• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2823

W Wągrowcu powstaje nowoczesna sieć światłowodowa

Ponad 400 gospodarstw domowych w Wągrowcu do końca lutego oraz ponad 2600 kolejnych w połowie 2020 roku będzie miało możliwość podłączenia się do szerokopasmowego Internetu o gwarantowanej przepustowości od minimum 100 Mb/s do 1 Gb/s.

W ramach projektu pn. „Zapewnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu w technologii światłowodowej na obszarze północnej Wielkopolski" pilska firma ASTA-NET S.A. buduje w Wągrowcu nowoczesną sieć światłowodową. Inwestycja ta jest prowadzona w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 i ma na celu wyeliminowanie różnic terytorialnych w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu. Jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Obecnie prace są prowadzone w północno-wschodniej części Wągrowca, a możliwość podłączenia się – na warunkach komercyjnych – do sieci światłowodowej uzyska ponad 400 gospodarstw domowych, zlokalizowanych między innymi przy ulicach: Akacjowej, Bukowej, Kalinowej, Kcyńskiej, Kraszewskiego, Nad Nielbą, Ogrodowej, Owocowej, Rgielskiej, Rolnej, Różanej, Zielonej czy Wschodniej.

- Przy współpracy z Urzędem Miejskim w Wągrowcu inwestycja budowy sieci światłowodowej realizowana przez ASTA-NET na terenie miasta przebiega zgodnie z harmonogramem i już w najbliższych miesiącach udostępnimy nowoczesną sieć światłowodową do ponad 3000 gospodarstw domowych na terenie miasta Wągrowiec – informuje Łukasz Hetman, członek zarządu ASTA-NET.

Zgodnie z informacją, jaką w połowie stycznia – podczas wizyty w Urzędzie Miejskim - przekazał burmistrzowi Jarosławowi Berendtowi, dyrektor sprzedaży i marketingu firmy ASTA-NET, Bartosz Wicijowski, w połowie roku dostęp do sieci uzyskają mieszkańcy kolejnych ulic w tym między innymi Bobrownickiej, Bartodziejskiej, Dębińskiej, Leśnej, Rogozińskiej, Przybyszewskiego, Polnej, Janowieckiej, Rzecznej, Grunwaldzkiej 23 Stycznia, Harcerskiej, Wierzbowej czy Skrajnej.

Powstająca sieć światłowodowa doprowadzana jest do granicy działki i tylko od jej właściciela zależy już, czy skorzysta z możliwości, jakie daje dostęp do szerokopasmowych łączy. A są one niemałe. Bo nie tylko przyspieszy przesyłanie wszelkich danych, ale ich użytkownicy zyskają dostęp do pakietu usług multimedialnych, w tym telefonii i telewizji cyfrowej w najwyższej jakości.

- Dzięki uzgodnieniom z firmą ASTA-NET coraz bardziej realna jest realizacja naszego programu wyborczego dotycząca przyłączenia Wągrowca do miejscowości korzystających z dobrodziejstw szerokopasmowego Internetu. Powstająca sieć dostępowa takie właśnie możliwości daje i już tylko od woli mieszkańców zależeć będzie, czy z nich skorzystają – mówi Jarosław Berendt, burmistrz Wągrowca.

Sieć obejmuje swoim zakresem głównie budynki jednorodzinne,  a zakres budowanej sieci jest cały czas dostosowywany do możliwości technicznych i optymalizowany na etapie budowy, aby zapewnić dostęp do nowoczesnych łączy światłowodowych jak największej liczbie mieszkańców.

W dalszym etapie, po zakończeniu realizacji tego projektu, co jest przewidywane na koniec września 2020 roku, firma ASTA-NET będzie weryfikowała możliwości przyłączania do sieci światłowodowej kolejnych gospodarstw domowych.

Komentarze   

Fabian/Sebastian
-1 #16 Kupa śmiechuFabian/Sebastian 2020-01-20 12:50
Śmieszą tylko te anonimowe złorzeczenia w Internecie. Macie problem - to idźcie z otwartą przyłbicą na zebranie na Jeżyka albo do biura zarządu spóldzielni i tam zgłoście uwagi, a nie tylko mędrkujecie na forach. Tak robią dorośli ludzie, chyba że udziela się tu głównie pryszczata gimbaza.
oke
-1 #15 Ulicaoke 2020-01-20 12:44
Ta ale o letniej zimowej wioslarskiej regatowej jesiennej i innych na osiedlu koło baftodziejskiej to nikt nie mysli mieli zrobić asfalt na regatowej to do teraz nie ma, więc światłowodu też nie będzie:)
xvxvx
+11 #14 RE: W Wągrowcu powstaje nowoczesna sieć światłowodowaxvxvx 2020-01-19 12:52
Pytanie do Pani Prezes Kaminskiej , dlaczego w Poznaniu mieszkańcy bloków mają mniejsze opłaty za śmieci jak w domach jednorodzinnych ? Czy nie czas zdjąc korone udać się do Burmistrza i negocjować stawke a nie siedzieć w biurze ? Chyba że Pani czeka aż Burmistrz przyjdzie do pani bo udostępniła Pani sale spółdzielni na debate przed wyborami na burmistrza .
sdf
+2 #13 RE: W Wągrowcu powstaje nowoczesna sieć światłowodowasdf 2020-01-19 12:29
Rafał 1000 procent racji jeszcze do tego wora dorzucić rade nadzorczą gdzie średnia wieku to 70 lat którą zaniża Wszędobylski Sygierycz bo tak by było 80 lat. Może ktoś mi powie co Ci seniorzy mogą dobrego zrobić dla spółdzielców jak oni najlepsze lata to mieli za komuny. Tylko są tam do sztuki bo w tym wieku to łatwo nimi manipulować. Zapytajcie ile zarabiają prezesi ? Zastępca to nawet zamknął swoją firme bo tu mu lepiej. Kiedyś ważna osoba w państwie powiedziała że on jest po to żeby pracować dla ludzi bo żyje z Naszych pieniędzy a w spółdzielni jest odwrotnie prezesi myślą że to oni są nam potrzebni. Pani prezes jakby nie Nasze pieniądze to siedziała by pani na etacie w jakiejś firmie za 2,5 tyś a nie kilka razy więcej jak teraz Także czas się ogarnąć i opuścić głowe i pracować dla NAS . Dlaczego zrobiliście sobie z SM prywatny folwark bo sporo osób w spółdzielni to ludzie starsi i oni się nie buntują .Jakbyście tak rządzili w dzisiejszych wspólnotach gdzie większość to ludzie młodzi to po miesiącu by was tam nie było.
Sqymon
+1 #12 RE: W Wągrowcu powstaje nowoczesna sieć światłowodowaSqymon 2020-01-19 10:38
Czy jest gdzieś jakiś plan budowy? Jestem z ulicy Kruczej czyli dokładnie między Bobrownicką, Leśną i Rogozińską. Czy u nas też będzie światłowód zakładany zwłaszcza że warunki sprzyjają bo nie ma jeszcze asfaltu....
PIS-Janowy
-5 #11 RE: W Wągrowcu powstaje nowoczesna sieć światłowodowaPIS-Janowy 2020-01-19 08:15
Rafal - Ywzaj bo ci zaraz jakis golemowaty zabepieczy IP zsa "hejtowanie". Pamietaj - tobie na takim forum nie wolno tak pisac bo zaraz policje w Wagrowcu naslą. Tak tylko mze pisac bezkarnie tylko szmaciarz w todze, jak ostatnio publicznie "sendzia" aPOlityczny z Poznania:"...Pa nie Duda! Piszę to z całą odpowiedzialnoś cią. Jest pan złym człowiekiem, marnym prezydentem, ziejącym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów. Szkodzi pan Polsce!" -
..." To w stosunku do prezydenta który w wolnych, demokratcznych wyborach został wybrany głosami większości Polaków. Kasta syfu i szamba, pełna robactwa - tak to mozna te srodowisko dzis określić bez zadnej pomyłki....
Rafał P.ośmiornica
+8 #10 SPÓŁDZIELNIA ZŁODZIEJE !!!! !!Rafał P.ośmiornica 2020-01-19 01:03
ŚWIATŁOWÓD W SPÓŁDZIELNI DOCZEKAMY SIĘ JAK ROMÓW NASZYCH KLATEK SCHODOWYCH , PŁACIĆ KURWĄ REMONTOWE TAK ,ALE. WYMIENIĆ WĘŻYK OD WODY CZY ZAWÓR TO KURWA JUZ NIE "" PŁAĆ BO NIE ZROBIMY """ ZŁODZIEJE , KRĘTACZE PIERDOLOLONE STARA KOMUNA .......I ZAJEBANA Vectra wielki mi dostawca multimedi !!!!!!! Jeden worek i do jeziora wraz z burmistrzem !!!!! Kto chętny ?
oli
-2 #9 RE: W Wągrowcu powstaje nowoczesna sieć światłowodowaoli 2020-01-18 21:25
Kobieto za Twoich czasów spółdzielnia uwsteczcznia. Weż się wreszcie za robote a jak Ci żle to wypad .Zrobiliście sobie ze Spółdzielni prywatny folwark i strzyżecie nas jak baranów Jestem ciekaw za co bierzesz pensje - za pierdzenie w stołek . Komuna padła w 1989r tylko wy i ci seniorzy z rady nadzorczej tego nie izauważyliście .
Zedd
+4 #8 RE: W Wągrowcu powstaje nowoczesna sieć światłowodowaZedd 2020-01-18 21:00
Bo mieszkancy placa czynsze, żądali od nas kasy na swoją stronę www, ale zeby cos dac mieszkancom od siebie, to juz nie.... Ehhh...
Bloki na Średniej nieremontowane juz wiele lat, klatki schodowe wygladaja jak jakies obdrapane pustostany.... Mieszkancy SM zawsze mają pod górę.... A czynsze W GÓRĘ.!!!
Alicja
-1 #7 RE: W Wągrowcu powstaje nowoczesna sieć światłowodowaAlicja 2020-01-18 19:37
A kiedy Reja ,Sienkiewicza,K asprowicza,Niep odległości????? ??
PREZES SPOLDZIENI
+7 #6 RE: W Wągrowcu powstaje nowoczesna sieć światłowodowaPREZES SPOLDZIENI 2020-01-18 18:49
Odpowiadam nic nie zrobiłam bo mi się nie chce😄. Placcie wysokie czynsze po to żeby nam żyło się lepiej😄🤭
Radny bezradny
-1 #5 ŚwiatłowódRadny bezradny 2020-01-18 18:26
A kiedy ulice brzozowa Kochanowskiego plac zielony Prusa ???????
Januszek
-5 #4 NetJanuszek 2020-01-18 14:54
Ciekawe czy środek miasta będzie też miał "kiedys" dostęp bo na razie to słabo to wygląda
1
+12 #3 RE: W Wągrowcu powstaje nowoczesna sieć światłowodowa1 2020-01-18 13:59
Kiedy w blokach spółdzielni pojawi się konkurencja? Bo obecny dostawca to nawet biuro obsługi ma otwarte w godzinach, w których przeciętny człowiek jest w PRACY. Godziny od 8 do 16 - dla kogo one są? W soboty oczywiście zamknięte. Niech do tego miasta wejdzie UPC, INEA i reszta, ile lat jeszcze będziemy czekać?
sdf
+16 #2 RE: W Wągrowcu powstaje nowoczesna sieć światłowodowasdf 2020-01-18 12:13
Jak Berent z Pałczynskim chcieli ulokować w rejonie ul Rgielskiej spalarnie to fotki nie było a teraz hipokryta przypiął sie do inwestycji .
AS
+9 #1 RE: W Wągrowcu powstaje nowoczesna sieć światłowodowaAS 2020-01-18 12:05
Panie burmistrzu dlaczego nie robicie tej sieci w blokach? Drugie pytanie do pani prezes Spółdzielni co pani zrobiła aby taką światłowód był na osiedlach ?

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.