• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 901

Urząd Gminy Wągrowiec będzie miał windę

Winda, która powstanie w 2021 roku zwiększy dostępność urzędu dla osób starszych i niepełnosprawnych.

19 października 2020 r. Przemysław Majchrzak - Wójt Gminy Wągrowiec, podpisał z Powiatem Wągrowieckim Umowę o dofinansowanie projektu pn.: „Likwidacja barier i zwiększenie dostępności budynku Urzędu Gminy Wągrowiec poprzez budowę windy, utworzenie miejsca postojowego dla osób niepełnosprawnych oraz utwardzenie terenu w obrębie dojścia do windy”.

Modernizacja budynku wsparta jest środkami pochodzącymi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Obszar B „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Kwota z PFRON to 93 500,00 zł. Wartość inwestycji, w której znalazła się budowa windy, a także utworzenie miejsca postojowego dla niepełnosprawnych oraz utwardzenie terenu to 267 211,74 zł.

Różnica pomiędzy wartością zadania, a kwotą dofinansowania z PFRON pokryta zostanie z budżetu samorządu Gminy Wągrowiec.

Komentarze   

MieszkaniecGminy
+5 #23 RE: Urząd Gminy Wągrowiec będzie miał windęMieszkaniecGminy 2020-11-24 13:57
Zrobią windę, a jednej drogi gminnej nie potrafią porządnie zrobić! Za co my płacimy urzędnikom, za siedzenie i wymyślanie takich "inwestycji" i pomysły z czapy?
Pogonić i niech się wezmą do konkretnej roboty, a jak nie to nie lepiej zajmą się prawdziwymi problemami mieszkańców, a nie wydumanymi...
M.M.
0 #22 RE: Urząd Gminy Wągrowiec będzie miał windęM.M. 2020-11-24 10:16
Czytam te wszystkie komentarze i jestem przerażona poziomem intelektualnym niektórych osób. Czy faktycznie jest choćby jedna osoba, która nie załatwiła swojej sprawy w urzędzie? brak możliwości chodzenia po biurach nie oznacza, że urząd jest zamknięty. Petenci obsługiwani są przy okienku. Jeśli chodzi o pracę zdalną, to chyba logiczny jest fakt, iż należy zachować ciągłość pracy urzędu? osoby, które mają kontakt z zarażonym podlegają kwarantannie, nie można pozwolić sobie na to, żeby np. cały wydział był wykluczony z pracy.
Do PIS Janowy
+4 #21 RE: Urząd Gminy Wągrowiec będzie miał windęDo PIS Janowy 2020-11-23 01:31
Pomysł przedni ale flagi przez pańskim urzędem wiszą nie prawidłowo. Powinny być bialoczerwona a nie czerwonobiale
Czytelnik
+6 #20 ŻnadaCzytelnik 2020-11-22 20:45
PiS Janowy, kończę tą dyskusję, chociaż z tym ostatnim zdaniem to się zgadzam.
Pis-Janowy
+6 #19 RE: Urząd Gminy Wągrowiec będzie miał windęPis-Janowy 2020-11-22 20:14
Czytelnik - pełnomocnistwo - zgadza sie. Prowadzisz sklep zdalnie ....? Internetowy chyba ...? A te marekty tez na zdalna sprzedaz przejda ..."w trosce" o zdrowie pracownikow i klientow..? Powtarzam - idiotyzm tego co sie odpierdala na tle wirusozjeba przekracza wszystko. A gdy slysze o 100% pensji wiecje dla lekarzy to mi sie wymiotowac sie na te poczynania Morawieckeigo i Niedzieslkiego
Czytelnik
-5 #18 ŻenadaCzytelnik 2020-11-22 18:12
PiS Janowy, jak już się wypowiadasz to proponuję czytać tekst ze zrozumieniem, to są podstawy ze szkoły podstawowej. Nigdzie nie jest napisane że ograniczono wejście do urzędu na podstawie rozporządzenia tylko w trosce ...a rozporządzenie nakazało wprowadzenie pracy zdalnej, A udzielanie prawomocnictw? chyba pełnomocnictw, a to szalona różnica. A jeśli chodzi o moją pracę to ku zdziwieniu też pracuję w sklepie i nie mam z tym problemu
Budowa dróg
-10 #17 RE: Urząd Gminy Wągrowiec będzie miał windęBudowa dróg 2020-11-22 18:09
Co za bzdury wypisujecie na tym portalu. Ci wszyscy fachowcy co to niby na wszystkim się znają wszystko niby wiedzą chyba pomylili się z powołaniem. Powinni być wójtami, burmistrzami, posłami, a nawet ministrami. Wtedy na pewno było by super. Tylko kto by z takimi chciałby pracować. A tak wogule to potrafią tylko na wszystko i wszystkich narzekać.Ludzi poznaje się po czynach . Zamiast bzdury wypisywać na Rade Gminy i Wójta to lepiej wziąść się do pracy, chyba że praca to dla nich hańba.Panie Wójcie, szanowna Rado na tych zwracajcie uwagi na tych pismaków tylko róbcie swoje.
Pis-Janowy
+6 #16 RE: Urząd Gminy Wągrowiec będzie miał windęPis-Janowy 2020-11-22 17:36
Gosciu obiektywny z postu 15 - w ktorym miejscu jest ta bzdura? W tym, ze pasuje urzednikom praca zdalna? Czy ze pomysl z cholernie droga windą to kompletny bezsens? A moze ty znasz osobe, ktora na wozku inwalidzkim jezdzi do urzedu sprawy zalatwiac? Gdzie jest bzdura
Obiektywny mieszkani
0 #15 Budowa windyObiektywny mieszkani 2020-11-22 16:27
Bzdury wypisujesz gościu wszędzie Cię pełno na wszystkim się znasz a tak napewno w domu nasz guzik do powiedzenia i musisz pytać o pozwolenie włączenia telewizora i tylko na takim forum możesz zaistnieć
Pis-Janowy
+3 #14 RE: Urząd Gminy Wągrowiec będzie miał windęPis-Janowy 2020-11-22 14:56
Czytelnik - prosze nie klamac - sposob dzoalnia urzedu ustala JEJ SZEF a nie jakies rozporzadzenia. W biurze sie pracuje co? Pasuje wam teraz taka praca? Nie dziwie sie ... Szkoda ze w marketach tak nie moga ale to macie w du..ie. Skoro pracownik moze zejsc do petenta na dol, to po co ta winda? Do niepelnosparwne go tez moze zejsc przeciez ...Takich niepelnosprawny ch ktorych to ile jest dziennie w tym urzedzie? Bo z tego co wiem, oni sie tam nie udaja tylko udzielaja prawomocnictw innym ...Koszt windy tez pana nie zastanawia? Wszytko w gminie jest - drogi, Internet, szpital dziala jak talala yto teraz trzeba kase wydac na jaks bzdure?
Widz 12
-3 #13 WindaWidz 12 2020-11-22 14:25
Tak zupełnie się zgadzam z ostatnim wpisem i uważam, że prawdą jest twierdzenie że ignorantom diabeł dyktuje moralność a już zwykłym chamstwem jest w taki sposób atakować osoby publiczne bez względu jakie jest moje zdanie w tej kwestii, język polski zawiera tyle pięknych słów że nie trzeba nikogo obrażać żeby wyrazić swoją opinię
Czytelnik
-3 #12 ŻenadaCzytelnik 2020-11-22 11:18
Czytam te wszystkie komentarze i własnym oczom nie wierzę. Urząd z ograniczoną dostępnością do poszczególnych biur to nie jest żadne widzimisię wójta, a troska zarówno o zdrowie interesantów jak i o zapewnienie ciągłości ich obsługi. Proszę tych co się tak mądrze niech napiszą że byli w czasie pandemii w urzędzie i spotkali się z sytuacją że nie zostali obsłużeni. Mieliście taką sytuację? Ja byłam wiele razy, pracownik jest wołany, załatwiłam i problemu nie bylo, a co w sytuacji że trzeba by było zamknąć cały urząd? A tak w wielu gminach w kraju było. A wypłate np. świadczeń rodzinnych kto by zrobił? A dowód osobisty kto by wydał? To by dopiero była afera. Wójt zapobiega ewentualnej takiej sytuacji, wszystko działa i jeszcze źle. Czy myslicie że pracownicy są z tego zadowoleni? Czy wprowadzenie przez Premiera rozporządzenia w sprawie pracy zdalnej to też Wójt winny? Ludzie wreszcie zacznijcie myśleć. Kawiarnie i fitness też wójt pozamykał? Dla tych którzy nie mają pojęcia co to jest rozporządzenie a zarządzenie zapraszam do poczytania bo błahych rzeczy nie potraficie rozróżnić. I Cóż się tu spodziewać jeśli wpisy dokonują osoby o tak niskim poziomie wiedzy na temat systemu funkcjonowania administracji w kraju w którym żyją. Żenada.
Interesant
+13 #11 do WindaInteresant 2020-11-21 20:39
w okresie wakacyjnym, gdzie nie było rozporządzeń odgórnych co do działalności kas w urzędach oraz np. placów zabaw na terenie gminy. To też nie było rozporządzenie wójta?
I wiele innych rozporządzeń utrudniających normalne życie mieszkańców. Wejdź sobie na stronę urzędu gminy i poczytaj ile wydanych z polecenia samego wójta. Wejść można do wielu urzędów ale oczywiście do urzędu gminy w Wągrowcu wstęp wzbroniony
Pis-Janowy
+10 #10 RE: Urząd Gminy Wągrowiec będzie miał windęPis-Janowy 2020-11-21 16:55
Interesant - w koncu ktos zauwazyl cos o czum pisze od dawna - tej ekipie urzedasow, leakrzy (100% pensji wiecej - chore!!!) to ta pandemia jsluzy jak nigdy i oni zrobia wszytko aby to sraczke na tle nieco zarazliwszej grypy ciagnac jak najdluzej !!
Obserwujący
-17 #9 windaObserwujący 2020-11-21 16:29
Wg piszących to najlepiej nic nie robić tylko siedzieć na Wrc i wszystko krytykować. Ceny ustalają Wykonawcy którzy składają oferty w przetargu. Dodatkowo proszę zweryfikować kto wydał rozporządzenie na podstawie którego administracja publiczna ma pracować zdalnie i ograniczać kontakty, bo nie jest to wójt jak uważacie. Proszę także sprawdzić przeznaczenie windy z dofinansowaniem z.funduszu.dla osób niepełnosprawny ch. Wójt o windę starał się wiele razy także przed pandemią ale wcześniej urzedy nie były przewidziane do dofinansowania, Najpierw proszę o trochę rozeznania a potem komentarze.
kolo
+18 #8 nowak i spółkakolo 2020-11-21 11:34
Deweloper w bloku robi winde za 100 tyś a tu 250 tyś ?
Ola
+19 #7 RE: Urząd Gminy Wągrowiec będzie miał windęOla 2020-11-21 11:22
Skoro urzedy sie pozamykaly w calym kraju na obsluge osobista - to dla kogo ta winda? Dla zatrudnionych, czy jak? Bo nie rozumiem.
Widz 12
-24 #6 Budowa windyWidz 12 2020-11-21 10:17
A mnie się to podoba i uważam że słusznie samorząd pozyskuje środki na tego typu inwestycje jak likwidacja progów architektoniczn ych zresztą jest to wymóg stawiany przez obecne przepisy i nie ma się tu co oglądać na piski wielce pokrzywdzonych pracujących w oświacie i znowu szkoły tak windy w każdej szkole i ruchome schody pisać do nowego ministra może znajdzie na to kasę
LUIZA
+19 #5 No to już słabeLUIZA 2020-11-21 09:01
Kwota supeeeer 276 tysi to szczyt wszystkiego.
Pogratulować dobrego humoru. A tak poza wątkiem ta winda jest dla radnych policzcie sobie ile nadwagi trzeba będzie przewozić wiekszość to są grubasy i muszą włazić po podpis i dietę- to kosztuje wysiłku.Jakby mieli przeznaczyć taką kwotę na dajmy na to szkoły to Duroskie wylało by z brzegów.Ale będzie ładnie i to najważniejsze!
sołtys
+24 #4 RE: Urząd Gminy Wągrowiec będzie miał windęsołtys 2020-11-21 00:24
nik - popieram a Ty Majchrzak ucz się bo już dawno odpłynąłeś .Już zapomniałeś jak z reklamówką przyszłeś do Kutonowa .
Interesant
+34 #3 Ha HaInteresant 2020-11-20 23:56
Wójt mówi o dostępności do urzędu? A co zrobił w ostatnim okresie? Pozamykali sie w gminie jak w bunkrze, aby cokolwiek załatwić problem z wejściem. Kasa gminna zamknięta, kasa w wodociągach zamknięta. Ciekawe czy panie kasjerki nadal są na etacie, skoro i tak nie wykonują pracy do której zostały przyjęte. Spodobało się takie urzędowanie, po co sie męczyć z interesantami. Boją sie pracy w pandemii wystarczy z niej zrezygnować znajdą sie tacy co ich zastąpią. Po pracy jakoś wszyscy urzędnicy funkcjonują normalnie nie boją się zagrożenia. Biedronkę, Kaufland, czy inny tego typu market nawiedzają. Wójt i inni pracownicy tego urzędu powinni być potraktowani wszędzie w ten sam sposób. Umawiać się na wizytę w sklepie.
PIS-Janowy
+26 #2 RE: Urząd Gminy Wągrowiec będzie miał windęPIS-Janowy 2020-11-20 22:44
Cooo!! 267,2 tys za winde i wylozenie placyku kostka? 1 km drogi z rowami, 4 m szerokosci kosztuje 800 tys ... Rece opadaja ... A poza tym- ta winda bedzie sluzyc glownie otluszczonym urzednikom do wjazdu na pietro a nie niepelnosprawny m klientom. Niepelnosprawny ktory musi winda wjezdzac to nwet nie pojawi sie w tym urzedzie, bo po co niby?
nik
+29 #1 do radnychnik 2020-11-20 22:34
Łatwo kasę wydać .Żeby obsłużyć niepełnosprawne go wystarczy pomieszczenie na dole z odpowiednim podjazdem . Urzędnik może zejść .Teraz wszyscy obsługiwani są przez okienko w drzwiach wejściowych i jest dobrze .Taka inwestycja bardziej przydałaby się w szkole dla dzieci niepełnosprawny ch , bo one muszą się przemieszczać z klasy do klasy z rówieśnikami .

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 90 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.