• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1921

Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska na Wschodzie

Burmistrz Jarosław Berendt podpisał umowę z firmą PUH Cold Point na inwestycję pn. „Modernizacja terenów sportowych przy ul. Stanisława Mikołajczyka w Wągrowcu”.

Już w poniedziałek planowane jest przekazanie placu budowy. Termin realizacji zadania to połowa października.

Projekt zadania obejmuje:

- budowę szatni kontenerowej z przyłączami mediów,
- budowę oświetlenia terenu i boiska,
- budowę bieżni sportowej,
- budowę boiska do piłki siatkowej,
- budowę mini boiska do koszykówki,
- budowę nawierzchni z trawy syntetycznej oraz piłkochwytów na istniejącym boisku do piłki nożnej,
- budowę nawierzchni utwardzonych (chodniki, dojazd, place),
- montaż elementów małej architektury i rekreacyjnych (stół do ping-ponga, stół piłkarzyki, stoły do gry w szachy, mikroscena-podest)
- projekt zieleni

Warto przypomnieć, że na realizację części tej inwestycji – budowę szatni – miasto otrzymało w tym roku dofinansowanie zewnętrzne w wysokości 100 tysięcy złotych ze środków Wielkopolskiego Urzędu Województwa Marszałkowskiego w ramach programu "Szatnia na Medal".


Komentarze   

eryk
-1 #24 filantrop za cudze pieniądzeeryk 2021-06-23 11:22
Apel do właścicieli mieszkań w bloku przy ul . Wegnera 2 . Musimy się zmobilizować i odwiedzić pana burmistrza i zapytać kto mu pozwolił na umieszczeniu w ogłoszeniu o przetargu na działke obok że dojazd na ta działke będzie przez NASZ teren ? Na dewelopera nie liczcie bo jego ruchy z blokadami na parkingu i sprzedażą tych miejsc był poniżej pasa ,choć sam to potwierdził bo na dzień dzisiejszy już w prospekcie zaznaczył że parkingi są do wykupienia drugi numer dewelopera to narzucenie firmy zarzadzającej czyli TBS teraz wspaniałomyślny burmistrz ogłosił dojazd na miejską działke przez NASZ teren . Panie burmistrzu z ludzmi się rozmawia a nie dyktuje warunki jakie panu pasują chyba że bedzie coś w zamian czyli nie będzie pan pobierał brak podatku od nieruchomości i deszczówki oraz sprzątanie drogi dojazdowej na pana koszt lub dewelopera o ile on wyraził zgode na taki dil z miastem . Z tego co pan mówił przed wyborami to miał być pan burmistrzem wszystkich mieszkańców a nie wybranych .
e213r
-4 #23 RE: Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska na Wschodziee213r 2021-06-23 10:32
Do # 22 wpz sobie System Informacji Przestrzennej Wągrowiec i poszukaj Ciekawe po co burmistrz remontuje ul Wróblewskiego skoro nie wszystkim mieszkańcom tego bloku chce się isć na parking tylko robią zamieszanie z działką na którą nie mają pieniędzy . Teraz ciekawy temat jak to się stało że na tej działce jest położona kostka brukowa a właściciel działki czyli miasto tego nikomu nie zleciło . Panie burmistrzu i pan to toleruje ?Chyba że ten co położył tą kostke chce mieć u pana plusy na przyszłość i się wychylił . Czas przyjrzeć się pracy swoim podwładnym którzy tolerują prywate na miejskim gruncie . Na koniec kto pozwolił na zabetonowanie 100 % działki a gdzie zieleń ?
Kropla
-2 #22 RE: Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska na WschodzieKropla 2021-06-23 07:48
W ktorym miejscu jest ta działka .
eryk
+4 #21 RE: Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska na Wschodzieeryk 2021-06-22 22:56
Burmistrz ogłosił przetarg na działke nr .5023 przy ul 11 Listopada Teraz pytanie do pana burmistrza jakim prawem w ogłoszeniu napisał pan że dojazd do tej działki jest przez działke nr .5042 /4 Panie burmistrzu działka ta posiada współwłaścicieli czyli właścicieli mieszkań położonych w bloku na tej działce którzy w swoich ksiegach wieczystych nie maja wpisane obciążenia służebnością przejazdu z działki którą miasto chce sprzed ac . Gdzie jest poszanowanie prawa własności , czas socjalizmu i komuny już dawno minął . Skoro pan jest tak miły i uprzejmy i rzadzi się nie swoim gruntem to moze przez pańskie prywatne podwórko zrobi pan przejazd wszystkim co będą chcieli tam przejechać . Nieładnie olewać mieszkańców miasta aby tylko spieniężyć miejskie grunty .
Pyra
-16 #20 RE: Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska na WschodziePyra 2021-06-21 00:00
Starsi ludzie schorowani nie maja sily dzialki obrabiac a co dopiero na nia jeździć no chyba ze na nich mieszkaja.
A samochodami podjezdzaja ludzie w sile wieku z dziecmi .
Zreszta co mi tam nie moje dziecko ten schorowany niby dziadek przejedzie w drodze na dzialke.
radny
-6 #19 RE: Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska na Wschodzieradny 2021-06-20 11:59
Pyra - wyobraż sobie że twoi rodzice starsi schorowani rodzice mają działke Nad Nielbą a mieszkają na oś Wschód i co byś kazał im wchodzić głównym wejściem gdy działke na drugim końcu ogrodów ? W dzisiejszych czasach gdzie wszędzie panuje betonoza trzeba ludzią ułatwiać dostęp do natury a nie robić na przekór .Ludzie którzy mieszkają w domkach jednorodzinnych przy osiedlu myślą że drogi dojazdowe i parkingi że to jest ich własność . Tylko zapominają że pieniądze na te drogi szły z podatków całego społeczeństwa . Ciekawe gdzie w mieście parkują osoby oburzone że na małym rondzie tego osiedla parkują im inni mieszkańcy miasta Pragnę tym osobom przypomnieć że do parkowania mają swoje podwórka i garaże .
Jolanda
-2 #18 Re :PyraJolanda 2021-06-19 23:30
Pozamykać??? Bramy???
Chyba to hałaśliwe towarzystwo na "boiskach" !
PS a pan JB wie do czego ma długopis
Pyra
-10 #17 RE: Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska na WschodziePyra 2021-06-19 18:47
Rewitalizacja Książęcego kacerka to powinien priorytet byc a nie budowa kolejnych plastikowych,rakotwórczych boisk.
Przeciez teren ten przez kilka miesiecy w roku jest zupełnie wyłaczony z uzytkowania przez wode zalewajaca i sciezke dla pieszych i trawe wokoło.
Czy tego przez te lata nikt z urzedu nie widzi??
Przeciez to miejsce jest tak urokliwe i stworzone do odpoczynku dla seniorow,matek z dziecmi.
No i nie bez znaczenia jest to skrót bezpieczny z Ul. JPll do Muzeum ☺.
Ale widze ze swoj polityczny kapital to radni ci byli tylko na Orlikach budowali i seria sportowa trwa.
A dla seniorow NIC!!!
Pyra
-17 #16 RE: Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska na WschodziePyra 2021-06-19 16:46
Przeciez miejsca parkingowe macie dzialkowcy przy glownych bramach dzialek na Rzecznej.
I to wejscie od Wschodu powinno byc zamkniete tak jak i te lewe wejscia porobione w plytach betonowych przez dzialkowcow .
Tym też powinny sie wladze miasta zajać.
Zwlaszcza ze teraz jak boisko bedzie rozbudowane to niebezpiecznie dla dzieciakow beda samochody pod dzialki podjezdzajace bo ich wlascicielom nie chce sie jechac na rzeczna lub po prostu rowerem przyjechac.
bono
-20 #15 RE: Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska na Wschodziebono 2021-06-19 11:19
Co do drogi dojazdowej to może teraz właściciele nieruchomosci przy działkach Rodos przypomną sobie gdzie są granice ich gruntów nie że dokoptowali sobie bezprawnie część drogi która biegnie wzdłuż ogrodów działkowych to samo dotyczy się drugiej strony tej drogi gdzie zostały wkopane słupki betonowe w droge
zxc
+2 #14 RE: Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska na Wschodziezxc 2021-06-19 11:08
Może portal opublikuje treść obwieszczenia burmistrza w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla 13 budynków które mają powstać Nad Nielbą . Czy nadal mają tam powstać wieżowce .
ANDRZEJ 2
-16 #13 EURO 2021ANDRZEJ 2 2021-06-19 09:34
Dziś w Sewilli będzie rewelacyjny mecz.Napewno będą bramki w tym z dwa samobuje.
.
-3 #12 RE: Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska na Wschodzie. 2021-06-19 07:14
.
zorientowany
-1 #11 RE: Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska na Wschodziezorientowany 2021-06-18 19:48
do Gaca : podpisać papierki to każdy głupi umie a Łysy tylko do tego się nadaje. spytaj go co podpisuje to powie yyy yyyy jak jego przydupnica na komisji do radnych ze nic nie wie
Rex
-1 #10 RE: Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska na WschodzieRex 2021-06-18 16:41
A potem się dziwią, że młodzi są otyli. Sami doprowadzaja do tego, bo zamiast iść kilometr do lasu mamuśka woli iść za róg bloku i uczaplic się na ławce na placu zabaw, zjeść kebaba, polizać loda, wypić piwko niż pokazać dziecku las.
Gfdscxzasdghj
-1 #9 RE: Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska na WschodzieGfdscxzasdghj 2021-06-18 16:29
Nawet chodnikiem nie moga iść dwie osoby starsze pod rękę lub jedna o chodziku czy łasce, bo chodnik węższy niż ścieżka rowerowa ! Jeżdżą chodnikami rowerami, na deskach, hulajnogach starsi ludzie boją się wyjść po chleb, by jakiś nakręcony wspomagaczami ich nie potrącił. Dzwonią na nich dzwonkami jeśli senior idzie zbyt wolno. Mało tego, po drugiej stronie ma ścieżkę ale jedzie po chodniku albo po jezdni. Czy ktos w ogóle sprawuje kontrolę nad przestrzeganiem zasad ruchu drogowego w tym mieście? Czy ktoś czuwa nad ogólnym bezpieczeństwem w tym mieście?
PIS-Janowy
-10 #8 RE: Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska na WschodziePIS-Janowy 2021-06-18 16:18
Syn i corka - ale ja to powtarzam juz od lat, ha, ha, ha - buduje sie kurewsko drogi sprzrzet (taki sam a nwet lepszy moze dzis zrobic Antek z Jurkiem przy pomocy spawarki dostepnej w kazdym gospodarstwie i otulin wszelkiego rodzaju, za grosze w porownaniu z kosztami placow zabaw) z ktorego nikt nie korzysta. Nie wiey po co? Alez wiemy,wiemy - popatrzmy jak przeplywa kasa to zaraz sie wyjasni
Ja
-2 #7 RE: Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska na WschodzieJa 2021-06-18 16:13
Święta racja.Seniorzy wychodzac z dusznych mieszkanek nie maja gdzie w boblizu blokowisk spokojnie w CIENIU!! usiąść i odpoczać od klaustrofobii 4 ścian.
Tylko widac w miescie orliki patelnie i silownie równie ostro nasłonecznione.Kto zdrowy rozumem cwiczy tam przy 30 °
Rynek brak słów bo jajecznice smazyć można na tych goracych plytach.Nostalgia i wspomnienie wszystkich drzew tam kiedys rosnących jedynie uśmiech na twarz przywoluje.
Te nawierzchnie syntetyczne bokiem wam wyjda.
Syn i córka
-2 #6 RE: Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska na WschodzieSyn i córka 2021-06-18 16:01
Nosz do jasnej nędzy odnoszę wrażenie, że włodarze nie miastem dotyczy tylko budowy placow zabaw, boisk, spraw Nielby, ścieżek i niczego innego. Od czasu kiedy odszedł wieloletni burmistrz trwa wyścig w wymyślaniu miejsc rozrywki dla dzieciaków w ciągu dnia, a w nocy dla nastoletniej bandy i lubiących nocny styl życia. Pytam co miasto zrobiło dla ludzi w wieku starszym? Wszędzie, ale to wszędzie zabiera się spokojne ustronne miejsca gdzie starszy człowiek mógłby pójść, posiedzieć na ławeczce w cieniu drzew i porozmawiać z innymi starszymi. Nie ma już takich miejsc!!!!!! Wszystko zagospodarowane urządzeniami, które są dewastowane przez oprychów, wszędzie krzyki wrzaski dzieciaków i ich rodziców. Jedyne miejsce niedaleko bloków, gdzie mieszka dużo osób starszych czyli dawne miasteczko ruchu drogowego, miejsce gdzie były ławeczki i drzewa i spokój , całkowicie im zabrano część zalewając betonem, a druga część zasypując piachem i stawiając sprzęt z którego nikt nie korzysta, za to jest to doskonałe miejsce do nocnych rozrób, a tym samym 24 godzinnego hałasu. W dzień dzieciaki i rodzice, w nocy zmiana na nastolatków. Pytam kolejny raz gdzie w Wągrowcu jest miejsce by moi starsi rodzice mogli pójść i odpocząć spokojnie, bez otoczki 500 plus? To odpowiem NIE MA! TO STARSI LUDZIE BUDOWALI TO MIASTO I OD MIASTA TEZ COS IM SIE MALEZY,A NIE TYLKO TYM Z NARYBKIEM. CI MAJA SIŁY I MOGA WYJECHAC SOBIE GDZIE CHCA POZA MIASTO, STARSI NIE! WIEC DAJCIE TEZ TROCHE POŻYĆ STARSZYM!
Kcch
-22 #5 RE: Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska na WschodzieKcch 2021-06-18 11:04
Mikołaj 🎅
Z tego co wiem to już niedługo.
Karamba
+4 #4 RE: Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska na WschodzieKaramba 2021-06-17 23:12
Wuja Narcyza złożł papiery o wydanie decyzji środowiskowej na Park Zdrojowy Pulpa Ziemniaczana a młody spalił buty .
Ja
+9 #3 RE: Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska na WschodzieJa 2021-06-17 22:09
Nie ma ludzi nie zastapionych.
Młody zbyt pewny siebie był i poszło.......
gaca
+30 #2 RE: Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska na Wschodziegaca 2021-06-17 16:33
Dziwne bez Pałczynskiego burmistrz sobie radzi ?
Mikołaj
-17 #1 Czas najwyższyMikołaj 2021-06-17 14:49
Kiedy rozpocznie się wreszcie rewitalizacja "księżego kacerka" i rzeki Wełny między ul. Opacką a Aleją JP2 ?!

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.