• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 8261

Chciał popełnić samobójstwo, odkręcił gaz i doszło do wybuchu

Wczoraj w jednym z domów jednorodzinnych w Wągrowcu doszło do wybuchu gazu. Mężczyzna odkręcił gaz, bo chciał popełnić samobójstwo.

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu 15 października br. o godzinie 12:46, otrzymało zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Wągrowcu.

- Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej potwierdziły się informacje ze zgłoszenia. Z okien budynku na pierwszym piętrze wydobywały się płomienie oraz gęsty dym. Na zewnątrz budynku znajdował się poparzony, ale przytomny mężczyzna, który został ewakuowany przez osobę postronną — poinformował . ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu.

Strażacy udzielili poszkodowanemu mężczyźnie pierwszej pomocy. W trakcie przeszukania mieszkania natrafili na dwie butle z gazem, które natychmiast wyniesiono na zewnątrz w bezpieczne miejsce i poddano procesowi schładzania.

- W trakcie opatrywania ranny mężczyzna poinformował Kierującego Działaniami Ratowniczymi, iż powodem wybuchu w mieszkaniu było odkręcenie butli z gazem w celu popełnienia samobójstwa. W kolejnej fazie działań poszkodowany został przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który podjął decyzję o przetransportowaniu mężczyzny do szpitala — dodaje . ogn. Piotr Kaczmarek.

Po ugaszeniu i oddymieniu wnętrza mieszkania dokonano oględzin murów, gdzie natrafiono na uszkodzenia ściany działowej oraz zauważono wybrzuszenie ściany nośnej, o uszkodzeniach poinformowany został Powiatowy Nadzór Budowlany.

Działania dochodzeniowe na miejscu zdarzenia prowadziła policja pod nadzorem prokuratora, obecny był też Jarosław Berendt, burmistrz Wągrowca.

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 90 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.