• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3778

Zielony Ogród Przyjaźni w Gołańczy

Szkoła Podstawowa w Gołańczy została zwycięzcą VIII edycji konkursu grantowego ,,Fundusz Naturalnej Energii”. Szkoła otrzymała 10 tysięcy.

Konkurs został ogłoszony przez ogłoszonego przez Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System w Warszawie przy współpracy z Fundacją Nasza Ziemia. Szkoła Podstawowa w Gołańczy otrzymała na realizację Projektu kwotę 10 000,00 zł.

- Celem Projektu było pozyskanie środków finansowych na stworzenie ZIELONEGO OGRODU PRZYJAŹNI tj. ogródka botaniczno-naukowego przy szkole oraz ochronę trawnika przed parkującymi samochodami. Przy nasadzeniach zieleni, wokół szkoły zostało utworzone zaplecze naukowo-badawcze dla młodych przyrodników. Zakupiono klatkę meteorologiczną, walizkę ekobadacza i inne pomoce naukowe oraz betonowe gazony, które zostały obsadzone roślinami. Badania w ogródku meteorologicznym uczniowie będą mogli wykorzystać na lekcjach geografii, przyrody, biologii, fizyki, matematyki oraz w nauczaniu wczesnoszkolnym — tłumaczy Dorota Jabłońska, nauczyciel SP w Gołańczy.

W ciągu ostatnich miesięcy w Szkole Podstawowej w Gołańczy były realizowane nie tylko działania przyrodnicze, ale również ekologiczne.

- Odbywały się liczne konkursy, lekcje naukowo-badawcze, wycieczki edukacyjne, festyny, projekcje filmów dotyczących odnawialnych źródeł energii oraz recyklingu. Ponadto od kilku lat w SP w Gołańczy odbywają się akcje zbierania plastikowych nakrętek na sprzęt rehabilitacyjny, a także makulatury, puszek, baterii, a w tym roku nawet elektrośmieci, których zebrano ponad 2 tony — dodaje Dorota Jabłońska.

W odpowiedzi na wspieranie lokalnych inicjatyw Projekt miał na celu podniesienie świadomości ekologicznej dzieci, młodzieży oraz mieszkańców gminy Gołańcz, dotyczącej prawidłowej segregacji odpadów ze szczególnym uwzględnieniem plastiku i elektrośmieci.

Wszelkie działania przyrodniczo-ekologiczne w szkole były wspierane przez Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System, jak również przez Miasto i Gminę Gołańcz oraz firmę FANDRUK.

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ