• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 803

Dominik Rospendowski w finale Olimpiady Historycznej Juniorów

Dominik Rospendowski znalazł się w finale Olimpiady Historycznej Juniorów. To kolejny zdolny uczeń z Wągrowca.

W marcu br. odbyło się zdalne podsumowanie Olimpiady Historycznej Juniorów. W tegorocznym finale wzięło udział 76 uczniów z całej Polski.

20 osób uzyskało tytuł laureata, a wśród 56 finalistów znalazł się uczeń Szkoły Podstawowej nr 3, im. Mikołaja KopernikaDominik Rospendowski z klasy 8A, który zajął 17 miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej.

Do olimpiady Dominika przygotowała pani Helena Nowakowska. Musiał on przejść przez kolejne etapy, od szkolnego do wojewódzkiego. Chłopiec dwukrotnie odpowiadał online przed komisją złożoną z profesorów polskich uczelni oraz trzykrotnie pisał test, w ostatnim etapie o epidemiach na przestrzeni wieków.

 

 


Komentarze   

Pis-Janowy
-3 #4 RE: Dominik Rospendowski w finale Olimpiady Historycznej JuniorówPis-Janowy 2021-04-11 16:52
Muzyk - potwierdzasz tylko, ze historycy i muzycy to jednak kretyni skonczeni. W sredniowieczu nawet nosili szmaty ... ale argument - bo zaraz jeb..e! Napisz nam kto odkryl, ze ziemia nie jest okragla, ze obraza sie wokol slonca, kto odkryl kolo i wirusy. Historycy, muzycy, poeci ? Tylko technicy i tylko scisli! Wy, tak zwani "humanisci" jestescie dobrzy w klamaniu, wywolywaniu wojen i tworzeniu 50 rodzajo plci. Ooo tak - tutaj macie istotne osiagniecia. Ty masz chociaz najmniejsze pojecie jak to sie dzieje, ze widzisz obrazek na swoj szjsfonie?
Prawda jest dzis taka, ze dzis jesli masz wyksztalcenie techniczne i umiesz cos zrobic to zyjesz jak paczke w masle. W taklich Niemczech wyrywaja technikow z Polski bo swoich humanistow i inzynierow ze wschodu maja za duzo. Muzyk to moze sobie na zmywak isc i wieczorem do kotleta przygrywac, ewentualnie zostac politykiem i tam bredzic jak niedzielski dzis ...
muzyk
+1 #3 uczeńmuzyk 2021-04-11 13:55
Brawo młodzi! Potrzebni są młodzi wykształceni ludzie, którzy wytłumaczą ciemnocie , że są wirusy i choroby zakażne, że Ziemia jest okrągła i nawet w średniowieczu ludzie wiedzieli , że trzeba zakrywać twarz w czasie zarazy.Janowy ,nie wiem jakie szkoły kończyłeś i jakich bzdur ci nakładli do główki, ale trzeba używać także swojego mózgu. Co do nauk ścisłych to ,które niby zasady są takie same ,to się mylisz. Antoni M. próbuje negować zasady fizyki i aerodynamiki , a miliony Polaków wierzy w jego teorie.
Pis-Janowy
-2 #2 RE: Dominik Rospendowski w finale Olimpiady Historycznej JuniorówPis-Janowy 2021-04-10 15:56
Szczegonle njiech sie uczy o tej epidemi dla przyglupich. Gdy dojrzeje, to moze zobaczy jacy debili go otaczali i bzdury do glowy wciskali. Tak jak mi w szkole sredniej, "wyksztalceni i inteligentni" tamtych czasow przekonywali, ze Katyn byl dzielem Niemiec a Stalin to dobrotliwy ojciec narodu byl ... Dla mnie osobiscie to szmata, ktora kazdy moze ukladac jak zechce - co widac dzis w przypisywaniu Polsce holokaustu i wywyzszaniu Bolkow. Nie ma jednak jak matma, fiza i technika - tutaj zasady sa wszedzie takie same.
Ja
-3 #1 RE: Dominik Rospendowski w finale Olimpiady Historycznej JuniorówJa 2021-04-10 12:04
Gratulacje!!!
Ucz się chłopcze.Potem do Liceum w Poznaniu !!!

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
  • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
  • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
  • Telefon: +48 503 142 937
  • mail: [email protected]
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.