetka była później

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.