• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 887

ABCsenior dedykowana platforma dla seniorów

Postęp epidemii koronawirusa paraliżuje życie nas wszystkich. Szczególnie narażone na skutki choroby COVID – 19 są osoby starsze.

W związku z tym Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej uruchamia Centrum Informacji dla seniorów w postaci platformy pod nazwą ABCsenior.com.

Na portalu tym znaleźć można kompletne i sprawdzone informacje potrzebne seniorom, ale też młodszym pokoleniom, które mogą czerpać wiedzę o tym, jak pomagać osobom starszym.

Na platformie ABCsenior.com znaleźć można między innymi wyszukiwarkę nieodpłatnej pomocy lokalnej dla seniorów, informacje o bieżącej sytuacji w kraju, wykaz najważniejszych telefonów oraz mapę szpitali zakaźnych.

Dbając o bezpieczeństwo osób starszych autorzy ABCsenior.com umieścili też na platformie alert pt. „Zgłoś próbę oszustwa”, gdzie można poinformować o nieuczciwych praktykach i skorzystać z bezpłatnej konsumenckiej pomocy prawnej.

Protal ABCsenior.com chce też rozwiązać problem, jakim jest dotarcie do osób, które nie mają Internetu. Dlatego uruchomiono mechanizm samopomocy lokalnej „wydrukuj materiały – przekaż dalej – nie każdy ma Internet”, który pozwoli wydrukować i przekazać dalej najważniejsze materiały przedstawione na portalu.

Równolegle z portalem rusza także w mediach społecznościowych akcja kierowana do młodych #seniorsamwdomu, która ma na celu nawoływanie do troski o seniorów oraz zachęcenie do informowania ich o sieci pomocy, a także włączenie młodych do pomocy bezpośredniej. Na portalu ABCsenior.com zamieszczone są również apele do wolontariuszy, aby pomagać mądrze oraz porady, mające na celu zminimalizować ryzyko zarażenia osoby starszej, np. podczas dostarczania zakupów.

Na ABCsenior.com znajduje się również forum „porozmawiaj ze mną” oraz kącik porad psychologicznych, dzięki któremu można porozmawiać z psychologiem online lub przez telefon. Znaleźć tutaj można nawet zbiór wirtualnych wycieczek po muzeach, parkach oraz spektakle teatralne i zajęcia multimedialne.

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej zachęca podmioty udzielające pomocy seniorom do włączenia się do systemu pomocy, jak również do skorzystania z zasobów portalu i przekazywania informacji seniorom.

Aby to uczynić należy zgłosić się przez formularze dostępne na portalu ABCsenior.com.

Komentarze   

ozamocuyifaf
-1 #1 Signs: removed tubing obtaining side-opening analogous hysterectomy.ozamocuyifaf 2020-07-04 02:32
http://mewkid.net/when-is-xicix/ - Amoxicillin 500mg Dosage Amoxicillin 500 Mg oru.ugto.portal wrc.pl.itf.pw http://mewkid.net/when-is-xicix/

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.