• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1013

Przebudują plac zabaw przy Przedszkolu nr 2

Burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt podpisał umowę na przebudowę placu zabaw przy Przedszkolu nr 2 przy ul. Powstańców Wlkp.

Inwestycja będzie kosztowała około 408 tys. zł, a jej wykonawcą będzie konsorcjum firm: CT SPORT Sp. z o.o. z Poznania i CONCEP-TRADE Biuro Handlowo-Usługowe z Suchego Lasu. Obie firmy są zobowiązane do zakończenia robót budowlanych do 31 sierpnia 2020 r.

Oprócz rozbiórki istniejącego placu zabaw i demontażu zniszczonych urządzeń zadaniem wykonawcy jest faktycznie budowa nowego placu zabaw. Po wykonaniu ukształtowania terenu na placu pojawią się nowe urządzenia, m.in. panele edukacyjne „Traf do celu” i „Gol”, wagon z dachem, duży domek, labirynt, zestaw zabawowy integracyjny, piaskownice (w tym jedna dla dzieci z niepełnosprawnościami), bujaki sprężynowe, huśtawki wahadłowe i wagowa, karuzela integracyjna. To jednak tylko część atrakcji, które zapewniać będzie przebudowany plac zabaw.

Powstaną również: boisko do piłki nożnej o wymiarach 6 × 15 m z mini bramkami oraz niezwykła sensoryczna ścieżka o długości 42 m przeznaczona do zabaw ruchowych i poznawczych. Nie zabraknie oczywiście małej architektury, w tym drewnianych ławek wkomponowanych w zielone otoczenie (jest tutaj m.in. aż 27 drzew), domku dla owadów, budek lęgowych i poidła dla ptaków.

Przypomnijmy, że konsorcjum dwóch firm: CT SPORT Sp. z o.o. z Poznania i CONCEP-TRADE Biuro Handlowo-Usługowe z Suchego Lasu już realizowało inwestycji na terenie Wągrowca. Zbudowali boisko ze sztucznej trawy na os. Berdychowo, plac zabaw i boisko poliuretanowe na ul. Zespołowej oraz plac zabaw przy Przedszkolu nr 6.

Komentarze   

p7
+1 #8 Dlaczego p nr 3p7 2020-07-03 07:37
Najgorszy i najbrzydszy płac zabaw ma przedszkole nr 7, dlaczego burmistrz nie raczył zająć się tym placem :(
Obserwator+
0 #7 Obserwator+Obserwator+ 2020-07-03 07:15
Panie redaktorze. Brakuje jednej waznej informacji. Z jakich środków jest finansowane to przedsięwzięcie ? Z nieoficjalnych imformacji wiadomo ze zawdzieczamy to jednemu wagrowczaninowi . I to nie jest nasz włodarz.... A tak go tu chwala... Szkoda ze wiekszosc mieszkancow naszego miasta daje sie nabrac na te socjotechniczne sztuczki naszej wladzy przed LIPCOWA (czerwcowa) sesją sesja rady...
Piotrek
+4 #6 RE: Przebudują plac zabaw przy Przedszkolu nr 2Piotrek 2020-07-01 23:51
Mam nadzieję że drzewa zostaną na swoim miejscu bo przy takich okazjach jak przebudowa, rewitalizacja itp. często znikają.
Niki
+1 #5 RE: Przebudują plac zabaw przy Przedszkolu nr 2Niki 2020-07-01 22:54
W przedszkolu nr 7 też by się przydał nowy plac zabaw ....
Franuśśśśś
+14 #4 RE: Przebudują plac zabaw przy Przedszkolu nr 2Franuśśśśś 2020-07-01 16:16
Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego te kobiety i dziewczyny są teraz takie otyłe? Jezu zakładają te obcisłe leginsy albo krótkie gatki, a te zwały tłuszczu wiszą. Czy nikt im nie powiedział, że wygląda strasznie i trzeba to zakryć, a nie obnażać się. Rodzina albo mąż powinien taką zmobilizować, żeby tyle nie jadła i nie chodziła w gatkach po ulicy.
Pan magister
+8 #3 RE: Przebudują plac zabaw przy Przedszkolu nr 2Pan magister 2020-07-01 16:04
Tam warto inwestować, najlepsze przedszkole w mieście z dala od spalin, bo pozostałe to tragedia. Dziękujemy cudownemu włodarzowi.
alex
+4 #2 mgralex 2020-07-01 12:56
Pani mgr.piszemy piz,PIZZZZZZZZZ ZZZZZ
Pani Magister
+10 #1 RE: Przebudują plac zabaw przy Przedszkolu nr 2Pani Magister 2020-07-01 08:51
Jak zwykle wszystko dzięki ciężkiej pracy naszego wspaniałego włodarza Pana Jarosława!
Dziękujemy z całego serca Panie Burmistrzu. Gdyby nie Pan,to miasto by zgniło.
Tylko PIS

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.