• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2980

Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieci

Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieci. Zgodnie z projektem uchwały, śmieci miały zdrożeć o 9 zł od osoby.

W wyniku przeprowadzonej analizy stwierdzono, że niezbędne jest zwiększenie w 2022 roku stawek za odbiór odpadów na terenie Gminy Gołańcz z 27,00 zł na 36,00 zł od osoby, w przypadku selektywnego zbierania i odbierania odpadów.

Jeszcze więcej mieli zapłacić właściciele nieruchomości, którzy nie wypełnialiby obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny. Projekt uchwały zakładał dla nich stawkę 72,00 zł od osoby.

Radni zdecydowali, że nie podejmą uchwały z tak drastyczną podwyżką cen. Jednocześnie radna opozycyjna Agnieszka Okuniewska zarzuciła brak rozmów na ten temat. Zdaniem radnej odbyło się tylko jedno spotkanie, na którym przedstawiono stan faktyczny i nie było dyskusji.

Ostry sprzeciw wyraził też radny Robert Torz, który stwierdził, że podwyżka o 9 złotych od osoby to duże obciążenie dla rodziny wieloosobowych. Zaapelował jednocześnie, aby usiąść do stołu i znaleźć inne rozwiązanie.

Za podwyżką zagłosowało siedmiu radnych:

▫️ Renata Chojnacka,
▫️ Mirosław Frąckowiak,
▫️ Józef Frieske,
▫️ Karol Grenda,
▫️ Barbara Iwińska,
▫️ Monika Kędziora,
▫️ Tomasz Rożek.

Przeciwko podwyżce było też siedmiu radnych:

▫️ Kazimierz Czajkowski,
▫️ Andrzej Dziuma,
▫️ Agnieszka Okuniewska,
▫️ Barbara Okuniewska,
▫️ Anna Piotrowska,
▫️ Agata Serwin,
▫️ Robert Torz

Od głosu wstrzymał się radny Karol Brzeziński, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Gołańcz. To jego głos był decydujący. W przypadku oddania głosu ZA podwyżka zostałaby przyjęta.


Komentarze   

GOLEM
+1 #46 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciGOLEM 2021-09-23 00:12
PIS-Janowy, Polacy chcą dostępy do prawdziwej informacji. Polacy chcieli za komuny mieć wiedzę do prawdziwej informacjji i dlatego za komuny działało radio "Wolna Europa", które nadawano z USA, a co gorzej z zachodnich Niemiec. Dla komuchów to radio, to był problem dla reżimowej propagandy, który obecnie odbywa się w reżimowych mediach.
PIS-Janowy to idiota działający na użytek obecnej władzy. Takich pożytecznych idiotów obecnej władzy nie brakuje obecnie w naszym społeczeństwie Polski. Co gorsza ci pożyteczni idioci są dumnie ze swojego pożytecznego debilizmu. Wstyd to dla Polski, że idioci nas jako Polskę reprezentują. Wyznawcy PiS-dzielców, to wstyd dla Polski, Polek i Polaków.
PIS-Janowy to wstyd głoszący przekaz propagandowy reżimu Polski.
GOLEM
+1 #45 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciGOLEM 2021-09-23 00:00
PIS-Janowy - oglądam niezależną od polityków i rządu telewizję i dowiaduję się, że TVN dostał koncesję. Co gorsza, nasz, czyli wasz PiSdzielcowy minister spraw zagranicznych spotyka się na forum ONZ z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Rosji, Sergiejem Ławrowem. Czyżby zaczęly PiSdzielce wpisywanie nas Polaków w niby sojusz z ruskimi?! Skończ swoje brednie, bo dowiesz się o tym dzień później niż ja z reżimowej TV!!!!!!!!!! To co bredzi Duda na forum ONZ, to brednie aparatczyka PiSdzielcówq, na potrzeby takich idiotów, pokroju PIS-Janowego. i jemu podobnych wyznawców. Układanie się z ruskiem, to zbrodnia przeciwko tym, którzy zginęli w Katyniu, Ostaszkowie, Smoleńsku i Miednoje. Ogarnij się niby patrioto w koszulce z orzełkiem. Jak ktoś widzi takiego idiotę w takiej koszulce, to musi być wyznawca PiSdzielców lub Konfederacji. Te głąby niewiele mają wspólnego z patriotyzmem. Niech wierzą, że są patriotami Polski i Polaków. Ci idioci są wyznawcami komunistycznej Konfederacji i PiSdzielców, którzy prawnie, chcą być bezkarni. Dajcie im szansę w wyborach to wypiszą Polaków ze wszelkich organizacji międzynarodowych. W chwili obecnej, Polacy dopuścili do władzy dyletantów, działających na szkodę Polski, Polek i Polaków. Dotąd żaden rząd nie płacił nic na rzecz UE i innych organizacji międzynarodowych. To rządy PiSdzielców doprowadziły Polskę do kar finansowych. Nikt Polski i Polaków nie zmuszał do przystąpienia do UE. Jeżeli negujących Polskę w UE jest więcej, to dlaczego jawnie z tym nie wystąpią????!!! Dlaczego działają poprzez media społecznościowe i z ukrycia. Dlaczego transparentny i uczciwy naród Polski, nagle chce działać wbrew woli narodu Polski, który określił się za przynależnością do UE???!!
Dość już działania, na rzecz ruskiego lobby. Jeżeli to pasuje PIS-Janowy, to gratuluję wam wyboru. Już raz Polska musiała wyrywać się spod uciążliwego wszechwładztwa Rosji. To było w czasach, kiedy wasi rodzice walczyli z komuną. Jeżeli wasi rodzice nie walczyli z komuną, to zapytaj dlaczego. Mogli sprzyjać komunie i do do teraz tęsknią za tamtymi komunistycznymi czasami.
Moi tęsknili za wolnością dla mnie i moich dzieci.
GOLEM
-1 #44 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciGOLEM 2021-09-22 22:44
PIS-Janowy - nie ściągaj mi już więcej "gaci", bo po pierwsze nie jestem homo, choć mam wielki szacunek dla tych osób. Poza tym taki przepocony i śmierdzący brudas jak ty, nie byłby w moim zainteresowaniu, gdybym był homo.
Jesteś obrzydliwy jako człowiek. Ocena na podstawie tego co wypisujesz o sobie oraz jak się ubierasz i co robisz w tych ubraniach.
Typowy wyborca PiS-dzielców lub Konfederacji. Taki patriota idiota. Wierzy, że Polska husaria znowu zwycięży Turków. Żałosne. W starciu z Turkami, Polskiej armii nie ma. No chyba że liczysz, że Kościuszko odżyje ze swoimi kosynierami. Taką historią żyjesz, a nie patrzysz na stan naszej armii. Liczebnie i technologicznie jesteśmy słabsi od Rosji i Turcji.
PIS-Janowy, jako naczelny przygłup ma już plan zdobycia Moskwy i odparcia ofensywy wojsk Tureckich. Pamiętaj, że Turcja to naród muzułmański, a więc możesz toczyć jakąś kolejną wojnę religijną.
GOLEM
0 #43 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciGOLEM 2021-09-22 22:33
PIS-Janowy - staram się pisać krótkie teksty, bo już kiedyś ustaliliśmy, że zbyt długich tekstów nie czytasz, ponieważ jak czas udowodnił, po prostu nie ogarniasz długich tekstów.
Czytając twoje wypociny, nie trudno odnieść wrażenie, że jesteś przeciwnikiem UE. Polska w tym położeniu geograficznym, może być zależna od UE lub od Rosji. Chcesz nam wmówić, że jesteśmy takim mocarstwem, że możemy funkcjonować poza wpływami UE lub Rosji?! To tylko idiota może mieć taką wizję. Przed II wojną światową, też nam się wydawało, a tacy idioci jak ty nie wyciągają z tamtej porażki, żadnych wniosków. Dziś mamy żołnierzy NATO na swoim terenie, a nie jedynie zobowiązania i umowy z Francją i Anglią. Zanim tamte państwa wypowiedziały Niemcom wojnę, to Polska była by pozamiatana. Obecnie Rosja, gdyby chciał zająć Polskę, to potrzebuje na to tydzień. Jedyna nasza gwarancja to NATO. Jeżeli nawet Rosja zajmie Polskę, to przeważające siły NATO, przez kolejne miesiące są w stanie wyprzeć Rosję z Polski. No chyba, że ty jako zatwardziały komuch, żyjący tym co kiedyś było, a urodziłeś się w czasach komuny, nadal chcesz powrotu Polski pod wpływy Rosji. Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Słowacja wyciągnęły wnioski i wolą należeć do UE i NATO. Tylko Węgry, kolaborant Hitlera, dziś jest naszym partnerem. Ogarnij się idioto i zacznij pobudzać szare komórki do myślenia, bo u ciebie występuje zauważalny proces obumierania szarych komórek. Nie wystarczy odstawienie alkoholu.
GOLEM
-1 #42 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciGOLEM 2021-09-22 22:19
PIS-Janowy, ty to jesteś jednak tępy jak szpadel. Taki dumny jesteś ze swojej głupoty, że niby jakieś gacie mi ściągnąłeś, a podobno nie lubisz osób LGBTQ. Ja bym tobie tych śmierdzących i przepoconych gaci nawet nie dotknął. Poza tym nie jestem homo i nie preferuję takich ograniczników intelektualnych. Wracając do traktatów, to w imieniu Polski traktat akcesyjny UE podpisał Miller, natomiast Traktat Lizboński o zmianie UE podpisał Lech Kaczyński.
Skaczesz po tematach jak pchła po psie. Skąd wziąłeś te brednie na temat pielęgniarek? Z jakiejś reżimówki sterowanej przez Obajtka lub braci Karnowskich?! Nie ośmieszaj się tutaj tymi swoimi wklejkami. Tylko tacy idioci jak ty, mogą wierzyć w ten propagandowy przekaz. Jasteście tylko takimi pożytecznymi głupkami, na użytek władzy. Rzucą wam ochłap, a cieszycie się jak głupi z bateryjki. Nie wiem skąd wyciągnąłeś wniosek, że w końcu RENIA zrozumiała, że Traktat Lizboński to dla nas jakieś niby gowno?! Ty naprawdę masz problem z czytaniem tekstu ze zrozumieniem. Poza tym interpretujesz to co przeczytasz i usłyszysz w reżimowej TV, na swój pokrętny sposób. Chamstwo, homofobia, rasizm i pokrętnie rozumiany patriotyzm, to twój znak rozpoznawczy, podobnie jak i innych wyznawców PiS-dzielców. Poparcie maleje, bo chamstwo przestaje się podobać reszcie Polaków. Dość już tej bylejakości. Dość już tych złodzieji kradnących na potęgę i ciągle powtarzających hasło "a przez 8-iem lat rządów PO-PSL" itd. Wymiotować już się chce. PiS-dzielce rządzą już od blisko 7-iu lat i nie się nie zmieniło, a co najwyżej jest tylko gorzej.
Wojciech
+1 #41 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciWojciech 2021-09-21 10:31
Uf.W Gołańczy rozpoczął się remont kasztelanskiego Zamku.Postawiono rusztowanie.Oby na tym się ten remont nie zakończył.
RENIA
+3 #40 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciRENIA 2021-09-20 22:11
Janowy, Golem ma 100%racji .Ty się cofasz w rozwoju.Ty nie potrafisz zrozumieć najprostszego tekstu.O bardziej złożonym to lepiej nie wspomnę.
PIS Janowy
-3 #39 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciPIS Janowy 2021-09-20 20:46
Renia - w koncu zaczynasz rozumiec, ze traktat lisbonki to jest wielkie gowno wcosniete Polakom na sile przy smiejacej sie buzi wytrzescza durnia Tuska? Cieszy mne ten postep ...
A tymczasem:
"... Do siedleckiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez kilkanaście pielęgniarek z oddziału kardiologicznego w siedleckim szpitalu wojewódzkim. Ma ono polegać na ingerencji w dokumentację medyczną pacjentów. Celem antydatowanych wpisów miało być uzyskanie dodatku covidowego, który wynosi aż100% pensji.

Związek zawodowy broni pielęgniarek. Twierdzi, że nie doszło ani do przestępstwa, ani do takiego naruszenia obowiązków pracowniczych, za które mogłyby zostać zwolnione. Ta sprawa zelektryzowała Siedlce. Dyrekcja szpitala wojewódzkiego wydała enigmatyczny komunikat, że stwierdzono „rażące naruszenie zasad prowadzenia dokumentacji medycznej”, a wobec pielęgniarek wyciągnięto konsekwencje służbowe..."
RENIA
+2 #38 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciRENIA 2021-09-20 19:37
Janowy, zapewne Golem wie kto popisał Traktat Lizboński.Ale do rzeczy.Podobno lubisz fakty.No to może trochę faktów dla ciebie na temat podpisania iratyfikacji Traktatu Lizbonskiego,a dla kolegi kola trochę historii najnowszej.Traktat Lizboński który zmienił Trakt o Unii Europejskiej ustanowił traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską został podpisany 13grudnia 2007 w Lizbonie.Po podpisaniu wszedł w życie 13grudnia 2009.W porządku prawa Polskiego zaczął obowiązywać z chwilą ogłoszenia w Dzienniku Ustaw z dniem 2 grodnia(Dz.U.2000r.nr.203.ppz.1569). Opublikowano go tagrze w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej (serka CN nr 306 )z dnia 17 grudnia 2007.Wersja tego ujednoliconego traktatu zmienia traktat Rzymski z 1957 r.i traktat z Mastricht z 1992. Wersja ta została umieszczona w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ( serka C nr. 115) 9maja 2008 r.
RATYFIKACJA
Zgodnie do artykułu 6 traktatu miał obowiązywać od 1stycznia 2009 r.po złożeniu wszystkich dokumentów ratyfikacyjnych.Jedynym krajem gdzie odbyło się referendum na temat Traktatu Lizbonskiego była Inrandlia . Referendum odbyło się tagrze na terenie Wysp Alamandzkich i w Parlamencie Giblaryaru .20 lutego 2008 PE wezwał państwa członkowskie do przyjęcia Traktatu.
Ratyfikacja w Polsce.
Na podstawie art .90 konstrukcji RP została podjęta uchwała Sejmu z dnia 28 lutego rozpoczynająca pracę nad ratyfikacja Traktatu Lizbonskiego.Zostal wybrany tryb ustawowy bo a nie referndalny który wyrażał zgodę dla Prezydenta RP na ratyfikacje 1 kwietnia 2008 r.Sejm RP uchwalił "USTAWE o Ratyfikacje Traktatu Lizbonskiego Zmieniającego Traktat o Unii Europejskiej i Traktat Ustanawiający Wspólnotę Europejską". którą to sporządzono 13 grudnia 2007 r w Lizbonie a która ipowarzniala prezydenta RP do ratyfikacji Traktatu.W dniu 2 kwietnia 2008 r ustawa została przez Sejm przyjęta a już 9 kwietnia została podpisana przez prezydenta RP LECHA KACZYŃSKIEGO!!! W Dzienniku Ustaw opublikowano ja 15 kwietnia 2008 rDz.U.z 2008 rnr.62. póz. 388.wchodzac w życie 30 kwietnia 2008 r.Moca tej ustawy prezydent RP LECH KACZYŃSKI upoważniony został do ratyfikacji umowy międzynarodowej,co dokonało się w dniu 10 października 2009 RPO drugim referendum ratyfikacji w Irlandii.Caly proces reatyfikacji Traktatu został ukończony 12 października 2009 r po złożeniu dokumentów ratyfikacyjnych rządowi Włoch " depozytorjuszowi Traktatu rzymskiego.W imieniu RP złożył je ambasador w Rzymie p.Jerzy Chmielewski podsekretarzowi stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Republiki Włoskiej. P.S.Wpisz sobie :Ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego w Polsce,a zobaczysz kto go podpisał eksperckie potzw.politbudzie.
PIS Janowy
-2 #37 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciPIS Janowy 2021-09-20 14:09
Golem - widze, ze po szczypawach poziom twego zdebilenia przebil ten wykazywany przez Spurek czy jahire. Krotkie wpisy Golema ... na trzy posty. Idiota... Ja ci napisze krotko - po raz kolejny zerwlem ci gacie z dupy pokazujac tepaku wagrowiecki, ze nawet nie wiesz kto podpisal traktak osranej UE. Dlatego tutaj piszczysz i skaczes i wzywasz ONZ na pomoc. Ale, debilu - urzedasie wagrowiecki - nieswiadomie potwierdziles, ze efekt oplat mamy GLOWNIE W WYNIKU dzialania pojebanej, teczowej juni jewroupejskiej, z ktorej najmadrzejsze kraje zaczynaja uciekac (UK). Dziekuje, ze koncu przyznales to. Te same haselka gloszone sa przez chojownie 2050 czy Biedronia usmiechnietego na hulajnodze.
Jesli chodzi o twoje ONZ, ty biurwo zasciankowo, to wieac po Chinach, USA, Rosji gdize sobie moze ona wlozyc swoje "ustalenia" klimatyczne. Nie na darmo Trump wycofal USa z tego cyrku ...
Ale placisz bedziesz - zal tylko, ze takim szmaciarzom jak ty, siedzacych na zdalnej pracy w urzedzie i majacym regularne podwyzki , te podwyzki nie rusza ...
Mieszkaniec 22
+2 #36 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciMieszkaniec 22 2021-09-20 10:36
Totalna obłuda to samo w Damasławku
Wójt kazali to wszyscy radni głosują. Czoła nie zmarszczone myślą i tylko pamiętali o swojej podwyżce diet. Teraz radny ma coś ok. 450 zł. miesięcznie . Przed podwyżka ok. 200 zł.
GOLEM
+1 #35 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciGOLEM 2021-09-20 02:18
PIS-Janowy, staram się pisać krótkimi tekstami, abyś cokolwiek zrozumiał i zapamiętał. Jakbyś miał problem ze zrozumieniem tego co piszę, to wyśmiej mnie kolejny raz. Zrozumiem. że ty, jako naczelna ameba ma problem ze zrozumieniem słowa pisanego; Daj znać do którego momentu coś zrozumiałeś lub ile linii tekstu dałeś radę przeczytać ze zrozumieniem.
GOLEM
0 #34 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciGOLEM 2021-09-20 02:13
PIS-Janowy, ciekawe co teraz wkleisz?! Wielu czeka na twój błazeński przekaz propagandowy!
PIS-Janowy, zapraszam do błaznowania. Stałeś się historią tego portalu. Zadbaj o kretyński wizerunek, na potrzeby tych nie myślących. Co tam, dali wam i nie ważne ile wyciągnęli z kieszeni. Imbecyli nie ogarniętych intelektualnie nie brakuje wśród nas. Przed wyborami nie ujawnią się, bo będzie in wstyd. Ujawnią się, kiedy chamstwo i prostactwo znowu będzie górą w Polsce. Do czego oni doprowadzili?!
GOLEM
0 #33 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciGOLEM 2021-09-20 02:04
PIS-Janowy tak żyję i mam się dobrze. Co do ryja to nie zakrywają go PiS-dzielcowi wyznawcy, podobnie jak i ta banda ich wyznawców się nie szczepi. Zapewne zaczniesz nam sprzedawać teorie spiskowe na temat chipów lub powikłań po szczepieniu. Chipy zapewne są odpowiednio wyławiane, a powikłań jest na tyle dużo, że w przypadku tych powikłań po szczepionce w Wągrowcu umarły by 3 do 8-miu osób. W czasie pandemii umarło więcej osób niż z wyimaginowanych przez posranych wyznawców PiS-dzielców. Ogarnij się amebo intelektualna. Możesz spróbować mnie dalej obrażać, ale musisz troszkę popracować nad podniesieniem intelektu, bo twoja osoba na tym poziomie intelektualnym nie jest mnie w stanie zrozumieć i obrazić. Dla mnie jesteś intelektualną amebą sprzedającą propagandowy przekaz rodem z TVPiS, TVP INFO lub mediów braci Ksrnowsich.
Wpisujcie w mediach i w wyszukiwarkach hasło "media braci Karnowskich".
GOLEM
0 #32 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciGOLEM 2021-09-20 01:31
PIS-Janowy już nie raz udowodniłeś, że jesteś bezmyślną amebą intelektualną. Zdobyłeś się jedynie na wklejenie artykułu, który tobie tematycznie pasuje. Zapewne to artykuł jednej z reżimówek. Problem w tym że wytyczne ONZ z konferencji klimatycznej COP oraz ustalenia UE dotyczące klimatu dwa odrębne tematy. Naczytał się biedny przygłup PIS-Janowy tekstów o ustaleniach klimatycznych, bo to teraz modne, a on niby modny nie jest i nie zrozumiał z tych ustaleń niczego. Podstawowy problem, że ONZ wyznacza zmniejszenie limitów z przed 2000 roku lub wcześniej. Natomiast ustalenia państw UE dotyczą od kiedy obliczać poziom emisji CO2 w stosunku do poprzednich lat. Zarzuca, że obliczanie emisji CO2 przez UE od 2005 roku to zdrada, bo Tusk zgodził się UE na obliczanie od 2005 roku, a nie od 1988. Dlaczego tak się PiS-dzielce ograniczają. Może obliczać od 1950 lub 1960. ONZ jasno określił na konferencjach klimatycznych COP organizowanych w grudniu każdego roku, na poziomie niższym niż przed 2000 lub 1998 rokiem.
PIS-Janowy - jaką redukcję CO2 Polska osiągnęła od 1988 do 1998? Mając tą wiedzę wypisuj swoje dyrdymały propagandowe.
Totalna obłuda
+3 #31 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciTotalna obłuda 2021-09-19 20:46
Gmina Gołańcz ma chociaż radnych-nie to co gmina Wągrowiec-jedyne co potrafią to głosować jak Przemuś nakazuje.Decyzje radnych gminnych w Wągrowcu-są na zasadzie nic nie widzę,nic nie słyszę.
RENIA
+4 #30 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciRENIA 2021-09-19 16:36
Janowy,to co wypisujesz, na temat Traktatu Lizbonskiego to też z internetu czy z twojej wiedzy po politbudzie?
Helka
0 #29 ŚmieciHelka 2021-09-19 16:15
A może tak tych radnych co są za podwyżką zwolnić z radnych i wybrać innych co będą za biednymi ludźmi. Nie patrzą ze osoby starsze czy samotne mają niskie dochody. A nie ze zaraz zostaną wybrani i tak głosują jak mają za dużo pieniędzy to niech oddadzą potrzebującym.
PIS Janowy
-6 #28 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciPIS Janowy 2021-09-19 02:53
Eko - wykaz, ze to co jest z Internetu zacytowane (co wyraznie jest, imbecylu wagrowecki, wskazane) nie jest prawda. Bo ja wykazalem, z datami, gdzie ten przyglup Golem, gafan teczowej juni debilnej ze szmata udajaca flage klamie jak pies ...
Napisanie tego zajelo mi 67 sekund ... z pociagnieciem lyka herbaty w miedzyczasei ...
eko
+4 #27 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmiecieko 2021-09-18 20:58
Widze że ten pasożyt Janowy nie tylko jest specjalistą od covidu. Nie ma artykułu żeby nie napisał komentarza a jak kiedyś był pytany - skad bierze czas na pisanie komentarzy to pisał że siada tylko na chwile i pisze Tylko to co pisze jest żywcem przepisane z internetu a poszukanie tego to nie jest minuta
Gieniuchna
+3 #26 ŚmieciGieniuchna 2021-09-17 21:26
Może radni ci co głosowali za podwyżka odradza swoje dochody które otrzymują za te posiedzenia i odradza na śmieci. Tylko chodzą żeby być wybrani po domach a tutaj pokazują na co ich stać tylko zeby coś zrobić to są tylko tam gdzie są korzyści a sami od siebie nic nie zrobią
PIS Janowy
-4 #25 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciPIS Janowy 2021-09-16 15:53
Ooo - i przyglupi Golem sie odezwal nawet? To jednak zyje po drugiej szprycy? Szmate mas zna ryju, pajacu? A teraz sprostowania jego klmast - czyste fakty:
" Sytuacja ta jest realnym dowodem niekompetencji i bezsilności polskiego rządu, a także wyznacznikiem naszej pozycji w UE. Jest też miarą spadku znaczenia Polski w globalnej polityce klimatycznej oraz skutkiem strategicznego błędu Donalda Tuska, który podpisując pakt energetyczno-klimatyczny, zgodził się, by Polska do roku 2020 zmniejszyła emisję CO2 o 20 procent.

Przed objęciem rządów przez premiera Tuska Polska była uznawana za jednego ze światowych liderów w redukcji emisji dwutlenku węgla i innych tzw. gazów cieplarnianych. Rządy koalicji PO – PSL to czas zaniechań, niekompetencji i działania wbrew polskiej racji stanu. Akceptacja unijnego paktu energetyczno-klimatycznego stała się niechlubnym ukoronowaniem polityki prowadzonej z brukselskiego klęcznika.

Globalną redukcję emisji CO2
zapisano w konwencji klimatycznej ONZ i protokole z Kioto. Polska zobowiązała się, że w latach 2008 – 2012 zmniejszy emisję dwutlenku węgla o 6 proc. w stosunku do roku bazowego 1988. Tymczasem do roku 2005 Polska zmniejszyła emisję CO2 aż o 31,9 (!!!) proc., stając się globalnym liderem polityki klimatycznej. Redukując emisję z ponadpięciokrotną nawiązką, pozostawiliśmy daleko w tyle kraje starej Unii, które w tym samym czasie zwiększyły emisję gazów cieplarnianych, niektóre nawet o kilkadziesiąt procent.
Skuteczna realizacja polityki zrównoważonego rozwoju zaowocowała powierzeniem Polsce prezydencji konwencji klimatycznej ONZ. Funkcję prezydenta konwencji objął w 1999 r. prof. Jan Szyszko, minister ochrony środowiska w rządzie AWS.
Objęcie prezydencji wzmacniało międzynarodową pozycję Polski, stwarzając m.in. ogromne szanse rozwoju wynikające z mechanizmów finansowych konwencji, czyli: handel emisjami, wspólne przedsięwzięcia i czysty rozwój.
Zmniejszenie emisji o prawie 32 proc. oznaczało, że Polska wypracowała olbrzymi „zapas emisyjny", sięgający około 500 mln ton CO2.

Teraz UWAGA GOLEM !!!

Obejmując rządy, premier Tusk miał komfortową sytuację do realizacji korzystnej dla Polski polityki klimatycznej. Wybrał jednak działanie sprzeczne z polskim interesem. Pierwszym symptomem była rezygnacja z aktywnego udziału Polski w COP-13, czyli konferencji stron konwencji klimatycznej ONZ, odbywającej się w listopadzie 2007 r. na wyspie Bali. Radykalnie zmniejszoną polską delegację sprowadzono do roli statystów, co było spektakularną porażką.

W 2008 r., podczas odbywającej się w Poznaniu kolejnej konferencji, czyli COP-14, minister Maciej Nowicki objął prezydencję konwencji klimatycznej ONZ. Polska jednak nie zabrała na niej głosu, sprowadzając swój udział do organizacji pobytu kilkunastu tysięcy gości, zapewnienia im noclegów, sal konferencyjnych, zakupu kawy, zimnych napojów oraz słonych paluszków.

Unia Europejska zlekceważyła konferencję konwencji klimatycznej ONZ w Poznaniu tak samo jak polski rząd. Donald Tusk, zamiast walczyć w Poznaniu o narodowe interesy, podpisywał w Brukseli niekorzystny dla Polski pakt klimatyczno-energetyczny. Podważył tym i tak słabiutką pozycję swego ministra, prof. Macieja Nowickiego, wybranego właśnie głosami blisko 200 krajów na prezydenta konwencji. Trudno nie nazwać tego kompromitacją.

Jednak po powrocie z Brukseli premier Tusk dumnie obwieścił sukces rządu polegający na tym, że Polska zobowiązała się zmniejszyć emisję CO2 w latach 2013 – 2020 r. „tylko o 20 proc.". Tymczasem rzekomy sukces jest faktyczną klęską, gdyż szef polskiego rządu zgodził się, by poziom redukcji emisji CO
liczyć nie od 1988 r., ale od 2005 r.
(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) - GOLEM - nie wiedziales o tym?!!

W ten sposób do bilansu obniżenia emisji przez Polskę nie będzie wliczana, osiągnięta w latach 1988 – 2005, rekordowa redukcja o 31,9 procent. W tym samym czasie inne kraje europejskie zamiast obniżyć emisję zgodnie z protokołem z Kioto, znacząco ją podniosły. Na przykład Hiszpania aż o 48 proc., Portugalia o 41 proc., Włochy o 12,1 proc. A najwięksi unijni orędownicy pakietu klimatycznego zdołali zredukować swoją emisję CO2 o 20%..."
I tyle sprostowan - rzad PIS nie moze zrobic teraz nic, a nawet gdy cos probuje (a zawsze probuje) to przyglupy z opozycji jeszcze podkladaja mu nogi ...
RENIA
+5 #24 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciRENIA 2021-09-16 15:09
Janowy, nieuku.Prosił cię ktoś abyś zabierał głos w sprawie podwyżek za wywóz śmieci z terenu gminy Gołańcz.Wez się za porządki w swoim rewrze.
GOLEM
+3 #23 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciGOLEM 2021-09-15 23:43
Ale się rozpisałem. Zapomniałem, że głąby pokroju PIS-Janowy nie czytają tak długich tekstów, bo mają problem ze zrozumieniem tak dużej ilości informacji. Zapewne przeczytamy brednie ameby intelektualnej, która nie do końca zrozumiała o czym piszę, bo nie doczyta lub nie doczytają tekstu do końca.
GOLEM
+1 #22 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciGOLEM 2021-09-15 23:40
PIS-Janowy, a ty znowu udowadniasz, że jesteś amebą intelektualną. Na nic nie zgodził się Tusk w 2012, ponieważ porozumienia Paryskie zostały podpisane w grudniu 2015, czyli to PiS-dzielce zgodziły się na to co wypisujesz. Tusk w 2012 zgodził się na wprowadzenie limitów CO2. Nawet jakby się nie zgodził, to i tak by to weszło. Problem w tym, że ten nieudolny rząd PiS-dzielców, cały czas wciskał Polakom, że obroni w Polsce energię z węgla i nie pozwoli zamykać kopalni.
To czysty populizm w celu utrzymania władzy i łatwo przyswajalny przez ciemny lud pokroju PIS-Janowego. Dawno mnie tu nie było i PIS-Janowy widzę, że się rozwinął ze swoimi kłamstwami z reżimowej TVP i TVP INFO. Jak pokazują ostatnie badania najmniej wiarygodna telewizja to TVP I TVP INFO. Połowa polaków nie wierzy w przekaz tych reżimówek. Zapewne niedługo podnioosą larum i PIS-Janowy razem z nimi, że UE odbiera nam suwerenność, bo ta wstrętna UE chce wprowadzić rozwiązania zapewniające niezależność mediów. Zapewne znowu usłyszymy o jakimś neomarksiźmie. Celowo to używają, choć sami flirtują z Putinem i Orbanem, czyli wtyczką Putina. Węgry jako jedyne państwo UE kupiło szczepionkę Sputnik od Rosji. Na Węgrzech podobnie jak w Rosji funkcjonują oligarchowie związani z Orbanem. PIS-dzielce właśnie hodują swoich przyszłych oligarchów w spółkach skarbu państwa z naszych podatków.
Wracając do polityki klimatycznej, to taki niechluj jak PIS-Janowy, wyśmiewający ludzi biegających i jeżdżących w leginsach i odpowiednio dobranym stroju i śmiejących się, że jeżdżą i biegają w rajtuzach, niewiele jest w stanie zrozumieć z problemów klimatycznych, do których my ludzie doprowadziliśmy od momentu rewolucji przemysłowej. Nadszedł czas aby to naprawić i jest to ostatni dzwonek. Co do kwestii "tęczowych", to problem mają głąby pokroju PIS-Janowego. Ja nie mam problemu z akceptacją innych ludzi. Oni z niczym się nie obnoszą jak te głąby twierdzą, lecz domagają się równego traktowania. Chodzi o prawo do równego traktowania w przypadku dziedziczenia, informacji w przypadku wypadku i choroby, wspólnego opodatkowania, itd. Nikt nie mówi tu o adopcji dzieci i zawieraniu małżeństw. To przekaz ideologiczny prawicy, że chodzi o zawieranie małżeństw i adopcję dzieci.
PIS-Janowy jest tak męski i tak patriotyczny, że boi się 10% społeczeństwa. Nie bądź śmieszny PIS-Janowy ze swoją skrajnie ideologiczną prawicową propagandą. Ja swojego dziecka nie dam niszczyć i demonizować takim amebą intelektualnym jak ty, w imię jakiś chorych ideologii prawicowych. Ty do końca możesz się nie dowiedzieć jakie preferencje seksualne mają twoje dzieci, bo trudno będzie im się przyznać takiemu tyranowi ideologicznemu jak ty. Idź do kościoła pomódl się o rozum, ale nie posyłaj pedofilom swoich dzieci, aby nie miały do ciebie żalu, że byłeś tak naiwny i nie umiałeś korzystać z własnego mózgu.
Zosia
+5 #21 Brak zachamowań!!!Zosia 2021-09-15 19:38
Patrząc na to wszytko co się dzieje w Gołańczy to tylko zapaść się pod ziemię w biały dzień krótko mówiąc szary człowiek nie ma szans na pracę a burmistrz organizuje dla swojej rodziny beż problemy , nie patrząc na innych i myśląc że wszystko jest ok. A panndytektor ógł by mieć swoje zdanie. . Proponuję odebrać zalegające podania w szkole i szukać gdzie indziej.
PIS Janowy
-3 #20 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciPIS Janowy 2021-09-15 17:30
Mieszkaniec 1 - nie rzadzacy! Nie rzadzacy molu wagrowiecki!! Teczowy Parlament Europejski! Na ktorego bzdurne zasady zgodzil sie Herr Thusk w 2012 roku. I tak - do 2035 nie ma byc w UE produkownych aut spalinowyyc. Maja byc tylko elektryczne hulajnogi. Dalej:
" ...W ramach przygotowań do ponownego wykorzystania i recyklingu odpadów komunalnych państwa członkowskie zgodziły się do 2025 r. przetwarzać 55 proc. odpadów komunalnych, do 2030 r. – 60 proc., a do 2035 – 65 proc. Państwa członkowskie będą musiały ustanowić osobną zbiórkę odpadów niebezpiecznych z gospodarstw domowych od 2022 r. bioodpadów od 2023 r. oraz tekstyliów od 2025 r. Osobna zbiórka obowiązuje już w stosunku do papieru i kartonu, szkła, metali i plastiku.
Cele dotyczące opakowań kształtują się następująco:
recykling wszystkich opakowań – 65 proc. do 2025 r. i 70 proc. do 2030 r.,
plastik – 50 proc. do 2025 r. i 55 proc. do 2030 r.,
drewno – 25 proc. do 2025 r. i 30 proc. do 2030 r.,
metale żelazne – 70 proc. do 2025 r. i 80 proc. do 2030 r.,
aluminium – 50 proc. do 2025 r. i 60 proc. do 2030 r.,
szkło – 70 proc. do 2025 r. i 75 proc. do 2030 r.,
papier i karton – 75 proc. do 2025 r. i 85 proc. do 2030 r.

Widzisz te liczby? PODWYZKI TO DOPIERO BEDA! Ku chwale UE!
A tymczasem cala Azja, cala Afryka, obydwie Ameryki maja w dupie wszelkie zalecenia ...'
To samo dzieje sie z pradem - tzw. pakiety CO2 zabija nas w ciagu 10 lat. Juz podwyzka pradu goni podwyzek - bedziemy miec "zielony, k..a, lad" Biedronia i Trzaszkowskiego. W postaci wiru w portfelu.
MIESZKANIEC 1
-2 #19 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciMIESZKANIEC 1 2021-09-15 16:29
Drogo jak /..../ jednak ja sprawdziłem. To nie nasi samorządowcy winni tej sytuacji, nie MSOK w Kopaszynie. Jeżeli by tak było to dlaczego podwyżki w całym kraju ? też tam są słabi samorządowcy ? To rządzący przygotowują system tak aby ceny rosły. Czy ktoś orientuje się ile wzrosły koszty utylizacji. Czy ktoś wie, że tzw opłata marszałkowska rośnie, rośnie. Rządzący przygotowali nam samorządowcom , ale i mieszkańcom ten los.
oil
+3 #18 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmiecioil 2021-09-15 16:15
Szygenda nie jest po to żeby myśleć co zrobić żeby koszty nie rosły on ma tylko tam stołek i godziwą pensje
PIS Janowy
-5 #17 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciPIS Janowy 2021-09-15 16:11
Freydys - ceny smieci ida w calym kraju w gore, tylko nikt jakos nie chce zrozumiec, ze glownym powodem tego jest "walka" UE z ociepleniem i zasmieceniem. Nie walczy sie z producentami tzch smieci pakujacych kazde gowno w kilogramz plastiku ale cale koszty przeruca sie na ludzi. Ceny dopiero pojda - poczytajcie sobie "ambitne plany tych palantow teczowych". Do 2035 nie ma byc aut spalinowych, nie ma byc elektrowni weglowych a kto takie ma to ma placic haracz na rzecz tych ktore maja atomowki. W Polsce to trzeba bedzie chyba na konie sie przesiasc, tak nas wyru..ja! A debilna opozycja tylko przyklaskuje temu ... ZADEN RZAD sobie nie poradzi! Tak samo jak z farsa na swirowirusie
o smiertelnosci 0,2 %, na ktorej Polska jest do tylu na blisko 500 MLD. A tutaj dalej sie mysli o "zielonych przystankach i budkach dla owadow" ...
Freydis
+9 #16 Kucharka radną?Freydis 2021-09-15 14:46
Hania1988 dobrze, że radni nie są wybierani przez jednego wyborcę, bo patrząc na twój tok myślenia, to zaraz w gołanieckiej radzie będą sami "fachowcy".
Czy Ty naprawdę uważasz, że bardzo dobra kucharka, będzie doskonałą radną? Skoro faktycznie tak uważasz, to lekarzami mogą być listonosze, co z pewnością rozwiąże problem służby zdrowia.
Dziwne rozumowanie.
Freydis
+3 #15 Fachowiec kosztujeFreydis 2021-09-15 14:40
Przemek1976 szanuję Twój głos. Masz prawo tak myśleć. Najłatwiej zrzucić wszystko na wzrost cen np. paliwa. Inflacja za sierpień jest najwyższa od 2001 roku, wg danych GUS wyniosła w sierpniu 5,5%, kosmos, jednak problem w tym, że rząd nic z tym nie robi, bo obawia się spadku poparcia. Reakcja powinna być natychmiastowa m.in. podniesienie stóp procentowych, tylko komu to się spodoba?
Patrząc na gminę miałem na myśli zupełnie coś innego. Poszukanie rozwiązania.
Co do doradztwa. W urzędach zarabia się bardzo mało, dlatego brakuje tam fachowców, fachowcy pracują w sektorze prywatnym. Doradzanie to bardzo dochody biznes, myślę, że gmin nie stać na prawdziwego fachowca/doradcę. Swoją drogą włodarze muszą zmienić myślenie, niestety nie są to alfy i omegi.
Co do samych radnych, to już inny temat. Nie wiedzą co głosują. Mało kto zauważył, że de facto radni swoim głosowaniem obniżyli cenę śmieci z dniem 1 stycznia 2022 r., co powoduje, że burmistrz ma większy problem niż wskazuje artykuł.
Przemek1976
-3 #14 FreydisPrzemek1976 2021-09-15 13:02
Freydis serio myślisz, że takich rozmów nie było? Z tego co widać gmina walczy o każda złotówkę co widać gołym po dokonanych inwestycjach. Skoro cena paliwa poszła w górę to siła rzeczy koszt odbioru jest wyższy i koszt utylizacji śmieci. Z tego co się orientuję to gmina zaoszczędziła już 1,2 mln na samym przetargu. Odmawiając monopolicznej firmie wykonywania usług. Jak znasz alternatywę, żeby gmina sie rozwijała i dopłacała do prądu, ścieków i śmieci to złóż cv, albo zaoferuj swoje droractwo. Na pewno będziesz wybitnym fachowcem o kolosalnych zarobkach, bo skorzysta z tego niejedna gmina czy miasto. Wydaje mi się po tym co piszesz, że umiesz tylko pisać ogólnikowo i myślisz, że gmina Gołańcz ma maszynkę to produkowania kasy. A przeciwstawianie się opozycji to już jest normalne głosuje na "nie, bo nie", a to nie jest dobry kierunek.
Hania1988
-8 #13 "A ta Chojnacka"Hania1988 2021-09-15 11:33
Jak już to Pani Chojnacka najlepsza Kucharka jaką znam Geslerowa się chowa!!!! Najlepsza organizatorka imprez!!! Jeśli nie chcieli P. RENATKI wpóścić drzwiami to weszła OKNEM :) Zasłużyła na to żeby nią zostać nic bez powodu się nie dzieje najwidoczniej ludzie macie niezły jubel z tymi śmieciami bo jeśli byłyby segregowane było by pewnie też milej dla otoczenia i środowiska 🙂 Pani Renatko jesteśmy z Panią :) a po nazwisku na pastwisku :)
Hania1988
-8 #12 "A ta Chojnacka"Hania1988 2021-09-15 11:26
Jak już to Pani Chojnacka po nazwisku na pastwisku! PANI RENATKO JEST Pani najlepszą Kucharką jaką znam najlepsza osoba która organizuje najlepsze imprezy i najlepsze jedzenie Geslerowa się chowa :) Jak to mówią przez żołądek do SERCA :) A jeśli nie chcieli wpóścić Panią Renatkę drzwiami to weszła OKNEM :) I BRAWO JEJ ZA TO :) JESTEŚMY Z Panią a Pani nic do tego jak to się stało że się dostała najważniejsze że jest i będzie :) P. RENATKO serdecznie pozdrawiam
Freydis
+8 #11 Stangancja w GołańczyFreydis 2021-09-15 10:26
Przemek1976 nie zgadzam się z Tobą. Ceny śmieci w całym kraju idą w górę. Włodarze nie szukają jednak rozwiązań, najłatwiej podnieść cenę i temat zamknięty.

Warto zaznaczyć, że gminy powiatu wągrowieckiego mają swoje wysypisko — MSOK Kopaszyn. Dlaczego udziałowcy nie usiądą do stołu i nie pomyślą, jak rozwiązać ten problem, dlaczego nie zastanowią się jak zatrzymać ten chory wzrost cen?

Moim zdaniem Gmina Gołańcz potrzebuje nowego włodarza. Aktualna sytuacja jest dla gminy zła, urzędnicy zasiedzieli się na swoich stołkach, a burmistrz zapomniał kto i po co go wybrał. Dzisiaj nie wystarczy być burmistrzem. W obecnych czasach liczy się kreatywność, przebojowość. Moim zdaniem p. Durski do takich osób nie należy.

Przyszłością tej gminy jest opozycja, która może wreszcie zacznie patrzeć władzy na ręce, może zacznie rozliczać, strofować, wyrzucać błędy, zmuszać do działania. Czy wtedy pan burmistrz się ocknie i zacznie działać? Tego nie wiem, jednak uważam, że jeżeli opozycja nawali, to Gminę Gołańczy czekają kolejne długie lata posłuchy z p. Durskim i p. Wierzbicką na czele.
Mieciu
+9 #10 Wstyd !!!!!Mieciu 2021-09-15 09:23
Brawo dla radnych, którzy wreszcie mają SWOJE zdanie, a nie tańczą tak jak starsi koledzy z rady zagrają :lol:.
Co do etatu dla córki burmistrza.... przecież to nic nowego, że w Gołańczy od wielu lat zatrudnia się "po znajomości " i to w każdej instytucji... urząd, szkoła, przedszkole. Wstyd!!!
Przemek1976
-6 #9 PodwyżkiPrzemek1976 2021-09-14 23:25
Ktoś kto nie ma pojęcia o przedsiębiorczości podjął decyzję przeciw. Skąd gmina ma brać pieniądze na płycie wzrostolu cen za wywóz śmieci, za prąd itd. Wszystko ma zostać na stałym poziomie? Przedszkola za darmo, żłobki za darmo, trzy szkoły na utrzymaniu? Najlepiej jeździec po dziurawych drogach i chodzić w bagnie po pachy. Podejrzewam, że większy wydatek kasy rodzinnej o średnik 40 zł nie zrujnuje budżetu gospodarstwa domowego. To nie może tak działać, że wszystko będzie za darmo. W takiej sytuacji gmina się zatrzyma i będzie szukać obciannia kosztów w innych sektorach. Jak rodzic zapłaci za dziecko w żłobku lub przedkoszolu ok. 600 zl to dopiero się oczka otworzą. Nie mówiąc o zamykaniu szkół. Ale cóż nie każdy musi się na tym znać...
Nauczycielka
+4 #8 Mały niesmak i wstydNauczycielka 2021-09-14 22:42
Niektórzy nauczyciele dziwnym zbiegiem okoliczności nawet zostali pozbawieni paru godzin lekcji w-f . Ale pewnie to tylko zbieg okoliczności.
Jaro
+2 #7 Brak szansJaro 2021-09-14 20:59
A moje podanie leży już chyba z 4 lata i nic ciągle słychać to samo brak godzin . Jaki wniosek jak trzeba to trzeba przyjąć dziwię się dyrektorowi.
Nuda
+3 #6 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciNuda 2021-09-14 19:04
Wszędzie te same schematy
Piter
+10 #5 Inne sprawyPiter 2021-09-14 18:52
Burmistrz zamiast szukać gdzieś oszczędności na pokrycie kosztów śmieci całe wakacje włączył się w szukanie nauczyciela w-f w szkole podstawowej . I znalazł NAJLEPSZEGO innego pewnie nie było . A kogo własną córkę . i jak tu mówić o równych szansach.
Śmieci
+17 #4 Pstryczek w BurmistrzaŚmieci 2021-09-14 12:46
Wreszcie jest grupa co ma swoje zdanie a nie głosuję pod dyktando Burmistrza . Brawo radni macie mój głos.
Można
+21 #3 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciMożna 2021-09-14 10:55
Można? Można. Niech radni innych gmin wezmą przykład.
Kolo
-4 #2 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciKolo 2021-09-14 10:50
No tak Trzeba zrobić zrzutkę bo Szygenda za mało zarabia Co to jest 200 tys rocznie za tak odpowiedzialna robotę na wysypisku śmieci
Gołańcz pamięta
+18 #1 RE: Radni z Gołańczy zablokowali podwyżkę cen śmieciGołańcz pamięta 2021-09-14 10:35
A ta Chojnacka to dopiero co weszła i już po stronie podwyżek? Ładnie, ładnie. Ciesz się kobieto, że nie było wyborów, bo przy jakimkolwiek kandydacie nie miałabyś żadnych szans. Radna, która wchodzi przez okno od kuchni, to nie radna, nie ma żadnego poparcia społecznego i staje się marionetką.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.