• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1263

"Zręczne dzieciaki" od września w wągrowieckich podstawówkach

Od nowego roku szkolnego we wszystkich czterech wągrowieckich szkołach podstawowych rozpocznie się realizacja programu pn. „Zręczne dzieciaki”.

Program "Zręczne dzieciaki" jest wspólnym przedsięwzięciem środowisk związanych z piłką ręczną, władz miasta, szkół oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji. Choć głównym celem programu jest rozwój ogólnofizyczny dzieci, to w perspektywie dwóch lat ma on doprowadzić do utworzenia – począwszy od roku szkolnego 2022/2023 – klas sportowych.

Zgodnie z ustaleniami pomiędzy władzami miasta, dyrektorami poszczególnych szkół oraz przedstawicielami sekcji piłki ręcznej MKS Nielba Wągrowiec, od września br. do końca maja 2021 r. w każdej szkole podstawowej będą odbywać się dodatkowe pozalekcyjne zajęcia sportowe dla zainteresowanych udziałem w nich chłopców klas czwartych. Będą one organizowane bezpośrednio po lekcjach w wymiarze dwóch godzin tygodniowo, a raz w miesiącu (od października br.) w Ośrodku Sportu i Rekreacji organizowany będzie turniej międzyszkolny. Udział w dodatkowych zajęciach lekcyjnych będzie bezpłatny i dobrowolny. Będzie je prowadził wyznaczony przez szkołę nauczyciel wychowania fizycznego.

Program będzie kontynuowany w przyszłym roku, w klasach piątych (rok drugi) oraz oczywiście w kolejnym roczniku klas czwartych. W klasie szóstej, od roku szkolnego 2022/2023, uczestnicy „Zręcznych dzieciaków” będą mogli podjąć decyzję o zapisaniu się do klasy sportowej o profilu piłki ręcznej.

- Pomysł na utworzenie takiego programu w Wągrowcu wziął się z podpatrzenia rozwiązań stosowanych od lat w Płocku i Obornikach. Sukcesy dzieci i młodzieży z tych miast w rozgrywkach ogólnopolskich pokazują, że warto jest spróbować przenieść te wzorce do naszego miasta – mówi honorowy prezes MKS Nielba Wągrowiec Jerzy Kasprzak, jeden z pomysłodawców „Zręcznych dzieciaków”.

„Zręczne dzieciaki” mają rozwijać i wyławiać sprawnych fizycznie chłopców, uzdolnionych nie tylko do gry w piłkę ręczną. Jeśli uczestnik programu będzie przejawiał większe umiejętności lekkoatletyczne, piłkarskie lub pływackie, to będzie on kierowany do odpowiednich klubów i sekcji, które pozwolą dalej rozwijać jego talent. 

- Wdrożenie tego programu, podobnie jak wcześniej wprowadzonych SKS-ów w naszych szkołach, z pewnością przyczyni się do poprawy kondycji fizycznej, a co za tym idzie – zdrowia, dzieci i młodzieży szkolnej. To inwestycja w przyszłość naszych dzieci. Mam jednocześnie przeczucie, że już za kilka lat będziemy odczuwać dumę z sukcesów naszych najmłodszych szczypiornistów, a prawdziwe owoce „Zręcznych dzieciaków” będziemy zbierać jeszcze wiele razy w kolejnych latach – mówi wiceburmistrz Wągrowca Piotr Pałczyński

Komentarze   

Stoperran
+3 #3 RE: "Zręczne dzieciaki" od września w wągrowieckich podstawówkachStoperran 2020-08-09 20:44
Nozna sama dbaaa o siebie. Szkółki i inne twory A naiwnym rodzica mówi się że co 2gi to będzie Lewadowski ble by płacili. A po 14roku życia koniec ...sciemy....
Oewt
+1 #2 RE: "Zręczne dzieciaki" od września w wągrowieckich podstawówkachOewt 2020-08-09 13:38
A czy Pan Kasprzak dbal kiedys o piłkę nożną ??
Nożny
-4 #1 Czy?Nożny 2020-08-08 19:08
A co z piłkarzami nożnymi? Będzie jakiś kierunek?

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.