• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1454

Nie wyrzucaj jedzenia po świętach, oddaj je do jadłodajni

Już w drugi dzień świąt ponownie odbędzie się akcja "Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi". Akcja zorganizowana zostanie również w Wągrowcu.

W całej Polsce wolontariusze przyjadą pod wskazany adres, odbiorą posiłki, które zostały nam po Świętach i zawiozą do lokalnych jadłodajni dla ubogich i bezdomnych osób. Akcja działa przez 3 dni, od 26. do 28 grudnia, a jej zasięg obejmie ponad 30 miast i miasteczek, m.in. Warszawę, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Zieloną Górę, Łódź, a także Wągrowiec.

W Wągrowcu akcja odbędzie się po raz pierwszy i będzie działała przez dwa dni 27 i 28 grudnia w godzinach 10.00-20.00.

Według ostatnich danych w Polsce marnuje się 9 milionów ton żywności rocznie, a każdy z nas rocznie wyrzuca ponad 200 kg. Jednocześnie podczas Świąt często gotujemy dużo za dużo. Z pomocą przyjdą wolontariusze akcji. Wystarczy, że zgłosimy się przez prosty formularz na stronie akcji www.podzielmysie.pl. Tam po wypełnieniu formularza umówimy się na godzinę i odbiór jedzenia, następnie wolontariusz przyjedzie, odbierze pakunek i zawiezie do lokalnej instytucji wspierającej osoby ubogie. Jeśli ktoś nie ma możliwości, by zrobić to przez stronę internetową, może skontaktować się telefonicznie.

Dla mieszkańców Wągrowca będzie działał numer telefonu: 502 985 333. Można też zawieźć żywność osobiście. Jadłodajnia w naszym mieście znajduje się przy parafii Św. Wojciecha.

- Przyjmujemy każde świeże, przygotowane w domu potrawy takie jak pierogi, bigos, makarony i sałatki, jak również ciasta, pieczywo i wszelkie produkty o długim terminie ważności. Jedzenie może być świeżo zrobione lub otwarte, o ile mamy pewność, że jest dobre do zjedzenia w ciągu 24 godzin — informuje organizatorka Maria Skołożyńska.

Zapraszamy mieszkańców Wągrowca do udziału w tej szlachetnej akcji.

- Chodzi również o to, by nie wyrzucać jedzenia, które w dużych ilościach marnowane jest właśnie po Świętach, ale mądrze je zagospodarować lub podzielić się z tymi, którzy nie żyją w dostatku. Z pomocy jadłodajni przy parafii św. Wojciecha korzystają nie tylko osoby bezdomne, ale także emeryci, renciści, którym po odliczeniu opłat za mieszkanie, rachunki, leki nie zostaje wiele pieniędzy na godne życie. Po raz pierwszy o tej akcji usłyszałem po tegorocznych Świętach Wielkiej Nocy i stwierdziłem, że skoro mamy w naszym mieście jadłodajnie to jest to świetna okazja, by dać szansę mieszkańcom Wągrowca do uczynienia dobra – tłumaczy Bartek Wrzosek, pomysłodawca przeprowadzenia akcji w Wągrowcu.

Kontakt z organizatorem akcji na terenie Wągrowca kom. 502 985 333 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ