• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 49962

Przegrana „Nielby” mimo dobrej postawy

W sobotnim meczu ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn drużyna MKS „Nielba” Wągrowiec uległa we własnej hali wielokrotnym mistrzom Polski Wiśle Płock 30:35 (17:17).

Było to drugie spotkanie w ćwierćfinałowej fazie rozgrywek rozgrywanych w ramach play-off do dwóch zwycięstw i po swojej drugiej porażce nasza drużyna będzie walczyć o miejsca V-VII w tegorocznych rozgrywkach ekstraklasy. O sukcesie drużyny nafciarzy zadecydowała druga połowa tego niezwykle emocjonującego spotkania, która pokazała, że płocczanie są drużyną bardziej doświadczoną i posiadającą „dłuższą” ławkę zmienników. W pierwszej odsłonie gry długo jednak zanosiło się na niespodziankę – nielbiści, grający od pierwszego gwizdka sędziego niezwykle ambitnie i szybko, zdołali zaskoczonym płocczanom odskoczyć na 5 bramek, jednak seria niewymuszonych błędów sprawiła, że pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem remisowym 17:17. W drugiej połowie nielbiści opadli z sił i w 39. minucie spotkania po raz pierwszy stracili prowadzenie. Nie odzyskali go już do końca spotkania, jednak swoją ambitną walką i postawą zasłużyli na brawa kibiców.
W pozostałych spotkaniach ćwierćfinałowych do niespodzianki doszło jedynie w Lubinie, gdzie Zagłębie pokonało faworyzowane Azoty Puławy 38:37 i o losach tej rywalizacji przesądzi trzecie spotkanie, które będzie rozegrane w Puławach. Znamy już jednak dwóch pozostałych przeciwników „Nielby” w walce o miejsca V-VII: są to Traveland Społem Olsztyn oraz Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.