• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 658

Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia. To doskonała okazja, aby jeszcze raz podziękować medykom i całej ochronie zdrowia za ich poświęcenie i trud pracy.

- Praca medyków zawsze była trudna i wymagająca, a czas pandemii najbardziej doświadczył właśnie Waszą grupę zawodową. Za zaangażowanie, za trud, za poświęcenie, a nierzadko heroizm, bardzo Wam dziękuję w imieniu swoim i mieszkańców Wągrowca. Wiem, z czym zmagacie się od kilkunastu miesięcy i zdaję sobie sprawę, z jakimi przeciwnościami się borykacie. Jesteście ludźmi z pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem i zasługujecie na najwyższe uznanie i szacunek. Wszystkim pracownikom służby zdrowia: lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym oraz personelowi pomocniczemu, życzę wytrwałości i satysfakcji z wykonywanego zawodu, a przede wszystkim zdrowia, które pozwoli realizować zawodową misję — w imieniu mieszkańców podziękował medykom burmistrz Jarosław Berendt.

Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez WHO w 1948 roku na pierwszym Zgromadzeniu Ogólnym tej organizacji. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. 7 kwietnia to także rocznica powstania WHO.

 

 


Komentarze   

covid
+6 #7 RE: Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowiacovid 2021-04-18 09:13
Odsyłają ludzi że szpitala do domu z objawami covidu. Jeden w tą czy w tą to nie ma dla nich znaczenia
eda
+7 #6 RE: Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowiaeda 2021-04-17 17:46
Dziękować to można personelowi medycznemu a większości lekarzy to w dupe kopnąć . Teraz w tak trudnym czasie pokazali gdzie mają pacjenta .
January .
+7 #5 Światowy dzień zdrowia !.January . 2021-04-17 17:40
Trzeba dziękować pracownikom służby zdrowia ,pielęgniarkom i salowym ,ale jak dziękować lekarzom ?,Przed pandemią na przemysłowej ustawiało się przed wejściem około 50 osób ,wchodzili do przychodni wszyscy byli zarejestrowani i przyjęci .Jak zrozumieć to że idziesz prywatnie płacisz i jesteś przyjęty zbadany .A przychodnia na przemysłowej nie zdobyta twierdza rezydentów .
MARki
+9 #4 RE: Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby ZdrowiaMARki 2021-04-08 07:56
Tak naprawdę za co dziękować służbie zdrowia w Skokach? Zamknięci jakbyśmy dżumę wszyscy mieli. Czy ktoś policzył ofiary służby zdrowia w Skokach? To hańba z którą zostaną Oni i skocki samorząd. A miało być tak pięknie samorządowo a co z nami robią. Radni jakby mieli trochę honoru to podaliby się do dymisji, wszyscy. Zapamiętamy Wam to.
Hgfdsaghh
+18 #3 RE: Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby ZdrowiaHgfdsaghh 2021-04-07 20:45
Dziękować to można tylko tym w dużych miastach pracujących w szpitalach Covid, oddziałach Covid, ratownikom medycznym w tym w naszym mieście. Ratownicy u nas mają wyższe kompetencje niż nasi lekarze. Zwłaszcza ci z przychodni na Przemysłowej. Ci już drugi rok chronią się w schronie zwanym przychodnią. Mają gdzieś pacjentów, ale do NFZ teleporady i zapisanie leków wpisują jako świadczenie udzielone w miejscu usługi czyli w przychodni i zgarniają pełną stawkę za pacjenta. Można to sprawdzić w swoim ZIP lub na profilu zaufanym pacjenta.
Wrak
+22 #2 RE: Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby ZdrowiaWrak 2021-04-07 20:12
Ja podziękuję gdy już do lekarza się dostanę.
Póki co odebrano mi możliwość diagnostyki,leczenia .
Odebrano mi już rok temu wiare w to gdy nie daj Bóg coś z moimi bliskimi zacznie sie dziać to na czas przyjedzie karetka .Teraz odebrano mi komfort skorzystania w nagłej potrzebie ze szpitala w mieście w ktorym mieszkam.
Nie odebrano jednego -składek na NFZ .
Pis-Janowy
-3 #1 RE: Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby ZdrowiaPis-Janowy 2021-04-07 18:17
Trzeba bylo im zyczyc wiecznej pandemii grypowej (przypomne - smiertelnosc 0 - 0,5 % ze wszystkimi chorobami wspolistniejacymi) bo takich kokosow jak teraz nie mieli by nawet na emigracji w USA. Oddzialy w ktorych lecza powazen schorzenia puste, oddzialy covidowe pelne łozek i za kazde lozko zajete 2000 sie nalezy od panstwa kazdego dnia, gdy czegos sie nie dopatrzy to luzio - wystarczy wpisac covid i wolni od odpowiedzialnosci - miodzio ... Cos mi sie obilo, ze chca COVIDOWI swietemu pomniki stawiac z tego powodu...

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.