• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 538

Kolejne badania dla kobiet, zapisz się już dzisiaj

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet, który występuje zwykle po menopauzie, a ryzyko zachorowania znacząco wzrasta po 50. roku życia.

Najlepszym sposobem wykrycia zmian w obrębie piersi jest mammografia, do której zachęcamy mieszkanki Wągrowca coraz częstszymi badaniami profilaktycznymi, przeprowadzanymi w naszym mieście. Każda dbająca o zdrowie kobieta powinna poddać się mammografii co 2 lata, jeżeli lekarz nie zaleci systematyczniejszych badań, gdyż wcześnie wykryty rak piersi jest niemal w 100% uleczalny!

Zainteresowanie wągrowczanek bezpłatnymi badaniami piersi w nowoczesnej technice cyfrowej jest coraz większe. Świadczą o tym liczby: w roku ubiegłym z badań mammograficznych skorzystało 367 mieszkanek naszego miasta, w tym roku (do tej pory) – już 436! A liczba ta jeszcze wzrośnie. 17 grudnia (czwartek), w godzinach 9:00 – 17:00, na placu przy Urzędzie Miejskim w Wągrowcu po raz kolejny stanie mammobus, w którym mieszkanki naszego miasta będą mogły wykonać to ważne badanie.

Wszystkie panie zainteresowane udziałem w badaniach prosimy o kontakt z infolinią od poniedziałku do piątku: tel. 61 855 75 28 lub 61 851 30 77, w godzinach 8:00 – 15:30, gdzie można zapisać się i umówić na określoną godzinę.

W razie braku miejsc na wykonanie badań 17 grudnia, można zapisać się także na jeszcze jedno badanie, które odbędzie się 18 grudnia (piątek), w godzinach 9:00 – 15:00 przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wągrowcu. Rejestracji na te badania można dokonać kontaktując się pod numerem telefonu 68 41 41 411 lub online poprzez stronę internetową https://diagnostyk.pl/mammobusy.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zainteresowane panie do zapisów.

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 501 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.