• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2610

Instalacja na dachu hali OSiR do demontażu i utylizacji

To już pewne, instalacja na dachu hali OSiR za prawie pół miliona złotych nie nadaje się do użytku. Teraz OSiR poniesie dodatkowe koszty związane z demontażem i utylizacją.

19 lutego br. poinformowaliśmy o niedziałającej instalacji na dachu hali OSiR. Instalacja została zbudowana w 2009 roku w trakcie termomodernizacji budynku hali OSiR w Wągrowcu, miała służyć do podgrzewania wody użytkowej. Koszt montażu wyniósł 423 469,15 zł.

Burmistrz po naszej publikacji - Miasto wydało prawie pół miliona na instalację, która nie działa - zajął się tematem i dokładnie sprawdził opisaną instalacje.

- Przeprowadzone oględziny zostało wykonane przez 3 niezależnych ekspertów i wskazują na zły stan techniczny instalacji solarnych, który uniemożliwia jej użytkowanie. Widoczne są uszkodzenia elementów instalacji, liczne pęknięcia i nieszczelności. Widoczne są także uszkodzenia izolacji termicznej, brak plastikowych osłon przykrywających rury. W wyniku zamarznięcia czynnika grzewczego uszkodzone zostały przewody rurowe — poinformował Piotr Korpowski, Urząd Miejski w Wągrowcu.

Ze względu na długi okres nieużytkowania i zły stan techniczny instalacja nadaje się tylko do demontażu.

- Na podstawie przysłanej oferty koszty demontażu instalacji solarnych wyniosą 12 300 zł, a utylizacja 68 880 zł — dodaje Piotr Korpowski.

Niestety nie jest możliwe ustalenie osób, które odpowiadają za ten stan. Ewentualna odpowiedzialność będzie badana.

- Obecnie brak jest możliwości wskazania osoby odpowiedzialnej za stan techniczny tej instalacji. Kwestia ewentualnej odpowiedzialności będzie badana przez Burmistrza na podstawie szczegółowej analizy ekspertyz — podsumowuje Piotr Korpowski, Urząd Miejski w Wągrowcu.

 


Komentarze   

Orzeł biały 🦅
0 #18 RE: Instalacja na dachu hali OSiR do demontażu i utylizacjiOrzeł biały 🦅 2021-04-06 22:09
Hmmm, znalazłem artykuł z przed lat, jak ktoś się tłumaczył z nowo budowanego domu praktycznie w centrum za pieniążki uzbierane przez rodziców z ciężkiej pracy, hmm czy rzeczywiście hmm dziwny zbieg okoliczności. Może portal WRC by zajrzał do historii artykułów Wągrowieckich redakcji. UM chyba tego nie zrobi bo za głupi są do takich spraw, zresztą jak widać żadnych działań organów ścigania tzn. że na razie chyba nikt nic nie wie.
swiety
+5 #17 RE: Instalacja na dachu hali OSiR do demontażu i utylizacjiswiety 2021-04-02 07:49
Wychodzą grzeszki
Orzeł biały 🦅
+5 #16 RE: Instalacja na dachu hali OSiR do demontażu i utylizacjiOrzeł biały 🦅 2021-04-01 18:10
Tak wyglądają ekologiczne źródła odnawialne w oczach Samorządności Wągrowiecka 2000, co na to pani Trryt i Pan Batura, będą udawali że nie widzą co ich kolega narobił. Ale spokojnie przypomnimy przy kolejnych wyborach. Ekolodzy kurna za dyche, tylko doić.
ryhhuu
+8 #15 RE: Instalacja na dachu hali OSiR do demontażu i utylizacjiryhhuu 2021-03-31 14:59
Ludzie nic się nie stało - słyszeliście zeby burmistrz albo vice zabrali oficjalnie głos . Wypchneli Korpowskiego który stwierdził że to było już tak dawno że mineły wieki i kto poszuka winnych . Co tam kur...a to nie z ich portfela Na koniec można się domyślić ile spraw jest pod dywanem o których nie wiemy . Panowie burmistrzowie gdzie Wasza uczciwość przed wyborcami??? Teraz widzimy jaki macie szacunek dla ludzi którzy zapierdalają na wasze pensje .
PIS-Janowy
+4 #14 RE: Instalacja na dachu hali OSiR do demontażu i utylizacjiPIS-Janowy 2021-03-31 13:42
Pol banki na dwa solary ktore zostaly znisczonew wyniku nidbalosci i teraz dodtakowo ktos musi wylozyc 80 tys na demontaz tego. I winnych brak, ha, ha, ha !! No i czy tutaj ne jest komuna ? Zachowana w pieknym stanie!! Zadnych zmian wsrod rzadzacych od czasow zakonczenia II WS. Tylko zmiana kolorow i choragiewek a mentalnosc bez zmian.
Da-Nuta
+2 #13 Nie tylko taka kasa w błotoDa-Nuta 2021-03-31 08:36
Miasto nie tylko wydało pół miliona na nieczynną instalację. Musiało też wybulić 2 bańki pewnemu wągrowieckiemu przedsiębiorcy za działki na Wschodzie, które mają stać się gminnymi ulicami urządzanymi na prywatnym gruncie. Czy burmistrz i Portal wyjaśnią, jak do tego doszło, czy też takie powiązania rodzinne z obecną władzą zostaną jak zwykle pominięte?
Aciu 💪
+3 #12 RE: Instalacja na dachu hali OSiR do demontażu i utylizacjiAciu 💪 2021-03-31 08:21
Kolo tu nie chodzi o pięćset tysięcy, miasto na tą chwilę co miesiąc płaci potężne pieniądze za dostarczane swoje usługi. I taka sytuacja będzie jeszcze kilka lat bo wiadomo kto podpisał kilkunastoletnią umowę na dostarczenie tych usług.
Dziwi mnie że przez całą kadencję Poszwy nikt nie dopatrzył się, szczególnie księgowy że miasto wydaje co roku kilkaset tysięcy złotych na coś na co nie powinni.
kolo
+1 #11 RE: Instalacja na dachu hali OSiR do demontażu i utylizacjikolo 2021-03-31 08:05
Przecież te 500 tyś zł to pikuś bo to nie poszło z portfela Berenta ,Pałczyńskiegoani radnych także po problemie .
Aciu 💪
+2 #10 RE: Instalacja na dachu hali OSiR do demontażu i utylizacjiAciu 💪 2021-03-30 21:11
Co tu szukać, wiadomo kto był od początku instalacji do końca dyrektorem OSIRU aż obecne władze nie wykryły tej historii. Przecież to za czasów Pana Kamińskiego i Pana Łuszcza instalacja powstała, była serwisowana pomimo że nie działała. Wszystko to jest w pierwszym artykule. Od pierwszego dnia dziwna sytuacja na tamte czasy montować instalacje za potężne pieniądze i w tym samym czasie podpisywać na 15 lat umowę z veolia na dostarczanie ciepłej wody i ogrzewanie choć można było wykorzystać instalacje. I to też jest już szeroko dostępne w poprzednim reportażu WRC. Takie osoby skutecznie powinny być wydalone z kręgu zarządzania czymkolwiek. A pewnie to czubek góry lodowej.
zygmunt
+4 #9 RE: Instalacja na dachu hali OSiR do demontażu i utylizacjizygmunt 2021-03-30 20:35
Skoro pan Berent chce zamiedśc temat pod dywan to co na to pan Pałczyński i radni miejscy
zygmunt
+5 #8 RE: Instalacja na dachu hali OSiR do demontażu i utylizacjizygmunt 2021-03-30 20:06
Panie Berent to nie jest pana widzimisie ale niezwłocznie musi pan zgłosić sprawe do prokuratury inaczej powinni za pana zabrać się z urzedu o nie zgłoszeniu nadużyć o których pan wie Ma koniec to nie pan ma szukać winnych a Korpowski niech przestanie bredzić głupoty Czyżby sprawa pod dywan ?
Woooo
+5 #7 RE: Instalacja na dachu hali OSiR do demontażu i utylizacjiWoooo 2021-03-30 17:16
Jarku nie musisz robić większego śledztwa.
Burmistrz Wilczyński, wiceburmistrz Kamiński, dyrektor Łuszcz, w następnej kolejności to za niedopatrzenie i wydawanie kolejnych milionów veoli za c.w i c.o przez lata to burmistrz Poszwa, wiceburmistrz Smykowski i ot ciekawe ponownie dyrektor osiru Łuszcz.
Poza tym jak czytamy w poprzednim artykule to właśnie ten ostatni odbierał serwis pomimo że nigdy instalacja nie działała, ciekawe jakim cudem.
Z samych obliczeń z grubsza to wychodzi, instalacja i związane opłaty za dostarczanie swoich usług przez veolie to blisko 10 milionów złotych.
Czego Jarek nie wiesz jak prokurature powiadomić to takie w tej sytuacji proste.
prukwa
-1 #6 złodziejstwo !prukwa 2021-03-30 00:12
to jest kradzież w biały dzień ! Te solary są w 95% sprawne,ale na pewno jakiś drucik urwany, - wtedy są popsute i sie je sprzedaje za 5złAle ty nie kupisz, bo już spr
bruner
+11 #5 jajcarzebruner 2021-03-29 22:13
Korpowski nie ośmieszaj się że nie można znależć winnego . Ciekawe jakby to było z prywatnej kieszeni to Berent też by olał tą sprawe
julas
+8 #4 RE: Instalacja na dachu hali OSiR do demontażu i utylizacjijulas 2021-03-29 19:27
Jak archeolog poszuka jakąs rzecz sprzed tysięcy lat to potrafi ocenić ile ma lat i kto jej używał a tu nie wiedzą kto ponosi wine za coś co powstało 12 lat temu . Tak wogóle to kto jest od poszukania winnego ? Żeby poszukać winnrgo trzeba temat zgłosić na prokurature a nie samemu bawić się w deyektywa ? Także Korpowski przestań opowiadać brednie
julas
+12 #3 RE: Instalacja na dachu hali OSiR do demontażu i utylizacjijulas 2021-03-29 18:59
Czy pan Berent skierował sprawe do prokuratury ?
Lork
+7 #2 RE: Instalacja na dachu hali OSiR do demontażu i utylizacjiLork 2021-03-29 18:52
A ja pomogę, przy demontażu i utylizacji. I też wyjdzie taniej niż za 81 tysięcy.
QQ-7
+17 #1 RE: Instalacja na dachu hali OSiR do demontażu i utylizacjiQQ-7 2021-03-29 15:20
600 tysięcy wyjebane w błoto.Nie ma winnych.Typowe dla inwestycji samorządowych za które nikt nie odpowiada.Przecież pieniądze publiczne-to kasa niczyja.Tak się wydaje kasę w mieście gdzie nie rządzi znienawidzony PIS-tylko stary układ.Panie burmistrzu-pomogę,będzie szybciej.Proszę zacząć od tego kto był dyrektorem OSIR-u

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.