• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 368

Powiat Wągrowiecki dołączył do Banku Żywności w Pile

Powiat Wągrowiecki przystąpił do Związku Stowarzyszeń Pilski Bank Żywności. Decyzja o przystąpieniu zapadła na majowej sesji Rady Powiatu Wągrowieckiego.

Dzięki tej współpracy, mieszkańcy powiatu Wągrowieckiego mogą liczyć na nową formę wsparcia najbardziej potrzebujących, jaką jest pomoc żywnościowa. 17 czerwca starosta wągrowiecki Tomasz Kranc wraz z sekretarzem powiatu Radosławem Kubiszem odbyli robocze spotkanie w Pile, by zainaugurować współpracę.

Przystąpienie Powiatu Wągrowieckiego do Banku Żywności w Pile rozpoczyna nowy etap współpracy, w ramach którego Bank Żywności w Pile wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Wągrowcu będzie wspierał najbardziej potrzebujących mieszkańców pomocą żywnościową.

- Wiele lat temu dołączył do nas powiat pilski, następnie złotowski. Niedawno w gronie naszej bankowej rodziny witaliśmy powiat chodzieski, a dzisiaj również powiat wągrowiecki. Obecna sytuacja jest dla nas wszystkich wyjątkowa. Coraz więcej osób, zwłaszcza starszych oraz niepełnosprawnych potrzebuje pomocy. Cieszę się z rozpoczęcia tej współpracy dla dobra mieszkańców całego Powiatu Wągrowieckiego – powiedział Mieczysław Augustyn, prezes Banku Żywności w Pile.

Bank Żywności w Pile tylko w roku 2019 przekazał najbardziej potrzebującym ponad 1 226 400 kg żywności o wartości 8 951 185,00 zł. Wsparciem objęte zostały rodziny z dziećmi, osoby niepełnosprawne oraz starsze. Wspierał domy pomocy społecznej, ośrodki wychowawcze, noclegownie dla bezdomnych oraz szpitale. Dzięki współpracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej, samorządami oraz organizacjami pozarządowymi bank docierał z pomocą, wszędzie tam, gdzie była ona potrzebna.

- Cieszymy się z przystąpienia Powiatu Wągrowieckiego do Banku Żywności w Pile. Jako nowoczesny powiat chętnie wspieramy ochronę środowiska oraz nowoczesne metody wsparcia osób potrzebujących. Dzięki tej współpracy będziemy mogli przyczynić się do zmniejszenia marnowania żywności, niosąc tym samym pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszego powiatu. Liczymy, że współpraca z Bankiem Żywności będzie owocna oraz długofalowa – powiedział starosta Tomasz Kranc.

Bank Żywności w Pile zrzesza jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe. Misją Banku jest ratowanie żywności przed zmarnowaniem oraz wspieranie osób najbardziej potrzebujących. Dystrybucja żywności prowadzona jest w bliskiej współpracy z lokalnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej oraz organizacjami pozarządowymi. Model ten przyczynia się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwija umiejętności lokalnych organizacji pozarządowych.

Komentarze   

Rychu
+4 #3 RE: Powiat Wągrowiecki dołączył do Banku Żywności w PileRychu 2020-06-19 07:59
Najpierw Poznań pozbył się oświaty i dołączył do Piły, szpital pod Piłę i tak kolejne instytucje wracają do miejsca z którego zaczynaliśmy. Cóż stwierdzono, że WC to zapadła dziura bez szansy na rozwój. Druga kategoria więc do karguli.
?
+6 #2 RE: Powiat Wągrowiecki dołączył do Banku Żywności w Pile? 2020-06-19 07:36
Bliżej mamy do POZNANIA. Więc dlaczego PIŁA???
Frankie
+7 #1 RE: Powiat Wągrowiecki dołączył do Banku Żywności w PileFrankie 2020-06-18 23:56
To już dzięki PIS tak wstaliśmy z kolan, że bez banku żywności dla (coraz większej ilości), ubogich się nie obejdzie? Trzeba zacząć od wywalenia Adriana ze stanowiska, a potem w PIS‐du. Jeszcze nie jest dla Polski za późno.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.