• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 923

W Wągrowcu zamontują 12 czujników jakości powietrza

Miasto Wągrowiec zakupi 12 czujników jakości powietrza. Koszt ich zakupu, montażu i utrzymania do 31 grudnia 2021 roku ma wynieść 30 664,16 zł brutto.

W dążeniach o poprawę jakości powietrza w Wągrowcu władze miasta podjęły w ostatnich dniach kolejny krok. Po podpisaniu pod koniec kwietnia porozumienia z Komendą Powiatową Policji w sprawie wspólnych z policją kontroli dymiących kominów Urząd Miejskina wniosek Alicji Trytt radnej Rady Miejskiej w Wągrowcu – kupuje właśnie 12 czujników jakości powietrza, które będą monitorowały jakość powietrza na terenie Wągrowca.

- Batalię o poprawę jakości powietrza w naszym mieście z pewnością wspomoże wiedza o tym, w których punktach Wągrowca zanieczyszczenie powietrza jest największym zagrożeniem dla zdrowia i komfortu życia mieszkańców. Zakup czujników powietrza oraz stale prowadzony monitoring, a następnie analiza zebranych danych, pozwolą nam przygotować odpowiednią strategię do walki ze smogiem – mówi Alicja Trytt, radna Rady Miejskiej w Wągrowcu.

Czujniki te – zgodnie z sugestią ich producenta/operatora, firmy Syngeos Global Innovative Solutions z Katowic, która będzie zbierać i analizować wszystkie dane – mają być zamontowane w następujących punktach miasta:

🔸 ul. Dębińska/ Leśna
🔸 ul. Letnia/ SP3
🔸 ul. Główna Osiedla/Orlik
🔸 ul. Skrajna/Taszarowo
🔸 ul. Krótka/ SP2
🔸 ul. Straszewska/Tylmana
🔸 ul. Mikołajczyka/ Żłobek
🔸 ul. Różana/Plac Wrzosowy
🔸 ul. Świętego Wojciecha/ SP1
🔸 Rondo Chodzieskie
🔸 ul. Kolejowa/Dworcowa/ SP
🔸 ul. Kcyńska.

Czujniki powietrza powinny być zamontowane do końca maja br. Koszt ich zakupu, montażu i utrzymania do 31 grudnia 2021 roku ma wynieść 30 664,16 zł brutto.

Przed podpisaniem umowy do Wągrowca przyjedzie przedstawiciel firmy Syngeos Global Innovative Solutions, aby wspólnie z pracownikiem Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami sprawdzić zasadność sugerowanych lokalizacji urządzeń.


Komentarze   

Eko zol
+6 #8 RE: W Wągrowcu zamontują 12 czujników jakości powietrzaEko zol 2021-05-11 20:28
Co wy wszyscy jesteście tacy dziwni, tylko chodzi o swój lans i wydojenie jak największej kasy, te wszystkie pokazy palenia w kurierach te gadżety, teraz czujniki, na to wszystko kasa idzie z kasy miasta czyli naszej, jak koleś może uczyć palenia w kominku ja sam od lat sprzedaje te gówna za potężne pieniądze to jak sprzedaje to nie przeprowadza pierwszego odpalenia i inie daje instrukcji, na co czujniki jak i tak widać jaka dymuwa nad miastem, i to rodziny tych zacnych państwa między innymi. Ekolodzy wielcy nowoczesność ochrona środowiska, zmniejszanie emisji spalin i co samorządności wągrowiecka 2000 odwaliła koledzy i przyjaciele tejże właśnie pani, kolektory słoneczne na hali osiru zamontowane za ponad pół miliona złotych nie licząc serwisów, i co już są demontowane na utylizacje za następne 60 tysięcy złotych, gdzie ekolog pan Drobik co on na to pisze krzyczy a za jego kadencji takie numery. Więc sumując kolejna inwestycja w błoto tylko z kasy miasta znów poszło.
PIS-Janowy
+5 #7 RE: W Wągrowcu zamontują 12 czujników jakości powietrzaPIS-Janowy 2021-05-11 14:38
Gds - ale pytanie jest - PO CO te czujniki? Skad dzis wiemy, ze jest syf i co one zmienia? Poli cos napisal bardziej zgodne z logika - lepiej to wydac na jakies piece ...
Co do gazu - mozesz byc pewien,ze jesli wszyscy beda miec piece na gaz to gaz pojdzie tak do gory, ze glowa mala. A moze pchac do banki tym ludziom, ze idelana, najzdrowsza tempersatura dla szego ciala to okolo 18-19 stopni a nie 25 i siedzenie prawei nago? A moze tlumaczyc, ze lepiej na zakupy jechac kilomert rowerkiem zamiast odpalac SUV-a? Zdrowiej i czysciej! Od tego trzeba zaczac a nie ogrodki eko i inne bzdury !
gds
+12 #6 RE: W Wągrowcu zamontują 12 czujników jakości powietrzagds 2021-05-11 10:07
Najlepiej czujniki powiesić na kominach i już bedzie super wynik, według mnie powinny one mierzyć średnie stężenie w całym mieście . Umiejscowienie ich gdzie będą najwieksze wyniki jest bez sensu bo wynik jest znany bez tych czujników. Chyba ze burmistrz tylko tym wokół czujników zaproponuje dopłaty do wymiany pieców itp. Na koniec te durne pomysły eko to są nic nie warte bo ludzie głupi nie są i wystarczy że np. gaz bedzie tani to wszyscy założa piece gazowe, tu nie trzeba pomysłów tylko kalkulacja finansowa
Darass
+3 #5 RE: W Wągrowcu zamontują 12 czujników jakości powietrzaDarass 2021-05-10 17:51
Byle nie na ul. Gnieznienskiej!!! Ja se tam pole czym popadnie i w dupi mam te ich śmieszne zakazy itp
kkh
+14 #4 marnowanie pieniędzykkh 2021-05-10 17:49
Wyrzucenie pieniędzy w błoto. A moze by tak kupic czujnik do mierzenia emisji spalin samochdowych? Tylko wtedy trzeba by mieszkancom lepsze auta fundowac...
PIS-Janowy
+6 #3 RE: W Wągrowcu zamontują 12 czujników jakości powietrzaPIS-Janowy 2021-05-10 14:07
He, he, he - w koncu ktos zadaje yte same pytania ktore zadawalem gdy ten debilny projekt wyplynal na wierzch? PO CO TE CZUJNIKI? Gdy pokaza duzo syfu to co ...? Zawyje syrena w Wagrowcu i Golemy czy inne urzednicze postacie zejda do schronow i tam beda siedzeic w maskach czy pod tlenem?
Strategia walki z syfem bedzie przygotowana ...? Co za belkot ...!! Ile ta strategia bedzie kosztowala i komu za nia znow sie zaplaci?
poli
+27 #2 RE: W Wągrowcu zamontują 12 czujników jakości powietrzapoli 2021-05-10 11:51
Niezbyt rozumiem co ma czujnik do czystości powietrza ? Tak samo mierzenie alkomatem pijanego nie zrobi z niego trzeżwego . Nie lepiej było wydać 30 tyś do wymiany pieców itp. ?
Tomson
+3 #1 RE: W Wągrowcu zamontują 12 czujników jakości powietrzaTomson 2021-05-10 10:49
Proponuję założyć przy ul.Gnieźnieńskiej obok sklepu medycznego.Tam to by dopiero ten czujnik oszalał!!!

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.