• Wyświetlono: 1824

Nielba pokonała lidera

Wągrowiecka Nielba niedzielnym meczem z Mazurem Sierpc zakończyła ligowe zmagania we własnej hali w 2019 roku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych trenera Bartosza Świerada różnicą trzech trafień.

Pierwsza połowa niedzielnej rywalizacji pokazała, że będzie to trudna przeprawa dla wągrowieckiego zespołu. Grze żółto-czarnych towarzyszyły niedokładności w ataku pozycyjnym, błędy i liczba obronionych rzutów przez bramkarza przyjezdnych.  Niemoc wągrowczan potrafili wykorzystać szczypiorniści Mazura, którzy punktowali miejscowych, w pewnym momencie prowadząc nawet różnicą czterech goli. Wynik ten mógłby być różny, gdyby nie skuteczne interwencje i szczęście między słupkami Dariusza Zanto. Słabsza dyspozycja w ataku nie przełożyła się na postawę w defensywie, gdzie Nielbiści zaprezentowali się naprawdę bardzo dobrze, o czym świadczy wynik po pierwszej połowie 7:10.

Przerwa w grze bardzo dobrze wpłynęła na piłkarzy ręcznych Nielby. Pozytywny sygnał już w pierwszych akcjach dali Patryk Skrzypczak i Przemysław Wrzesień. Trafienia naszych zawodników pozwoliły złapać kontakt bramkowy 10:11, który jak się później okazało, utrzymywał się przez większą część gry w tej części meczu.  Nielba pokazała walkę i determinacje o każdą piłkę. Starała się wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję na zdobycie gola. Takie też były po tym, jak goście wycofywali bramkarza. Między innymi Dariusz Widziński i Marek Boneczko oddawali celne rzuty do pustej bramki. Efekty tej walki na parkiecie zaczęły uwidaczniać się wyraźniej im bliżej końca rywalizacji. W 59. minucie przy stanie 23:22 Mazur miał rzut karny! Ten został zamieniony na bramkę i w Wągrowcu temperatura widowiska wzrosła jeszcze bardziej. 29 sekund przed ostatnią syreną Nielba prowadziła 24:23. Ekipa z Sierpca miała jeszcze szansę na doprowadzenie do wyrównania, ale piłka po rozegraniu zawodników Mazura wylądowała poza linią boczną i Nielbiści byli o krok od odniesienia zwycięstwa. Wielkopolanie wykorzystali dosłownie każdą sekundę i zdobyli jeszcze dwa gole, aby ostatecznie zwyciężyć dotychczasowego lidera 26:23!

Pierwszą rundę sezonu 2019/20 Nielba zakończy w Ciechanowie, gdzie w niedzielę zagra z Jurandem.

MKS Nielba Wągrowiec – MKS Mazur Sierpc 26:23 (7:10)

Nielba: Zanto, Gawlik – Wrzesień 2, Gregor 3, Skrzypczak 4, Widziński 8, Matlach 5, Boneczko 4, Hoffmann, Pacała, Marcinkowski, Babiaczyk, Smoliński, Drzazgowski