• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1721

Miejska oferta dla najmłodszych

W sobotę poznaliśmy rządowy plan działania  na nadchodzący czas, czyli „100 dni solidarności w walce COVID – 19”.  To nie będzie łatwy okres.

Po sobotniej konferencji stało się jasne, ze uczniowie w tym roku kalendarzowym już nie wrócą do szkolnych ławek. Nauka zdalna potrwa do 23 grudnia, a później rozpocznie się świąteczna przerwa, która zakończy się dopiero w 2021 roku. Nie oznacza jednak to, że 4 stycznia uczniowie wrócą do nauczania stacjonarnego. Zgodnie z zapowiedziami rządu zimowa przerwa edukacyjna zaplanowana została dla uczniów z całego kraju w terminie od 4 do 18 stycznia.

W tym roku szkolnym również ferie i wypoczynek zimowy będą wyglądały zupełnie inaczej niż zdążyliśmy się przyzwyczaić. Dzieci i młodzież pozostaną w domach w związku z zakazem organizowania wyjazdów na ferie zimowe. Obostrzenia uniemożliwiają organizację zimowisk, półkolonii i innych zorganizowanych form wypoczynku, co oznacza, że rodzice mniejszych dzieci muszą liczyć się z kolejnymi dwoma tygodniami wymagającymi zapewnienia opieki swoim dzieciom.

Na jakie atrakcje podczas zimowych ferii mogą liczyć najmłodsi mieszkańcy Wągrowca?

Aquapark Wągrowiec nie może zorganizować oferty wypoczynku zimowego w formie półkolonii, jednak opracowuje plan zajęć dla grup pływackich dzieci i młodzieży. Szczegółowy harmonogram tych zajęć zostanie przedstawiony przez Aquapark Wągrowiec w późniejszym terminie.

Miejski Dom Kultury planuje ferie online dla dzieci i młodzieży. Trwają przygotowywania do nagrań cyklu programów telewizyjnych. Będą w nim prezentowane ciekawe pomysły na spędzanie czasu w domu, propozycje zabaw i gier, a także programy kulinarne. Do realizacji tego cyklu programów MDK zaprosił wiele wągrowieckich instytucji oraz osób związanych z miastem.

– Planujemy, że już 21 grudnia odbędzie się emisja odcinka świątecznego – poinformowała Natalia Kuklińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu.

Od 5 grudnia zaś wolny czas będzie można spędzać aktywnie na lodowisku, które tradycyjnie przygotowywane jest przy Szkole Podstawowej nr 1. Obiekt będzie czynny w godzinach od 9:00 do 21:00. Przy zachowaniu reżimu sanitarnego dostępna będzie wypożyczalnia łyżew. Cennik wypożyczenia sprzętu oraz wstępu na lodowisko pozostanie ten sam, co w ubiegłym roku.

Komentarze   

bono
+3 #9 RE: Miejska oferta dla najmłodszychbono 2020-11-26 11:39
To Narcyz wymyślił lodowisko w czasie pandemi ,bo chciałby z przyjacielem się poślizgać .
Łyżwa
+4 #8 RE: Miejska oferta dla najmłodszychŁyżwa 2020-11-26 06:50
O 9 to gawiedź śpi po nocy w internecie. Na marginesie to poprzednik ma rację. Dzieciaki mają zakaz wychodzenia z domu, a po południu to jest czas na kontakt z " zapracowanymi " rodzicami. Bez sensu lodowisko. Po drugie jeśli wyjdą same, to logiczne, że zakończy się to kolejna falą zachorowań z przemarznięcia, być może będą też złamania, a medyków brak i przychodnie zamknięte. Pomysł nie jest trafiony.
hape73
+8 #7 czynne od 9:00hape73 2020-11-25 22:13
Po co lodowisko czynne od 9 dla dzieci jak i tak do 16 mają zakaz wychodzenia bez osoby pełnoletniej :)
Kac-Janowy
+5 #6 RE: Miejska oferta dla najmłodszychKac-Janowy 2020-11-25 20:11
Teraz jest wreszcie czas, by staruszkowie sami zorganizowali czas własnym dzieciakom. Mają czas, by poznać swoje dzieci. Zakaz to zakaz, żadnych zgromadzeń.
Tomek123
+8 #5 RE: Miejska oferta dla najmłodszychTomek123 2020-11-25 18:46
Przecież nie ma zakazu organizowania obozów i półkolonii, są tylko zalecenia :-)
Kac-Janowy
+15 #4 RE: Miejska oferta dla najmłodszychKac-Janowy 2020-11-25 07:38
Zamaskować dzieciaki roznoszące zarazę. Smarkajace wciąż i kaszlace trzymać w chatach i nauczyć higieny , a nie tylko przeliczania euro na złote.
Pis-Janowy
-17 #3 RE: Miejska oferta dla najmłodszychPis-Janowy 2020-11-24 23:44
Fryc - ty mas takie pojecie o zyciu widze jak Lemaprt o ciazy. Dzieciaki moga robic co im sie zywnie podoba - bo sa dzieciakami! Jesli sie ich boisz to ZAŁÓŻ SOBIE MASKE MP4 NA GŁUPI PYSK i tak sobie siedz caly dzien. Czy w tym wagrowcu to tylko bedzietne cioty mieszkaja i pedały o zerowym pojecieu o wychowaniu dzieci..? no tak debilne komentarze, ze nia ma innych skojarzen ..
Fryc
+13 #2 RE: Miejska oferta dla najmłodszychFryc 2020-11-24 21:53
Janowy właśnie one powinny nosic, sieją wszelką zarazę. Te paluchy ciągle w nosie i gile wycierane o co się da, zlizywanie spod nosa, ślinotok i plucie. Czy matka z ojcem robią to samo, że one tak się zachowują?
PIS-Janowy
-19 #1 RE: Miejska oferta dla najmłodszychPIS-Janowy 2020-11-24 18:44
Zdjecia z zeszlego roku czy jak? Masek na twarzach nie widze. Poza tym - maski na twarzach dzieci to obraza ludkziego intelektu w przypadku tego swirowirusa.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 501 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.