• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1429

Pierwszy stopień alarmowy ALFA oraz ALFA-CRP

Premier Mateusz Morawiecki wprowadził pierwszy stopień alarmowy ALFA oraz ALFA-CRP. Alarm potrwa od jutra 23 do 29 stycznia.

W związku z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające od czwartku (23 stycznia) do środy (29 stycznia) pierwszy stopień alarmowy ALFA oraz ALFA-CRP na obszarze całego kraju oraz drugi stopień alarmowy BRAVO na obszarze województwa małopolskiego.

Wprowadzenie stopni alarmowych ma charakter prewencyjny. Podobne środki bezpieczeństwa były podejmowane także przy organizacji w Polsce innych wydarzeń międzynarodowych, np. podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Łącznie występują cztery poziomy stopni alarmowych, które są sygnałem na służb dbających o bezpieczeństwo całej administracji publicznej do zachowania szczególnej ostrożności. Oprócz najniższych ALFA i BRAVO, istnieją także CHARLIE i DELTA. Wprowadza się je w razie zagrożenia zdarzeniem o charakterze terrorystycznym lub w sytuacji, gdy dojdzie do takiego zdarzenia.

Stopień alarmowy ALFA jest przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności.

Podczas jego obowiązywania wszyscy powinni zwracać szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład na nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń.

Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numerów telefonu 112 oraz 997.

Stopień alarmowy ALFA-CRP jest pierwszym w czterostopniowej skali. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje publiczne będą  m.in. monitorować i weryfikować, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Komentarze   

GOLEM
+4 #16 RE: Pierwszy stopień alarmowy ALFA oraz ALFA-CRPGOLEM 2020-01-27 02:11
PiS-Janowy jak zwykle obnażyłeś swoją małostkowość. Twoja drwina i kpina z mojej osoby to miód na moje uszy, bo świadczy to o twojej słabości wobec prawdy i argumentów. Tak się składa, że nie jestem gejem i nie lubuję się w owłosionych torsach. Mam rodzinę i dzieci. Poza tym znam kilka osób homoseksualnych z Wągrowca i są to osoby znacznie bardziej wartościowe niż takie coś jak ty. Są to ludzie pracujący w urzędach lokalnych oraz osoby z którymi możesz mieć kontak. Nie wiesz o tym kim są, a pomagają toobie załatwić pewne sprawy. Nie wiesz czy lekarz, sprzedaca, sprzedawczyni, a może urzędnik czy nauczyciel lub nauczycielka nie są osobami homoseksualnymi . Ja oceniam ludzi, po tym kim są i jak postępują. Ty oceniasz ludzi włażąc im do łóżka i zaglądając pod kołdrę. Jesteś obrzydliwym homofobem, ksenofobem i rasistą, czyli malutkim przestraszonym wyznawcą PiSdzielców, bojącym się wszystkiego co inne i dla ciebie nie zrozumiałe.
PIS-Janowy
-7 #15 RE: Pierwszy stopień alarmowy ALFA oraz ALFA-CRPPIS-Janowy 2020-01-25 09:04
Monika - jak widzisz - nie masz szans u naszego nowoczesnego golema. On gustuje bardziej w owlosonych meskich tylkach niz samiczych. No ale tak to jest czasami - odchyli byly, są i będą w naturze. A tymczasem idolka golema, jahira klaudia, w obronie konstytucji i kasty sędziowskiej odpierdoliła happening ostatnio bazgrząc i składajac do kupy plakat z napisem DYKTURA w sejmowym kiblu dla niepełnosprawny ch. Oby jej zdrowie dopisywało - bo ciężko znależć lepsze odwzorowanie poziomu intelektualnego dzisiejszej oPOzycji....
GOLEM
+3 #14 RE: Pierwszy stopień alarmowy ALFA oraz ALFA-CRPGOLEM 2020-01-25 00:45
Monia - a ty swoje próbujesz tutaj wcisną. Nie ma tutaj panów chętnych na coś nic i bliżej nie określonego. Jeżeli chcesz w taki sposób reklamować swoje wdzięki, to doradzam wystawić tyłek przy najbliższej drodze wojewódzkiej. Tam chętnych troglodtów zapewne nie zabraknie. Przynajmniej, nie będą jeździć non stop, na ręcznym :)
GOLEM
+6 #13 RE: Pierwszy stopień alarmowy ALFA oraz ALFA-CRPGOLEM 2020-01-25 00:41
PiS-Janowy zluzuj majty i napisz wreszcie tutaj coś od siebie, zamiast wklejać propagandowe teksty rodem z portali braci Karnowskich. Zapomniałeś, że ten wasz neo Trybunał Konstytucyjny orzekł, że niby istniej spór kompetencyjny między Sąem Najwyższym, a sejmem i prezydentem i Przyłębska zaznaczyła, że zgodnie z ustawą wszczęcie postępowania przed TK powoduje zawieszenie postępowań przed organami, które prowadzą spór. Problem w tym, że sejm nie zaprzestał procedowania na ustawą represyjną lub inaczej zwaną kagańcową, a PiSdzielce oczekiwały, że Sąd Najwyższy powstrzyma się prze wydaniem uchwały. Kto więc łomem chce podważać normy prawne w Polsce?! To PiSdzielce chcą łomem wysadzić w cywilizowanym świecie i jeszcze obowiązujące w Polsce. Rządzą nami troglodyci, którzy na siłę chcą nam Polakom narzucić swój porządek prawny i wmówić, że wszystko co do tej pory było jest złe, a to co oni proponują jest dobre. Wciskasz ludziom tutaj kit i brednie, które wklejasz z propagandowych mediów i myślisz, że dzięki wypocinom reżimowych i usłużnych prawników, zrobisz na kimś wrażenie.
Jakim prawem urzędnik państwowy, jakim jest Zibro, próbóje negować wyrok Sądu Najwyższego w Polsce. Czy to jest w jego prerogatywach? Kim jest Zibro, żeby oceniać profesorów prawa? Czyżby dziś nauka i wiedza były czymś złym, podobnie jak to było za komuny i sąy ludowe orzekały zgonie z linią partii?! Ten scenariusz, który obecnie fundujecie Polakom, już przerabialiśmy za czasów komuny. Zamkniecie tym sposobem granice państtwa, tym młodym dzbanom wierzącym w was. Ciekawe jak wytłumaczycie im, że znowu świat idzie do przodu a Polska cofa się w rozwoju. Zabierzesz tą kasę, której dorobiłeś się na kłamstwie i oszustwie do grobu?! Jaki los chcesz zgotować swoim dzieciom, wnukom i prawnukom? Bawi ciebie to zakłamanie. Jeżeli nie rozumiesz podstawowych zasad rządzących prawem i ekonomią w cywilizowanym kraju to nie wypisuj bredni i bzdur! Nie wprowadzaj młodego pokolenia w błąd i nie oszukuj ich. Wystarczy być prawdziwym i świadadomym tego co wypisijesz. Oszukujesz to młode pokolenie swoimi wpisami pod zmienionymi nickami, a jednocześnie angażujesz trolli z PSP Wągrowiec. Czy to uważasz za uczciwe postępowanie?! Jak nisko trzeba upaść, aby zaklinać obecną rzeczywistość obowiązującą w Europie i mam tu na myśli zjednoczoną Europę, a nie europejską część Rosji.
PIS-Janowy
-5 #12 RE: Pierwszy stopień alarmowy ALFA oraz ALFA-CRPPIS-Janowy 2020-01-24 11:20
A teraz czzas na ksenofobiczny, rasistowski, prooagndowy I pełen nienawiści wpis. COby naszz szanwny golemjahira, pierwszy opozycjonista Bolkowy miał co zebrać:"...
Gangsterskie postanowienia i inne wybiegi prawne od samego początku wprowadziła najwyższa kasta. Najpierw mieliśmy niezgodne z konstytucją i ustawami wybory sędziów do TK, potem Rzepliński robił cuda, „nie widział ustaw”, nie uznawał sędziów, w końcu to nikt inny tylko Rzepliński po raz pierwszy zastosował całkowicie gangsterski chwyt, jakim jest zabezpieczanie postanowienia na podstawie przepisów z Kodeksu postępowania cywilnego. Tamto postanowienie miało oczywiście takie samo zadania, jak wszystkie kolejne wydawane przez SN i teraz TK – blokada wyboru nowych sędziów. Teraz dodatkowo mamy po stronie kasty jeszcze dalej posuniętą gangsterkę, bo SN chce jednocześnie usunąć wybranych sędziów i tym sposobem zablokować wybór nowego prezesa SN.

Po czterech latach od „wyczynów prawnych” kasty, PiS sięgnął po tę samą broń, ponieważ nie miał innego wyjścia. Nie da się niczego zmienić metodami cywilizowanymi, gdy się toczy bój z prawnymi gangsterami. Pierwszy na pomysł zabezpieczania procedur i de facto zawieszenia ustaw na modłę kasty, wpadł sędzia Zaradkiewicz, następnie dołączyła Izba Dyscyplinarna i wczoraj Trybunał Konstytucyjny. W tym miejscu inteligentny i przyzwoity człowiek musi dokonać uczciwej analizy podzielonej na dwie kwestie: prawną i społeczną. Prawnie działania Zaradkiewicza i Izby Dyscyplinarnej nie różnią się absolutnie niczym, od tego co robił Rzepliński i Gersdorf, to są działania na poziomie weź łom, otwórz na chama wszystkie kodeksy i taką samą metodą dobierz paragrafy do, najłagodniej mówiąc, kuriozalnego postanowienia.

Jedyne postanowienie, które się na tym tle wyróżnia, to jest postanowieni prezesa TK. Tutaj rzeczywiście mamy stosowanie prawa zgodnie z literą i duchem. Prezes TK nie wydała postanowienia na podstawie idiotycznych pytań prejudycjalnych i kpc, ale fundamentalnego pytania wniesionego do TK, które dotyczy sporu kompetencyjnego i zostało zabezpieczone z mocy ustway. Obojętnie jakie brednie opowiadają „eksperci” ten spór ma miejsce i w dodatku jest oczywisty. Otóż Sejm przegłosował ustawy, Prezydent RP na podstawie tych ustaw nominował sędziów, natomiast SN nie mając do tego prawa i kompetencji usiłuje podważyć status sędziów, a tym samym usiłuje wchodzić w kompetencje ustawodawcy i władzy wykonawczej. Bardziej wyrazistego sporu kompetencyjnego nie znajdziemy.
Tak z grubsza wyglądają działania po obu stronach i powstaje pytanie czy SN stosując gangsterskie metody, które uznał za zgodne z prawem, będzie respektował orzeczenia innych organów wydane w tym samym trybie, co więcej wydane przez Izby SN i Trybunał Konstytucyjny. Obojętnie, co zrobi dziś Gersdorf z kolegami i koleżankami, nie będziemy mieli końca tej wojny, ale czekają nas następne bitwy. Jeśli SN uzna orzeczenia Izb SN i TK, to za chwilę będzie mogła zrobić to samo, zadać jakieś idiotyczne pytanie prejudycjalne i zawiesić nową ustawę "sądowniczą", która przewiduje wybór prezesa SN. Jeśli nie uzna, to z taką samą powagą druga strona potraktuje postanowienia SN wydane w identycznym trybie. I tylko na tej podstawie można by prowadzić zabawę w nieskończoność, gdyby nie magiczne słowo „kadencja”. Za parę miesięcy w SN „starzy sędziowie” będą stanowić mniejszość, o ile liczyć nowych sędziów i wakaty łącznie. W tej chwili jest 64 „starych sędziów”, a stanowisk w SN 120. Na palcach jednej ręki da się policzyć ilu potrzeba „nowych sędziów”, aby starzy stracili większość. Dokładnie o to toczy się bój w SN, aby wymienić starą kadrę na nową, bo inaczej nic się nie zmieni i cały czas będziemy mieli działania obstrukcyjne po obu stronach. Metody walki są podobne, chociaż „reguły” ustaliła kasta, natomiast cel całkowicie odmienny, kasta chce zachować stary układ, który chronił mafie i grubych złodziei, PiS chce wymiaru sprawiedliwości dla obywatela i dlatego tutaj się symetria radykalnie kończy. „Kibicuję” w tej brudnej prawnej grze PiS wyłącznie z jednego, wyżej wskazanego powodu i cała reszta kompletnie mnie nie interesuje. Innymi słowy oddzielam aspekt prawny, który jest jednym wielkim bezprawiem, od aspektu społeczno-polit ycznego, gdzie PiS najzwyczajniej w świecie ma rację i prowadzi działanie na rzecz Polaków. A wojna o SN skończy się w tym samym momencie, w którym skończyła się wojna o TK – po wymianie kadr...."
Tak wiec jest nadzieja, ze sedziiwski syf w postacach skrzzeczacych bab w togach niedlugo zostanie usuniety. Howg!
GOLEM
+7 #11 RE: Pierwszy stopień alarmowy ALFA oraz ALFA-CRPGOLEM 2020-01-24 00:57
PiS-Janowy a ty znowu swoje propagandowe brednie tutaj zamieszczasz. Jako naczelny PiSdzielec Wągrowca pozwalasz nazywać poszczególne stopnie alarmów w obcych językach. Nie lepiej i bardziej patriotycznie brzmiały by po Polsku, np. Adrian (określenie żartobliwe obecnego prezydenta, czyli jako słabe i śmieszne zagrożenie) i następne Banaś, Pawłowiczi ostatnie najwyższe Piotrowicz (czyli były prokurator stanu wojennego, z którego PiSdzielce zrobiły sędziego Trybunału Konstytucyjnego - chichot historii lub moralny upadek Polski). Ty lubisz takie niby patriotyczne pierdoły obecnej propagandy, które TVPiS i inne media tłoczą do głów ludziom ograniczonym intelektualnie. Przepraszam za określenie, ale głupsi od posłó i senatorów PiSdzielców są tylko ich wyborcy, łykający ich brednie i bajki. Wszystko drożej, a ty jak zawsze zaklinasz rzeczywistość. W takim tempie jak w tym roku nie drożało nic przez ostanie 12 lat. Tak więc co takiego ukradło PO, jakie największe ich afery możesz tutaj przytoczyć, które przyćmią oszustwa i kłamstwa PiSdzielców? A może to za PO lub innych rządów wobec Polski wszczynane były postępowania grożące nam zamrożeniem lub wstrzymaniem funduszy UE. Zapewne wg ciebie więcej dajemy niż dostajemy z UE. Podaj przykłady twoich bredni. Ostrzegam, bo sprawdzę i dokładnie opiszę. Twoja bezmyślna propaganda tutaj już nie pozostanie nie zauważona. Jeżeli nie odpowiem pod tym postem, bo nie będzie zauważana przez czytających, to znajdę ciebie pod innymi artykułami. Nazbierałem już troszkę dowodów na twoje ksenofobiczne i rasistowskie wpisy, gdzie krytykujesz nauczycieli, lekarzy, sędziów oraz środowiska LGBT. Jak widać masz probllem ze wszystkimi, którzy są mądrzejsi od ciebie.
PIS-Janowy
-9 #10 RE: Pierwszy stopień alarmowy ALFA oraz ALFA-CRPPIS-Janowy 2020-01-23 15:57
Gtreta - ten PIS-janowy z postu #5 na pewno - kumpel Marianka zakutego na pewno. Wscieka sie, bo bezzrobocie niskie i nyc moze niedlugo prace niezla straci. Trezba będzie iść na kasę w soboty popracować ...
Greta
+9 #9 RE: Pierwszy stopień alarmowy ALFA oraz ALFA-CRPGreta 2020-01-23 15:54
PiS jamowy nudzi się chyba w urzędzie pracy
PIS-Janowy
-9 #8 RE: Pierwszy stopień alarmowy ALFA oraz ALFA-CRPPIS-Janowy 2020-01-23 15:53
Dyzma - nie moze tak byc - wcisnalem "+" i juz nie masz wiecej. Na tym forum ja musze byc najwiekszym oszołomem. Wcią tylko zastanawia mnie oskarzanie o pisanie pod róznymi nikami przez goscia który pisze pod moim, he, he, he ... Tak ograniczony umysłowo, ze nie mieści mu się w głowie, ze ktoś używa tylko i wyłacznie jednego podpisu - do wszystkich przymierza swoja miarę. No ale cóż - jahira jako idolką intelektualna tłumaczy wszystko.
DYZMA
-10 #7 RE: Pierwszy stopień alarmowy ALFA oraz ALFA-CRPDYZMA 2020-01-23 15:15
Cieszy tylko fakt że mam więcej "-" od Janowego :-)Pozdro przeżuwacze
DYZMA
-8 #6 RE: Pierwszy stopień alarmowy ALFA oraz ALFA-CRPDYZMA 2020-01-23 15:14
Bydło hodowlane, taki jest poziom tej pisaniny, jak brak argumentów to inwektywy wypisują.
Pis-janowy
+13 #5 RE: Pierwszy stopień alarmowy ALFA oraz ALFA-CRPPis-janowy 2020-01-23 13:42
ze tez temu debilowi pisowskiemu pis janowy chce sie pisac pod różnymi nikami...
DYZMA
-14 #4 RE: Pierwszy stopień alarmowy ALFA oraz ALFA-CRPDYZMA 2020-01-23 12:41
Janowy mądrze prawi, no przynajmniej założenia są słuszne. Faktem jednak jest że nigdy społeczeństwo nie było tak skłócone politycznie. Ludzie zamiast myśleć łykają co im dane media sprzedają i powtarzają zasłyszane frazesy....
Kaczkowych już nie lubię, ale bardziej w#urwia mnie głupawa opozycja: za wszelką cenę do korytka i jeszcze się zadeptują przy tym: żenada. Myślę ze w polityce nie ma i nie będzie uczciwych ludzi, bo tacy się tam po prostu nie nadają. Amen
PIS-Janowy
-18 #3 RE: Pierwszy stopień alarmowy ALFA oraz ALFA-CRPPIS-Janowy 2020-01-23 09:20
Zakuty marinaku - przzeczytales tylko naglowiek od ojca Adama a reszty sie nie chciało czy po prostu nie zrozumiałbyś jej? A w artykule jest napisane wyraznie"...uda ło się ustalić, na co wydano te dodatkowe miliony. Potwierdził on w KPRM, że praktycznie cały ten wzrost wydatków przypadł na dział 750 – Administracja publiczna (o 139,3 mln zł). Najwięcej, bo aż 82,3 mln zł, pochłonął Narodowy Instytut Wolności. Sporo, bo aż o 46,2 mln zł, wzrosły też wydatki na „działalność pozostałą”(zwię kszone wydatki koniecznością przejęcia zadań po likwidowanym Ministerstwie Skarbu Państwa, organizacją obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości czy pracami nad Centralnym Portem Komunikacyjnym. )
My jednak zwracamy uwagę na wzrost liczby zatrudnionych. W latach 2015-2018 wzrosła ona z początkowych 555 do aż 680 ..." I co do tego ostatniego zdania to mogę się przychylic do krytyki , natomiast z twoim bełkotem liczbami za Lisem nie popisałeś się znów, Marianku. W porównaniu z rządami PO (przykład z brzegu - 59 mln na portal dla bezrobotnych w 2014) A tutaj wiadomomość której nijak ojciec adam nie moze wyartykulowac w GWi - budżet na 2020 ma byc bez deficytu. Bezrobocie jest najnizesz w Polsce od 30 lat. Historyczne osiagnięcie. Brawo PIS - teraz tylko jeszcze pogonić dobrze mafię w togach i niedugo Polacy będą wrac tłumami do prawdziwej Polski a nie takiej omotanej sieciami pajęczymi pająków POstkomuny oPOzycyjnej.
pancerny Marian
+16 #2 RE: Pierwszy stopień alarmowy ALFA oraz ALFA-CRPpancerny Marian 2020-01-23 01:17
A tymczasem: w latach 2011-2015 wydatki Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zwiększyły się o 20,2 mln złotych (ze 126,6 mln zł do 146,8 mln zł), podczas gdy w latach 2015 - 2018 zwiększyły się o 195,7 mln zł (ze 146,8 mln zł do 342,5 mln zł), co stanowi ponad 2-krotny wzrost.
Władza kradnie w białych rękawiczkach, a kastowy troll Janowy cieszy się, że Pani Kidawa-Błońska, następny Prezydent Polski się przejęzyczyła. Nikt nam nie powie, że białe jest białe, a czarne jest czarne co Janowy?
PIS-Janowy
-14 #1 RE: Pierwszy stopień alarmowy ALFA oraz ALFA-CRPPIS-Janowy 2020-01-22 21:54
A tymczasem liderka naszej wspanialej oPOzycji, jej nadzieja prezydencka o J. Kaczynskim"...J ak wiemy, Jarosławowi Kaczyńskiemu nie zależy na świecie, na Europie. Jemu zależy tylko na Polsce” – w sposób naturalny, od siebie, powiedziała Kidawa Błońska...". Prawdą jest jednak, ze przedstawiciel PO to tylko prawdę powie gdy się pomyli ...

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.