• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 4039

Dwa potrącenia jednoczenie na przejściach dla pieszych

Wczoraj kilkanaście minut po godzinie 18:00 doszło do dwóch potrąceń na pasach. Poszkodowane zostały 3 osoby.

- W obydwu przypadkach kierujący potrącili osoby, które przechodziły przez przejścia dla pieszych. Na ulicy Przemysłowej na przejściu dla pieszych znajdowały się dwie nastolatki w wieku 15 i 17 lat. Zostały one uderzone bokiem samochodu Citroën C2. Na ulicy Mickiewicza, jadący samochodem Toyota Yaris potrącił lusterkiem 77-letniego pieszego, który doznał powierzchownych urazów głowy — sierż. sztab. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu.

Policjanci, którzy badali okoliczności zdarzeń, zarówno w jednym, jak i drugim przypadku zdecydowali o skierowaniu wniosku o ukaranie obu kierowców do Sądu, wnioskując jednocześnie o orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów.Komentarze   

Rabarber
0 #24 Kierowca do potrącony pis-janowyRabarber 2020-02-24 21:25
Mózg spreparowany ciekłym azotem.
PIS-Janowy
-3 #23 RE: Dwa potrącenia jednoczenie na przejściach dla pieszychPIS-Janowy 2020-02-24 20:34
Kierowco - przy 5 km/h nie stanie sie nic nikomu nawet gdbys przepchnął tego pieszego. To pewne na 100%. Mówimy tutaj o jezdzie gdzie pieszy aż fruwa po potraceniu lusterkiem a lusterko pęka. Mnie tez sie zdarzyła taka sytuacja, ze słupek zasłonił mi rowerzystę i wyjechałem mu wolniutko pod nos nie widząc go aż walnął mi kołem w koło. Ale nic się nie stało i mogliśmy sie rozejść po moich przeprosianch bo było własnie te 5-10 km/h. Ale w wagrowcu (i całej Polsce z resztą) jeżdzi rzesza POkurwińców jak 4-you gdzie na Kościuszki 50 km/h to za mało i bierze sie palant do wyprzedzanie bo on ma auto z "200 kucami" i szybko wyprzedzi. Tyle tylko ze rozpędza sie wtedy do 100 km i wtedy każdy pieszy wchodzący na przejście jest dla niego wrogiem i oszołomem.
Kierowca
0 #22 Re wypadekKierowca 2020-02-24 11:49
Nie życzę tego nikomu. Wieczór, ciemno, deszcz pada, stajesz i przepuszczasz samochód jadący z naprzeciwka, chcesz skręcić w lewo, lewa szyba zamazana deszczem, skręcasz mając 5 km/h i lusterkiem potrącasz człowieka, który w deszczu z parasolką wszedł też na przejście będąc zasłoniętym przed deszczem. Tragedia. Przeżycie okropne, nikomu tego nie życzę. Hejt zostawcie sobie na inne okazje (ale też niekoniecznie).
iwona 2
-6 #21 pasyiwona 2 2020-02-23 10:12
jak słyszę potrącenia na pasach to mnie szlak trafia są tacy że włażą na pasy nie upewniając się że samochód stanie są tacy z komórką w łapie i włazi bezmyślnie dużo by wymieniać policja powinna stać i zobaczyć jak wymuszają pierwszeństwo to za głowę by się chwycili co ludzie wyprawiają a potem kto winien normalka kierowca
PIS-Janowy
-10 #20 RE: Dwa potrącenia jednoczenie na przejściach dla pieszychPIS-Janowy 2020-02-23 09:40
4-u - blaznie - w Niemczech 30 km/h w masteczkach jest juz od lat, a np. wjeżdzanie w bezpieczną lukę pomiędzy dwa auta (tak jak takie bezmózgie typy poodbne tobie, nie lubiące policji robią non stop w Polsce) jest wysoko karalne. Policji za mało stoi po krzakach i za mało wali w mordę podobnych tobie przygłupów. Mam nadzieję, ze PIS dowali wam takie mandaty jak w Niemczech bo z takim POkurestwem jak ty na drogach to nie ma innej rady.
.
-5 #19 RE: Dwa potrącenia jednoczenie na przejściach dla pieszych. 2020-02-22 16:02
Co się stało ze światłami, które kiedyś były zamontowane na przejściu obok Kauflandu? ZAMONOTOWAĆ JE z powrotem!
nik
-9 #18 RE: Dwa potrącenia jednoczenie na przejściach dla pieszychnik 2020-02-21 22:19
Przy kauflandzie zamontowano kiedyś światła .Rozwiązanie bezmyślne ale...Demontują c wyrzucono "dziecko z kąpielą".Światł a na przejściu dla pieszych powinny zostać .Druga sprawa ; Policja powinna zainteresować się ustawieniem świateł w pojazdach . światła nie mogą oślepiać .
Dyzma
-20 #17 RE: Dwa potrącenia jednoczenie na przejściach dla pieszychDyzma 2020-02-21 22:13
Cholera teraz jest remis po -30, mówiłem tylko mi !
Dyzma
-20 #16 RE: Dwa potrącenia jednoczenie na przejściach dla pieszychDyzma 2020-02-21 22:12
Hej kretynie, dołóż mi minus w poście nr 8, bo mamy remis z Janowym - równo po 29
Dziękuję
jajek i piotruś
-29 #15 RE: Dwa potrącenia jednoczenie na przejściach dla pieszychjajek i piotruś 2020-02-21 20:15
Może dwaj faceci zwolennicy PISu nie mogą mieć dzieci ale my dwaj geje z lewicy będziemy mieli.
$#
-33 #14 Dwa potrącenia jednocześnie na przejściach dla pieszych.$# 2020-02-21 18:40
Dlaczego właśnie tak jak powyżej czy to były znowu jakieś wpływowe osoby ............
4-YU
+32 #13 Potrącenia w Wągrowcu4-YU 2020-02-21 18:24
Polska policja chowie się w newralgicznym miejscu i jak coś ktoś przeskrobie to wypadają jak dzik z lasu na włączonych 122 niebieskich światłach i 244 sygnałach dźwiękowych zamiast np. pilnować swojej chińszczyzny przy PKO SA w Wągrowcu.Szczeg ólnie w WĄGROWCU na całym mieście powinno być ograniczenie do 30km/h jak to przykładuje z zachodniej Japonii jakiś brodziasty szkieł PISd-Janowy.
PIS-Janowy
-39 #12 RE: Dwa potrącenia jednoczenie na przejściach dla pieszychPIS-Janowy 2020-02-21 16:16
Dyzma, he, he, he ...napisz ze pedał nie może urodzić dziecka albo, ze tylko jeden z prezydentów oPOzycji (lewica, PO, nowoczoesna i te tam wszystkie inne twory był magistrem a PIS-owcy prezydenci to profesor i doktor. Zaraz z 20 minusików zarobisz - zgodnie z regułą, ze prawda najbardziej boli ...
Dyzma
-42 #11 RE: Dwa potrącenia jednoczenie na przejściach dla pieszychDyzma 2020-02-21 15:28
La la la la tu też daj minus kretynie
Dyzma
-47 #10 RE: Dwa potrącenia jednoczenie na przejściach dla pieszychDyzma 2020-02-21 14:06
Po ilość "-" stwierdzam że poziom naszej wymiany mysli stał się dla niektórych niewygodny
Pozdrawiam
PIS-Janowy
-50 #9 RE: Dwa potrącenia jednoczenie na przejściach dla pieszychPIS-Janowy 2020-02-21 13:25
Dyzma - jezdżę 21 letnim Audi A6. I nie zamierzam go zamieniać na 2-3 letnie auta ze świecącymi gadżetami dla gówniarzy w środku. I zapewniam cie - nie mam żadnego problemu poruszaniem się nim w nocy. te światła są znakomite. A gdy nie widzę, mam wątpliwości to zwalniam po prostu tak, żeby zdążyc zareagować. Proste.
Co do zajęc z ruchu drogowego - to jest to moim zdaniem jedno z większych skurwesynstw jakie uczyniono naszym dzieciakom. Nie wiem kto na taki pomysł wpadł - zabrać bezpłatne lekcje ze szkoły i wprowadzic płatne, drogie kursy na AM. A moze chodziło o uzyskanie godzin na wprowadzanie nauki o seksie czy coś? Chore. W Niemczech taki zajęcia w szkole wciąż są. Wiedzą co jest ważniejsze.
Dyzma
-47 #8 RE: Dwa potrącenia jednoczenie na przejściach dla pieszychDyzma 2020-02-21 12:24
Częściowo przyznam Ci rację, bo ta wypowiedź jest lepiej wyważona, ale i Ty musisz mi przyznać że przydałoby się młodym klika lekcji w szkole z ruchu drogowego, jak to onegdaj bywało.Natomias t proszę Cię wsiądź do 20 letniego rzęcha o nędznych światłach i litościwych hamulcach i jedź ciemną uliczką, a potem wsiądź do 2-3 letniego auta, gdzie wszystko działa jak należy i przejedź się Kościuszki po remoncie. I nawet nie próbuj mówić że wolisz tę 1 opcję.
PIS-Janowy
-50 #7 RE: Dwa potrącenia jednoczenie na przejściach dla pieszychPIS-Janowy 2020-02-21 11:19
Dyzma - srednia wieku pojazdów czy oswietlenie drog niew ma wiekszego wplywu na iloś wypadków. O wiele wiekszy ma na to co jest w nasztch głowach. A tam z reguły pusciutko jak u tego kierowcy BMW jadącego 130 km/h w miescie i zabijającego ludzi. Droga była super, oswietlenie znakomite bryka w super stanie i nic nie pomogło bo tyle w glowie było co u jahiry. Nie wszystko u Niemców mi sie podobało ale podejście do przestrzegania przepisów, prawa, do gospodarności kasą publiczna to jest to czego brakuje nam w Polsce i czego absolutnie barkuje w takiej warszfce czy wągrowcu
Dyzma
-42 #6 RE: Dwa potrącenia jednoczenie na przejściach dla pieszychDyzma 2020-02-21 10:00
Kolego skąd wiesz co ja myślę? Jaki Pan?
W$urwiają mnie gówniarze bezmyślnie narażający swoje życie a przy okazji moje nerwy.
Jak jesteś taki zapatrzony w germanów to tam jedź, bo bez sensu jest porównywanie wyrwanych wątków z życia bez szerszej perspektywy: jakości dróg, oświetlenia, średniej wieku pojazdów itd. Od dziecka mnie uczono że trzeba 3 razy spojrzeć zanim się wejdzie na jezdnię: lewo/prawo/lewo , co i Tobie polecam.
PIS-Janowy
-44 #5 RE: Dwa potrącenia jednoczenie na przejściach dla pieszychPIS-Janowy 2020-02-21 09:40
Gdy byłme jeszcze młody i głupi jak golem tutejszy (ale az tak głupi nie byłem nigdy) to myslałem tak jak Dyzma:" Ja jestem pan na ulicy w mojej bryce a piesza chołota z drogi!". Teraz po dziesiątkach lat jako kierowca i kilku latach spędzonych w Niemczech mam całkowicie inne podejscie do tego tematu. Niemieckie, powiedziałbym.. .. Otóz w mieście (szczególnie takim małym jak pipidówek wagrowiec) PIESZY JEST PANEM a auta maja tak jezdzić aby zawsze zahamować gdy wejdzie im pod maskę zakochana para pedałów, gówniarz smartfonowy, staruszka czy samobójca. Dla szybkiej jazdy jest autostrada i niektóre ulice poza miastem. Dlatego np. w takich pipidówkach niemieckich najczęstszym ograniczeniem prędkosci jest 30 km/h, za 70 km/ h traci się z automatu prawko , a gdy dojdzie do sytuacji gdzie kierowca nie zwolni lub zatrzyma się przed pasami z dziećmi to rodowici Niemcy (z reguły ci starsi) grożą mu pięściami a jeśli to możliwe to dostaje takie "zjebki", ze az sie czerwieni. Widziałem takie sytuację nie raz - pierwszy raz to mi szczęka opadła ze zdziwienia mając w pamięci chamstwo naszych kierowców. Ale o wypadku potracenia pieszego w miejscowości gdzie mieszkałem nie słyszałem nigdy.
Podejrzewam, ze mój komentarz z zachodniej rzeczywistości tez spowoduje opad szczęk i napad wściekłości w tym postsowieckim wongierowcu i zaraz liczba minusików przekroczy 20, he, he, he ...
Na zakonczenie - pseudodziennika rz najsztub niewygolony zostaje uniewinniony za potracenie 77 letniej staruszki na przejściu (która w konsekwencji zmarła pózniej) swoim wielkim SUV-em, kierując bez prawa jazdy samochodem, który nie miał ważnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC, potrącił na pasach 77-letnią kobietę, przez KOLESIOW Z KASTY W TOGACH (chyba w imię walki o "praworzadność" ), natomiast w Niemczech sędzia skazuje na dożywocie 22 letniego Niemca który podczas scigania sie po ulicy (bez prawa jazdy) uderza w przypadkowe auto, ucieka a w konsekwencji pasażerka auta po trzech dniach umiera.
pieszy
-31 #4 RE: Dwa potrącenia jednoczenie na przejściach dla pieszychpieszy 2020-02-21 06:54
Przejścia dla pieszych są w Wągrowcu tragicznie oświetlone. Gdy jest już ciemno,ktoś jest na ciemno ubrany- jest praktycznie niewidoczny. Dodajcie do tego jeszcze kaptur na głowie, który ogranicza widoczność i nagłe wejście pieszego na jezdnię - i tragedia gotowa. |A jak karane są przez policje osoby, które wpatrzone w komórkę w ogóle nie patrzą czy mogą wejść na przejście, tylko po prostu nagle wchodzą? To staje się nagminne
Jezus
-12 #3 PotrącenieJezus 2020-02-20 21:20
Moim zdaniem wina leży zawsze po obydwu stronach . Jak dla mnie pieszy jest także uczestnikiem RUCHU DROGOWEGO więc także powinien najpierw zatrzymać się przed przejściem dla pieszych . Nie bronię kierowców lecz piesi to nie są święte krowy.
Dyzma
-11 #2 RE: Dwa potrącenia jednoczenie na przejściach dla pieszychDyzma 2020-02-20 21:14
Ja też jestem kierowcą i stwierdzam że połowa pieszych (głównie małolaty) wymusza pierwszeństwo: część przyspieszając kroku lub wbiegając pod nadjeżdżający samochód a pozostali gapiąc się w komórkę lub idąc chodnikiem skręcają nagle o 90 stopni i wchodzą bez sprawdzenia czy można i w ogóle bez przystanięcia na ułamek sekundy.
Byłem tam wczoraj wieczorem: ciemno i ślisko: kierowcy dobrych warunków do jazdy nie mieli, a piesi wcale im jazdy nie uławiali. Pozdrawiam kierowców
Pol
-43 #1 KierowcyPol 2020-02-20 19:40
Sam jestem kierowcą i stwierdzam że połowa kierujących nie powinna mieć prawa jazdy. Wiele osób przepisy ma za nic. Nie wspomnę o przekraczaniu prędkości. Pani Komendanta z Wągrowieckie policji więcej patroli!!! to

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.